"Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Петър Велков » Сря Ное 28, 2018 9:33 am

Някои хора действат по тоя начин не само с клиентите си. Това е бизнес модел. Някои марки са в другата крайност - слагат си надценка, предлагат най-безкрайната гаранция на вселената, всичко се подменя с ново, клиентите са доволни и се разцепват от продажби. Други (предимно нашенски нискобюджетни) залагат на малко продажби, но цакане на когото, където, когато и както може - я отказ за гаранционен ремонт, я забравили да турят нещо у кутийката на велосипеда, я с някоя друга дребна циганийка припечелят някой грош на чужд гръб.

Ама докато има кой да им купува боклучавите колелета - нищо няма да се промени :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот debono » Съб Дек 01, 2018 11:43 am

sos написа:Здравейте,
В края на октомври месец 2018 г. се сдобих с "новото" си колело "ORYX"....


Здравейте, ако все още проблемът е на дневен ред, мога да Ви съдействам с инфорамция директно от юристите на КЗП. Имам познати там и ако имате нужда от някакво инфо по казуса с гаранцията, моля пишете
Аватар
debono
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 9:57 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Съб Дек 01, 2018 5:21 pm

На дневен ред е, чакам отговор, това е номера жалбата, ако може да стане по бързо. Здравейте, Добромир Василев Стойновски,

Вашият документ беше успешно регистриран, рег.№ С-03-7877/27.11.2018.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Ozzie » Нед Дек 02, 2018 2:03 pm

Gworan написа:Ами ако реша да купя колело за подарък, само на мое име ли ще е гаранцията?

Ами например, ако при покупката упоменеш, че е за подарък, не е изключено да те питат, на чие име да бъде гаранцията.
На мен ми се е случвало. Не с велосипеди, но все пак е възможно.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Insight » Сря Дек 05, 2018 1:53 pm

Аз не съм от приказливите и в такива ситуации тихо и кротко си искам ОБОСНОВАН ОФИЦИАЛЕН (на хартия) отказ (об. - КОНСТАТИВЕН ПРОТОКОЛ).

... много ще се изненадам, ако нещата не претърпят изключително позитивно развитие след намесата на КЗП.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Сря Дек 05, 2018 3:47 pm

Днес отворих да проверя да къде е стигнала жалбата и видях, че статуса от обработва се и сменен на НЕОСНОВАТЕЛНА. Обаче никъде няма обяснение защо :dontknow:
Capture.PNG
(114.31 KiB) 201 пъти
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Lucky Loser » Сря Дек 05, 2018 3:56 pm

sos написа:Обаче никъде няма обяснение защо

О, Майко ! :rofl:
Нема такъв абсурд!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Сря Дек 05, 2018 4:22 pm

Можете с горния номер и дата вие също да влезете и да видите :dontknow: Може пък аз нещо да не виждам :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Insight » Сря Дек 05, 2018 4:39 pm

sos написа:Днес отворих да проверя да къде е стигнала жалбата и видях, че статуса от обработва се и сменен на НЕОСНОВАТЕЛНА. Обаче никъде няма обяснение защо :dontknow:
Capture.PNG



КЗП имат телефон, звънни да питаш!

Дай скрийншот на цялата страница... обяснението трябва да е надолу .. аз лично не успявам да намеря път и да прочета реакцията на жалбата ти към КЗП?!


... изглежда пълен абсурд.... 2-3 пъти са реагирали изрядно (КЗП), без никакво съдействие от познати, връзки...!
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот evilzet » Сря Дек 05, 2018 4:53 pm

В много гаранционни карти пише, че при прехвърляне гарнацията отпада. Дали това е правно основателно, не знам, но може би е по този параграф отхвърлена толкова бързо.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Lucky Loser » Сря Дек 05, 2018 5:30 pm

Да, да, но дори и така да е - ми напиши едно изречение там, обоснови се да не се чуди човек.. не е сложно.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Сря Дек 05, 2018 5:32 pm

Insight написа:
sos написа:Днес отворих да проверя да къде е стигнала жалбата и видях, че статуса от обработва се и сменен на НЕОСНОВАТЕЛНА. Обаче никъде няма обяснение защо :dontknow:
Capture.PNG



КЗП имат телефон, звънни да питаш!

Дай скрийншот на цялата страница... обяснението трябва да е надолу .. аз лично не успявам да намеря път и да прочета реакцията на жалбата ти към КЗП?!


... изглежда пълен абсурд.... 2-3 пъти са реагирали изрядно (КЗП), без никакво съдействие от познати, връзки...!

От час гледам и няма нищо никъде, с номера може и вие да влезете и да гледате. Утре ще им звъня.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Сря Дек 05, 2018 8:13 pm

sos написа:Днес отворих да проверя да къде е стигнала жалбата и видях, че статуса от обработва се и сменен на НЕОСНОВАТЕЛНА. Обаче никъде няма обяснение защо :dontknow:
Capture.PNG

И поуката е не бъди алчен и отмъстителен! Хората ти предложиха да ти уважат гаранцията и да ти оправят колелото, но ти реши, че можеш да се облажиш от създалата се ситуация, сега ще гризнеш дръвцето, за жалост, някои му казват ирония на съдбата ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот moridinbg » Сря Дек 05, 2018 8:39 pm

Хората са му предложили да му уважат гаранцията, защото се вдигна врява тук. Много ясно, че трябва да ги гони до дупка.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Сря Дек 05, 2018 9:14 pm

moridinbg написа:Хората са му предложили да му уважат гаранцията, защото се вдигна врява тук. Много ясно, че трябва да ги гони до дупка.

Сега верно ще трябва да ги гони, но такъв е живота, като изпуснеш питомното, гониш дивото, защото ако гаранцията е поименна, тоест е посочено името на купувача ще е много диво гонене, но дори и да не е пак ще трябва да разчита на юридическия си капацитет, щото след становището на кзп, хората вече може да не са толкова благосклонни!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Сря Дек 05, 2018 9:20 pm

за мен Огух си направиха една хубава антиреклама на стойност 40 лв ( ремонтен комплект за шок ) ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Сря Дек 05, 2018 10:08 pm

Alexi написа:за мен Огух си направиха една хубава антиреклама на стойност 40 лв ( ремонтен комплект за шок ) ..

С това, че са отказали гаранционно обслужване на втори собственик! И защо потребителите им трябва да ги грее това, след като към тях Орикс са лоялни и защо Орикс трябва да ги е грижа за прекупвачите, те ли са им таргет!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Сря Дек 05, 2018 10:15 pm

никой не процедира така .. жена ми си купи миксер - изгоря ,аз го занесох да го сменят никой не ме е питал що е женско името на гаранционната карта .. изобщо съм рекламирал десетки стоки предимно битова техника ,и такъв точно проблем не съм имал .. а точно Технотата ако имаше такава клауза в закона щяха да се позовават на нея всеки път ,че само се чудят как да ти откажат гаранция
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Сря Дек 05, 2018 10:26 pm

Alexi написа:никой не процедира така .. жена ми си купи миксер - изгоря ,аз го занесох да го сменят никой не ме е питал що е женско името на гаранционната карта .. изобщо съм рекламирал десетки стоки предимно битова техника ,и такъв точно проблем не съм имал .. а точно Технотата ако имаше такава клауза в закона щяха да се позовават на нея всеки път ,че само се чудят как да ти откажат гаранция

Е как никой, има такива дето не признават дефекти на собствените им рамки и то на изконния собственик, а тук става дума за дефектирал шок при втори собственик и в крайна сметка с положително развитие, което е отхвърлено поради користни цели! Нека не заклеймяваме добра марка с добри велосипеди на добра цена, заради частни случаи на трети лица.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Сря Дек 05, 2018 10:29 pm

и тези рамки пак са на един БГ производител :D :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот bdz43r » Сря Дек 05, 2018 10:48 pm

Dim написа:С това, че са отказали гаранционно обслужване на втори собственик!
С това, че изобщо са отказали гаранционно обслужване на дефектна стока, без значение дали е 2-ри или 22-ри собственик. Това прави лошо впечатление, без значение дали е формално правилно. Дори производителя/дистрибутора да се окаже формално прав за този случай (въпреки, че за мен не е), лошото чувство остава, а добрата репутация има голямо значение в тази по-тясна пазарна ниша. Достатъчно е само аз да си купя велосипед за 4-цифрена сума от друг производител, знаейки че може да имам проблеми с гаранцията от какъв да е характер, за да им излезе скандала на загуба спрямо ремонт или смяна на един шок.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 06, 2018 12:30 am

Dim написа:сега ще гризнеш дръвцето

Иибаси анализатора, ебаси съдника :shake:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Чет Дек 06, 2018 12:37 am

Dim написа:
sos написа:Днес отворих да проверя да къде е стигнала жалбата и видях, че статуса от обработва се и сменен на НЕОСНОВАТЕЛНА. Обаче никъде няма обяснение защо :dontknow:
Capture.PNG

И поуката е не бъди алчен и отмъстителен! Хората ти предложиха да ти уважат гаранцията и да ти оправят колелото, но ти реши, че можеш да се облажиш от създалата се ситуация, сега ще гризнеш дръвцето, за жалост, някои му казват ирония на съдбата ;)

Шока бе сервизиран още на същия ден безплатно от Рок Шок, и това да се "облажиш" е възможно най-гадната дума в нашия речник. И се научи да четеш, никой не ми е предлагал да уважи гаранция. А ми се обадиха да ми кажат, че са "говорили" и са "издействали" да направят "компромис". И поуката е, : "Не търси да се облажиш, а си търси правата"
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Дек 06, 2018 11:52 am

Има огромно неразбиране на казуса:
- покупко-продажба е договорно отношение между търговецът и първият собственик. Продажба на оригиналният собственик е съвсем друга сделка най-често между две частни лица. Заради това всеки следващ собственик е 3то лице, което няма отношение към търговецът => няма как да има претенции към търговецът за гаранция;
- гаранционната карта не е задължителен реквизит при претенции за стандартен дефект, покрит от директивите важащи в целият ЕС. Тя е задължителна за допълнителни покрития - примерно удължен период за гаранция. Т.е. достатъчно е да се отиде с касова бележка само, както први Алекси примерно. Също така това прави на практика почти невъзможно за търговеца да докаже, че това не е оригиналният собственик;
- Добри си е признал директно, че е 2ри собственик и съвсем резонно са му отказали гаранционно обслужване. КЗП най-вероятно директно са отказали жалбата на това основание.

Въпреки всичко това шокът му е обслужени вече работещ не за негова сметка!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Чет Дек 06, 2018 3:29 pm

Днес се чух/доста трудно/ с КЗП и от там ми отговорихе че имали технически проблем и до ден, два, ще получа отговора на мейла. Така че, скоро ще кача техните писания. Пацо, това е прекрасно което си написал, но продължавам да смятам, че е нелепо. Още повече, че съм имал случай в който съм бил втори собственик и са сервизирали гаранционо/не колело/. Искам да видя отговора на КЗП. и ще говорим.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Insight » Чет Дек 06, 2018 5:13 pm

Alexi написа:никой не процедира така ..


.... не процедират, щото знаят законите и се опитват да не дърпат дявола за опашката.... до момента съм се обръщал към КЗП през онлайн-платформата 3-4 пъти в контекст - дограма, щори, мобилни услуги, ... последно ми предлагаха допълнителни екстри, само и само за да си оттегля жалбата.

... "за съжаление" ;-) винаги съм получавал адекватно обслужване на велосипеда си, та в този контекст - нямам опит.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Insight » Чет Дек 06, 2018 5:18 pm

Следващия път, ако някой получи съмнителен отказ, нека не се хаби в празнословие по телефона или лично, а просто да изиска ОФИЦИАЛЕН отказ на гаранционно обслужване...да го сподели тук и да коментираме .... всичко останало са празни приказки.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Пет Дек 07, 2018 3:53 pm

Scan_2018_12_07_14_20_04_669.pdf
(93.59 KiB) 159 пъти
Това е отговора на КЗП, който потвърждава написанота от Пацо /Pr3d4t0R/, но отдоло КЗП казва, че ако Николай /първия собственик/ ми даде пълномощно мога да ползвам гаранцията, ако съм разбрал правилно. Което на мен ми се вижда безумно. И ако е така Орикс просто се опитват да гледат този закон по свой начин.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gworan » Пет Дек 07, 2018 3:59 pm

Да вземем вече и за колела да ходим при нотариус, като прехвърляне на собственост на мпс..... Пълни щуротии.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот stoyancha » Пет Дек 07, 2018 4:07 pm

Gworan написа:Да вземем вече и за колела да ходим при нотариус, като прехвърляне на собственост на мпс..... Пълни щуротии.


Защо не? Ако си продам колелото на румънец, той дойде да си го вземе от тук и ако на границата му се заядат за него. Как ще докаже, че не е крадено без документ от нотариус?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron