Фатбайк в ски парк

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Фатбайк в ски парк

Мнениеот martinic3 » Сря Яну 31, 2018 11:20 am

Любопитно ми е дали може да се карат фатбайкове в по ски парковете. И ако да, има ли начин да се ползват лифтовете?
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот Vatman » Чет Фев 01, 2018 3:08 pm

По принцип не е много редно през ски сезона... иначе що да не може...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот bcdd » Чет Фев 01, 2018 6:53 pm

кое ти се вижда нередно :)
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот Admin » Съб Фев 03, 2018 6:33 pm

Онзиден си говорихме с един приятел на тая тема.
За качване на лифта - едва ли. Операторите на ски-зоните не искат да им се пречкат велосипеди по пистите и няма да те качат (едно време беше различно, но отминаха тия времена). Но пък на някои места можеш да се придвижиш от края на пистата до началото с автомобил (например на Лалето).
Въпросът е дали е забранено карането по пистите и на какво основание. Формално на повечето места е забранено. Аз лично от доста време не съм карал, защото ски-патрулите започнаха да се заяждат и да се опитват да ни гонят, а за мен не си струва нервите да се разправям с когото и да било в такива ситуации. Въпросът все пак е дали тези забрани ги има записани някъде и дали е законно да ги има, защото концесионерите на ски-зоните май имат права само върху съоръженията, а не могат да ограничават достъпа по самите писти. Но може и да могат - не зная. :dontknow:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот hitar_potar » Пет Фев 23, 2018 9:34 am

По спомен мърморенето не беше ли заради дълбоките тънки следи/коловозчета, които байк-гумата оставя в снега по пистата и така я съсипва (уж)?
Фат-байка е с далеч по-широки гуми и не би трябвало да прави това. :dontknow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот martinic3 » Пет Фев 23, 2018 12:01 pm

hitar_potar написа:По спомен мърморенето не беше ли заради дълбоките тънки следи/коловозчета, които байк-гумата оставя в снега по пистата и така я съсипва (уж)?
Фат-байка е с далеч по-широки гуми и не би трябвало да прави това. :dontknow:


Фатбайка не би трябвало да оставя повече следи от снегоходите
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот sos » Пет Фев 23, 2018 1:40 pm

Гарантирано гонят, на мен са ми изтъквали причината, че при сблъсък ще убием някой, също така, че не можем да контролираме байка. Иначе след като затворят Лалето и загасят прожекторите можеш да се спускаш, но пък има риска да се срещнеш Рактрак. Също така при обработка на пистите използват стоманено въже с което спомагат работата на Рактрака, ако не го видиш можеш да се скъсиш с една глава :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот martinic3 » Пет Фев 23, 2018 7:45 pm

sos написа:Гарантирано гонят, на мен са ми изтъквали причината, че при сблъсък ще убием някой, също така, че не можем да контролираме байка. Иначе след като затворят Лалето и загасят прожекторите можеш да се спускаш, но пък има риска да се срещнеш Рактрак. Също така при обработка на пистите използват стоманено въже с което спомагат работата на Рактрака, ако не го видиш можеш да се скъсиш с една глава :D


Глупости говорят, те едвам ли са виждали Фатбайкове толкова често. Тъй като не знаят какво би станало, те гледат да избегнат отговорността. И аз не знам как фатбайковете се контролират на снега, но едвам ли е по-различно отколкото когато са на сухо
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот sos » Съб Фев 24, 2018 9:00 am

Не защитавам ски патрула, но карането на сняг няма нищо общто с друг терен, имал съм възможност да карам на различни снежни терени, контрола върху колелото е доста спорен :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот Admin » Нед Фев 25, 2018 11:02 am

Това за ровенето на пистата съм го чувал като аргумент само от пързалящи се и ако става дума за 1-2-3 колоездачи, е абсолютно несъстоятелен, тъй като буквално след 1-2 минути от следата им вече няма и помен.
Ски-патрулите гонят (доколкото знам) от съображения за сигурност, което има много повече смисъл - друг въпрос е дали е законосъобразно и на какво основание. Може да е, може и да не е - това може да каже само който е чел подробно разните там правилници, наредби, концесионни договори и т.н., които уреждат статута на ски-зоните.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот martinic3 » Нед Фев 25, 2018 7:22 pm

Като цяло ските и сноубордите ровят много повече от колкото байковете биха могли
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Фатбайк в ски парк

Мнениеот kulkata » Пон Фев 26, 2018 9:39 am

martinic3 написа:Като цяло ските и сноубордите ровят много повече от колкото байковете биха могли

Зависи от стилът на каране.
Ако снегът е мек и не е обработен хубаво байкът ще изрови доста повече. :peace:
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Exorcist и 28 госта