Багажник за теглич Thule Xpress 970 - проблем

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Багажник за теглич Thule Xpress 970 - проблем

Мнениеот mhristov » Сря Май 16, 2018 2:20 pm

Здравейте,
Взех си популярния багажник Thule Xpress 970, но когато се опитах да го монтирам, с изненада установих, че не може да се затвори докрай и съответно не може да се разпъне и механизъма и да се застопори. Проблемът ми прилича на прекалено голяма ябълка на теглича, тъй като се вижда, че челюстите на лапата на багажника опират в нея и не я обхващат изцяло. С други думи ябълката не е напълно скрита в лапата. От друга страна ми се струва, че точно така трябва да бъде, за да бъде стабилна конструкцията. И като цяло не знам дали има такова нещо като различни размери на ябълките на теглич.
Имам три варианта - да върна багажника и да търся друг; да пиля ябълката, докато се смали и не стане; да пробия нови дупки на рамената на механизъма или в дръбите така, че да може да се заключи в това положение.
Въпросът ми е следният: Трябва ли ябълката да е напълно скрита в лапата, а багажника да контактува единствено с шията на теглича или напротив, трябва челюстите на лапата да захващат и да опират в самата ябълката?
Ще съм благодарен, ако има някой, който да използва същия багажник и да може да сподели снимки отблизо как изглежда в захванато положение и точно как контактува с теглича?
mhristov
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Багажник за теглич Thule Xpress 970 - проблем

Мнениеот SStoeV » Сря Май 16, 2018 2:35 pm

Не е много сложно, но..
https://www.youtube.com/watch?v=oJr8DV4BnMs
Тук е подробно показано, как се сглабя, монтира и тн.
Ето и снимка как стои:
https://www.roofrackstore.com.au/images ... rier-3.jpg
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Багажник за теглич Thule Xpress 970 - проблем

Мнениеот Любо » Сря Май 16, 2018 4:26 pm

Аз бих те посъветвал да пробваш и на друг теглич, за да елиминираш съмнението за размера на топката. Иначе багажника се монтира много лесно (може да се наложи прилагането на малко повече сила) и държи здраво.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Багажник за теглич Thule Xpress 970 - проблем

Мнениеот bobige » Сря Май 16, 2018 7:23 pm

Имам същия, цялата ябълка си влиза. Имай предвид, че има дупки, с които може да регулираш разкрача на багажника. Може да пробваш, а също е и важно какъв ти е теглича, щото виждам много грозилища по улиците, които ми се струват с нестандартни размери. Иначе не пили и не пробивай нищо, най-много да влошиш нещата и да изсипеш товара.
bobige
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 10:39 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта