Планинско колело за нормална цена??

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот SUNCHO » Чет Апр 26, 2018 9:53 pm

Здравейте,искам да си купя Планинско колело за 800 -900 лв (няма значение дали ще е ново или втора ръка стига да е без забележки! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

П.С Ако някой има съвети винаги съм отворен! Нов съм в тази сфера! :D
SUNCHO
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 5:14 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот Bace_kz » Чет Апр 26, 2018 11:48 pm

Вижда се, че си нов :) Планинският велосипед ако няма забележки, значи не се кара ...
До 800-900лв можеш да се вземеш страхотен нов парков велосипед, с който да правиш леки карания в планината тип Витоша 100.

За да не изглежда напълно безполезен поста ми ще ти пусна няколко линка.

https://dragzone.bg/velosiped-drag-hardy-base-2017
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... black-red/
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... lue-green/

Драга и Кроса са с много сходни части, Кюба е бая зле ...
Успех !
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот hristo_kolev » Чет Апр 26, 2018 11:57 pm

Във форума има доста подобни теми прочети и може и да се ориентираш за нещо според твоя бюджет.
<<H N K>>
Аватар
hristo_kolev
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пон Апр 17, 2017 10:58 am
Местоположение: Кочериново

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот Dim » Пет Апр 27, 2018 12:12 pm

Само едно не мога да разбера! Давате 1000-2000лв. за един телефон, а същевремено искате да си купите планински велосипед за по-малко!
Вземи Пулсе СТ2, получаваш много повече от това, за което плащаш и е с добра геометрия, само вилката ти е 300лв. ако тръгнеш да я купуваш отделно! Плюс това изглежда 100 пъти по-готино от всичките драгове, рамове, кросове и темподобни за 200лв. по малко и с по-смотани компоненти! Просто Пулсе нямат конкуренция в момента и имат добро сервизно обслужване, което не е за подценяване!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот hristo_kolev » Пет Апр 27, 2018 1:02 pm

Dim написа:Само едно не мога да разбера! Давате 1000-2000лв. за един телефон, а същевремено искате да си купите планински велосипед за по-малко!
Вземи Пулсе СТ2, получаваш много повече от това, за което плащаш и е с добра геометрия, само вилката ти е 300лв. ако тръгнеш да я купуваш отделно! Плюс това изглежда 100 пъти по-готино от всичките драгове, рамове, кросове и темподобни за 200лв. по малко и с по-смотани компоненти! Просто Пулсе нямат конкуренция в момента и имат добро сервизно обслужване, което не е за подценяване!
Много правилно казано
<<H N K>>
Аватар
hristo_kolev
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пон Апр 17, 2017 10:58 am
Местоположение: Кочериново

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот iL_Diavolo » Пет Апр 27, 2018 1:06 pm

Ехехееее ама сте лоши , човек не може и един въпрос да зададе .
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот headhead » Пет Апр 27, 2018 1:33 pm

Dim написа:Само едно не мога да разбера! Давате 1000-2000лв. за един телефон, а същевремено искате да си купите планински велосипед за по-малко!
Вземи Пулсе СТ2, получаваш много повече от това, за което плащаш и е с добра геометрия, само вилката ти е 300лв. ако тръгнеш да я купуваш отделно! Плюс това изглежда 100 пъти по-готино от всичките драгове, рамове, кросове и темподобни за 200лв. по малко и с по-смотани компоненти! Просто Пулсе нямат конкуренция в момента и имат добро сервизно обслужване, което не е за подценяване!


Не искам да се заяждам, но не всички хора дават над 1000 да не кажа над 800 лева за телефон(в крайна сметка е телефон). Така че е нормално да се търси велосипед за около 800лв ( и аз бяха така преди 2 год.). Първият велосипед е за да се зарибиш и ако се зарибиш ти много добре ще знаеш какво ти липсва и какво ти трябва. Това е моя личен експириънс соу фар.
За останалите неща съм напълно съгласен, защото съм с ST1 и е супер !
headhead
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 9:05 am

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот Dim » Съб Апр 28, 2018 11:38 am

Колелата за тези пари просто не са предвидени да се карат в планината/гората, а по леки черни пътища и асфалт, излизането извън този ландшафт с такъв байк крие рискове и за байка, и за байкъра и за това просто не си струва да се спестят едни пари днес, които утре ще дадем за ремонти или нови части, за това не съветвам да се купуват колела с нисък клас компоненти, които просто не са проектирани за планинско колоездене, тъй като спестените пари в случай оставят горчив вкус в последствие, за това е по-добре да изтърпим стария тараляшник или липсата на колело още месец-два, да съберем още някой лев и да си вземем нещо, което си струва, за това е и форума, да помагаме на хората да правят разумен избор, а и човек бързо се учи и вдига нивото и точно след няколко месеца активно каране, вече ще гледаме с други очи на това, което имаме, еле пък ако ни се отдаде възможност да покараме същински маунтин байк.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот SUNCHO » Съб Апр 28, 2018 3:05 pm

Мерси на всички отговорили искам да кажа че имам въсможност за скъп байк но са сега ще се примира със такъв за "нормална цена" който след 1-2 години ще отиде при сестра ми!Още съм нов в този вид каране и за това ще я карам по-лека и да вида дали ще ме зариби, спрял съм се на драг харди базе но незнам 2017 или 2018 те са на една цена май?!
SUNCHO
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 5:14 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот светльо-toxin34 » Нед Апр 29, 2018 7:30 am

Ако си се навил да дадеш 900 лева за велосипед, съвсем лесно ще се навиеш и на 1100 . Взимаш си Pulse ST2- и ще си ОК .
После, как колело което става за теб, ще стане и за сестра ти ? Ако ти си над 185 см, ще си вземеш рамка XL или по-голяма, ако сестра ти е около 170 см, тая рамка ще и е голяма .
Та, за това, ти си вземи нещо читаво, а после за сестра ти, може и от Декатлон, някое B-twin -че да и вземеш за 350-550 лв .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот dimitrow93 » Пон Апр 30, 2018 6:59 pm

Здравейте,
Аз също съм нов в тази област и не ги разбирам много, но се запалих и сега си търся нов велосипед.Бях си определил бюджет от 700-800лв., но след коментарите по-горе и аз се замислих, че може би е по-добре малко по-голям бюджет, но да е за нещо по-качествено - Pulse ST2.
Карам предимно по леки черни пътчета и горски екопътеки.
Каква е разликата между ST1 и ST2? Висок съм 176см кой е по-подходящ размер за мен M или L ?
dimitrow93
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 2:49 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот Dim » Сря Май 02, 2018 9:57 am

Ако можеш да си позволиш ст1 вземи него, по-добри спирачки, по-добра скоростна система и на първо място по-добра вилка, въздушна с 32мм стеншъни, може да се вдигне на 120мм ход. За размера мисля, че си за М, но най-добре да отидеш и да тестваш.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Планинско колело за нормална цена??

Мнениеот dimitrow93 » Пон Май 14, 2018 7:01 pm

В крайна сметка реших да взема СТ 1. Благодаря за помощта!
dimitrow93
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 2:49 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron