Препоръка за покупка на колело

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Съб Юли 21, 2018 4:58 pm

Здравейте,
както се вижда от профила ми, нов съм във форума, разбирайте опитът ми свързан с велосипедите приключва с времената, когато съм бил дете и съм карал с приятели, тоест нямам почти никакъв такъв.

Вследствие на работата в офис, лиспата на достатъчно време, довела до ниска физическа активност и лошата храна се стигна до там, че качих излишни килограми, които искам да сваля. Висок съм 180см и към момента тежа 93 килограма, което е доста над нормата. По тази причина съм решил да се снабдя с велосипед, който да карам поне по 1 час дневно, когато имам възможност и по-дълго, за да успея лека полека, комбинирано с диета да сваля излишното от себе си. Към момента мога да отделя като бюджет не повече от 300 лв, което най-вероятно е твърде малка сума, но ситуацията в момента е такава, че просто разходите са доста повече от приходите.

Колелото ще се кара изцяло в градски условия, по асфалт, нямам намерение да го карам в извънградски такива, било то черен път или гориста местност и така нататък. Единственото изискване, което имам е въпросното да е снабдено с удобна и мека седалка, не такава, която след определено време започва да създава неудобство, води до протривания и т.н.

С радост ще изслушам всяко едно предложение и ще бъда изключително признателен на всеки, който се включи с такова :)
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот VIdqhKoleelo » Съб Юли 21, 2018 7:17 pm

На твое място бих започнал да разглеждам всичко в олх за тези пари. Гледай колелета без заден амортисьор и с рамка поне 18-19 инча за да ти е удобно за въртене. Също да е от твоя град за да направиш няколко кръгчета преди да го вземеш. За седалка може и отделно да си вземеш. Един човек много ми препоръча тази: https://www.pumpmybike.eu/Velo-3030-saddle и каза, че била много мека.

Набележи няколко обяви и ги сподели. Така според мен повече хора ще се включат. :)
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Нед Юли 22, 2018 7:35 am

VIdqhKoleelo написа:На твое място бих започнал да разглеждам всичко в олх за тези пари. Гледай колелета без заден амортисьор и с рамка поне 18-19 инча за да ти е удобно за въртене. Също да е от твоя град за да направиш няколко кръгчета преди да го вземеш. За седалка може и отделно да си вземеш. Един човек много ми препоръча тази: https://www.pumpmybike.eu/Velo-3030-saddle и каза, че била много мека.

Набележи няколко обяви и ги сподели. Така според мен повече хора ще се включат. :)


Здравей. Ще прегледам и olx, но като, че повече предпочитам да си купя нещо ново, било то и по-непретенциозно. До момента почти винаги, когато съм се доверявал на някой и съм купувал нещо втора ръка, в последствие съм съжалявал. Иначе вариантът с покупка от човек от моя град не е лош, но шансът да намеря такъв е минимален, тъй като живея в малък град, в който е по-вероятно да чуя, ако някой продава колело, в сравнение с това да го намеря в olx :))

Иначе от ровенето до момента съм набелязал 2 варианта:

https://dragzone.bg/velosiped-hoop-hacker-26-2015

https://dragzone.bg/velosiped-drag-h1-2017 - по-скоро клоня към този. Не, че имам някаква представа каква е разликата помежду им, но чисто визуално повече ми харесва. Има опция за 19 инча рамка и е в по-неутрален цвят, както ми се иска да бъде. Освен това, в описанието му е написано, че е с алуминиева рамка, съответно по-лек, което е за предпочитане имайки предвид, че ще се сваля и качва от и до 3-ти етаж всеки ден.
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот carmo » Нед Юли 22, 2018 3:46 pm

Ориентирай се към 28" на гумите - горните не са. За тея 3 стотака няма да намериш алуминиева рамка с достойни, макар и нисък клас компоненти, освен нещо "втора ръка". Ако решиш ново, това https://velosiped.bg/cross-areal-urban-28.html е чудесно за парите и периметърът ти, а от този сайт може да го вземеш на изплащане, и няма да го усетиш.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Нед Юли 22, 2018 4:12 pm

carmo написа:Ориентирай се към 28" на гумите - горните не са. За тея 3 стотака няма да намериш алуминиева рамка с достойни, макар и нисък клас компоненти, освен нещо "втора ръка". Ако решиш ново, това https://velosiped.bg/cross-areal-urban-28.html е чудесно за парите и периметърът ти, а от този сайт може да го вземеш на изплащане, и няма да го усетиш.


Към момента в никакъв случай не мога да дам 600 лв за колело, било то на изплащане или в брой. Както писах и по-горе, разходите са двойно повече от приходите и пряко сили съм отделил 300 лв, с които да си взема нещо. Нямам желание да купувам по-скъпо, тъй като както казах, въпросното колело ще се кара по 1ч. дневно, 4-5 дни в седмицата.

От тая гледна точка ще помоля, ако е възможно, нека предложенията да са в рамките на 300 лв. Наясно съм, че бюджетът е изключително малък, но това е сумата, с която разполагам в момента и не мога да отделя по-голяма от нея, без значение дали е месечно или накуп. Благодаря :)
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот scratch » Нед Юли 22, 2018 5:00 pm

Здрасти,

едно предложение за ново от мен:

https://velosiped.bg/ultra-storm-26.html

Според мен за бюджета, който имаш, ново е по-добре от втора ръка от олх, защото вероятността по използваното да има доста неща за правене е доста голяма и много лесно може да минеш 300 лв.
Двата Драга, които си пуснал също стават. В общи линии - което и да вземеш, все ще върви по асфалт и не би трябвало да имаш ядове.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Нед Юли 22, 2018 5:03 pm

scratch написа:Здрасти,

едно предложение за ново от мен:

https://velosiped.bg/ultra-storm-26.html

Според мен за бюджета, който имаш, ново е по-добре от втора ръка от олх, защото вероятността по използваното да има доста неща за правене е доста голяма и много лесно може да минеш 300 лв.
Двата Драга, които си пуснал също стават. В общи линии - което и да вземеш, все ще върви по асфалт и не би трябвало да имаш ядове.


Благодаря. Запазвам си го предложението и съм признателен :)
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот Alexi » Нед Юли 22, 2018 5:05 pm

в олх има доста прилични велосипеди за тия пари ( докато това последното предложение е нисък клас детски велосипед ,става за придвижване но е далеч от приличен )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Нед Юли 22, 2018 5:50 pm

Alexi написа:в олх има доста прилични велосипеди за тия пари ( докато това последното предложение е нисък клас детски велосипед ,става за придвижване но е далеч от приличен )


Това, което ме притеснява при покупка от olx, е че няма как да отида да пробвам преди да купя. Нямам такава възможност. Реално купувам на сляпо и се надявам да не съм се прецакал.
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот Gworan » Нед Юли 22, 2018 6:05 pm

Можеш да го видиш и да го пробваш в офиса на еконт, и най-вероятно ще ти дадат да си направиш 1-2 кръгчета извън офиса, колело е все пак. Тук обаче идва проблема, че много често в обявите пишат, и дори по телефона ти казват че колелото няма проблеми, и това което получаваш е пълен боклук. И тогава или си съвестен, и си плащаш само транспорта, или решаваш че нищо няма да платиш и го оставяш и си тръгваш... Аз така се разбрах веднъж с един от олх, прати ми колелото по еконта, отидох в офиса да го видя. Имаше проблеми (счупена част, не добре работеща вилка) и го отказах. Като му казах по телефона, че не съм го взел, не прозвуча въобще учуден. Но иначе преди това като се чухме, и питах има ли някакви проблеми, естествено отговора му беше - не. Но, да не те наплашвам, има и читави колела. Аз лично съм продал вече няколко, с изпращане по еконт.

Или търсиш обяви за колела, само в твоя град, или в близост. Със сигурност няма да са малко, пазара на колела 2ра ръка е огромен.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Нед Юли 22, 2018 6:41 pm

Gworan написа:Можеш да го видиш и да го пробваш в офиса на еконт, и най-вероятно ще ти дадат да си направиш 1-2 кръгчета извън офиса, колело е все пак. Тук обаче идва проблема, че много често в обявите пишат, и дори по телефона ти казват че колелото няма проблеми, и това което получаваш е пълен боклук. И тогава или си съвестен, и си плащаш само транспорта, или решаваш че нищо няма да платиш и го оставяш и си тръгваш... Аз така се разбрах веднъж с един от олх, прати ми колелото по еконта, отидох в офиса да го видя. Имаше проблеми (счупена част, не добре работеща вилка) и го отказах. Като му казах по телефона, че не съм го взел, не прозвуча въобще учуден. Но иначе преди това като се чухме, и питах има ли някакви проблеми, естествено отговора му беше - не. Но, да не те наплашвам, има и читави колела. Аз лично съм продал вече няколко, с изпращане по еконт.

Или търсиш обяви за колела, само в твоя град, или в близост. Със сигурност няма да са малко, пазара на колела 2ра ръка е огромен.


Точно това ме притеснява в покупката на втора ръка. В обявите всичко е перфектно, в реалност си купуваш или очевидно пълен боклук или нещо позакърпено да изкара 1-2 седмици след покупката, преди да се скапе. Случвало ми се е не един път в миналото с различни видове стоки и неприятното е, че гаранции няма никакви. Ако си купя нещо ново, макар и по-непретенциозно, поне ще имам някаква гаранция и ще имам възможност да му направя рекламация, ако се наложи.

Ще разгледам все пак как стоят нещата, но ако имам избор, определено бих избрал да си купя ново, макар и да е с по-малко ''екстри''.
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот borisfx » Нед Юли 22, 2018 8:12 pm

ggeorgiev написа:От тая гледна точка ще помоля, ако е възможно, нека предложенията да са в рамките на 300 лв. Наясно съм, че бюджетът е изключително малък, но това е сумата, с която разполагам в момента и не мога да отделя по-голяма от нея, без значение дали е месечно или накуп. Благодаря :)

Аз ти предлагам много лесен начин да си купин хубаво колело, около 800 лв. например, на изплащане.
Както знаем, 90% от бюджета на един човек отиват основно за храна. Ти каза, че имаш наднормено тегло и искаш да го свалиш. Значи всичко е ясно: ограничаваш храната на половина, парите спестени от храна ги даваш за колело и си супер, с едни куршум два заека - отслабваш поради намалената храна на ден и имаш пари да си купиш хубаво колело. Перфектна схема мисля.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот bcdd » Нед Юли 22, 2018 8:28 pm

купи си от декатлон някой btwin rockrider мисля че беше
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот VIdqhKoleelo » Нед Юли 22, 2018 9:38 pm

https://www.olx.bg/ad/sprint-apolon-26- ... 7w1R7.html с останалите пари в някой сервиз го стягаш, сменяй гумите например и колелото и чук. Нищо, че е мтб. И в града е удобно.
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Пон Юли 23, 2018 6:30 am

borisfx написа:
ggeorgiev написа:От тая гледна точка ще помоля, ако е възможно, нека предложенията да са в рамките на 300 лв. Наясно съм, че бюджетът е изключително малък, но това е сумата, с която разполагам в момента и не мога да отделя по-голяма от нея, без значение дали е месечно или накуп. Благодаря :)

Аз ти предлагам много лесен начин да си купин хубаво колело, около 800 лв. например, на изплащане.
Както знаем, 90% от бюджета на един човек отиват основно за храна. Ти каза, че имаш наднормено тегло и искаш да го свалиш. Значи всичко е ясно: ограничаваш храната на половина, парите спестени от храна ги даваш за колело и си супер, с едни куршум два заека - отслабваш поради намалената храна на ден и имаш пари да си купиш хубаво колело. Перфектна схема мисля.


Не ми се искаше да влизам в детайли, но в момента имам активен друг кредит, който е по около 300 лв месечно и имам да го плащам още поне 1 година. Предполагам си наясно какви заплати се получават в малкия град. Реално близо 50% от парите, които получавам отиват за погасяването на текущия ми кредит, отделно има един куп други разходи, които трябва да се покриват. 800лв, ако ги пусна на изплащане, за да говорим за някаква разумна лихва, трябва да го направя за не повече от 1 година, което ще рече минимум по около 80 лв на месец, което за мен към момента е непостижима сума. От тази гледна точка казвам, че няма как да отделя подобни пари, независимо дали в брой или на лизинг. След време като покарам и стаблизирам нещата, бих могъл да се замисля в тази посока.

Теорията ти с храната не е лоша, но при мен наддаването се дължи не толкова на това, че ям много, колкото на това, че водя заседнал начин на живот. Работя в офис, където общо взето съм седнал през 90% от времето. Преди да започна да работя в този офис, работих на място, на което правех по 15 000 крачки дневно и нямах проблем.

Та сърдечно благодаря за предложението ти, ще го обмисля, но в бъдеще. Към момента го изключвам като вариант :)
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Пон Юли 23, 2018 6:33 am

bcdd написа:купи си от декатлон някой btwin rockrider мисля че беше


Ще разгледам. Благодаря :)
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Пон Юли 23, 2018 6:35 am

VIdqhKoleelo написа:https://www.olx.bg/ad/sprint-apolon-26-CID618-ID7w1R7.html с останалите пари в някой сервиз го стягаш, сменяй гумите например и колелото и чук. Нищо, че е мтб. И в града е удобно.


Това го мернах снощи и аз ровейки. Оставил съм го като вариант, но ми се иска да се чуя с човека да го поразпитам, а не си вдигна телефона снощи. Днес ще му звънна пак да го видя какво ще каже :)
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот Gworan » Пон Юли 23, 2018 6:50 am

borisfx написа:Значи всичко е ясно: ограничаваш храната на половина, парите спестени от храна ги даваш за колело и си супер


Не стоят точно така нещата. Като минеш на диета, променяш качеството на храната. А полезната, здравословната храна, излиза по-скъпо.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Пон Юли 23, 2018 6:54 am

Gworan написа:
borisfx написа:
ggeorgiev написа:Значи всичко е ясно: ограничаваш храната на половина, парите спестени от храна ги даваш за колело и си супер


Не стоят точно така нещата. Като минеш на диета, променяш качеството на храната. А полезната, здравословната храна, излиза по-скъпо.


Именно. Аз не давам пари за скъпи храни, напротив. Ям най-често на крак, бързи и вредни храни, които излизат евтино, но се качват килограми много лесно от тях, особено когато е комбинирано с намалена физическа активност. И понеже нямам времето да започна активно да ходя на фитнес или да спортувам, макар да съм тренирал дълго време футбол, съм решил да избера вариантът с колело, защото знам, че карането му натоварва почти цялото тяло и ефектите от него са реални.
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот Gworan » Пон Юли 23, 2018 6:58 am

Не се притеснявай, 93кг не е толкова много за 1.80 височина, най-вероятно ти е попораснал корема и гъза. От многото седете. И аз работя на компютър и знам за какво става въпрос. С колелото ще видиш положителен ефект. Не е нужно даже много зор да си даваш, просто иска постоянство.
Освен карането, може вкъщи, по 15-20 минути да отделяш, през 2-3 дена, да правиш малко гимнастика и някоя лицева опора... Не е необходимост да ходиш на фитнес. Аз така правя, и заедно с карането, за 2 месеца свалих почти 10кг. Но, най-вече, гледай какво ядеш. Може да си носиш на работа храна от вкъщи, както много друго хора правят.
А за избора на колело, за тези пари - можеш да си намериш. Но гледай втора ръка. Едни приятели си взеха по един Cross GRX втора ръка, за подобна сума, в много добро състояние. Даже едното е 27ца. Аз на приятелката ми взех един Specialiez Hardrock за 250лв.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот ggeorgiev » Пон Юли 23, 2018 8:19 am

Gworan написа:Не се притеснявай, 93кг не е толкова много за 1.80 височина, най-вероятно ти е попораснал корема и гъза. От многото седете. И аз работя на компютър и знам за какво става въпрос. С колелото ще видиш положителен ефект. Не е нужно даже много зор да си даваш, просто иска постоянство.
Освен карането, може вкъщи, по 15-20 минути да отделяш, през 2-3 дена, да правиш малко гимнастика и някоя лицева опора... Не е необходимост да ходиш на фитнес. Аз така правя, и заедно с карането, за 2 месеца свалих почти 10кг. Но, най-вече, гледай какво ядеш. Може да си носиш на работа храна от вкъщи, както много друго хора правят.
А за избора на колело, за тези пари - можеш да си намериш. Но гледай втора ръка. Едни приятели си взеха по един Cross GRX втора ръка, за подобна сума, в много добро състояние. Даже едното е 27ца. Аз на приятелката ми взех един Specialiez Hardrock за 250лв.


Да, общо взето това са проблемните места. На фона на ръста ми килограмите не са супер много отгоре, но то при тези неща е по-добре от по-рано да се започне, че после като станат още 20 отгоре вече връщането назад става по-трудно. Ще прегледам и офертите за втора ръка, пък да се надяваме, че ако избера този начин, ще попадна на съвестен търговец :)
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот victortrt » Пон Юли 23, 2018 8:50 am

Този продавач е относително коректен и поне знае какво продава, търси нещо подобно - https://www.olx.bg/ad/ekszayt-striyt-ho ... 20e7e93c46. От него съм вземал три велосипеда /на жената и на децата/ Като за парите си бяха доста добре, той ги стяга, сменя гуми и изобщо подготвя за продажба.
Ако ти е пенсионерски като визия, махаш багажника и си ти. Визията става много по стилна и динамична.
Само раздвижната лапа тежи, но си е удобство.
Тези велосипеди са изключително здрави, защото почти няма какво да им се счупи, веригата не се нуждае от много подръжка, бавно се износва.
За разликата между рошави и гладки и тънки гуми изобщо няма да отварям дума.
П.С. Имаш ЛС.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот Alexi » Пон Юли 23, 2018 9:28 am

това е доста по добре от оня чисто нов за 300 ,ще е по леко и бързо изглежда и запазено
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот victortrt » Пон Юли 23, 2018 9:37 am

Ами пуска филтър в ОЛХ-а от 200 до 300 и си избира. Аз направо търся Първомай, защото този търговец го знам от предишни покупки, че или няма, или има само неща, които си струват парите.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот Alexi » Пон Юли 23, 2018 9:47 am

https://www.olx.bg/ad/radon-tcs-turer-montazh-ht-30-skorosti-hidravliki-CID618-ID7wXZC.html
тва е доста добро ,с изключение на нелепата лапа но тя е бял кахър
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот victortrt » Пон Юли 23, 2018 9:54 am

Да де, но търсим до 300 лева на човека.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот VIdqhKoleelo » Пон Юли 23, 2018 10:27 am

ggeorgiev написа:
VIdqhKoleelo написа:https://www.olx.bg/ad/sprint-apolon-26-CID618-ID7w1R7.html с останалите пари в някой сервиз го стягаш, сменяй гумите например и колелото и чук. Нищо, че е мтб. И в града е удобно.


Това го мернах снощи и аз ровейки. Оставил съм го като вариант, но ми се иска да се чуя с човека да го поразпитам, а не си вдигна телефона снощи. Днес ще му звънна пак да го видя какво ще каже :)



не ти е обягнало :D
Последна промяна VIdqhKoleelo на Пон Юли 23, 2018 10:35 am, променена общо 1 път
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот VIdqhKoleelo » Пон Юли 23, 2018 10:31 am

Може да има проблеми за тия пари според мен, но си заслужава ако се постегне. Широките гуми и амортисьорната вилка са винаги по-удобни от градските колело защото нашите градове са като леко крос-кънтри. :)
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот victortrt » Пон Юли 23, 2018 10:51 am

Хора това е 26 цола и е очевидно ниско за ръста на питащия - вижте седалката колко е вдигната. Вижте гумите колко са изтрити и не са оригиналните. Отделно е цялото надрано, което значи, че е карано много и със сигурност скоро ще трябва смяна на доста чаркове /верига с курбели или плочи, касета/.
Отделно не всеки град е като София или Варна. Има места, където спокойно се кара по улиците.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Препоръка за покупка на колело

Мнениеот VIdqhKoleelo » Пон Юли 23, 2018 11:09 am

Исках да кажа, че настилката не е хубава и е неравно, а не че не мога да кара по улиците. Рамката с толкова вдигната седалка си става баш за него, не е ли така? А за смяна на касетата при какви условия се сменя, счупени зъбци ли? Пък за 100 лева ще си смени гумите. Ще е тъпо да е развалена резбата на курбелите от толкова каране и да пука ама има предимства колелото според мен.
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта