Некоректно отношение RAM BIKES

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Вто Юни 19, 2018 7:08 pm

Здравейте, пиша тук с цел просто да споделя историята си, на която, който иска може да повярва или просто да изкаже мнението си.

През Октомври 2016 година си закупих RAM Fusion01 (най-високата окомплектовка) от производството на RAM. Колелото е използвано по предназначение, а именно приятни преходи из българските планини, включващи нормални за възможностите ми и възможностите на колелото, пътеки за спускане. След един сезон каране (зимата колелото не е карано), при натиск на левият курбел колелото започна да пука ужасно силно. При появата на този проблем, реших да сменя централното задвижване с ново. Това се случи в магазин/сервиз VeloBoost, бяха доста любезни. За съжаление пукането си остана. Заради това, реших да сменя и всички лагери на рамката с чисто нови. Това се направи в сервиз, в Габрово - партньор на Ram Bikes. За още по-голямо съжаление пукането си остана. След много обширни, прегледи, почиствания, тестове, много механици споделиха своето мнение, че е възможно пукането да се получава от цепнатина или дефект в рамката. След обстойни прегледи, визуални дефекти по рамката се откриха. Дефекти, които със сигурност изискват преглед. Колелото подлежа на редица тестове. Тестовете включваха - премахване на цялата предница - кормило, лапа, вилка, чашки и пукането все още си беше там - следователно пукането не е свързано с тези компоненти. Друг тест включваше отново, почистване на ЧИСТО НОВОТО централно и неговото смазване, плюс подмяна на курбелите. Познайте! Пукане все още има! Най-накрая реших да се свържа с RAM Bikes и да им предоставя колелото, което все още е в гаранция. Те го приеха и за повече от 1 седмица, всичко което направиха е да сменят - ЛАПА, КОРМИЛО И ВИЛКА (които, доказано нямат нищо общо с пукането). Тяхното становище е леко неразбираемо от моя страна, но това което получих като информация е, че са сменили тези компоненти, които изброих и пукане все още има, защото колелото е минало немарлив сервиз. Тоест VeloBoost и сервизът в Габрово (и двата магазина, партньори на RAM) са немарливи. След хилядите нерви и средства, които изразходих, реших лично да разговарям с представител на RAM Bikes относно моят проблем. Този представител беше - Николай Христосков. След най-отчтив разговор по телефона от моя страна, с леко изнервен тон получих като отговор, че разговаям с човек, завършил инженерна специалност и аз едвали не нямам право на мнение. Тогава казвам.. "Имате моето съгласие да свалите боята на рамката, там където има очевиден дефект и да проверите дали това са цепнатини". Това което получих от другата страна на слушалката беше присмех и затворен телефон. В момента получих колелото си, БЕЗ да ми бъде върната гаранционната книжка и БЕЗ ДА ПОЛУЧА ПРОТОКОЛ, свързан с действията по колелото ми. Единственото, което получих като отношение е една подигравка и никакво решение на проблема.

Е, приятели, когато се потрудите и то много, изкарате една четири цифрена сума за велосипед, колкото и да обичате родината си, помислете пак бихте ли искали да "съпортнете" локалният бизнес в лицето на RAM Bikes.
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот nkc20 » Вто Юни 19, 2018 7:49 pm

Съжалявам за това, което ти се е случило. За съжаление, всички български марки май са с такова отношение към клиента. От тази група изключвам само Пулс, които все още държат ниво на обслужване.
Моят съвет е, колкото и отчаяно е, да си потърсиш правата с жалба в Комисията за защита на потребителите.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот koopss » Вто Юни 19, 2018 8:37 pm

Моето мнение е същото. Заеми се за начало с КЗП.
За машина от този клас, какъвто и да е проблема, не мисля че подобна развръзка на проблема е приемлива.

Все пак, нека да приемем, че ти лъжеш. Ок, какво може да си правил с това колело, за да е в този вид? Каране в зимни условия, или скачане на рампи в байк парк? Може би "тежък" DH? Е и? Подобен велосипед трябва да може да издържа на всичко това. Проблема е на лице, и всеки уважаващ себе си производител, ако цени клиентите си трябва да отстрани проблема, а ако не може, да го подмени (е закона изисква няколко допълнителни стъпки, но все пак е факт лошия имидж (на вече силно влошения такъв) за RAM).

Аз лично се реших преди няколко години, че гаранционен велосипед няма да купя повече от тях поради подобни проблеми (е много по-леки, и за в пъти по-евтина машина, но лошото чувство си остана).
Сега се сещам, какво правят германците при продобен проблем (избери си произволна тяхна марка, която произвежда не ентри левъл колела) - е просто ти уважават гаранционните претенции, или ти пращат директно нов продукт.

Моят съвет е да не се отчайваш, а да си търсиш правата.
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот iL_Diavolo » Вто Юни 19, 2018 9:47 pm

Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Lucky Loser » Вто Юни 19, 2018 10:39 pm

Ако написаното по-горе е вярно.. потрес !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Вто Юни 19, 2018 10:51 pm

Благодаря хора, оценявам мнението ви и в случая, то е полезно за мен.
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Alexi » Сря Юни 20, 2018 8:23 am

с какъв акъл давате 5 бона за Рам .. при условие ,че има поне дузина маркови велосипеди в този клас и цена ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Dim » Сря Юни 20, 2018 8:33 am

Пробвай това с лентата или с по-обилно количество фиксатор за резби, дори и да ти сменят рамката има не малък шанс да ти се падне отново дефектна, в случая поне си изкярил нова вилка.
А колкото до рамаджиите, няма какво да ги коментираме, ясни са, че вече нищо не струват и за пореден път затвърждават тази си слава, просто НЕ СИ КУПУВАЙТЕ РАМ, това е най-голямото наказание, което един некоректен производител може да получи!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Сря Юни 20, 2018 9:41 am

Dim написа:Пробвай това с лентата или с по-обилно количество фиксатор за резби, дори и да ти сменят рамката има не малък шанс да ти се падне отново дефектна, в случая поне си изкярил нова вилка.
А колкото до рамаджиите, няма какво да ги коментираме, ясни са, че вече нищо не струват и за пореден път затвърждават тази си слава, просто НЕ СИ КУПУВАЙТЕ РАМ, това е най-голямото наказание, което един некоректен производител може да получи!



Здравей, малка поправка. Не съм "изкярил" нищо. Нямам нова вилка. Нямам проблем с вилката. Мисълта ми беше, че те ми дъражаха колелото повече от 1 седмица тествайки го, чрез подмяна (при тях) на лапата, кормилото и вилката. Просто за тест. Тест, който е правен преди в два различни сервиза, един от които е на Bike Center, тоест техен бизнес партньор или дори собственик. Единственото, което "изкярих" е да стоя без колело повече от седмица, подигравателно отношение и непоправено колело. Мога да добавя и че след като получих колелото си (това стана вчера 19.06.2018), компоненти по него бяха небрежно сложени с недозавити болтове и не ми беше върната гаранцията нито протокол за извършената дейност. До днес (20.06.2018) все още не съм получил гаранцията и протокола. Предприел съм съответните мерки, но с удоволствие ще изслушам мненията ви, пак казвам те са изключително полезни за мен. Благодаря!
Също така искам да добавя, че аз наистина обичам да карам колело и това е моята страст. Участвам в различни евенти свързани с това и други хора да карат колело в планината и да правим заедно това, което обичаме, затова колелото е изключително важно за мен.
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юни 20, 2018 10:16 am

Alexi написа:с какъв акъл давате 5 бона за Рам .. при условие ,че има поне дузина маркови велосипеди в този клас и цена ..

Човек, ти сериозно ли ?!
Човекът за какво пише, ама ние пак да го критикуваме, щот' това си знаем :rofl:

Изобщо.. поредното WTF изказване...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Jumpup » Сря Юни 20, 2018 10:20 am

Alexi написа:с какъв акъл давате 5 бона за Рам .. при условие ,че има поне дузина маркови велосипеди в този клас и цена ..

А де? И аз това се питам от години. :dontknow: :rofl:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Dim » Сря Юни 20, 2018 10:34 am

Купуват, защото хората не знаят реално какви потенциални проблеми и какво никакво гаранционно обслужване си купуват. Ако се даде гласност на подобни случаи, такава, че да влязат във вечерните новини ще ги видя тогова кой ще ги купува. Ако колегата не се свени да застане пред камера и иска да им даде заслуженото, смятам, че бТВ или нова няма да откажат един репортаж за нагъл и некоректен търговец, който дори си позволява да задържа гаранционната карта, която по закон върви с продукта!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот mentalhead » Сря Юни 20, 2018 10:43 am

Lucky Loser написа:
Alexi написа:с какъв акъл давате 5 бона за Рам .. при условие ,че има поне дузина маркови велосипеди в този клас и цена ..

Човек, ти сериозно ли ?!
Човекът за какво пише, ама ние пак да го критикуваме, щот' това си знаем :rofl:

Изобщо.. поредното WTF изказване...


Защо да не е сериозен? Никой не критикува момчето. Критиките са изцяло за RAM. Продават на цени на Pulse, YT, Canyon, а в замяна - проблемни велосипеди и безумно отношение.
Няма как човек да не е учуден, че все още се намират хора, които се спират на тях.
В крайна сметка когато човек вади една торба с пари за велосипед, очаква да получи колело, което да си кара с пълен кеф, а не да обикаля сервизите, да си къса нервите и да гледа колела
само "по телевизора" в разгара на лятото.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юни 20, 2018 11:03 am

mentalhead написа:
Lucky Loser написа:
Alexi написа:с какъв акъл давате 5 бона за Рам .. при условие ,че има поне дузина маркови велосипеди в този клас и цена ..

Човек, ти сериозно ли ?!
Човекът за какво пише, ама ние пак да го критикуваме, щот' това си знаем :rofl:

Изобщо.. поредното WTF изказване...


Защо да не е сериозен? Никой не критикува момчето. Критиките са изцяло за RAM. Продават на цени на Pulse, YT, Canyon, а в замяна - проблемни велосипеди и безумно отношение.
Няма как човек да не е учуден, че все още се намират хора, които се спират на тях.
В крайна сметка когато човек вади една торба с пари за велосипед, очаква да получи колело, което да си кара с пълен кеф, а не да обикаля сервизите, да си къса нервите и да гледа колела
само "по телевизора" в разгара на лятото.

Пак прочети коментара на alexi и ми кажи, че не е критика (към автора) :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Сря Юни 20, 2018 12:50 pm

Не искам да създавам спорове между вас. Случило се е така, че съм избрал тази марка. Тогава ми предложиха колелото с 20% намаление. Представиха ми го като нов техен модел, способен на много, тестван от техните състезатели и ми се стори добра оферта. Колелото ми излезе 4078.62 лв., след което съм вложил още доста средства за 'ъпгрейт' на компоненти. Ето и снимчици на велосипеда от края на лято 2017, споделям ги с идеята да прецените сами дали, човек би инвестирал в такова колело и отделно в различни компоненти и би оставил колелото си "немарливо" както се твърди от представител на Ram Bikes. Разбира се това е просто моята дума - срещу тяхната, но все пак пиша тук за да споделя историята си с повече хора, които имат правото да повярват или не. Главната ми мисъл е, че дори и сламка за 2 стотинки да си бях купил, просто е меко казано недопустимо, човек да се сблъсква с такова отношение, особено когато става дума за скъп продукт. За мен и моето съзнание това е някаква, нереална ситуация, но уви това е реалността в България. :crazy: Просто хора, не трябва да допускаме такива неща да се случват.

Някой по - горе беше споменал Pusle. Не съм техен клиент, но веднъж се обърнах към тях, чрез facebook за да получа информация относно техен велосипед. Беше ми отговорено на първата минута, изключително компетентно и подробно. Да добавим, също че бях поканен на тест в производството им. За това не слагам всички български компании за велосипеди под общ знаменател. Някои хора просто разбират от бизнес и си вършат работата. Адмирации за тези хора и "борба" срещу тези, които правят точно обратното.

https://imgur.com/a/LvXN8Hl

https://imgur.com/a/VPeKPpT

https://imgur.com/1XJbA7J
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Gworan » Пет Юни 22, 2018 4:38 pm

Да си знаете, че като завършите, в България, с инжинерна степен (не е нужно да сте изключително интелигентен), това автоматично ви дава правото да давате съвети на всеки, за всичко. Също означава, че винаги сте прав, пред някого без същата титла, дори и да нямате понятие за какво говорите.
Иначе по темата, проверявали ли сте задната главина? Примерно сваляте от друго колело задната гума и слагате на тва дето пука, и вижте дали пак е така...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот DungeonHunter » Пет Юни 22, 2018 5:23 pm

Gworan написа:Да си знаете, че като завършите, в България, с инжинерна степен (не е нужно да сте изключително интелигентен), това автоматично ви дава правото да давате съвети на всеки, за всичко. Също означава, че винаги сте прав, пред някого без същата титла, дори и да нямате понятие за какво говорите.

Защо не говориш директно, а не с такива заобиколни нападки ?!
Или не си достатъчно..:flamethr:смел
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот iL_Diavolo » Пет Юни 22, 2018 5:44 pm

Gworan написа: ......
Иначе по темата, проверявали ли сте задната главина? Примерно сваляте от друго колело задната гума и слагате на тва дето пука, и вижте дали пак е така...


Е нека пробва човека , пък може и да стане , ама ако вземе рамка от друг производител със сигурност ще стане !

Иначе това е 10-то или 11-то Рам-че , за което знам ( вече им загубих бройката ) :evil: , закупено ново след 2016 г. дето му пука , тропа , треска , скърца и тн. рамката при натоварване откъм левият курбел .
Лошото в случая е , че доколкото разбрах , въпросните продавачи и собственици знаят много добре за проблема !!! Но само вдигат рамене и нищо не правят . :crazy: Сигурно цялата партида им е дефектна и е ибаси късмета да се попадне на читава рамка , някъде 1:1000 :lol: и затова въобще не се занимават да ги сменят .

Преди време колега от форума с жълт Fusion се "похвали" със сцепена рамка , интересно ми е дали са зачели гаранцията му ?
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот donpeev » Пет Юни 22, 2018 6:12 pm

Хора, нямате си представа каква работа вършат от КЗП. Не съм ги използвал конкретно за колело. Ползвал съм ги за очила, прахосмукачка, не спазени срокове за доставка на мебели. Резултатите бяха отлични, търговците посрани, гаранционните ми претенции уважени, а за не спазените срокове за доставка на мебелите - безплатно качване и монтаж (което иначе струваше към 300лв.) Директно пуснете жалба в КЗП,а мишките от РАМ сами ще ви потърсят до отстраняване на проблема или смяна на рамката. Търговците в БГ са нагли, безочливи и с тях само така се работи.
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Gworan » Пет Юни 22, 2018 6:34 pm

DungeonHunter написа:Защо не говориш директно, а не с такива заобиколни нападки ?!
Или не си достатъчно..:flamethr:смел


От хумор разбирали сте...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юни 22, 2018 7:19 pm

donpeev написа:Хора, нямате си представа каква работа вършат от КЗП. Не съм ги използвал конкретно за колело. Ползвал съм ги за очила, прахосмукачка, не спазени срокове за доставка на мебели. Резултатите бяха отлични, търговците посрани, гаранционните ми претенции уважени, а за не спазените срокове за доставка на мебелите - безплатно качване и монтаж (което иначе струваше към 300лв.) Директно пуснете жалба в КЗП,а мишките от РАМ сами ще ви потърсят до отстраняване на проблема или смяна на рамката. Търговците в БГ са нагли, безочливи и с тях само така се работи.

:offtopic: Хубаво е да се чуе, че институция си върши работата както трябва :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Съб Юни 23, 2018 10:26 am

Благодаря отново за мненията. Обърнал съм се към КЗП. Вече имам становище от Рам, казват, че колелото отишло при тях сухо, несмазано, което е нелепо. Преди да пусна колелото за рекламация, то мина през поне 3 различни сервиза. Ще видим какво ще стане с няколко експертни мнения от трети лица и отделно ще снимам рамката (рентген) за да се види какво става там. :beer:
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Съб Юни 23, 2018 10:29 am

Gworan написа:Иначе по темата, проверявали ли сте задната главина? Примерно сваляте от друго колело задната гума и слагате на тва дето пука, и вижте дали пак е така...


Проверявано е и това, пука си. :xx(:
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Gworan » Съб Юни 23, 2018 11:39 am

възможно е да има странни звуци и от заден дерайльор. Възможно е седалка / колче. При мен имаше пукане, с предишното ми колело, но сложих малко грес на колчето и заспа. Но пък това е елементарно да се хване, едва ли през толкова ръце ще мине и всички ще го пропуснат.
Но щом сте проверили вече всичко по предницата, средното движение, окачването, задвижването... то не остава друго...

Много жалко, че е такова отношението на РАМ към клиентите, и то с колело още в гаранционен период. Вело буустъра може да се каже, че всичко майстори го знаят. Кво се правят тия от РАМ на ударени. По принцип майсторите обичат да говорят един за друг кой колко бил зле, винаги като им занесеш нещо обвиняват предния майстор. Но за бустъра съм чувал само добри отзиви. Аз също съм взимал това-онова от него, и съм много доволен от отношение и обслужване.
Казваш, че колелото е било в сервизи, които са партньори с РАМ, пък после от РАМ казват, че колелото не било смазано и някви си глупости. Значи и те самите си нямат доверие на партньорите?

Иначе, по принцип, като си взимате колело, или каквото и да е, ново и в гаранция, имайте си едно на ум. Дори за най-елементарните неща, по-добре ги носете обратно в магазина от където сте купили, за да нямат с какво да се оправдаят. А пък ако кажеш, че няква част си сменял сам, направо сигурно ще ти скъсат гаранционната карта...

Още нещо с което съм се сблъсквал: Износено чело на рамката. Вътрешната челна тръба, където ляга долната чашка, може да се износи от каране с луфт или от удар, или и аз не знам какво. И тогава почва яко на пука при натискане на предницата, или спиране с предната спирачка. Не е фатално, може да се закрепи положението...
Последна промяна Gworan на Съб Юни 23, 2018 12:36 pm, променена общо 1 път
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Съб Юни 23, 2018 12:36 pm

Gworan написа:възможно е да има странни звуци и от заден дерайльор. Възможно е седалка / колче. При мен имаше пукане, с предишното ми колело, но сложих малко грес на колчето и заспа. Но пък това е елементарно да се хване, едва ли през толкова ръце ще мине и всички ще го пропуснат.
Но щом сте проверили вече всичко по предницата, средното движение, окачването, задвижването... то не остава друго...
Много жалко, че е такова отношението на РАМ към клиентите, и то с колело още в гаранционен период. Вело буустъра може да се каже, че всичко майстори го знаят. Кво се правят тия от РАМ на ударени. По принцип майсторите обичат да говорят един за друг кой колко бил зле, винаги като им занесеш нещо обвиняват предния майстор. Но за бустъра съм чувал само добри отзиви. Аз също съм взимал това-онова от него, и съм много доволен от отношение и обслужване.
Казваш, че колелото е било в сервизи, които са партньори с РАМ, пък после от РАМ казват, че колелото не било смазано и някви си глупости. Значи и те самите си нямат доверие на партньорите?
Иначе, по принцип, като си взимате колело, или каквото и да е, ново и в гаранция, имайте си едно на ум. Дори за най-елементарните неща, по-добре ги носете обратно в магазина от където сте купили, за да нямат с какво да се оправдаят. А пък ако кажеш, че няква част си сменял сам, направо сигурно ще ти скъсат гаранционната карта...


Ами.. да, всичко е проверено и то по няколко пъти. Даже сега като ми отказаха гаранцията, нарочно закарах колелото да се прегледа от - до, наново в Байк Център, които ми казаха, че са собственици на Рам. Платих си. Прегледаха всичко, смазаха на ново чело, стави, лагери колкото и да беше безмислено, но пукането си остана. Поисках си протокол и всичко ще предоставя на КЗП. Дано има успех.
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Gworan » Съб Юни 23, 2018 12:37 pm

Виж ми горното мнение, едитнах го точно след като си ме цитирал, последните редове...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Съб Юни 23, 2018 6:29 pm

Gworan написа:Виж ми горното мнение, едитнах го точно след като си ме цитирал, последните редове...


Мисля, че съм написал някъде по-горе. Колелото е тествано, няколко пъти без предница (лапа, кормило, чашки, вилка) и пука отново при натиск на левия курбел. При последната профилактика в байк център, също бяха избити 2 пъти леглата на чашките, визуално всичко си е наред, но пукането си остана. Просто единственото нещо, което не е пробвано, и което Рам ми отказват е смяна на рамката. :boggled:
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот Alexi » Съб Юни 23, 2018 6:59 pm

чете ли другата тема за пукането на средното .. там се упоменава ,че това е масов дефект ,има и някакво лечение предложено
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот newfound44 » Съб Юни 23, 2018 11:01 pm

Alexi написа:чете ли другата тема за пукането на средното .. там се упоменава ,че това е масов дефект ,има и някакво лечение предложено


Ако става въпрос за тефлоновата лента, която се слага на резбата, да. Прочетох я, но Fusion не са с резба.
You only need to ride your bike, fool!
Аватар
newfound44
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 11:37 am

Re: Некоректно отношение RAM BIKES

Мнениеот fu4ko » Нед Юни 24, 2018 3:04 pm

Сляп ли съм,но не прочетох никъде да са проверявани педалите дали са стегнати хубаво.Скоро имах случай с нова шосейка и десния педал не бях го стегнал хубаво.Педалите си ги слагах аз и след известно време се появи пукане при натиск на двата педала.След проверка,десния не бях го стегнал хубаво.Проверка с смяна на педали също не прочетох да е имало.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: http и 34 госта