Въпрос за камера

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за камера

Мнениеот oti_86 » Вто Май 29, 2018 12:39 pm

Здравейте, мисля да си взема някоя екшън камера, но не знам колко ще я опазя и затова ми изпадна go pro 3 дайте мнение като за начало ставали. Иначе се чудех за една измежду тия GoPro Hero5 Black, Yi 4K+ Action Camera Yi 4K и SJCAM SJ7 Star.
Благодаря на отзовалите се :)
oti_86
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 9:39 pm

Re: Въпрос за камера

Мнениеот Katana » Вто Май 29, 2018 3:06 pm

Аз миналия сезон ползвах Go Pro Hero 5. Камерата снима много добре спрямо китайските ментета.( не че и те не снимат , но разликата е огромна). Впечатления от по-старите го-прота нямам.Зависи и с какви разполагаш. Петицата можеш да си я вземеш и втора ръка за около 400/450 лв.Имам приятел който я продава.Пиши ми на лично ако имаш интерес. :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Въпрос за камера

Мнениеот I.nfraR.ed » Вто Май 29, 2018 5:30 pm

Аз наскоро търсих и взех Gopro Session 5 на промоция от румънците за малко над 400лв. За съжаление са се изчерпали, иначе за тая цена не намерих друго с подобни качества.
Нямам впечатления от по-старите модели, но не бих взел нещо без стабилизация. Колкото и да не е си прави клипчето по-гледаемо.
Освен ако не смяташ да се изръсиш още пари за скъп gimbal, ремъци, закопчалки и още какво ли не и всичкото това да го носиш на гърдите.
Същото нещо (софтуерната стабилизация) ще може да се прави и с отделен софтуер постфактум, обаче аз не бих си губил времето и за това, още повече, че клипчетата са с големина гигабайти, когато се снима на висока резолюция.

Минус е, че изкарва малко на батерия, но гледам, че и hero 5 black му дават същия "живот". Там обаче може да се извади и смени с друга заредена батерия.
Yi-то на тая цена май не си заслужава. От друга страна, приложението на GoPro е малко малоумно, но на китайците софтуерът едва ли е по-добър.

Вече успях и краш-тест да направя и камерата оцеля с няколко драскотини. Носете си каските, мен ме спасява за втори път!
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Въпрос за камера

Мнениеот Katana » Вто Май 29, 2018 11:33 pm

Както почти всичко на пазара в момента е ясно че по-скъпото е по-качествени.За да има разлика в цените на камерите значи че има разлика в качеството.В този случай по-скъпите камери са по-добри в пъти.Не ми се изпада в подробности, темата е много дълга...Всичко се прави в Китай...но разликата е огромна...да кажа дори нечувана.Аз съм грандоман и бих дал вместо 500 лева за китайска експериментална камева , 900 за китайска като ГОПРО но тествана ....от тук обаче има и друго.Отне ми една година докато разбера с каква настойка в определения час и как да обработя клипа на една от най-тегавите за обработка програми...трябва си чвтене а не само взимам камерата и айде....
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Въпрос за камера

Мнениеот didonch » Сря Май 30, 2018 9:42 am

Къде ги качите тези камери? Пробвах на кормилото ... записа става малко гаден: със стабилизация-софтуерна, става почти мазаник, без стабилизация, всяка една малка неравност се отразява в записа, отделно малко нереалния ъгъл на заснемане. На каската: ъгълът на заснемане е доста по-добър, но пък ми се набива главата, :rofl: , отделно от допълнителната тежест се увеличават вибрациите които понася главата/врата ... абе много е неудобно. Единствено не съм пробвал с нагръдник или на китка(ама там едва ли ще има разлика с позицията на кормилото).
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Въпрос за камера

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 30, 2018 9:50 am

Погледни и предложенията на Сони:
https://magazin.photosynthesis.bg/video ... rtove.html
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Въпрос за камера

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Май 30, 2018 10:20 am

Повечето на сони имат резба 1/4" и може да им направите различен вид стойки за закрепване, звука е добър и имат стабилизация.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Въпрос за камера

Мнениеот Katana » Сря Май 30, 2018 12:24 pm

Сони принципно се хвалят с най-добрата стабилизация, но според мен цените на камерите са доста високи. Тези https://basecamp-shop.com/product/yi-4k-action-camera много ги хвалят.
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта