Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

Мнениеот ronkata » Чет Юли 05, 2018 3:06 pm

Здравейте, намирам се в Еленския балкан и ми се ще да се разходя до язовир Йовковци. Някой обикалял ли го е и става ли за каране? На картата всичко изглежда ок, но не веднъж съм патил от гледане на карти и какво има в действителност. Ще се радвам да споделите трак или общи впечатления.
ronkata
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2016 7:00 pm

Re: Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

Мнениеот HHristov » Чет Юли 05, 2018 6:43 pm

То така много общо е поставен въпроса. По самият бряг ли искаш да го обикаляш? По асфалт ли, по черно ли? На коя карта изглежда ОК? Има много варианти за минаване, но по стената на язовира не може да се премине, достъпът е ограничен.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

Мнениеот ronkata » Пет Юли 06, 2018 8:02 am

Идеята е просто да обиколя язовира, карайки в близост до него. Гладам пътеките на карта на БГмаунтийн и ми се върти нещо от този род: Средни колиби - Раювци - Харваловци - спускане към пътека с червена маркировка - Вълчовци - Бръчковци - Гърдевци - Средни Колиби.

Основния въпрос е дали се минава с колело от Харваловци до Вълчовци, понеже може да са пътеки неподходяши за колело и на 2 места виждам опасни райони.
Някой карал ли е там?

Останалата част са междуселски пътища и не мисля че ще е проблем.
ronkata
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2016 7:00 pm

Re: Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

Мнениеот Анелия » Пон Юли 09, 2018 1:47 pm

Преди години от северната страна имаше свлачище и не се минаваше. Предполагам не се е променило особено. Ето ти една идея за обиколка в района: https://www.strava.com/activities/296596352 Пътят в северната част по билото е чакълест и е за байк. Останалото е асфалт.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

Мнениеот HHristov » Пон Юли 09, 2018 2:17 pm

Изкачването по червената маркировка от асфалта за стената на язовира и после спускането по нея към брега не става за колело. Спускането от Харваловци едва ли ще е по-различно. ето вариант за преминаване по северния бряг на язовира: https://www.strava.com/activities/1557083688 Изкачването обаче от Къпиновския манастир до билото по синята маркировка е яко бутане.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

Мнениеот ronkata » Чет Юли 12, 2018 2:00 pm

благодаря за информацията. Като направя преходчето ще споделя.
ronkata
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2016 7:00 pm

Re: Обиколка на язовир Йовковци? Някой пробвал ли се е?

Мнениеот gufara » Пет Юли 13, 2018 9:16 am

Ще очаквам да споделиш трак, т.к. другата седмица и аз се отправям натам и ми е интересно къде около Къпиновския манастир може да се направи някакво каране. :beer: :beer:
gufara
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:05 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта