Относно Екшън Камерите

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Относно Екшън Камерите

Мнениеот Nekrad » Чет Сеп 20, 2018 9:36 pm

Здравейте. Отскоро се интересувам от Екшън камери и понеже тук открих доста теми, но не открих това което конкретно ме интересува, реших да пусна една тема. Ако не съм видял превилно, и темата е спам, се извинявам предварително!

Първия ми въпрос е, има ли камера която да снима и предава едновременно, било то с кабел или блутут ? И ако не съм бил достатъчно ясен имам предвид, като репортаж на живо. Например, искам да покажа на някого някоя рецепта, и я готвя и в същия момент снимам и излъчвам директно.

Втория ми въпрос е дали тази камера е добра и дали отговаря на изискванията ми :

http://www.diamantis-group.com/spy/0090bg.htm

Един приятел ми я беше линкнал преди време, но така и не се реших да я купя. Знам че за тези пари няма как да е нещо кой знае какво , но все пак .
И накрая, предложете камера , до 150лв, да речем ... Може да кача и до 200, но понеже няма и да я ползвам толкова много, не искам да давам повече от тази сума!

Благодаря предварително за всяка помощ :)
Nekrad
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2018 9:12 am

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот didonch » Пет Сеп 21, 2018 3:38 pm

Аз си мисля че нямаш нужда от екшън камера(имат възможности и екстри които ще бъдат безполезни в едно затворено пространство тип кухня :dontknow: ), а по-скоро от най-обикновена ип камера...
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот Hristian Dimitrov » Пет Сеп 28, 2018 10:27 am

Почти всички екшън камери поддържат поточно предаване на живо (live stream). При най-евтините камери предаването на живо става през USB кабел. GoPro-тата са снабдени и със Micro HDMI. За Bluetooth и WiFi обикновено цената скача. Но иначе от опит знам че и екшън камера за 20 лв втора ръка предава на живо.
Отделно ако камерата ти няма поддръжка за WiFi може да се купи допълнително модулче което се включва в USB порта на камерата и предава на живо на 2.4Ghz или 5.8Ghz както е при дроните.
"По-добре да откриеш една грешка в себе си, отколкото хиляди в някой друг"

Skype: darkest_hour_bg
Hristian Dimitrov
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Юни 24, 2018 10:40 pm
Местоположение: Варна

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот veskoz » Чет Дек 13, 2018 1:34 pm

Admin написа:Изображение
Go Pro Hero 7 Black е със стабилизация HyperSmooth
За почитателите на марката Go Pro и изобщо на екстремните камери информацията в тази статия със сигурност е остаряла, защото новостите около седмото поколение на камерата Hero бяха обявени още през месец септември. Тогава обаче не ми остана време да напиша тази статия, а пък най-известният продукт от този тип със сигурност заслужава внимание на страниците на МТБ-БГ дори и да е малко закъсняло.
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... -pro-hero7


В допълнение ще кажа, че стабилизацията е наистина чудесна (макар и не чак толкова сложна и извънземна).
Гласовите команди работят отлично. Е, поне до 4-тата ракия! :blush:
Сдобивайки се със 7 Black изгледах почти всичко налично като материал относно монтажи, съвети и прочее чудеса, които биха направили фактическото използване подобно поне малко на това което съм гледал по рекламата на камерчето, както и клиповете от потребителите.
Един от най-смислените и полезни (за мен) клипове беше този:
https://youtu.be/hhPYZSca29M
...или поне това исках да постигна в заснетото с нея. Идеята за допълнителна стабилизация (от вратлето) и различна (по-детайлна) гледна точка бяха водещите фактори. За целта се сдобих с комплектче китайски монтажи. Комплекта включваше монтажи за чело, грЪд и китка. "Chesty" наистина не доставя такова удоволствие, но пък кукообразния му монтаж дойде кукла за подбрадника.
Използвах "манекен" стойката от кутията на камерата, за направата на монтаж за челюстта на Bell Super 3R. Ще пусна снимки по-късно, ако представлява интерес.

И те така се пръкна първото кратко тест клипчЕ. Аз съм доволен. Оп:
https://youtu.be/UJ1Cb21syDQ
Сега имам да чета как да му го подам на УйТуб, за да не мачка толкова ужасно. :deal:

п.п. Мъката по обработката няма да я споделям. I'ts P.I.A (като цяло)! До сега не съм обработил нищо. Ужас у чаканье!
Поне намерих бърз начин да "слепвам" FAT фрагментираните отделни клипове. :) :praying:

п.п. Относно колебанията между 6 и 7. Не знам... за това което го ползвам и 6 щеше да ми върши рал'тата. :dontknow:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 13, 2018 1:50 pm

veskoz написа:Сега имам да чета как да му го подам на УйТуб, за да не мачка толкова ужасно.

Така като гледам на 1440p изглежда много добре. Още по-детайлно ли трябва да е ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот veskoz » Чет Дек 13, 2018 1:54 pm

Lucky Loser написа:
veskoz написа:Сега имам да чета как да му го подам на УйТуб, за да не мачка толкова ужасно.

Така като гледам на 1440p изглежда много добре. Още по-детайлно ли трябва да е ?

Еми аз му го дадох 2.7к на tube, ама мачка безобразно. Има пинизи да се избегне до голяма степен компресията. Трябва да се чете! ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот I.nfraR.ed » Чет Дек 13, 2018 7:20 pm

Аз експортвам дори 1080p клипчетата до изкуствено 1440 или 4К и така лъжа тубата да използва VP9 кодека и да запази високият битрейт, иначе става мазало. На тия по-известните ютюбъри всичките им резолюции са с VP9 (дори 1080 и 720) и висок битрейт, но за простосмъртните ги смачква много гадно.

Е, чакане си е. Колкото по-мощен е компютърт, толкова по-бързо ще рендне клипчето. Използвам Adobe Premiere и 4К YouTube профилът като пипам още 2-3 неща, но сега по спомен само не мога да ги напиша. Най-много време отнема рязането, напасването и цветовите корекции.

На по-новите клипчета може да се пусне 1440 и 4К и се вижда разликата, а са снимани на едни и същи настройки на камерата:
https://www.youtube.com/channel/UC61nsP ... GvOzk5VTSA
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот m0nss7erKill » Нед Дек 16, 2018 3:33 am

I.nfraR.ed написа:Аз експортвам дори 1080p клипчетата до изкуствено 1440 или 4К и така лъжа тубата да използва VP9 кодека и да запази високият битрейт, иначе става мазало. На тия по-известните ютюбъри всичките им резолюции са с VP9 (дори 1080 и 720) и висок битрейт, но за простосмъртните ги смачква много гадно.

Е, чакане си е. Колкото по-мощен е компютърт, толкова по-бързо ще рендне клипчето. Използвам Adobe Premiere и 4К YouTube профилът като пипам още 2-3 неща, но сега по спомен само не мога да ги напиша. Най-много време отнема рязането, напасването и цветовите корекции.

На по-новите клипчета може да се пусне 1440 и 4К и се вижда разликата, а са снимани на едни и същи настройки на камерата:
https://www.youtube.com/channel/UC61nsP ... GvOzk5VTSA

VP9 кодека малко на шано го слага. Аз експортвам само на 1440р и не винаги ми слага VP9 кодека. В началото клипа все едно е сниман с картоф. След време обаче, променя кодека на VP9. Но дори и с него, се вижда че има доста голяма разлика от оригинала. Чудя се дали да не почна да експортвам на 4к, че да ги качва с по-голям битрейт
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот veskoz » Нед Дек 16, 2018 11:02 am

Ето и монтажа:
1. Изрязвам едно парче от транспортния монтаж в кутията и му го навирам между пластмасовата черупка и меката част на подбрадника в долния отвор. Там откъдето се ядат насекомите.
IMG_9324.JPG
IMG_9324.JPG (64.66 KiB) Прегледано 2529 пъти

2. Запълвам с топъл силикон отвора, за да глътне по-малко епоксид монтажната планка.
3. Изрязвам монтажната планка от транспортната и я плесвам с поксипол връз отворя. Добавям една рапидка (неръждазмейка дълга 8! mm) за прелестност и сигурност.
IMG_9323.JPG
IMG_9323.JPG (58.46 KiB) Прегледано 2522 пъти

И те така.
IMG_9322.JPG
IMG_9322.JPG (57.59 KiB) Прегледано 2524 пъти

IMG_9321.JPG
IMG_9321.JPG (83.06 KiB) Прегледано 2524 пъти

Почти безплатен chin mount. Почти 'щото сумата на тая камера е...

п.п. Hook mount-а го споделят с chesty- to. Ако не се слага рапидката, hook mount-а може да се наниже и наобратно, но камерата се качва доста високо и бЕга екшъна на кормилото, но пъ може да си снимате работата с ногите. Противно на очакванията ми, не пречи на оглеждането през рамо.

п.п.п. Плюсове на инсталацията:
+почти същата гледна точка като при chesty, но с добавена стабилност (от вратО) и опция да снимате и тоя до вас без да си скършите кръста
+по-добъра композиция в завоите, защото тялото (chesty) следва наклона на завоя, а тиквата (chin) може да следва други перспективи
+един отвор за наяждане по-малко
+отлична разпознаваемост на гласовите команди

минуси:
-отличен запис на кашляне, дишане, мляскане и сополявчене
-една от първите контактни точки при човка
-плюе се по-трудно
-при сваляне каската не може да стои, ако не се махне камерата
-нужда от прекъсване на записа кат' ви се чурка

За сега това е което знам. Други +/- ще споделя при по-продължително ползване
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот m0nss7erKill » Съб Дек 22, 2018 11:31 am

veskoz написа:Ето и монтажа:
1. Изрязвам едно парче от транспортния монтаж в кутията и му го навирам между пластмасовата черупка и меката част на подбрадника в долния отвор. Там откъдето се ядат насекомите.
IMG_9324.JPG

2. Запълвам с топъл силикон отвора, за да глътне по-малко епоксид монтажната планка.
3. Изрязвам монтажната планка от транспортната и я плесвам с поксипол връз отворя. Добавям една рапидка (неръждазмейка дълга 8! mm) за прелестност и сигурност.
IMG_9323.JPG

И те така.
IMG_9322.JPG

IMG_9321.JPG

Почти безплатен chin mount. Почти 'щото сумата на тая камера е...

п.п. Hook mount-а го споделят с chesty- to. Ако не се слага рапидката, hook mount-а може да се наниже и наобратно, но камерата се качва доста високо и бЕга екшъна на кормилото, но пъ може да си снимате работата с ногите. Противно на очакванията ми, не пречи на оглеждането през рамо.

п.п.п. Плюсове на инсталацията:
+почти същата гледна точка като при chesty, но с добавена стабилност (от вратО) и опция да снимате и тоя до вас без да си скършите кръста
+по-добъра композиция в завоите, защото тялото (chesty) следва наклона на завоя, а тиквата (chin) може да следва други перспективи
+един отвор за наяждане по-малко
+отлична разпознаваемост на гласовите команди

минуси:
-отличен запис на кашляне, дишане, мляскане и сополявчене
-една от първите контактни точки при човка
-плюе се по-трудно
-при сваляне каската не може да стои, ако не се махне камерата
-нужда от прекъсване на записа кат' ви се чурка

За сега това е което знам. Други +/- ще споделя при по-продължително ползване


Супер е това, като със 7цата ще стават брутални клипове. При мен за жалост не е много оферта, защото обичам да си държа фара там. Не че съм се скъсал да снимам и да карам вечер, ама да. А и такива перманентни ъпгрейди не ми допадат много. Особено рапидката (big no no)
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот veskoz » Пон Дек 24, 2018 10:25 am

Няма нищо перманентно. Маха се рапидката и с две напъвания е долу монтажа. Отделно можеш да си направиш ГоПро монтаж за фара и стойката ти става мултифункционална. Какво те притеснява в рапидката?
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот m0nss7erKill » Сря Дек 26, 2018 11:07 pm

veskoz написа:Няма нищо перманентно. Маха се рапидката и с две напъвания е долу монтажа. Отделно можеш да си направиш ГоПро монтаж за фара и стойката ти става мултифункционална. Какво те притеснява в рапидката?

Ами май се завива в каската, освен това при евентуално падане, да не ти се забие в лицето
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Относно Екшън Камерите

Мнениеот veskoz » Пет Дек 28, 2018 12:16 pm

m0nss7erKill написа:
veskoz написа:Няма нищо перманентно. Маха се рапидката и с две напъвания е долу монтажа. Отделно можеш да си направиш ГоПро монтаж за фара и стойката ти става мултифункционална. Какво те притеснява в рапидката?

Ами май се завива в каската, освен това при евентуално падане, да не ти се забие в лицето

;)
Не си мислете, че не е помислено в техническо и безопасно отношение, защото:
1. Рапидката се завива в долния кант (синия) което не нарушава структурната якост на самия подбрадник (бялата част).
2. Рапидката е с тъп връх и точно определена дължина.
3. Worst case scenario: При удър достаръчно силен, за да може брадичката да измине 30-40 mm до вътрешната страна на подплатения с полистирол подбрадник, да го смачка и да има контакт с тъпия (стърчащ) навътре (~0,5mm) връх на рапидката, боцването от нея (ако изобщо се случи) ще е най-малкия проблем, тъй като самата челюст вече няма да е на мястото си. Да не дава Господ!
3.1. Малка скоба. Bell 3R не е DH сертифицирана тъй или иначе и паданията по мутра са опасни с него сами по себе си.
4. При удар подбрадника минава под брадата (дори в спокойно положение рапидния винт е под нивото на брадата), тъй като е най-външната контактна повърхнина и завърта цялата каска напред.

По-скоро може да се помисли по въпроса дали монтажа на стойката не дава допълнителна якост в зона, в която трябва да е по- малко ;)

Мислено е, не е поредния келешки DIY :peace:

п.п. Точката на първата снимка отвътре на подбрадника не е от рапидката и може би това лъже. Върха и е на 6,7 mm навътре и 1,2 надолу ;)

Сама по себе си рапидката е излишна, тъй като лепилата държат повече от достатъчно, но е един вид застраховка, че 800+ лв джаджа няма да хване гравитацията. :lol:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта