Колело BMW мнения

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колело BMW мнения

Мнениеот Oggie » Пет Авг 24, 2018 6:52 pm

Здравейте! Искам мнението ви за конкретен велосипед - BMW Cruise NBG III, 28'' заслужава ли си като цена и изобщо добро изпълнение ли е според вас. Карал съм велосипеди но последните поне 12 години не съм се качвал а много неща гледам са се променили. Велосипеда ще се ползва главно за спорт и придвижване предимно в градска среда като излизанията извън пътя ще бъдат редки. Висок съм 183 и тежа 140кг все пак не ми се иска това колело да се скърши като вейка под мен. Ако имате по-добри предложения за човек с моите габарити ще се радвам да ги чуя. Просто БМВто ми хареса визуално а цената от 1600лв е сравнително добра ако има нещо по-добро около тия пари може би до 2000лв също бих бил благодарен на вашите препоръки.
Oggie
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 9:59 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Любомир Димитров » Пет Авг 24, 2018 11:32 pm

Каплите с които е оборудван велосипеда не ми вдъхват надежност. Трябва ти подсилен байк, предвид килограмите ти. Нещо от рода на Cross GRX 8 M/GRX 9 и другите модели. Разгледай моделите с 29 цола гуми : http://www.crosscycle.com/bg/catalog/mtb-5.html#7 слагаш комплект гладки/сликове и си ти в града.
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Oggie » Съб Авг 25, 2018 11:37 am

Това 29 цола са каплите ? А рамката какъв размер трябва да бъде?
Oggie
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 9:59 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот didkodidi » Съб Авг 25, 2018 4:35 pm

Oggie написа:Това 29 цола са каплите ? А рамката какъв размер трябва да бъде?



Рамката трбва да е XL
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот nkc20 » Нед Авг 26, 2018 8:40 am

За 183 см е по-скоро за L.
Най-добре е да отиде в магазин и да пробва на място.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Alexi » Нед Авг 26, 2018 8:50 am

каквито и да е капли е по добре от каплите на Крос тежащи 3 кила без гумите .. отделно не са здрави и спиците са от кашкавал ..
конкретния велосипед БМВ според мен не е лош ,рамката е красива и отличаваща се ,монтажа е приличен .. цената е завишена предвид това което предлага
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот marsa » Нед Авг 26, 2018 11:07 am

Ами Rodi е португалския еквивалент на Crosser - точно тия шини са си същото ниво. Даже са вибрейк модел. Главините и те са RM серия - възможно най-евтиното.

В общи линии подобни "маркови" велосипеди от компании които не са вело производители не струват, надценени са неколкократно. Обикновено се гони и футуристичен вид (като в случая), който си носи негативите - изчанчен дизайн на рамката с цената на огромно тегло, нестандартна сглобка на колелата, което е проблем при необходимост от поддръжка и ремонт.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Любомир Димитров » Нед Авг 26, 2018 4:39 pm

Alexi написа:каквито и да е капли е по добре от каплите на Крос тежащи 3 кила без гумите .. отделно не са здрави и спиците са от кашкавал ..
конкретния велосипед БМВ според мен не е лош ,рамката е красива и отличаваща се ,монтажа е приличен .. цената е завишена предвид това което предлага

Карам Cross GRX 8 M 27.5" и на каплите пише 619 грама без гуми, теглил съм ги толкова са. 1.238кг са двете капли. 29 цоловите едва ли ще се различават много като грамаж(да речем са макс 800 грама на капла, но повече не е възможно) дори и да са 1кг. на капла пак си много далеч от реалноста с твоите 3 кила. Модела е от 2015-та, карам го от малко над година, през ден съм в планината по козите пътеки. Колелото е издържало страшно много блъскане надолу, придружено със скокове и скорости на места с над 50км/ч, с много камъни по трасетата. Каплите са двустенни. Досега не съм късал една спица и не съм огъвал или чупил капла. В същото време съм и 100кг. За това като пишеш, го прави от личен опит моля, много си далеч от реалноста.
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Alexi » Нед Авг 26, 2018 6:32 pm

слагам ти минуса за тия брътвежи които си написал .. 1200 грама сет капли струва 2000 лв младеж .. това което си чел е теглото на ШИНИТЕ ( нищо не си теглил реално ) ,и са го понамалили малко че на 27.5 ми бяха по 660 грама ,на 29 ще са повече .. една капла освен шини има главина ( много тежки при крос ) и спици ( пак много тежки при крос ) карал съм крос 2г ,всичко написано е от личен опит или лични наблюдения около мене - шините са здрави ,но спиците не са ,главините са отврат меко казано
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Boyan1984 » Нед Авг 26, 2018 7:00 pm

Тука подкрепям Алекси, щото като карах и аз Крос преди няколко години и като смених каплите, всичко олекна с поне 2.5 кг. Говориме без гумите. :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот billclinton » Нед Авг 26, 2018 7:04 pm

Любчо изтрепа рибата с последния си пост.
Вчера в OLX имаше един още по голям образ.Пуснал обява за шосейна ЗАДНА капла - писал тегло 480гр и 26 цола :D
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Любомир Димитров » Нед Авг 26, 2018 7:40 pm

Alexi написа:слагам ти минуса за тия брътвежи които си написал .. 1200 грама сет капли струва 2000 лв младеж .. това което си чел е теглото на ШИНИТЕ ( нищо не си теглил реално ) ,и са го понамалили малко че на 27.5 ми бяха по 660 грама ,на 29 ще са повече .. една капла освен шини има главина ( много тежки при крос ) и спици ( пак много тежки при крос ) карал съм крос 2г ,всичко написано е от личен опит или лични наблюдения около мене - шините са здрави ,но спиците не са ,главините са отврат меко казано


Слагай ако щеш и 20 минуса, не ми дреме за тъпите ви рейтинги. Да съм писал че съм ги мерил със спиците и главините, не съм нали !? Говорим си за капли/шини. Говорим си също и за здравина, човека е 140кг., не е като да е 60-70кг. Тогава дайте да му предложим модели за над 5000лв. велисипеди и изцяло да осерем всичко. И аз от опит говоря, пак казвам, една спица не съм сменил до сега, карам душманската дето има една дума. Спиците са си стегнати в момента, няма разхлабени, няма и луфтове. Не ви знам какви сте карали, но определено не са били каплите и спиците и главините които сега карам. Нямам никакви забележки ! След няколко дена ще сменям рамката с Dartmoor Primal 27.5 2018, понеже е друг тип рамка, ще сменям и главините, но спиците и каплите ще си останат същите, защото съм много доволен от тях.
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Alexi » Нед Авг 26, 2018 7:49 pm

шини и капли не е едно и също ,надявам се че разбра грешката си и какво точно е написано на шината на Крос а именно собственото и тегло .. мнението ти беше много заблуждаващо и предвид че си некомпетентен предлагам повечко да четеш .. а от каплите на Крос си доволен ,щото нищо друго не си ползвал явно .. все пак шината е 15 лв нова ,а качествена шина почва от 30-40Е ретайл .. за главините да не отварям дума :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Xares » Нед Авг 26, 2018 8:27 pm

Любо, само за инфо Ендурката ми дойде с капли DT Swiss E2000 тежат точно 2кг според DT Swiss цената на сета е 775$ като са излезли за 26 цола, та прави си сметка каплите на крос за 800лв дали тежат грамажите дето си написал. Като този модел вече не е 1ва младост и е от тежчиките.

Колкото до автора, търси нещо 29ка голям размер ХЛ , не се оглеждай в БМВ те правят коли, колелетата са им изгъзица за хора с излишни пари :), но в никакъв случай не са практични нито здрави, нещо като италянските коли са красиви ма трошливи (извинявам се на хората с такива който четат изразявам лично мнение ). Моето предложение е да се метнеш на някое Drag Hardy 29ka, от по скъпите конструкции обикновенно идват с шимански главини слх и нагоре и са прилични, слагаш си едни семи слик или слик гуми и си перфектен за града :)
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Любомир Димитров » Нед Авг 26, 2018 9:25 pm

Alexi написа:шини и капли не е едно и също ,надявам се че разбра грешката си и какво точно е написано на шината на Крос а именно собственото и тегло .. мнението ти беше много заблуждаващо и предвид че си некомпетентен предлагам повечко да четеш .. а от каплите на Крос си доволен ,щото нищо друго не си ползвал явно .. все пак шината е 15 лв нова ,а качествена шина почва от 30-40Е ретайл .. за главините да не отварям дума :D

Добре, моя грешка за каплите. Имах предвид тежина на шините. За здравината не си прав или по-точно ти си карал с други спици и главини, твоите са били различни от тези които сега карам с тях. Четох някъде, че имало различни модификации на GRX8m. Знам ли с кой си бил ти !? Нещо много общо говориш, сякаш си карал всички модели. Аз говоря за конкретен модел, велосипеда е взет лятото на 2017-та. нов, който е в гаранция още. 14.5кг. за тези пари не мога и да искам нещо по-леко, но и здраво нали !? Смених му само вилката и гумите(след като се износиха старите).
А за това какво съм карал, ти не можеш да казваш какво съм карал, имам доста богати приятели и познати с много скъпи велосипеди, които са ми давали да им карам "играчките" за по месец, два. За това че много добра представа имам кое е добро. Като започна от ендуро твърдаци, мина през такива с двойно окачване(мекици но не XC) и стигна до крайно скъпи модели карбони и свърша с върхови модели за даунхил откачени машини.
Ти нали си много начетен, "браво" че му предлагаш на човека да се набута с BMW велосипед, "евала". За мен никога не бих си взел, такова подобие на велосипед, ако ще и рамката да е с формата на Мерцедес емблемата.

Xares, на това място твоите капли гледам доста са намалени : https://www.jejamescycles.com/dt-swiss- ... f2692.html от £699.00 на £230.00 :clap:

Сега разбирам защо така ги "плюете" каплите.
Ето от кои са моите : http://www.belbike-bg.com/component/hik ... -m615.html
Явно карам с предварително сменени главини(SHIMANO DEORE M615-QR) и спици(36 бр. черни PILLAR-на капла), но шините са абсолютно същите CROSSER X6 – капсуловани отвори за спици.
Последна промяна Любомир Димитров на Нед Авг 26, 2018 10:19 pm, променена общо 1 път
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот evilzet » Нед Авг 26, 2018 10:11 pm

Сър, айде признай си, че се изказа неподготвен и спри да ни разправяш какви карбонки си карал.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Любомир Димитров » Нед Авг 26, 2018 10:25 pm

На сила никой не карам да ми вярва. Който иска да вярва, който иска да казва че лъжа, все ми е тая. Мнението и опита си ги казах вече. Ако си приказваме за това кой лъже или не, лично за мен не вярвам и на вас, но това е вече друга тема.
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Oggie » Пон Авг 27, 2018 2:19 pm

Тази XL рамка на колко инча съответства ? Изобщо не мога да се ориентирам в тия мерни единици май всеки производител ги пише както си иска. Ходих и видях БМВто на живо - ментилява работа ми се видя и се отказах. Препоръчайте ми някой здрав велосипед до 2000лв не е важно може и да е тежък просто да е оборудван с качествени части защото няма да му правя модификации - освен може би удобна седалка.
Oggie
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 9:59 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Авг 27, 2018 2:55 pm

Много си тежък и заради това 29ка не мисля, че е подходяща. Ето това би трябвало да те издържи спокойно:
https://www.commencal-store.co.uk/meta- ... 2x19265779

Колко теб съм висок и винаги съм карал Л размер.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Alexi » Пон Авг 27, 2018 3:01 pm

за това е добре да тестваш някои велосипеди на живо да се ориентираш какъв размер ти е удобен ..
https://www.canyon.com/en-bg/fitness/pathlite/#filter=AL
на мен тия моделчета ми допадат ,магазина шипва директно до БГ
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот victortrt » Пон Авг 27, 2018 4:58 pm

Аз когато си купувах ново колело /Драг беше/ разгледах гаранционната карта и там пишеше за алуминиеви твърдаци - 120 кг максимално тегло на колоездача. Та не е лошо да се разучи и това преди покупка. Съответно планинско колело ще е по-издръжливо за тези килограми, ако се кара в града, но с по-гладки гуми
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот carmo » Пон Авг 27, 2018 7:38 pm

Всеизвестно е че леките от към грамаж компоненти са "тежки от към пари", но това не означава автоматично (и винаги) че са и по-здрави.
Към автора на темата:
Крос доколкото знам са единствената БГ марка която предлага специални велосипеди за наднормени ездачи. Просто продават доста в северна Европа, а там "големите люде" не са единици. Имат специална серия, на която компонентите са преоразмерени и е подходяща за хора до 160кг (независимо от ръста). Ако ще караш предимно по асфалт и рядко по сух черен път, това https://velosiped.bg/cross-prolog-28-city.html ще ти свърши работа. То си е сити байк, но имат и трекинг версия (с външни скорости) http://www.crosscycle.com/en/catalog/xx ... 9-250.html чиято цена вероятно ще е близка. Главните компоненти са по-солидни от масово срещаните, но именно каплите и спирачките са нещата които ще носят и спират твоите 140 кила. Относно височината на рамката, смятам че 600мм ще ти пасне, ако си с нормално за ръстът ти телосложение (тоест кракът ти е 90см). Ако е около 85см, по-добре 550мм рамка.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Alexi » Пон Авг 27, 2018 7:45 pm

с тия вибрейкове ще се утрепе някъде ,произволна хидравлика спира по добре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот carmo » Пон Авг 27, 2018 7:47 pm

Тук вече и аз разбрах че не знаеш какво пишеш. :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот billclinton » Пон Авг 27, 2018 7:55 pm

carmo написа:Тук вече и аз разбрах че не знаеш какво пишеш. :D


Alexi ,тоя път те хванаха по бели гащи :D
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Xares » Вто Авг 28, 2018 8:09 am

Да ако има такова нещо от Крос на истина е по добър вариант а V-Brake за града е повече от достатъчен, Alexi ниския клас дискова спирачка не е и на половина толкова ефективна колкото обикновен V-Brake в града специално където няма неравности и кал пък и не му е нужна голяма модулация както в планината.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Boyan1984 » Вто Авг 28, 2018 8:51 am

До преди няколко години с вибрейк си спирах където и сега. Никога не съм се пребивал с вибрейк, пребих се с дисковите :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот victortrt » Вто Авг 28, 2018 8:57 am

Ви врейковете на тези два кроса са хидравлични Магури, за който не е разбрал.
И двата са готини, но защо градския е с мека вилка като и една твърда щеше да върши работа. Аз бих избрал градския и само бих сменил кормилото с право като на трекинга, за да не карам твърде изправен, защото е неудобно.
Позицията на градските колела е изправена, за да има видимост, но пък е изморително така да се кара дълго време - тежестта пада върху седалката и задника.
За дълго каране е по-добре и част от нея да пада на ръцете, а особено за тежък колоездач.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот Boyan1984 » Вто Авг 28, 2018 9:10 am

Хич и не бях погледнал, че става въпрос за хидравлични Магури...такива никога не съм имал, любопитно ми е какво е усещането.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Колело BMW мнения

Мнениеот victortrt » Вто Авг 28, 2018 10:30 am

Не знам, но предполагам че това е най-добрата спирачка за градски и трекинг велосипеди, ако каплите са здрави де. Тъй като е хидравлична, явно спира добре, а защото е ви-брейк и стяга шината, очевидно ще спира по ефективно от дисковата /при едно и също разстояние на задействане на спирачката, каплата ще се завърти доста по-малко с магурата, отколкото с дискова спирачка/.
Дисковите спирачки са се наложили като по-масови само заради факта, че роторът издържа много повече натиск от алуминиевата шина, а и заради това, че могат да се ползват в екстремни условия /кал, дъжд, криви капли/
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: emo_gp и 41 госта