Размер на Canyon Torque 2018

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот Katana » Пон Юли 16, 2018 6:23 pm

Здравейте.Мой приятел е решил да си купи Canyon Torque 2018, обаче се колебае в размера на рамката ( М или Л ).Висок е 1.85, , 87 см от чатала до долу. Тъй като аз вече се сдобих с моята Капра, размер ХЛ и имаме някаква база за сравнение на двете геометрии. Рамера на капрата ми му е идеална.... Бих искал да ви помоля за компетентно мненое относно двете рамки. Струва ми се че Торка е една идея по агресивен ,съответно и педалирането ще е по-трудно, но това не е от значение в момента. Seat tube angle на Торка 74, на Капрата 76; Reach на Торка 460 мм, на Капрата за ХЛ 480мм.
Всъщност ето ги двете геометрии:
Капра https://www.yt-industries.com/en/detail ... ategory/92
Торк https://www.canyon.com/en/gravity/torqu ... f-9-0.html
Какво бихте посъветвали?ю
Благодаря!
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот stoyancha » Пон Юли 16, 2018 6:50 pm

Ако ще скача М, ако иска да се спуска и да е стабилен Л.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот Gworan » Пон Юли 16, 2018 8:25 pm

Аз съм 183, 85 крак, и бих си взел L за себе си.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот bcdd » Пон Юли 16, 2018 11:39 pm

ако ще е за спускане казват че е по добре една идея по малко -M-размер е за препоръчване
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот Katana » Вто Юли 17, 2018 12:16 am

Благодаря ви за отговорите.По скоро ми се иска да получа мнение за геометрията на байка.Адекватна ли е спрямо другите марки като УТ, сходни ли са като размери на рамката? разликите в размерите...то е ясно че по-малкия размер е по-пъргав,но до колко би могъл да бъде, да не е прекалено малък?......
Накой който да даде становище за прогресията ...
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот stoyancha » Вто Юли 17, 2018 6:28 am

Torque е много идентичен, Л размер, с геометрията на Santa Cruz Nomad, за който масово се говори по клипове в YouTube, че катеренето е зор. За спускане е ясно, че ще върви. Този човек карал ли е друга мекица досега и за какво ще се ползва колелото? И защо просто не си вземе YT след като го е пробвал и му е добре :D
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юли 17, 2018 10:43 am

Щом му харесва ХЛ Капра, тогава Л Торк би трябвало да има близко усещане. Основната разлика между двата модела е, че Капрата ХЛ е доста дълга. И двете марки следват модерните тенденции за дълга предница и междуосие с къс чейнстей.

Относно седалковият ъгъл - и двете колела имат чупка в седалковата тръба, като на Капрата тя е по-отчетлива. Можеш да измериш точно колко е седалковият ъгъл на твоята Капра при опъната за катерене седалка - със сигурност ще е по-малко от 76 :popcorn:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот marto_bikeara » Вто Юли 17, 2018 3:26 pm

Като собственик на Torque 2018 го съветвам да си вземе Л.Аз съм 1.80 и според калкулатора на Canyon,бях буквално на границата между М и Л.Разликата между М и Л беше 1 или 2 мм в дължината на краката.Л ката на мен ми е супер.Ако бях взел М,може би нямаше да мога да педалирам с опънати крака с кола от окомплектовката,защото и при Л ката не остава много за повдигане на кола(границата е ниско).
Каква окомплектовка иска да взима приятеля ти ?
Друг съвет от мен(Ако карате агресивно,задължително слагайте двупластови гуми.Ехотата ги срязах и двете,като при предното каране съсипах предната шина,вследствие на срязването)...
:beer:
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот Katana » Вто Юли 17, 2018 7:55 pm

Определено везната клони към Л размер.Благодаря ви за включванията! :) Ако някой друг иска да сподели мнение по казуса , ще бъда благодарен. :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот hitar_potar » Сря Юли 25, 2018 9:50 am

Като човек, минал от М-размер не толкова дълга рамка на М-размер чувствително по-дълга и модерна рамка (междуосието порасна с 4-5см и то само толкова, понеже старата рамка бе с -3 градуса чашки, удължаващи междуосието с около 25-30мм), бих посъветвал да вземете по-дългия размер. Ако му идва зор рийча, винаги може да подмени лапата с още по-къса такава. Но по-дългото междуосие ще си казва думата за стабилността при сериозни скорости. :)
Само не мога да разбера как пръскате ЕХО-гуми. Вярно аз съм си бавничък надоле, ама пък гореспоменатите ми байкове са чисти спускари и пак виждат зор, но ЕХО-гумите са си ОК за мен и не бих взел по-тежки от тях (освен ако в последно време не са ги изтънили още)...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот banzai » Сря Юли 25, 2018 10:13 am

М-ка да си вземе на ръст 185 е мазохизъм.

Аз DD-та ги пръскам, какво остава за ЕХО-та :D За мен WTB tough casing е опитмално ;)
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Размер на Canyon Torque 2018

Мнениеот hitar_potar » Чет Юли 26, 2018 8:14 am

banzai написа:М-ка да си вземе на ръст 185 е мазохизъм.

Аз DD-та ги пръскам, какво остава за ЕХО-та :D За мен WTB tough casing е опитмално ;)

:offtopic: Важно да отбележа, че карам от първите ЕХО-та, сега произвежданите не ги знам дали не са ги изтънили (от първите, понеже живота така ме дърпа, че вече не остава време за каране :bawling: ), и на Сопот си държаха перфектно. Друг човек точно пред мен, с почти напълно идентичен байк, движещ се с еднакво темпо с мен, пръсна 2-ply гумите си по същата линия, по която минах и аз секунда по-късно без проблеми (и едвам успях да спра не върху него). Така че явно си зависи и от късмет, и от някаква техника на каране (макар че моята е малоумна! :rofl: ).
ОНТОПИК - някои от новите модели позволяват преспокойно и М-размер при такъв ръст. Рейн на Гигантите за 2018 е удължен още повече, дори 1 съфорумец кара такова, мисля @Stoyancha беше , ама не съм сигурен. Отделно Мондрекър създадоха тая тенденция с дълките рамки, а точно вчера излязоха първите снимки на новия Dune 2019, който е и с увеличен на 170мм ход - и той мисля е още удължен, но все още няма много много инфо.
В случая обаче си говорим за Торк и Капра - моя съвет е да се взема Л-размера. Както казах, при голям рийч има вариант да се намали с по-къса лапа. При недостатъчен такъв обаче не е оферта да му се бодне по-дълга такава - не и на такъв байк! ;)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milen_40, themaddog и 38 госта