Въпрос за вело багажник Thule

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за вело багажник Thule

Мнениеот bybyboys » Съб Юни 30, 2018 11:01 am

Здравейте пичаги, наскоро закупих багжник за заден капак Thule clip on 9103. В инструкциите пише, че въпросният багажник става за бмв 1 серия след 2012 година а аз съм с 1 серия 2005 година. Закрепих багажника за колата и стои стабилно но гумите,които трябва да опират на стъклото при мен опират отгоре над него на ламарината. Та въпросът ми е дали начинът по който съм монтирал багажника е правилен и надежден и дали колелото седи правилно на него тъй като рамката е с много странна чупка и седи доста накриво. Ето тук има снимки https://drive.google.com/open?id=0BzDui ... nh2WHZYYm8
Интересувам се защото това ми е първият бгажник който ползвам и не съм много запознат как трябва да седи. :beer:
Аватар
bybyboys
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 3:53 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Въпрос за вело багажник Thule

Мнениеот 0g0 » Съб Юни 30, 2018 11:13 am

Колега,
1-во За да се види линка изисква разрешение.
2-ро Приеми приятелски съвет. Ако си обичаш колата, продай го този и си купи такъв за покрив или теглич.
Ако нямаш релси или теглич - сложи си. Ще ти излезе много по-евтино от подмяната на 5-тата врата.
Казвам ти го като човек който е ползвал такъв багажник няколко години.
Последствията са следните:
- с времето ще ти се изметнат пантите и ще ти се повят проблеми с отварянето и затварянето на вратата
- пак с времето, на местата къде се допират гумените тампони стъклото и боята ще се протрият. Също ии където ти се захващат обтегачите.
каквото и да правиш - там се набива фин прах, който от вибрациите и натиска, служи като фина шкурка.
- много затруднен достъп до багажа.
---
Донякъде проблема с протриването се решава като се залепва хартиено тиксо на контактните участъци.
А проблема с пантите, ако возиш само едно колело.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Въпрос за вело багажник Thule

Мнениеот bybyboys » Съб Юни 30, 2018 1:54 pm

Оправих линка и вече е видим.
А багажника май ще го върна защото е взет от декатлон и имам 1 месец тест период. Повече ме притеснява, че от дясната страна доста стърчи и не е застанало добре заради този триъгълник на седалковата тръба. Одеве му направих едно пробно возене и тази част която стърчи когато се разминавам с коли се удря в дървета и храсти а да не говорим че като изпреварвах на един щях да му сваля огледалото :dontknow:
Благодаря за съвета :beer:
Аватар
bybyboys
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 3:53 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Въпрос за вело багажник Thule

Мнениеот xargs » Вто Юли 03, 2018 6:41 am

Така си стърчи от тия багажници. Трябва да се има едно наум със страничната дистанция.

И според мен инвестирай в багажник за покрив :agree:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Въпрос за вело багажник Thule

Мнениеот jd » Сря Юли 04, 2018 5:19 pm

Допълвам останалите със съвета за багажник или покрив :) :agree:

Иначе така, както си го сложил - не се вижда номера (и светлините). За светлините - може да минеш метър, но за номера не. Карай го поне като махаш предната гума.
Преди години, когато имах подобен багажник, правех така.

Успех! :) :beer:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта