Вече и в Локорско се краде :(

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот zenk » Нед Юли 01, 2018 6:21 pm

Здравейте,
винаги съм смятал, че има колегиално и добро отношение между велосипедистите...е да ама не!
Днес докато карахме на Локорско, някой хитрец ми открадна част от багажника за колелата - предната тапа, която пречи захващача за гумата да не излезе от релсите. Няма логика да ми е откраднато от човек който не кара колело, защото няма за какво да му послужи. Явно хитрягата или си ги е загубил или и на него са му го откраднали и е решил да си попълни загубата :( Много селско изпълнение, защото се оказва че такава част не се продава отделно и багажника и става леко неизползваем...
zenk
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1224
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 7:55 am

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот zenk » Нед Юли 01, 2018 6:23 pm

Пиша това за да го имате предвид следващия път когато си оставите колата паркирана на паркинга при площадчето, без да си приберете багажника в колата...за съжаление народа стана прекалено крадлив!
zenk
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1224
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 7:55 am

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот bdog » Пон Юли 02, 2018 8:01 am

Супер тъпо. Още повече, че тези неща се продават като резервни части за сравнително дребни суми.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот Gworan » Пон Юли 02, 2018 10:51 am

За съжаление, такъв е манталитета на Българите масово. Аз веднъж коментирам с познати за някаква част за колата, и един се изказва: за какво ще купуваш ново, вечерта отиваш до някоя кола и си сваляш... :crazy:
Не бих кажал, че са селски такива изпълнения, щото хората на село са много по-съвестни. Даже циганите на село не крадат. По градовете са тези индивиди...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот xargs » Вто Юли 03, 2018 6:53 am

Не казвам, че е станало така, но на мен такава тапичка ми е изпадала, тъй че съществува и възможността и да е изгубена, предполагам?
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот Gworan » Вто Юли 03, 2018 6:55 am

И на мен ми мина през ум, дали просто не е паднало, и да си забялязал вече като си се върнал...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот zenk » Вто Юли 03, 2018 7:57 am

При положение, че при свалянето на колелата всички си бяха на мястото /малко си падам педантично и винаги ги оглеждам при сваляне и товарене, защото колелото което возя не е никак евтино и не искам да потегли на някъде по пътя/, а няма как да е изпаднала докато сме карали ;)
Освен това се опитах да преместя задната тапа отпред, за да замажат положението до вкъщи, и не можал /трябваха си клещи/...
Здраве да е, вече съм си поръчал няколко / и резервни/, просто случката е неприятна и не го очаквах....отделно и на мен няколко човека ми казаха - "кво ти пука и ти ще си свалиш от нечия кола..." :crazy: което прави изключително лошо впечатление - това, че са те окрали, не е причина и ти да правиш глупости....
zenk
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1224
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 7:55 am

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот madsnake » Вто Юли 03, 2018 8:52 am

Криви са разбиранията на масовката в нашата държава. Не знам дали е точно офтопик, но ще споделя. Преди години карах едно рено 19, на което му се счупи капачката (декоративната) за горивото. Купих си нова, боядисах я и всичко ОК. В последствие реното отиде за скрап, свалих някои неща от него, между които беше и капачката, и ги сложих в мазето. Години по-късно видях на паркинга пред съседния блок същото рено като цвят, без капачка. Сетих се, че имам в мазето и му я сложих на човека до чистачките. Месеци по-късно капачката така и не си я беше сложил, но не е там въпроса. Много хора ми казаха, че не съм добре, но и много хора ми казаха, че ако толкова му трябвала капачка, щял да си свали от друга кола... Та, не се учудвай колега. Тука се крадат и неща, които като цяло дори не му и трябват на човек, та какво остава за такива, които му трябват...
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот banzai » Сря Юли 04, 2018 9:08 am

То това дали е в Локорско или не, няма особено голямо значение. По всичко личи, че както се предполага, на някой колездач просто му е трябвало капаче. Ако му трябваше капаче на Витоша и от там щеше да си го вземе. Локацията няма значение, когато си тежък селяндур. Надявам се четеш дребна душице - всичко се връща :censore: :censore: :censore:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот mentalhead » Пет Юли 06, 2018 1:55 pm

Интересно ми е колко е изпаднал тоя, дето рискува за една капачка да изяде боя.
Иначе е полезна проклетата капачка, защото на Thule захващача на предната гума при мен почти изпада от релсата каот сложа колелото и точно тая тапа ми го спира.
Обаче не разбрах как хем не се продават отделно, хем си си поръчал. Как поръча? Откъде?

Иначе на колата на приятелката и откраднаха капачката за газовата дето е 1,50 лв. и се продава на всяка бензиностанция. Ей така на паркинга пред блока. За какво говорим изобщо...
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот zenk » Съб Юли 07, 2018 1:20 pm

Оказа се че точно тези капачки на Thule се продават /явно има търсене не само сред крадците ;) / - първия филм беше да се разбере точно модела кой е /51351/, останалото не беше кой знае колко трудно - с доставката излезе малко под 10 лева - мога да кажа магазина на лично, ако на някой му трябва да си поръча, за да не правя реклама във форума ;)
zenk
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1224
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 7:55 am

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот bdog » Съб Юли 07, 2018 1:47 pm

Дребните части на Thule се продават отделно. Онлайн (магазини/ebay/и т.н.) или в SLS и Escadra. Аз няколко пъти съм губил и/или чупил часто (вкл. водача на предната гума) и съм си ги купувал онлайн.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Вече и в Локорско се краде :(

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юли 12, 2018 10:51 pm

zenk написа:Оказа се че точно тези капачки на Thule се продават /явно има търсене не само сред крадците ;) / - първия филм беше да се разбере точно модела кой е /51351/, останалото не беше кой знае колко трудно - с доставката излезе малко под 10 лева - мога да кажа магазина на лично, ако на някой му трябва да си поръча, за да не правя реклама във форума ;)


Другия момент - вече лесно може да се направи с 3д принтер и подходящ материал. Дори да не се продава ( за моя багажник си правих разни допълнения от гъвкав PLA)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта