Темата на СтаменЧо!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот moz » Чет Юни 14, 2018 2:46 pm

Почнах да ти чета словоблудствата и ми стана интересно, определно имаш много проблеми в които не ми се ще да навлизам,но ми направи впечатление един основен, за който никой не говори: от едното изгледано от мен клипче, на което "спускаш" и от някой от обясненията ти, ряазбирам че поне в началото а май и досега караш надолу седнал. Ако е така спри, ако не можеш да се изправиш се насочи към шосето, въпреки че трудно ще ме убедиш, че не можеш да се изправиш ако можеш да ходиш. Аз бях със счупен глезен, въобще не можешх да стъпвам на крака и пак си карах колелото дори и прав, отивах с патериците, качването ми беше зор само, добре че имам дропър. Не знам какъв ти е проблема на теб с крака, но едва ли е по-сериозен от този: https://www.vitalmtb.com/photos/member/ ... turman,109
Няма как да караш МТБ и да стоиш на седалката, такава техника води до много болка и никога няма да научиш какво е истинско каране, ако си се отказал да търсиш изправяне на педали се откажи от планиснкото колоездене навреме.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 14, 2018 3:18 pm

@moz - Благодаря ти за поста. Работя по въпроса с изправянето - помня едно време го правех - сега нещо ми пречи. Трябва ми време. Всичко е ново за мен.

Научих се да се местя назад - но не изправен или приклекнал - пак помага при спускането - премества тежестта ми назад - но знам, че мога още.

Словоблудствата ги оставете - не са за всеки. Първо срещнах трудност с Речника на MTB потърсих - но не намерих кое какво е. Тука често говорите със съкращения, които не разбирам винаги - и се опитах по мой начин да опиша уж нещата. Кога се получи - кога не - живи и здрави да сме.

Трябва да пробвам при каква комбинация съм най-стабилен, защото при много агресивно каране - ляв крак /болния/ ми пада от педала. А представи си ако съм прав - директно падам. Ляв завой ми е труден /страх ме е/ и преди често падах на ляво - защото не мога на време да се подпра с крак - тоест от страна на болният крак проблеми.

Единственото, което се сещам е тотално и внимателно наблюдаване на трасето по което карам - преценка на скорост и за сега се справям така.

Когато дойде време за видеа - ще покажа - да прецените - защото на живо да карам с някой от вас - трудно ще стане. Макар в Събота да се очертава - каране с приятел от форума в Локорско по "Дългото" трасе. Дано времето не ни прецака... пък и в кал скачам на педала хихик.

Бавно напредвам - Баланса го овладях - Баланса по права линия 70%. На едно място Баланс 30%.

Колкото мога - толкова. Но да се откажа - не е ли пресилено. Мога да се откажа от агресивни трасета... рано е още за преценки.

Трябва да реша проблема с "падащият крак" но е възможно и да не може да бъде решен.

Но - за сега в живота ми не съм свиквал да се отказвам - достигам до там до където са ми силите... Благодаря. :beer:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот moz » Чет Юни 14, 2018 3:41 pm

Освен да заздравяваш постепенно крака и да се изправящ все повече не знам какво друго да те посъветвам, но това трябва да ти е основната насоченост, забрави всякакви "ендуро" сънища, докато надолу си на седалката, не свиквай с тази поза, поемането на препятствията и "помпене" чрез сгъване и разгъване на краката са основата на карането, карането седнал е друг вид спорт, нарича се шосейно колоездене и пробите за упражняването му върху планинско колело са безмислени и опасни. Тъй като виждям, че вярваш повече на ютуб клипчета и снимки в нета те предзивиквам да намериш дори една снимка на истински карач на която да е седнал надолу и да кара наистина, а не си почива.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 14, 2018 3:55 pm

moz написа:Освен да заздравяваш постепенно крака и да се изправящ все повече не знам какво друго да те посъветвам, но това трябва да ти е основната насоченост, забрави всякакви "ендуро" сънища, докато надолу си на седалката, не свиквай с тази поза, поемането на препятствията и "помпене" чрез сгъване и разгъване на краката са основата на карането, карането седнал е друг вид спорт, нарича се шосейно колоездене и пробите за упражняването му върху планинско колело са безмислени и опасни. Тъй като виждям, че вярваш повече на ютуб клипчета и снимки в нета те предзивиквам да намериш дори една снимка на истински карач на която да е седнал надолу и да кара наистина, а не си почива.


Не мога да педалирам изправен - това фатален проблем ли е според теб.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Любо » Чет Юни 14, 2018 4:04 pm

Никакъв проблем не е - като не можеш да педалираш, буташ :agree:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Чет Юни 14, 2018 4:51 pm

Крайно препоръчително е да оставаш седнал докато педалираш. Можеш да се изправиш ако гониш скорост на някое яко изкачване и то в края, през останалото време бъзикай скоростите те са за това да можеш да педалираш в оптимално за теб темпо при всякакъв терен.
По отношение на спускането прав ... много помага за правилния баланс и също така "да не се друсаш като дроб върху седалката" :rofl: (цитат по памет на колега от форума) ако си свалиш седалката, дали ръчно или с понижаващ кол зависи изцяло от теб. От снимките които си постнал караш с платформени педали. Купи си обуща предназначени за тоя тип педали. Карам с Giro Jacket MTB Shoe, но има доста хора от форума които карат и са доволни от Five Ten Freerider. Подметките на тези обувка са оптимизирани за педали с пинчета, които те държат направо залепен за педала, същевременно не се скапват за едно лято от същите тези пинове!
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Чет Юни 14, 2018 7:45 pm

да можеш да ставаш на педалите е съществен момент .. къси стръмни препятствия се взимат на скорост без особени усилия и на тежка предавка .. тренирай го докато свикнеш
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Чет Юни 14, 2018 8:50 pm

Alexi в неговия случай не е само до тренировка....има си проблем с единия крак. При това положение умишлено да го караш да тренира изправяне и педалиране, което неимоверно води до много по-голямо натоварване на мускули и стави ми се струва малко несериозно. Такъв вид подход би довел до усложняване вместо подобряване на физическото състояние на мускулатурата на краката(само разсъждавам :dontknow: ) ... и/или да доведе до други много по-сериозни травми.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот moz » Пет Юни 15, 2018 9:10 am

За педалирането не е проблем че не можеш, говоря само за надолу - там дори да минаваш някакви препятствия седнал, това не е означава че караш наистина, колелото не е предвидено да работи така и няма как да напреднеш. А планинското колоездене е точно това - минаване на препятсвия, педалирането е само за придвижване до истинското каране (е има и педалиране на изход от завой и някой други техники, но те пак се правят прав). Затова ти казвам, че ако ще стоиш на седалката по-добре се захвани с шосе - няма нищо лошо, ще си много по-ефективен и ще караш наистина. Има и вариант да караш по черни пътища в планината, като надолу тъсиш най-леките маршрути или асфалт (тези които карат така у нас се наричат ХС-та, докато правилното им наименование е "dirt roadies").
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 15, 2018 5:22 pm

moz написа:За педалирането не е проблем че не можеш, говоря само за надолу - там дори да минаваш някакви препятствия седнал, това не е означава че караш наистина, колелото не е предвидено да работи така и няма как да напреднеш. А планинското колоездене е точно това - минаване на препятсвия, педалирането е само за придвижване до истинското каране (е има и педалиране на изход от завой и някой други техники, но те пак се правят прав). Затова ти казвам, че ако ще стоиш на седалката по-добре се захвани с шосе - няма нищо лошо, ще си много по-ефективен и ще караш наистина. Има и вариант да караш по черни пътища в планината, като надолу тъсиш най-леките маршрути или асфалт (тези които карат така у нас се наричат ХС-та, докато правилното им наименование е "dirt roadies").


Интересно...

Поправете ме ако греша:

1. Какво е да караш велосипед? Не ви ли движи само и единствено едно нещо КЕФА... още Краси ми го каза на Локорско.

2. Как се ражда кефа? Просто карай... върти педалите...

3. За кого караш? За себе си. За жена си. За публиката... или за КЕФА...

4. До къде искаш да стигнеш? До края на пътеката? До края на пътя? До залеза или към изгрева?

5. Какво е свобода на каране? Да си днес ТУК и утре ТАМ след 30 дни някъде другаде?

6. Чувстваш ли се ограничен? Не... качвам се - карам - дишам - чувствам - потя се - пия вода - ям храна - почивам си - виждам хора - чувствам ги - виждам пътя - чувствам го - усещам всякакви чувства по пътя... претоварвам мозъка си от емоции.

7. Велосипеда - наркотик ли е? Да и то от най-силните. Но може би духът да искаш да пътуваш - да се движиш - да не си зависим от нищо... да си птица.

8. Птици, които се раждат в клетки - никога не се научават да летят на свобода.

9. Да стоиш на едно място - е като да имаш ветроустойчиво яке и да искаш да усетиш вятъра.

10. Да оцелееш - значи да си живот.

----------------------------------------------------------------------------------

Понякога просто сядам,
до гумата - завъртам я,
ухото ми чува жуженето,
вятъра в спиците...

Понякога просто докосвам,
веригата - помирисвам си пръстите,
търся си белезите в кожата,
пътеките, които минавам - вените.

Понякога в римите няма спирачки,
и кормило нямам - сънувам спиците,
и жилото на оса - педалите,
със скорост надолу - към края на залеза...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Zayphod » Съб Юни 16, 2018 11:44 am

Понеже видях, че се споменават обувки за педали с пинове - чепиците на Vans имат дооста подходяща подметка за целта и то баш там, където стъпваш:

Изображение

Даже на моменти е малко дразнещо, че решаваш да си нагласиш крака, пък подметката направо се е закачила за педала. И тъй като са предвидени за скейтърите, обувките и подметките са доста здрави и не изглеждат, че ще се съсипят в скоро време. :)

P.S. Другото, което ми хареса при тях е, че има и такива без връзки, което не компрометира стабилността на обувката върху крака. :peace:
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Съб Юни 16, 2018 11:58 am

единствения проблем е ,че ще са много меки което влошава педалирането :agree:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 16, 2018 6:16 pm

В момента ползвам добри туристически обувки - 365 дни.

Може би вече около 4 г.

Снимка: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0b ... 09DA726DEC

Но тъй като днес тренирахме каране в дъжд - потоп - водопад :D и щесменям всичко с: GORE-TEX

GORE-TEX - http://ekipirovka.com/gear.php?page=63&p=gear

Но са скъпи и ще подменям постепенно.

Прост дъждобран за 2 лв в момента е ок - супер ок ако сте 55кг - Надя. Не се потите. Аз около 90-100 кг се потя и под дъждобрана се намокрих за около 40 мин под потопа така все едно и без дъждобран ако съм.

Калниците са полу добър избор. Видео: https://youtu.be/UDKaqjY8V3A

И да поясня - за да не стане тъп спор или хейт срещу мен ...

Не визирам спускане за 5 мин.

Визирам каране без да ви пука вали ли или вали.

За валеж около 50-60 мин за 10 часа ми пропада цял ден каране.

Дори да не вали - без калници гумата хвърля вода и кал.

Пончото също има минуси. Пък ако и вятър духне кофти - тръпка...

Колко силно валежите ви спират от каране. Рядко имаме повече от 1-3 часа дъжд за 10 часа каране. Много рядко.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Нед Юни 17, 2018 10:07 am

Като запука дъжд просто нямаш шанс да останеш сух, каквито и материи да ползваш. Решението зависи колко от това колко силно вали има ли ветрец, доколко ти си подготвен психически. Достатъчно е да носиш дъждобран/пончо ... по възможност най-лекото което успееш да намериш. Ако вали пороен дъж и имаш възможност да се скриеш някъде, автобусна или друг вид спирка, бензиностанция, някакъв навес ....а ако няма наблизо такива екстри мяташ дъждобрана и просто изчакваш да се извали "големия" дъжд и след това се мяташ на педалите. Сега ако просто рами, не ти трябва нито подслон нито дъждобран(както си забелязал ще си се окъпал ама от собствен "дъжд") продължаваш да си караш .... като се понамокрш малко спира да ти пука и се кефиш на новия вид преживяване. След като се прибереш не трябва да забравяш да вземеш мерки против простуда ...
Калниците с тях или без тях винаги ще си се "освинил" с тази разлика че ако ползваш от ония тип хартиените които се монтират на арката създаваш допълнително условия за трупане на кал по време на каране и блокиране на предната гума в най-неподходяшия момент(ползвал съм какви ли не варианти .... накрая изхвърлих всички :D ). изключително много зависи от гумата или по-точно нейния профил колко кал/пръски ще хвърля върху тебе. Ама ако пък не хвърля нама как да се самопочиства така че просто се примиряваш с факта че след като се прибереш ще имаш цяла екипировка за пране. Дали много или малко замърсена ... пак е за пране :lol: .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Нед Юни 17, 2018 10:48 am

избягвам карането на дъжд ,не щото ще се намокря ,ами всичко по колелото става леш - лагери ,средно чашки ,една чисто нова верига изхвърлих така - уж я подсуших след едно каране в дъжд ,но ръждяса между звената и после прескачаше няма оправия
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот XaCkBuTukC » Нед Юни 17, 2018 12:51 pm

moz написа:За педалирането не е проблем че не можеш, говоря само за надолу - там дори да минаваш някакви препятствия седнал, това не е означава че караш наистина, колелото не е предвидено да работи така и няма как да напреднеш. А планинското колоездене е точно това - минаване на препятсвия, педалирането е само за придвижване до истинското каране (е има и педалиране на изход от завой и някой други техники, но те пак се правят прав). Затова ти казвам, че ако ще стоиш на седалката по-добре се захвани с шосе - няма нищо лошо, ще си много по-ефективен и ще караш наистина. Има и вариант да караш по черни пътища в планината, като надолу тъсиш най-леките маршрути или асфалт (тези които карат така у нас се наричат ХС-та, докато правилното им наименование е "dirt roadies").


По скоро трябва да наблегне на физическата подготовка , за да заздрави мусклите , виждал съм хора на Cape Epic с ампутиран крак.. а някъде в южна америка бях гледал за спускач с два ампутирани крака , и двамата бяха с протези от под коляното.
Всичко е въпрос на тренировки и мерак , но определено трябва да мине на каране с автомати ако положението с краката е такова че му се изплъзват краката.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот bdz43r » Нед Юни 17, 2018 6:42 pm

Alexi написа:ръждяса между звената и после прескачаше няма оправия
Странно ми се струва. На предишния ми комплект с 3 вериги, двете свободни висяха на парапета на балкона и докато им дойде реда не им се познаваше цвета, особено на PC951, ама си ги карах 7000 км и веднъж не са прескочили.
Части след водни премеждия (средно и главина) съм хвърлял само веднъж, след пълно потапяне в мътна вода по едни тунели...
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Нед Юни 17, 2018 8:29 pm

Alexi е царя на примоциите и евтинките части. Така че не се учудвай че след всяко намокряне всичко по колелото му е леш :rofl: .
Шегата настрана аз също съм изненадан от факта че след едно намокряне, каляне веригата ще ръждяса до степен чак да прескача :dontknow: , ама знае ли човек, може да е комбинация от разтеглена, несмазана(недобре подържана) верига + вода, кал.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Нед Юни 17, 2018 9:03 pm

момче ,ще те купя и ще те пусна в ОЛХ :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот koopss » Пон Юни 18, 2018 12:07 am

Alexi написа:избягвам карането на дъжд ,не щото ще се намокря ,ами всичко по колелото става леш - лагери ,средно чашки ,една чисто нова верига изхвърлих така - уж я подсуших след едно каране в дъжд ,но ръждяса между звената и после прескачаше няма оправия


Аз пък на това се кефя. Най-прекрасното време в планината е когато вали, защото е по-свободно от пешеходни посетители.
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Пон Юни 18, 2018 8:27 am

Alexi написа:момче ,ще те купя и ще те пусна в ОЛХ :evil:

Нищо лично, ама както винаги пишеш много а в същото време не казваш нищо. И както се изрази колега от форума цитирам по памет: "на всяка манджа мерудия" или казано по друг начин : на всяка тема Alexi. Айде живи и здрави и много километри на двуколесните другарчета.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Пон Юни 18, 2018 9:09 am

не си ти човека да ми отправяш критики ,камо ли да ми говориш за евтинярски сглобки .. само каплите на бордмана ми струват сигурно повече от целия ти велосипед :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Пон Юни 18, 2018 9:25 am

Alexi, няма намерение да слизам до твоето ниво и същевременно да разводнявам темата на Стамбата. Колко ти струват каплите и знаеш ли аз с какви капли карам? Ще загатна нещо за моя сбирщайн: главини DT Swiss 240S, като задната е с някакъв си 36T Ratchet System, шини DT Swiss XM 421, спици DT Swiss Competition 2.0/1.8 те пък си вървели с някакви си нипли DT Pro Lock Squorx Pro Head Alu и за капак имам някакви странни оси DT Swiss RWS MTB .... вече можеш да спиш спокойно номер едно си с твоя супер дупер бордман, който не е виждал какво е дъждец, кал пък може и прахоляк .... пък ние загубеняците караме в каквито условия ни падне без страх да не ни ръждяса веригата или да вземе да се разпадне нейде по пътя колелото.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юни 18, 2018 11:46 am

Alexi написа:момче ,ще те купя и ще те пусна в ОЛХ :evil:

Тъкмо се изкефих искрено на тази ти реплика, ти започна някакво п**комерене след това.. ехх :nono:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 4:39 pm

XaCkBuTukC написа:Всичко е въпрос на тренировки и мерак , но определено трябва да мине на каране с автомати ако положението с краката е такова че му се изплъзват краката.


Само Левият - като го вържа със свинска опашка - за педала - обувката де - не мърда тариката :D но не става за често ползване.

Пробвах с пристягане от ниво тип КОЛАН с тока и дупки - лесно се сваля - но трябва да се внимава със завоите.

Принципно това си е вид ограничаване на възможностите - но колкото толкова... при малки скокове поне не пада левият крак. И пада пред педала гадината и ако не намалявам - не мога да го вдигна и ония боцкащи гадости на платформата се забиха един път и ме раздраха :D и си представих ако случайно обувката удари малка неравност / камък / и се чупи за секунда крака.

Автоматите - скоро ще ги пробвам. Така и така трябва да мина през няколко тестове - за да видя кое решение ми най-добре пасва.

:beer:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Юни 18, 2018 7:50 pm

На мен ми е интересно от толкова много писания и развиване на фантазии кога успяваш и караш ли въобще колело ? :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 8:33 pm

Petar_stoychev написа:На мен ми е интересно от толкова много писания и развиване на фантазии кога успяваш и караш ли въобще колело ? :beer:


Повтарям Петре :)

Сутрин до работата.
Вечер от работата.

Уикенда целодневно - изчакайте да купя камера :) и там 600-700 лв. Парите не са извор :)

Е днеска карахме в тва време; https://youtu.be/Q8u_Wq2y2cQ

Никой не вярва - но се кара и нищо не ми ръждясва - поне за сега :D с дъждобран за 2 лв. Не беше удобно за снимки :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 8:55 pm

6DDB851C-0D62-4A3B-A4EA-29FFF504EAE7.jpeg


Пример за Целодневен транспорт на цената на градско билетче :D

В София има много Автостанция или от сорта беше термина.

Обхващат всички села и пътеки :D :D :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Пон Юни 18, 2018 8:56 pm

zoomaniak написа:Никой не вярва - но се кара и нищо не ми ръждясва - поне за сега :D с дъждобран за 2 лв. Не беше удобно за снимки :D


Вярваме ти. Извън градо е голям кеф карането в такова време, в града е кофти ... все се оглеждаш някой да не те отнесе или нарочно да ти напълни очите като мине с висока скорост през някоя голяма локва ... ама си е част от кефа :rofl: .
Колко км са ти в едната посока? Ако имаш възможност вечер увеличавай разстоянието и/или включи някой баирче.
С автоматите... внимателно проучи въпроса с отключването и дали проблемния ти крак позволява да си завърташ петата навън или навътре спрямо оста на педала (мисля че spd-тата се отключваха по тоя начин), че от падане с ниска скорост най-боли ... от срама който ще береш :evil: .
Все си мисля че ако по време на спускане си свалиш седалката с около 4см и хоризонтални курбели ще заемеш леко приклекнала позиция която от една страна ще ти осигури по добър контрол върху байка от друга ще си осигуриш постоянен естествен натиск на "болния"крак върху педала (вдигаш си леко задника от седалката )...при това положение ще му е доста трудно да се изплъзне от педал с пинчета. Но това е само за спускане .... иначе ако се пробваш да въртиш с ниска седалка ще се появят други болежки.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 9:03 pm

Petar_stoychev написа:На мен ми е интересно от толкова много писания и развиване на фантазии кога успяваш и караш ли въобще колело ? :beer:


Пътуването до Железница в София никога не е било толкова лесно. Използвайте Moovit, за да получавате детайлни упътвания стъпка по стъпка, докато пътувате от вашето текущо местоположение или от топ забележителност или всяка основна спирка на градския транспорт.

https://moovitapp.com/index/bg/%D0%B3%D ... aa467-3501

Но нямам видео. Но ми дава упътване до Автостанцията с колело :D :D :D :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта