Темата на СтаменЧо!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот iL_Diavolo » Нед Юни 03, 2018 12:08 pm

protiven написа:
didonch написа:Ако не усещаш необходимост от джобчета на кръста не ти трябват "специализирани колоездачни дрехи". Търсиш два вида: качествена синтетика(марки няма да споменавам, защото дори и големите играчи имат издънки, след първото изпотяване започва да смърди ....качествената синтетика не смърди :D ) и тениски от мерино вълна(при тях аромат няма да усетиш никога ....по-скъпички са но пък за сметка на това си заслужават всяка една стотинка). Ако все пак държиш на конкретни модели и марки от които съм доволен ...pm(за да не се сметне за реклама)


Стегни се бе, това е форум, не националния ефир.


Всичко е издухало , яко :crazy: КУ-КУ :D
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот protiven » Нед Юни 03, 2018 1:27 pm

zoomaniak написа:
Alexi написа:айде безаварийно :beer:


Колега да те питам как реши - решихте (всички) проблема с дрехите.

Може ли да си купим ДИШАЩИ - но за бягане примерно.

Дори Надя усети как дискомфорта от потенето оказва влияние на карането.

Тя е 55 кг - поти се истински рядко - смятай колко зор е видяла за да е недоволна.

Айде аз съм свикнал - но липсата на охлаждане при 28-35 гр оказва сериозно влияние.

Дори не усетихме яденето - обяда - и след 40 мин пак гладни.

Всичко това ни кара да се замислим сериозно кое как да купим, пием, ядем.

Имаме лош опит с едно каране при жеги около 35 гр с бюджетни колела около 200 лв. После не карахме 10 дена. Но това са спомени, които помним.......... сериозно.

Ще се радваме на линкове от ниво: АЗ КУПИХ И СЪМ МЕГА ДОВОЛЕН


Виж сега, Зоофилчо, отиваш в любимия ти магазин Скот и си купуваш дрехи предназначени за каране. Не звучи толкова сложно, нали?
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Нед Юни 03, 2018 3:20 pm

то може и по памучен потник да караш щом те влече ,или гол го кръста ако не те е срам :evil: .. но ако искаш да си ок се купуват КОЛОЕЗДАЧНИ дрехи а не нещо си синтетика .. защо ? ами всичко е помислено .. примерно джърсито/ветровката са така направени ,че като стоиш наведен кръста ти не е гол ( отзад са малко по дълги ) ; имат лента с нещо като мека гума която прилепва към клина да не се ветрее ; има светлоотразителни ленти да те виждат нощем ; определени неща по висок клас са нещо като комплект - панталонките имат къде да закачиш клин с памперс ,софтшела има скоби за зимни ръкавици и т.н.
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 03, 2018 3:57 pm

Alexi написа:то може и по памучен потник да караш щом те влече ,или гол го кръста ако не те е срам :evil: .. но ако искаш да си ок се купуват КОЛОЕЗДАЧНИ дрехи а не нещо си синтетика .. защо ? ами всичко е помислено .. примерно джърсито/ветровката са така направени ,че като стоиш наведен кръста ти не е гол ( отзад са малко по дълги ) ; имат лента с нещо като мека гума която прилепва към клина да не се ветрее ; има светлоотразителни ленти да те виждат нощем ; определени неща по висок клас са нещо като комплект - панталонките имат къде да закачиш клин с памперс ,софтшела има скоби за зимни ръкавици и т.н.


Ти от къде си ги поръчваш. Дай линк... кой размер си. Аз вече по към елка L
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 03, 2018 4:02 pm

Днес имаме с Надя около 4-5 часа педалиране :D

Дъжд ни валя. Вятър и слънце ни сушиха. Пак ни валя. Пак ни сушиха :D голем фън.

Надя беше "водач" учи се с Гугъл мапс и т н...

Изгоря до червено :D но издържа. Аз си връткам по нея и т н……

Закусих Чия - пих вода с Органична сяра и съм кукуряк. Тя не иска Веган врътки и се беше изтощила :) трябва и време...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 03, 2018 4:23 pm

Виж сега, Зоофилчо, отиваш в любимия ти магазин Скот и си купуваш дрехи предназначени за каране. Не звучи толкова сложно, нали?


Сложно е.

Четох ревю в сайта за седалки - докато попаднеш на твоята си купил над 5-7 броя.

Същото е с дрехите.

Виждаш ли тук обявите: "Чисто ново - просто го купих и не е моя размер".

Купувам само H’M - поръчвам от сайта им. Брак нямам... чорапи, гащи - всичко...

Тук да пазаруваш офлайн е малко кофти. Дори няма пробна... повтарям пробна... риска от брак е около 20-45%...

Онлайн пазаруването е по-добре... но все пак е разправия.

Тоест магазини с огромна наличност в София и др., големи градове са тези за туризъм.

Каталозите на вело-марките се внасят никога на 100% до размер М рядко L - XL

Различават се в кройките. Всички ползват едни и същи материи. Рядко ще намерите бранд със собствен патент за производство на плат.

Тоест ако искате 100% непромокаемо яке - трудно ще го намерите във вело-брандове. Защото има сертифициране за много неща - и на сериозни туристически марки пише номера на сертификата.

Тоест раница от 2000 лв с този сертификат не може да пропусне вода - тъй като,ползват нано-плетки и още технология и наистина има сертифициран непропосклив плат.

Тоест нека ви вали - водата не преминава. Сняг. Влага. Северните европейски държави - държат топ 30 на патенти.

Платове задържащи топлина.
Платове срещу вятър и т н...

Но все още не познавам Българския пазар за вело-стоки.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 03, 2018 4:30 pm

За истински велосипедисти:

http://www.verticalworld.net/articles/a ... php?id=453

Разбира се, модерните якета реално не „дишат”, но благодарение на създадените в лабораториите материали, те използват хитър номер, за да задържат дъжда навън, докато пропускат потта навън (горе долу). Има много начини да се постигне това, най-известния е принципа на мембраните използван от Goretex и други. Капките вода (тоест капките дъжд) са далеч по-големи от молекулите на водата под форма на водна пара, които произвеждат телата ни, така че ако дупчиците в мембраната са достатъчно малки тя работи като двустранна бариера, като влагата отвътре преминава навън, а тази отвън не прониква вътре. Разликата във влажността под якето и навън способстват процеса като влажността се вдига, когато започнете да се потите. Последното поколение материи Polartec NeoShell, Goretex Active Shell и Mountain Hardwear DryQ Elite – дължат по-добрите си свойства на повишената въздухопропускливост, което значи, че не трябва много да се потите преди да заработи механизма. Но дори и най-добрите материи имат граници на възможностите си като тя се достига най-често, когато се напрягате физически при топли, но влажни условия. Като имате това в предвид, може би няма по-добро място за тестване на водонепропусливите якета от влажните, мокри хълмове на Великобритания.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 03, 2018 4:36 pm

Та в общи линии от 2017 г си купувам ски-якета за градска зимна София. Не са скъпи - леки са. Имат фул екстри. Карам колелото и при -20.

Но рядко срещам други хора... с такива дрехи.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Boyan1984 » Нед Юни 03, 2018 4:44 pm

Абе човек, отвори продавалник и пиши "колоездене" в търсачката - ще ти излезнат един куп джърсита на народни цени. Ако нещо ти харесва и не си чувал марката - гуугълваш я и четеш отзиви.
Миналата година оттам си купих две чисто нови джърсита на CRAFT с етикетите за по 25 лева, цената на стикера беше 80. Ходи та се чуди...Идеални джърсита, миналото лято ги стопих от каране - не са мръднали. Crivit също правят читави джърсита, имам едно такова. Декатлонски не съм ползвал, но се съмнявам да не стават.
Всичко е по-добре от памучна тениска.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 03, 2018 4:45 pm

Boyan1984 написа:Абе човек, отвори продавалник и пиши "колоездене" в търсачката - ще ти излезнат един куп джърсита на народни цени. Ако нещо ти харесва и не си чувал марката - гуугълваш я и четеш отзиви.
Миналата година оттам си купих две чисто нови джърсита на CRAFT с етикетите за по 25 лева, цената на стикера беше 80. Ходи та се чуди...Идеални джърсита, миналото лято ги стопих от каране - не са мръднали. Crivit също правят читави джърсита, имам едно такова. Декатлонски не съм ползвал, но се съмнявам да не стават.
Всичко е по-добре от памучна тениска.


Благодаря - ще опитам.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Нед Юни 03, 2018 5:31 pm

protiven написа:
Стегни се бе, това е форум, не националния ефир.


Да бе ама в един друг форум ядох банани един месец заради "скрита реклама". Та парен каша духа :rofl: .
Стамаба както ти казах зарежи ги тия вело дрешки (то името им е само такова и .... цената). Ако си мислиш че едно светлотразително фирмено надписче нощем ще ти осигури добра видимост .... жестоко се лъжеш (за тая цел си има светлоотразителни жилетки или ленти, които са доооста по ефективни).
По другия въпрос: отиваш в CampingRocks там има достатъчно богат избор както на синтетика така и на мерино истории. Отиди пипни, пробвай .... От как си купих първата тениска на Bergans от тогава само такива си купувам...цялата ми екипировка е от там...къси панталонки, тениски, ризи. Не е като да не съм си взимал специализирани продукти на Gonso, Cube, craft, maloja ... но най много експлоатирам продуктите на Bergans, просто са комфортни, не спарват, проветриви, бързо съхнещи...изборът си остава твой.
Седалките....докато намеря моята минах през 4 бр. с цени 50-350лв ... сега така ми стоят като паметници на рафтовете :banghead:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот protiven » Нед Юни 03, 2018 6:39 pm

didonch написа:Седалките....докато намеря моята минах през 4 бр. с цени 50-350лв ... сега така ми стоят като паметници на рафтовете :banghead:


И какво по-точно те спира да ги пуснеш за продажба?
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Нед Юни 03, 2018 6:52 pm

Бяха в продажба .... няма интерес :dontknow:
Сигурно ако ги пусна като подарък + куриерски пак няма да има интерес. Пазара е заспал зимен сън, без тенденция за събуждане. Цените бяха 40% от тази на която са купени, при положение че нямат никакви следи от употреба(как и да има само за някакви си 100-150км).
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Boyan1984 » Нед Юни 03, 2018 6:54 pm

Какви рамери и за какво говориме като цяло?
Оспамихме темата на човеко :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Нед Юни 03, 2018 7:05 pm

SPECIALIZED PHENOM COMP 143MM
WTB PURE 148Х273
SELLE SMP PRO 148Х278
оригиналната -Velo маркирано за shockblaze
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот moridinbg » Нед Юни 03, 2018 7:16 pm

Аз по тая причина от 5 години карам това

Изображение

Тялото ми тотално е продбило формата на седалката, олекотена е - излишното е изпадало. Пробвал съм няколко, все не ми пасват, не мога да намеря същия модел - моделът със същото име вече е друг и си седя на тази...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот victortrt » Пон Юни 04, 2018 9:42 am

Голяма драма с тези дрехи, голямо нещо. Моят съвет е първо да отидеш до Декатлон и да си вземеш някакви тениски или за бягане или за планински преходи от синтетика, тези за фитнес пак стават.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот madsnake » Пон Юни 04, 2018 10:15 am

Декатлон - пробна има. Долчини - онлайн магазин с адекватна таблица за размери. Егати колко драматични постове за едно джърси с клин. А за седалката - ако си намериш правилния размер, 90% сигурно е че взимайки произволен модел с този размер и твърдост по преценка, ще пасне идеално. За вземане на правилния размер интернет е пълен с решения, в байк център даже имат уредче.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот nkc20 » Пон Юни 04, 2018 11:32 am

victortrt написа:Голяма драма с тези дрехи, голямо нещо.


То при него всичко е драма... Ако му се скъса връзката на обувката, пак тук ще дойде да пита откъде си взимаме връзки за обувки. :D
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 04, 2018 1:27 pm

Ако някой се интересува какво ям преди каране или какво постоянно имам в раницата си - споделям:

Енергийната стойност на 100 г сух продукт е 2034 кДж, 486 ккал. От тях:

протеин 16,54 грама;
въглехидрати 42,12 грама: диетични фибри 34,4 грама;
мазнини 30,74 грама: наситени 3.330 (стеаринова, палмитинова киселина), мононенаситени 2,309 (олеинова), полиненаситени 23,665 (линолова, алфа-линоленова киселина - ALA);
витамини: витамин А екв. 0,54 pg (7%), тиамин (vit. В1) 0,62 мг (54%), рибофлавин (vit. В2) 0,17 мг (14%), ниацин (vit. B3) 8,83 мг (59%), фолиева киселина (B9) vit. 49 мкг (12%), витамин С 1,6 мг (2%), витамин E 0,5 мг (3%);
минерали: калций 631 мг (63%), желязо 7,72 мг (59%), магнезиев 335 мг (94%), манган 2,723 мг (130%), фосфор 860 мг (123%), калий 407 мг (9%), натриев 16 мг (1%), цинк 4,58 мг (48%).

Още за Чия, чиа (Salvia Hispanica) | Ботаника от Framar.bg: https://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE ... 0%B8%D0%B0


В сухи малки пликчета - намират се лесно си правите дози или микс с други супер храни... аз за сега микс не правя.

Ям ги и по време на каране - около 3 тия час или 5 тия

Нито се уморявам. Нито се изтощавам и дори не чувствам натоварването ... струват в Аптеката около 6 лв и могат да покрият около 5-15 дни - според дозата.

Сипвате в устата - задържате 1 минута и с водата преглъщате. Остават полепнали зрънца, които на по-късен етап с пиенето на вода се изчистват.

Набъбват в стомаха до над 10 пъти теглото си - поемат водата в стомаха и до 30 минути след приемането им започва да се обработват от организма.

При супер натоварване - обработването става след 10-15 минути...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Пон Юни 04, 2018 1:42 pm

Нещо не ми стана дозировката: 3-5 семенца чия на час или ...
Според мен храна би трябвало да се приема 15-20мин след като се преустанови физическата дейност/натоварване и след още 30мин стартиране на ново .... Така се дава време на организма да отдели необходимите храносмилателни ензими а последствие и да посмели малко храната. Пък знам ли може и да греша. по-вещите нека се изкажат.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот skiman » Пон Юни 04, 2018 1:45 pm

И после започва едно пърдене...

Абе пич, ако всеки вземе, че си направи тема и почне да излива житейската си мъка...да вземем да затворим форума?
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 04, 2018 2:18 pm

skiman написа:И после започва едно пърдене...


Хубаво е вечерта - ден преди натоварването - да не се яде след 18 часа. На другият ден в червата ти има още храна до около 11-13 часа. От застояването на храната идват и газовете. Но пък малко е и индивидуално всичко - какво ядеш и т н...

На Локорско видях 1 състезател - клекнал в храстите с Тоалетна хартия........

Идеята е да имате в предвид колко % - процента тялото ще отдели от енергията ви за преработване на храна. Ако е над 5 айде 10% е погрешно.

Повечето хора, които се натоварват умишлено - не употребяват думата храна - търсят според натоварването определени вещества в смесите, които приемат.

Дори си ги правят сами. В Тубата има МНОГО ревюта на смеси.

Ако не дадете енергия - но не с фокус до 1-2-3 вещества - трябва да отделите време за възстановяване на тези вещества след натоварването.

За пример още - 99% от всички отказали се на Витоша 100 или изоставащи над 6-8 часа.... е не защото не могат да въртят педалите или мускулите не са им свикнали на натоварването - просто няма енергия за тези мускули - винаги първо гледайте необходимата енергия, която ви е нужна - после мускулите.

Енергията се разбива на под нива:

- Мускули
- Общ тонус
- Дехидратация
- Мозък

и т н...

Но това е сложна наука и е строго - много строго индивидуално всичко. Аз споделям моята си програма... защото помня какъв бях преди - какъв съм сега.

Не е задължително да приемате всичко за чиста монета.

Но липсата на "ток в батерията" е основният проблем за провал в почти всички моменти от живота с натоварвания...........
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 04, 2018 2:24 pm

didonch написа:Нещо не ми стана дозировката: 3-5 семенца чия на час или ...
Според мен храна би трябвало да се приема 15-20мин след като се преустанови физическата дейност/натоварване и след още 30мин стартиране на ново .... Така се дава време на организма да отдели необходимите храносмилателни ензими а последствие и да посмели малко храната. Пък знам ли може и да греша. по-вещите нека се изкажат.


1-2 супени лъжици - дозираш в хартиено пликче. Затваряш го с теобод.

С времето спираш да дозираш - приемаш и до 5 лъжици според това - дали почваш да караш по жегите и денивелацията - колко вода смяташ да изпиеш...

Водата също е работа за тялото и колкото помага - толкова и натоварва тялото... всеки излишен процес като натоварване на дадено тяло трябва да се вземе в предвид.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот evilzet » Пон Юни 04, 2018 3:38 pm

zoomaniak написа:теобод.

Знаех си, че има нещо божествено в това изобретение :roll2:
Вчера карах 8 часа (чисто да са били 6 и половина). Викаш да не пия вода, да не ям, ми то няма да съм просто машина, а perpetuum mobile.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 04, 2018 3:49 pm

evilzet - нищо не казвам или викам... просто споделих. Темата е интересна и според мен много важна.

Но тъй като е и много индивидуална - почти никой не може да влезе в точна формула - поради това повечето влизат в общите формули - барчета - енергиини напитки и захарче от време на време с водата.

А и чрез споделяне на опит - доста хора ще видят, че има много ъгли в темата...

Ти можеше да кажеш за 6 часа колко вода си пил - изпил. Дали поне 1 път или 2 пъти си пишкал...

Какво яде - за тези 6 часа и в кой диапазон на деня си ял...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот evilzet » Пон Юни 04, 2018 3:53 pm

Аз като се наям стабилно и след 2 часа съм гладен ( дори да съм пред компа). Така че не съм показателен за нищо. Енергийни не пия, сладко ям в краен случай... Такива работи.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 04, 2018 4:01 pm

Ето друг споделен опит - мой.

Болките в китките сред хората на велосипеди са едно от най-често срещаните негативни емоции.

Защо? Неправилно подбрано колело - кормило и т н.... неправилна стойка или просто "меки - слаби китки". Това е термин, който идва от много спортове където китките са основен двигател.

Ако не мога да се набирам при 100 кг на лоста - не съм слаб - слаби са ми китките.

Тоест ако не работя над китките си - велосипеда ще ме смачка рано или късно или ще почна да не се натоварвам по трудни терени - защото след това болките в китките ми ме карат да почивам поне 30 мин.

Цитирам: "Следният факт може да ви изненада, но вашата длан е една от най-сложните части на тялото: тя има 19 кости, 17 стави, и 19 мускули. Ако някоя от тези части е увредена, това определено ще се отрази на всички движения, които правите. Това са причините за тези болки."

Освен, че мога да се набирам - това стана лесно - не можех да правя кофички - от както имам Байка доста отнесох болки в китките - но вече правя по 3 кофички от раз и болките изчезнаха........

Стандарт за тренировка на китки има в нета колкото искаме. Просто си направих програма и си тренирам където мога и си реших и този проблем.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 05, 2018 4:33 pm

Чета за Екопътеките. Какво ви е мнението за тях - карате ли по тях или ги избягвате. Те са многобройни - да не кажа "меко казано" са мнозинство.

Но в зависимост от сезона са натоварени от Туристи - пеш. Но все пак не ми се вярва хора ходещи пеша - да са сериозен проблем - водещ до отказ от дадена пътека, пък макар и Еко пътека....
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 05, 2018 6:08 pm

Още нещо искам да споделя с вас - относно мускули - енергия - батерии - организми и храна ...

Тъй като съм абониран за страшно много канали - акаунти в Тубата - около над 400 са вече - придобивам някаква представа - ВИРТУАЛНА - над която може да се размисли човек.

Та ми направи впечатление - дано и на вас - когато има състезания от ниво ПРО победителя винаги издухва всички с 1-3 секунди...

На база наблюдения - стигнах до извода, че педалирането дава на победителя победата.

При Ендуро състезанията или при карането ми направи впечатление, че само единици хора педалират на неравен терен - или тоест следят терена за възможност за увеличаване на скорост чрез педалиране.

Стигнах до извода - ако в едно състезание - се сложи датчик на глезен на всеки състезател - ще се види графиката на пълното завъртане - педалиране - и джипиес точките - тоест обект А ползва инерцията - но обект Б педалира за 3 секунди прави 5 завъртания примерно.

Виждам как състезатели тренират педалиране на тренажори - но не и в реални условия - както е при Авиацията или НАСА................ тоест тренират бързи крака - но не и преценка кога да ги пуснат в действие....

От последните състезания на една кви участъци с просто око преброих 3 завъртания - но от победителя 7 завъртания.

Тоест победителя има по-здрава връзка на мозък с мускули. Насочва по-бързо мисълта към мускулите и те го слушат.

Не знам дали сте опитвали да контролирате чрез мисъл мускулите си - но това работи. Поне при мен и на много други хора.

Когато на ум кажа: БУТАЙ към болният си крак - той физически увеличава натоварването.... щом спра да мисля за него - той намалява участието си....

Опитайте да насочвате МИСЪЛ към мускулите ................. формулата работи.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 165 госта