Когато в таблицата с размери за рамка си между два размера.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Когато в таблицата с размери за рамка си между два размера.

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Апр 07, 2018 9:56 am

Какво се прави в такъв случай ? Пробва се кое ти пасва по-добре ? или е в зависимост от стилът на каране. За мен проблема е че дори да можеш да пробваш двете рамки то ще е най-вероятно във времеви интервал минути. Натоварванията при по-дълго каране не ми идва на ум как могат да се симулират :). "Рискува се " или си има начин за лесно вземане на решение. Доста време си мислех че съм за рамка М защото по книгите така пишеше и съм имал общо 3 колела с този размер но имаше дребни проблеми с тях като натоварване в колената и кръста. Последната ми рамка е Л с нея проблеми в колената няма в кръста ги отдавам вече на лошо разпределение на багажа и голямото му количество. в общи линии идеалният вариант мисля че би бил 18.5 инча защото сегашната ми е 19 и ми идва малко по-дълга и малко по-висока от колкото би ми било идеално. Чудя се дали просто да си търся рамка със същото разстояние от лапата до седалковата тръба.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Когато в таблицата с размери за рамка си между два размера.

Мнениеот Alexi » Съб Апр 07, 2018 10:34 am

от рамка до рамка с един седалков размер има доста разлики .. в дължината може да е до 5 см даже .. най добре е да пробваш конкретните велосипеди
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Когато в таблицата с размери за рамка си между два размера.

Мнениеот Admin » Съб Апр 07, 2018 10:45 am

Аз винаги съм бил между S и М. И двата размера са ми удобни, като в миналото обикновено М ми е бил по-удобен за изкачване, а S по-приятен за спускане.
В наши дни геометрията на велосипедите се промени доста, което по-скоро ме улеснява в избора, защото сега дори S рядко се случва да ми е къс. Даже по-скоро има случаи, в които бих избрал категорично S, за да не ми е твърде дълъг, тъй като някои модерни байкове станаха прекалено дълги и стабилни, а пък аз предпочитам да запазя и известна повратливост и компактност - такива са ми пропорциите, такова ми е карането, не е само по ендуро трасета. В други случаи пък бих предпочел М, защото при нужда мога да коригирам с по-къса лапа.
Така че зависи какво ти е карането и какво обичаш да е усещането с велосипеда. И зависи от конкретния модел и неговата геометрия.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Когато в таблицата с размери за рамка си между два размера.

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Апр 07, 2018 5:25 pm

Последните години най-накрая производителите започнаха да мислят и за reach&stack:
https://www.pinkbike.com/news/08ReachStackStandard.html

Най-добре кажи какво е сагшното ти колело (размер), какво ти харесва и какво не ти харесва в него, както и за коя рамка се чудиш какъв размер.

Примерно аз съм 183 и винаги съм карал Л, сегашната ми е ХЛ просто, защото Кюб от 2015 са много къси, а ако купувам сега най-вероятно ще взема М с колче със 175 ход, защото Л при почти всички са много дълги.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта