Темата на СтаменЧо!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 9:06 pm

Дебитната карта ми се прецака :dontknow: в България гледат датата на месеца. Но Тим Кук гледа само месеца и ми резнаха абонаментите.

2 седмици чакам за нова дебитна :dontknow: кофти карма ми се събра... :rofl:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 9:18 pm

ECE29286-801B-44C4-998A-D843D3C8A140.jpeg


Всички якета са ми XL - обаче съм Ендуро карък. Жената каза да не купувам без нея :D за тва и подарих ново яке днес. Аз оставам с дъждобран за 2 лв :dontknow: :rofl: кофти карма.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 4:04 pm

didonch написа:Колко км са ти в едната посока? Ако имаш възможност вечер увеличавай разстоянието и/или включи някой баирче.


В една посока - тротоарна посока - 5 км. Тоест общо 10 км.

Но ако увеличаваме - а ние с Надя правим и това - понякога стига и до 30 км.

Трябва да купя камера за да видите какво е да тренираш в градска среда. Траковете са неясни и не дават визия на пътя ни. Има стотици малки пътечки, свързани в обща мрежа - има стълби, има камъни, има всичко.

Внимаваме със скоростта - щото е малко опасно. Учим баланс и техника - гледаме видеа - липсва ни компания на хора по-напред от нас. Но тая липса явно ще се преживее.

кв. Редута в София е мега яко място за каране и тренировки. Има и в кв. Слатина 2-3 места - но не са ни по път и ги караме по-рядко. В Редута - денивелацията е жестока - но без видео пак е трудно. Знам, че сте търпеливи - без видео не мога да покажа какво е да тренираш в градски условия. Без байк паркове и спешъл пътеки.

Може да звучи смешно - но когато сам тренираш - уважаваш всичко, което затруднява карането ти. По време на затрудненията се обучаваме с Надя. В Неделя почна вече Надя и сама да си подвиква от кеф щом усети, че е минала без страх.

Макар, че и тя има проблеми с педалирането ПРАВА - но си джиткаме.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот p360 » Вто Юни 19, 2018 6:04 pm

zoomaniak написа:В Редута - денивелацията е жестока


Аз в Редута не съм намерил нищо по-значимо от две пътечки зад стадиона към ул. Слатинска. Там наистина има едни 30% наклон сигурно, но те и пътечките са по 30 метра :D
Някой път прелитам и през стълбите на паркчето над Lidl, но това са малки радости :clap:
http://prikachi.com/images.php?images/223/9352223i.png
p360
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 8:52 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 6:11 pm

p360 написа:Аз в Редута не съм намерил нищо по-значимо от две пътечки...


Има десетки пътеки - казах.... ще направя снимки ако толкова си нетърпелив да разбереш лъжа или говоря истината.

Ако няма хора и коли си е сериозно състезание... както го правят на редица места по света.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 6:13 pm

p360 написа:...две пътечки зад стадиона към ул. Слатинска. Там наистина има едни 30% наклон сигурно, но те и пътечките са по 30 метра...


Ти ме тестваш явно нещо.... това е района зад църквата. Двете пътеки - вече са непроходими - ако не ги почистим...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 8:59 pm

Съжалявам за това, което ти се е случило. За съжаление, всички български марки май са с такова отношение към клиента. От тази група изключвам само Пулс, които все още държат ниво на обслужване.
Моят съвет е, колкото и отчаяно е, да си потърсиш правата с жалба в Комисията за защита на потребителите.


Моето мнение е същото. Заеми се за начало с КЗП.
За машина от този клас, какъвто и да е проблема, не мисля че подобна развръзка на проблема е приемлива.

Все пак, нека да приемем, че ти лъжеш. Ок, какво може да си правил с това колело, за да е в този вид? Каране в зимни условия, или скачане на рампи в байк парк? Може би "тежък" DH? Е и? Подобен велосипед трябва да може да издържа на всичко това. Проблема е на лице, и всеки уважаващ себе си производител, ако цени клиентите си трябва да отстрани проблема, а ако не може, да го подмени (е закона изисква няколко допълнителни стъпки, но все пак е факт лошия имидж (на вече силно влошения такъв) за RAM).

Аз лично се реших преди няколко години, че гаранционен велосипед няма да купя повече от тях поради подобни проблеми (е много по-леки, и за в пъти по-евтина машина, но лошото чувство си остана).
Сега се сещам, какво правят германците при продобен проблем (избери си произволна тяхна марка, която произвежда не ентри левъл колела) - е просто ти уважават гаранционните претенции, или ти пращат директно нов продукт.

Моят съвет е да не се отчайваш, а да си търсиш правата.


Само да кажа, че гаранционни условия на BG език и гаранционна карта от 2 години са 2 различни неща.

Имам 3 продукта в бизнеса ми, които имат 2 г гаранция и са ми топ продукти и съм им дал доживотна гаранция. Това ще рече, че на база 1 000 продажби - имам под 1% рекламация по гаранционна карта.

Аз до сега в България гаранционна карта с гаранционни условия не съм видял.

От там идва заблудата, че Германците подменят - щото имат хиляди продажби. Но Българите не искат - щото гаранционни условия описани на български език няма. Или поне аз не видях. А търсих... защото продавам гаранционни продукти.

Когато се купуват продукти без ясни гаранционни условия на роден език с подпис и печат и касов бон - трудно става с КЗП.

КЗП има списък кои групи от продукти влизат в потребителски иск - сигнал - казус - щета и т н., пред КЗП. Търсете и ще се изненадате ...

Опитайте и ще останете изненадани... кой какво разбира под думата гаранция и клиенти и търговци.

Какво да му гарантираш на парче желязо?

Купих си Нутрибулет - все едно купих самолет. Гаранционните точки садесетки...

Купих 2 колела:

- Имате 2 г гаранция. Кфо Bro кое му е гаранционното на колелото. Клише зад клише казано...

:clap:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот p360 » Вто Юни 19, 2018 9:39 pm

zoomaniak написа:
p360 написа:...две пътечки зад стадиона към ул. Слатинска. Там наистина има едни 30% наклон сигурно, но те и пътечките са по 30 метра...


Ти ме тестваш явно нещо.... това е района зад църквата. Двете пътеки - вече са непроходими - ако не ги почистим...


Ами аз редовно се пускам по тях. Определено е обрасло и прекърших някое друго клонче след като се разлистиха всички зелении. Не съм ходил целенасочено да ги приведа в ред все още :D
p360
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 8:52 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 20, 2018 4:59 am

p360 написа:Ами аз редовно се пускам по тях. Определено е обрасло и прекърших някое друго клонче след като се разлистиха всички зелении. Не съм ходил целенасочено да ги приведа в ред все още :D


Дай да се видим и ще ги оправим. То тва е в Слатина. Има още две пътеки. Едната минава покрай кортовете и от нея се разклонява другата. Но са адски зле.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот victortrt » Сря Юни 20, 2018 10:13 am

zoomaniak написа:
p360 написа:Ами аз редовно се пускам по тях. Определено е обрасло и прекърших някое друго клонче след като се разлистиха всички зелении. Не съм ходил целенасочено да ги приведа в ред все още :D


Дай да се видим и ще ги оправим. То тва е в Слатина. Има още две пътеки. Едната минава покрай кортовете и от нея се разклонява другата. Но са адски зле.


Ами това е градски квартал, не е логично да има черни пътеки за колела в цветущо състояние, освен ако не си ги направите самите каращи. Едва ли очакваш общината да ти ги поддържа, нали.
Кво да кажем ние от центъра, където най-дивата пътека са паветата и за да стигнем до приятно място за каране, трябва да ходим до западния парк или Борисовата градина поне и оттам да правим обиколка на София през парковете - Ловен, южен и така.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 20, 2018 10:11 pm

036994BF-A25B-49C7-BBD2-6DEFDBB57DC3.jpeg


В Русе имало клуб на Велосипедистите "Огнени педали" - каза Слави Тр. :D

А аз днес си имам звънец от котешко звънче. Уникален звук за 0.80 лв.

Всички ме забелязват и ми правят пъТ.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 20, 2018 10:16 pm

victortrt написа:Ами това е градски квартал, не е логично да има черни пътеки за колела в цветущо състояние, освен ако не си ги направите самите каращи. Едва ли очакваш общината да ти ги поддържа, нали.
Кво да кажем ние от центъра, където най-дивата пътека са паветата и за да стигнем до приятно място за каране, трябва да ходим до западния парк или Борисовата градина поне и оттам да правим обиколка на София през парковете - Ловен, южен и така.


Скоро ще ги оправим. Благодаря - чакайте фотки и лодки...

:beer: за мен междублоковите пространстваса най-яки.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 20, 2018 10:21 pm

341C36F7-DB48-483E-8EC6-73F40E428695.jpeg


Взех си за тест едни цайси - ала - пчеличката Мая. Убиец ви казвам. За 22 лв.

Само дето не си променят цвета. :D

Но от мушички, песъчинки и пеперудки или дъжд пазят доказано :D и не се запотяват. С ластик.

Спестих 200-400 лв :D :D :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Сря Юни 20, 2018 10:27 pm

ужасни са ,купи си свестни очила
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот keel » Сря Юни 20, 2018 10:38 pm

Начи, аз ако те видя в междублоково пространство с котешко заънче и с тея очила, не да ти правя път, ами направо ще се изпаря...

... от опасение че може и моторна резачка да измъкнеш


PS Темата кърти, просто котешкото звънче ме довърши :kitty: :king:
Аватар
keel
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1384
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 3:02 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 20, 2018 10:44 pm

Alexi написа:ужасни са ,купи си свестни очила


Никога през живота ми не съм носил слънчеви очила. Защитни да...

Надя спира при всяка мушичка в окото. Вади огледалце. Вади мушичката...

О май гооооош....

Граждани vs селяни.

Много сте разглезени... :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 20, 2018 10:50 pm

keel написа:Начи, аз ако те видя в междублоково пространство с котешко заънче и с тея очила, не да ти правя път, ами направо ще се изпаря...

... от опасение че може и моторна резачка да измъкнеш


PS Темата кърти, просто котешкото звънче ме довърши :kitty: :king:


За малко съм тука … чак пък толкова. Хората по света след разговор с водач по пътека разбират, че всички по пътеката имат дрънкало / клопатар / овчи звънец - звънче - с идеята да се чуват кой колко е близко спрямо другия пред него или зад него.

Тук за котешко звънче имало проблем...

Преди на старите велосипеди поръчах звънци. Надя никога не го ползваше - луд свят...

Аз дрънна зад нея - после ми се сърди защо дрънкам по звънеца - стряскал съм хората пред нея. Щяла да се пребие....

Мадафакар... - терминал 1-2 ме чака.

Лека от мен... :crazy:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот I.nfraR.ed » Сря Юни 20, 2018 11:06 pm

A какво мислиш за такъв тип светлини за спиците?
Според мен ще седи много яко по ендуро пътеките.
Със звънчето сега те чуват, но със светлините и ще те виждат по-лесно.
Нещо подобно като на светлините на кучешките каишки, които помагат по-лесно да си следиш четириногия приятел в тъмното.

Изображение
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Boyan1984 » Чет Юни 21, 2018 5:55 am

Освен звънчето можеш да сложиш и резнати парченца от пластмасови чаши както правехме като деца. Трака мн силно и се чува от всички. А светлинките ще заспят направо. Мисля, че не са скъпи. Чакаме снимки!
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Чет Юни 21, 2018 6:05 am

а на главините по една свинска опашка да стоят лъскави :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот nkc20 » Чет Юни 21, 2018 7:29 am

Може да си сложиш и ключовете с въженце на врата, за да дрънкат, това също ще спомогне да се чуваш отдалеч.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Юни 21, 2018 7:46 am

Прецакал си се с тия очила... трябваше такива да си вземеш...хем и носа щяха да ти пазят и то само за 9 лева... https://www.decathlon.bg/p/8491466_mask ... /275-200-m :bigeyes:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 9:13 am

nkc20 написа:Може да си сложиш и ключовете с въженце на врата, за да дрънкат, това също ще спомогне да се чуваш отдалеч.


Звука е нискочистотен. Но ще подобря идеята. Хората го чуват от 2-5 метра. И до сега преместих поне 5 пъти местоположението на звънчето - за да е в баланс с пътя. Тоест не дрънчи нон стоп... а чака неравност.

Но има едни други материали, които не затихват при дъжд. Това като го навали дъжд и не дрънка като на сухо. А от месинг ще си намеря или от мед не помня - има време...

На мен лично ми помага да се движа сред хора...

За пътеките ще тествам едни малки клопатари - те известяват кой къде е и предупреждават, че някой идва по пътеката...

За пръв път повтарям видях идеята в едно видео с около 5-8 човека група - и всеки имаше дрънкаща джаджа и знаеха ако някой приближава по пътеката и нямаше инциденти :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 9:19 am

Alexi написа:а на главините по една свинска опашка да стоят лъскави :D


Имам друг вариант - я кажи скъпо ли е - да си сменя задната главина с някоя от моделите дето много жужът - тоя звук е идеален за сред хора :D трябва ли да сменявам нещо друго ако сменя главината - задната. :idea:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Boyan1984 » Чет Юни 21, 2018 9:30 am

Продай колелотп докато е ново и купи друго с цъкаща главина.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот skiman » Чет Юни 21, 2018 9:38 am

Така и така ядеш треволяк, що не си сложиш един звънец на врата?
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Любо » Чет Юни 21, 2018 9:40 am

zoomaniak написа:
Alexi написа:а на главините по една свинска опашка да стоят лъскави :D


Имам друг вариант - я кажи скъпо ли е - да си сменя задната главина с някоя от моделите дето много жужът - тоя звук е идеален за сред хора :D трябва ли да сменявам нещо друго ако сменя главината - задната. :idea:

Ето, прецени си сам: http://industrial-bg.com/produkt/%D0%B7 ... ope-pro-2/. Има и други в сайта.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 9:45 am

Любо написа:Ето, прецени си сам: http://industrial-bg.com/produkt/%D0%B7 ... ope-pro-2/. Има и други в сайта.


Благодаря :beer: ще говоря с Йордан като му дойде времето - не е много пари :beer:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 9:50 am

IMG_3785.jpg


Днес ми пристигнаха:

10 броя за 36 лв с 2 броя подарък. Попаднах на добра оферта в нета :D

Имам отправни точки и всичкото необходимо инфо - извън нета :beer:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот victortrt » Чет Юни 21, 2018 10:08 am

Само на мен ли ми се струва, че тази тема стана нещо като личен блог на автора й.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron