Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот skarida5 » Пон Авг 18, 2008 5:11 pm

Alpina написа:за вашия паркинг за колела, смятах че никой, никога изобщо би помислил да краде :bigeyes:

и аз !!!!!!!!!!!!! нали затова си го оставих там с чиста съвест :weepn:
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Мнениеот skarida5 » Пон Авг 18, 2008 5:14 pm

@tailor

а вие подали ли сте жалба в полицията ? ако е същия човек и вие също имате записи е по-голям шанса да го изловят може би....
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Лесно ли е да си откраден велосипед ????????????????????????

Мнениеот SAS555 » Пон Авг 18, 2008 6:09 pm

Аватар
SAS555
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 4:26 pm

Мнениеот tailor » Пон Авг 18, 2008 6:18 pm

skarida5 написа:@tailor

а вие подали ли сте жалба в полицията ? ако е същия човек и вие също имате записи е по-голям шанса да го изловят може би....
Да - подадена е жалба от Илиян и от Жоро, обаче реакцията в 6-то районно в деня на кражбата е :
- Няма кой да се занимава сега да ги гледа тези записи - ела в сряда (след 3 дни)
В сряда:
- Еми що си си купил такова скъпо колело...?

Това са записите
http://store3.data.bg/helixs/stolen-thebomb/
за този DRV формат не успях да намеря кодеци, затова има snapshots
http://store3.data.bg/helixs/stolen-factoryDH/
за този клип трябва да се свалят някакви кодеци за Geovision

Обаче нещо съм много скептичен към работата на полицията

Между другото, Бомбата се е намерила в някакво село и ако щете вярвайте Жорката ще ходи да си я откупува за 300лв
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Alpina » Пон Авг 18, 2008 6:50 pm

По мое мнение открадналия Factory DH-а е абсолютно същия.
Фигурата му е такава, в лице много прилича, а дрехите, особено мешката и препасаната чанта одпред са достатъчни за да съм сигурен в това.

P.S. Tailor, защо след акто е намерена не отидете с полицията. Това ще е най-лошата постъпка - да си плати и толкова.


P.S.2 skarida5, както по-горе ти беше отговорено, за твойто колело има малка даже нищожна вероятност да е в някоя заложна къща.
Последна промяна Alpina на Пон Авг 18, 2008 6:58 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот skarida5 » Пон Авг 18, 2008 6:55 pm

edit: сега разгледах снимките - това един и същи човек ли трябва да е ? защото този от несторов много мяза на моите снимки, не мога да видя ясно дали има татуировката, но сякаш да.
но другия (който е взел бомбата) със сигурност няма - личи си на snapshot41.
--------
tailor написа:Обаче нещо съм много скептичен към работата на полицията

с право си скептичен, те и за мене нищо не направиха, въпреки че звънях всеки ден. дано все пак нещо да се случи..

Между другото, Бомбата се е намерила в някакво село и ако щете вярвайте Жорката ще ходи да си я откупува за 300лв

браво, честито - кофти че ще си плаща но пак по-добре отколкото нищо. пък, ако е подадена жалба не може ли с полицията просто да си го вземе... ?
а пък аз още не съм търсила по заложни къщи и др, защото направо незнам откъде да почна, дали има смисъл, а и няма време. според вас къде мога да пробвам? може в лс. thanks !
Последна промяна skarida5 на Пон Авг 18, 2008 7:10 pm, променена общо 3 пъти
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Re: Лесно ли е да си откраден велосипед ????????????????????

Мнениеот skarida5 » Пон Авг 18, 2008 6:58 pm

SAS555 написа:http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=116936
даааа ве, гледах го току що и ми се реве !!! :(
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Мнениеот tailor » Пон Авг 18, 2008 7:53 pm

Alpina написа:По мое мнение открадналия Factory DH-а е абсолютно същия.
Фигурата му е такава, в лице много прилича, а дрехите, особено мешката и препасаната чанта одпред са достатъчни за да съм сигурен в това.

P.S. Tailor, защо след акто е намерена не отидете с полицията. Това ще е най-лошата постъпка - да си плати и толкова.
Кажи ми как да да убедя собственика, да отиде с полиция, като самият аз не вярвам, че ще му обънат внимание , камо ли да тръгнат с него за това село? - има някакви възможни връзки, които до съдействат обаче са на море.

За който се чуди, как ще дава 300лв Бомбата е със Hone и JrT
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Alpina » Пон Авг 18, 2008 7:58 pm

Не, не се чудя че е готов за плати 300лв, при положение цената само на тези два компонента (бях ви видял и преди това в описанието) ги надвишава с не малко...

...но все пак, като отидеш в полицията и им кажеш, че сте им и свършили работатата, а това е престъпление излизащо от рамките на "дребна кражба" поради цената, то не вярвам, че не биха си вдигнали задниците.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот exodus » Вто Авг 19, 2008 10:35 am

Продавачът на крадени колела на ''Женски пазар'' се казва Давид около 50 годишен.Складът се намира на ул.''Братя Миладинови''33.По-хубавите колела ги праща при сина си на име Айтекин в Русе.
exodus
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 9:59 am
Местоположение: София

Мнениеот exodus » Вто Авг 19, 2008 10:40 am

По въпросът за плащане на полицията,той не им плаща,а дава информация за други ''търговци'' и така той остава да си ''работи'' спокойно.
exodus
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 9:59 am
Местоположение: София

Мнениеот vvvlado » Вто Авг 19, 2008 12:59 pm

skarida5 написа:
skarida5 написа:Ще опитам и самите записи да кача някъде.

а ето ги и тях: http://store3.data.bg/alpinasf/Velo_Thieves


Най-сетне всичко е качено в пълен размер. Файловете от 6МБ и нагоре са 720х576 и могат да се гледат с VLC Player.
vvvlado
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 12:57 pm

Мнениеот exodus » Вто Авг 19, 2008 9:41 pm

Имате по-голям шанс да си намерите колелото при Давид ако го питате например за някой по-хубав обтегач,декласиор,вилка и т.н.
exodus
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 9:59 am
Местоположение: София

Мнениеот cichlidi » Вто Авг 19, 2008 9:51 pm

А къде да го намериме този човек?
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Albinosko » Сря Авг 20, 2008 2:18 am

cichlidi написа:А къде да го намериме този човек?

Ако не ме лъже паметта въпросният Давид беше споменат в някоя от страниците на темата по-рано, говореше се нещо за някакво мазе или двор до Женският пазар... там май се подвизавал... :dunno: Ако казвам нещо което не е точно така моля да ме извините...
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот exodus » Сря Авг 20, 2008 3:47 pm

Складът на Давид е на ул.''Братя Миладинови'' номер 33.
exodus
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 9:59 am
Местоположение: София

Мнениеот crib » Чет Авг 21, 2008 11:41 am

Момичета и момчета,

какво ще кажете да си направим един сайт специално за крадени колелета? Интернет провайдера ми предлага безплатен хостинг и домейн, които винаги съм се чудел как да оползотворя.

Мисля да напиша една бърза системка в която да се въвеждат модел колело, снимки, видеа, отличителни белези и къде е откраднато. Тук малко се губи информацията във форума, или поне така ми се струва

Моето колело (леле колко ме яд...) беше откраднато миналата година от малките 5 кьошета, и сега като преглеждам темите тук виждам, че доста хора са се опарили там.

Би било хубаво да има една статистика къде е най-опасно да се оставят заключени колела, а и откъде не трябва да се минава с колело (миналата година до Искъра ме нападна една кола с цигани, очевидно решиха по екипчето ми, че колелото ми е скъпо)

Кажете си мнението преди да се захвана, за да знам има ли смисъл.
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Мнениеот Alpina » Чет Авг 21, 2008 11:49 am

Щом ти се занимава и можеш :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот skarida5 » Чет Авг 21, 2008 1:59 pm

@crib

:thumbu: :thumbu:
Както каза Alpina, стига да можеш да го направиш - давай !
Би било наистина полезно, стига да се направи хубаво - да може лесно да се search-ва по модел колело, дата, място на изчезване и др. Може да се map-ват всички на карта, и така с времето да излезе статистика кои са най-опасните зони. Също може за всяко регистрирано откраднато колело да се попълва нещо като профил с въпроси дали колелото е било отключено, заключено, на улицата, в мазе/таван, etc., отново с цел събиране на статистика. Също може да се направи галерия с видео и снимки на крадците, макар и в повечето случаи да няма такъв материал.
Бих помогнала с каквото мога, макар и да не е много (предвид техническите ми умения). но ако имаш нужда от помощ откъм идеи, пиши лс :)
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Мнениеот crib » Чет Авг 21, 2008 2:09 pm

skarida5 написа:@crib

:thumbu: :thumbu:
Както каза Alpina, стига да можеш да го направиш - давай !
Би било наистина полезно, стига да се направи хубаво - да може лесно да се search-ва по модел колело, дата, място на изчезване и др. Може да се map-ват всички на карта, и така с времето да излезе статистика кои са най-опасните зони. Също може за всяко регистрирано откраднато колело да се попълва нещо като профил с въпроси дали колелото е било отключено, заключено, на улицата, в мазе/таван, etc., отново с цел събиране на статистика. Също може да се направи галерия с видео и снимки на крадците, макар и в повечето случаи да няма такъв материал.
Бих помогнала с каквото мога, макар и да не е много (предвид техническите ми умения). но ако имаш нужда от помощ откъм идеи, пиши лс :)


Всички тези неща вече са запланувани, както и информация за използваното заключващо устройство.

Относно галерията на крадците - това е работа на полицията. Не е сериозно да лепнеш някаква снимка на сайт и да кажеш - "Ето то зи е крадец"
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Мнениеот andr » Чет Авг 21, 2008 2:17 pm

crib, и аз това си го мислих. Ако имаш нужда от PHP/MySQL помощ свиркай. Аз си го представях също като начин да си провериш колелото преди да го купиш. Пишеш сериен номер на рамка и/или вилка и виждаш дали има история. Също и рекламни стикери във веломагазините :)
andr
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 4:41 am

Мнениеот skarida5 » Чет Авг 21, 2008 2:21 pm

crib написа:Относно галерията на крадците - това е работа на полицията. Не е сериозно да лепнеш някаква снимка на сайт и да кажеш - "Ето то зи е крадец"


съгласна съм че е работа на полицията, но поне да я вършеха....
а ето на - в този форум установих че тоя дето ми открадна колелото е сниман при още една кражба надолу по булеварда.
според мен един такъв сайт може дори да ПОМОГНЕ на полицията, защото без да искам да ги обидя, нямам голяма вяра в техните методи и технологии.
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Мнениеот dedicha » Пет Авг 22, 2008 12:59 pm

пичове, всички тия крадени велосипеди трябва някой да ги купува. преди време и на мен ми откраднаха ОТ ГАРАЖА един велосипед, сега карам едно евтино байкче, което съм си го боядисал черно ,няма марка и изглежда зле.
та мисълта ми е следната :
НЕ КУПУВАЙТЕ КОЛЕЛА НА СТАРО
освен ако няма документ за закупуването им
иначе 100% е краден и прецаквате някой!
ако не се купуват колела на старо и кражбите ще намалеят !
dedicha
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 12:54 pm

Мнениеот Charger92BG » Пет Авг 22, 2008 2:05 pm

dedicha написа: НЕ КУПУВАЙТЕ КОЛЕЛА НА СТАРО
освен ако няма документ за закупуването им
иначе 100% е краден и прецаквате някой!


аз кво да направя, кат са ги гепили ? да са си ги пазили.


на 1 приятелче преди 5-6г. му го гепиха в квартала после видял някъв чичка да му го кара.явно го е бил купил от някоя дрога, мангал или някъв такъв кат тоя на женския.нищо не му е казал.защо ли ? какво е виновен човека ?
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот Antares » Пет Авг 22, 2008 2:16 pm

Ако твоя приятел е разполагал с документ, доказващ собственост върху велосипеда(рамката), и ако е бил подал жалба - спокойно е можел да извика полиция и да изземат колелото в негова полза от господина, пазаруващ от кварталните наркомани или женския пазар.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот skarida5 » Пет Авг 22, 2008 4:16 pm

Charger92BG написа:аз кво да направя, кат са ги гепили ? да са си ги пазили.

като се случи на тебе да видим дали така ще мислиш :(!: :(!: :(!: :(!:
естествено че ще се крадат колела при наличие на достатъчно хора които разсъждават като теб и предпочитат да спестят някой лев на чужд гръб.
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Мнениеот Charger92BG » Пет Авг 22, 2008 4:40 pm

Antares написа:Ако твоя приятел е разполагал с документ, доказващ собственост върху велосипеда(рамката), и ако е бил подал жалба - спокойно е можел да извика полиция и да изземат колелото в негова полза от господина, пазаруващ от кварталните наркомани или женския пазар.


и да беше, едва ли щеше да се занимава, защото колелото не беше скъпо, а и за кво да ощетява човека...


скаридо, мен също са ме крали като по-малък, спокойно...обаче не е било колело(телефон).при тва два пъти.знам кво е.знам, че ви е шибано, като им гепат колелата...но да са си ги пазили.станно как на мен не са ми го зимали...или имам късмет или си го пазя...

като са ми гепили 2 джиесема, кво, трябвало е да ходя по заложните или да търся хората и да им казвам да не ми купуват телефона ли ? сменял съм около 6-7 телефона, двата, които ми ги гепиха бяха нови(лош късмет...) и не много скъпи(170-80лв по спомени).другите всички, освен първия ми бяха втора ръка(родителите ми не карат 5 цифрени суми).от къде ли съм ги взимал ? аа, от заложни.са по твойта логика ако ти купя откраднатия телефон, ще ме спреш на улицата и ще кажеш да ти го върна ли ?най-много да получиш един среден(образно казано).и мойто колело да го гепят и после видя някой да го кара, едва ли ще го сваля от колелото и ще си го зема обратно...

пп.сваляйте ми рейтинга, не ми пука...държа си на мнението.и без тва вече почти не пиша.
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот skarida5 » Пет Авг 22, 2008 4:47 pm

ами моето както пише по-горе в thread-а ми го откраднаха от охраняемия паркинг пред офиса, където на всичкото отгоре беше и заключено. не е като да не съм го внимавала. освен това колела се крадат и от заключени мазета, тавани, гаражи. така че не ми разправяй "да са си ги пазили" щото всичко си има граници - не можем да си лягаме и в леглата с тях все пак.
skarida5
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 7:18 pm

Мнениеот Charger92BG » Пет Авг 22, 2008 4:49 pm

skarida5 написа:ами моето както пише по-горе в thread-а ми го откраднаха от охраняемия паркинг пред офиса, където на всичкото отгоре беше и заключено. не е като да не съм го внимавала. освен това колела се крадат и от заключени мазета, тавани, гаражи. така че не ми разправяй "да са си ги пазили" щото всичко си има граници - не можем да си лягаме и в леглата с тях все пак.



верно си е и тва...просто лош късмет...

edit: е, ако беше колело за над 800-900, щях да търся, де :D а мойто е далече под тея цифри, а и не ми е най-важното нещо, че да претърсвам цяла софия
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот evilll » Пет Авг 22, 2008 7:56 pm

Естествено, че ако ти откраднат велосипеда, бил той за 50-100-200-5000лв. мисля, че цената на велосипеда не е определяща за това дали трябва да си го търсиш, ако ти го откраднат, в крайна сметка цената е според възможностите и нуждите ти до голяма степен. А що се отнася до това, ако видиш някой с твоето колело, което е било откраднато преди ден, два или седмица, а пък дори и преди месеци да е било, съвсем нормално е да уведомиш човека, който е с колелото, че то е било твое някога си и да се разберете, дори може да се разбере и кой е крадеца и да си получи заслуженото(което за съжаление е почти невъзможно в БГ).
А това, че потърпевшите не си пазели колелата е най-голямата глупост пък... Просто крадците са достатъчно пеКани, че един прост катинар да не ги възпрепятства. Скоро ми разказаха една история точно за въпросния човек там на женския пазар: "Отишъл един човек и си взел колело от там и решил да покаже как се краде колело, при което го връзвал няколко пъти на оживени места, като отивал и режел катинара с какво ли не, а минаващите не му обръщали никакво внимание, дори единия път попаднал на полицай, който даже му казал къде да среже че щяло да стане по-лесно, а единия път един човек се спрял и му казал ама това колело май не е твое, при което той просто отговорил, не бе мое е, ама си изгубих ключа просто, отрязал катинара и си заминал. Накрая решил да пробва с флекс, па дано привлече повече внимание...пал един човек го заговорил, че не било негово колелото май, но със същите доводи след 10-тина минути разговор отпътувал с колелото... и накрая за капак на всичко втори човек отива отново при въпросния на женския пазар и продал същото колело на същия човек(за по-малко пари разбира се) и си заминал..."
Та мисълта ми е, че в тази държава всичко е възможно за най-голямо съжаление.

На мен да чукам на дърво досега не ми се е случвало да ми откраднат колело и силно се надявам да не ми се случи, а на вече потърпевшите пожелавам все пак справедливостта да възтържествува и да намерят велосипедите си.
Аватар
evilll
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:31 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 164 госта