Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот alex_svd » Чет Окт 16, 2014 12:39 am

Здравейте,

Днес и аз се разделих с любимото колело на стойката за велосипеди пред мол Парадайс. Колелото беше като това същата цветова гама и компоненти.

http://www.cyclerepairman.co.uk/2009-Cl ... ce/B60.htm

Сменените неща бяха седалка на WTB и шосейни гуми Schwalbe Marathon Racer 26x1.75.

Ако някой го види или има някаква информация, моля да ми пише ЛС или да ми звънне на телефон 0895422102.

Благодаря предварително.
alex_svd
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 12:23 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот yohan » Чет Окт 30, 2014 3:59 pm

Нещо положително в тази тема-никой не е писал в нея от 2 седмици!Дано да продължи така! :agree: :agree: :clap: :clap: :peace:
Аватар
yohan
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 3:13 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот AviMC » Съб Ное 01, 2014 10:42 am

Здравейте, един приятел наскоро си беше купил велосипед. Оказа се, че е краден и го върнал на собственика му. Ще помоля моя човек да ми разкаже случката.
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Петър Велков » Сря Ное 12, 2014 1:34 am

Хора, свиха ми едно от колелетата, което не струва кой знае колко, но има сантиментална стойност - с него това лято обиколих 100-те национални туристически обекта, пълно е с негови снимки на http://velo100.bg, давано е и по някои телевизии.

Пуснал съм фейсбук статус, в който има и описание на колелото: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 64c6509dde

За всяко споделяне ще съм благодарен. Живи и здрави да сте, а на крадливите гадове ръцете да им окапят!
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот y.zarev » Сря Ное 26, 2014 4:46 pm

И аз да докладвам ... вчера между 20:30 и 00:00 часа от стойката за колела на City Center Sofia ми откраднаха бял DRAG ZX4 22 инча рамка(беше завързан ... не знам защо изобщо от полицията и охраната ме питаха дали е бил или не), отличителни белези - кабела и слота за километраж, заден стоп CATEYE и автоматичен държач за верига тип стоманено въже с гумено покритие закрепено на задната седалка, пишете ако забележите такова :/
y.zarev
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 26, 2014 11:38 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот preslav_1002 » Сря Дек 03, 2014 6:32 pm

RAM.jpg
RAM.jpg (35.95 KiB) Прегледано 23897 пъти
Моето колело беше откраднато на 28 ноември 2014 в Севлиево вечерта в 18:00.Колелото е RAM HT TWO цвета на рамката е червено и бяло 17 инча.Има бяло дълго кормило FIREYE.Има голяма лепенка на десния ботуш на вилката (STICKER BOMB ).Има две бели хидравлични AVID ELEXIR 5 И AVID JUICE 3.Дисковете са червени.Има бели курбели TRUVATIV HUSSVELT и водач Е 13.Капли JUMBO REMEREX черни.
Моля ако някой го забележи обадете се на тел.0888 289 041.
preslav_1002
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 02, 2014 6:42 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот po_taka » Нед Дек 07, 2014 8:18 pm

Едва ли е нормално да се рови в кофите за боклук с такова колело, та ако някой си го познае да се оглежда около Ботев стадиона, посока ПИК
Вилка Цочи бомбер ~130 ход, задната главина трака много, липсва предна спирачка, задния ротор мясаше на http://ecx.images-amazon.com/images/I/31qyS99ZojL.jpg

снимка: https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 8ffb67cfff
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот ludaka331 » Сря Дек 10, 2014 8:05 pm

Днес пред 10-ти блок на техническия университет в София е отракднат Sprint Apolon 2013 година с интегрираните чашки.Колелото разполага с два калника Polisport , фар , стопче ( които най - вероятно ще бъдат свалени ) и комбинирани педали - платформа/клипсове.На горната тръба от дясната страна има кръгла драсктина до алуминия на около 10 см от челото: Ще има награда при намирането му
Линк към велосипеда : https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... aa8f7412c6
ОТКРАДНАТ е Ram Four.x 2011 (бяло,зелено,черно) с Sr Suntour Duro от град София квартал Сухата река. Всеки с информация да ми пише на лс , ще има награда !!!
Аватар
ludaka331
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1299
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 9:37 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот iPop » Пет Дек 12, 2014 9:50 am

Пускам това от името на приятелка:

ОТКРАДНАТО НА 11.12 В ЛОЗЕНЕЦ! МОЛЯ ВИ, ако някой го види да сигнализира. Свързах се с полицията, писах обяснения.... моля ви, това колело е първото ми, с него открих какво е да караш в планина..

Изображение

За контакт: Кали или телефон 0883393900
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот X_NRG » Пет Дек 12, 2014 9:55 am

iPop написа:Пускам това от името на приятелка:


Искам да добавя към горния пост, че рамката е отличителна (или не съвсем, но все пак) с това, че има заварки и на двата chainstay-а точно след yoke-а.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот dinamito » Вто Дек 16, 2014 5:59 pm

Здравейте! Неприятно е да се прави пост в тази тема, но ето и един от мен:
На 15.12.2014 от 1-и блок, Студентски град, ми е откраднато колело Cross Euphoria G27
Бяло на цвят, с черно тук-таме, рамка размер L, сложен километраж Sigma, отляво има стойка за фенер. Фабричните курбели Shimano са сменени с Deore. Нямам за момента снимки, но иначе изглежда така:
http://www.crosscycle.com/bg/catalog/mtb-5/euphoria-g27-73.html За съжаление съм го пазил много и няма някакви други отличителни белези. Задъхваща почерпка за човека, който успее да предостави информация ако е виждал такова колело. Благодаря за вниманието и успех на другите пострадали!
За връзка - Лично или О883З99808 - Митко
dinamito
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 16, 2014 2:07 pm

Re:откраднат ктм

Мнениеот berberski » Сря Дек 24, 2014 4:16 pm

драги колеги откраднаха ми милото колелце, ktm ultra trail, бял с вилка fox 32 float, бели капли с гуми schwalbe crazy bob, бяло кормило и лапа. моля ако някой го забележи да звъни на тел. 0879 433283
berberski
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2014 12:40 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот aleksandar_palazov » Нед Дек 28, 2014 10:41 am

ОТКРАДНАТО Е КОЛЕЛО Drag C1. Колелото е откраднато на 23.12.2014 в град Велико Търново, в район."Кольо Фичето" (Триъгълника).
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ ДА ГО НАМЕРЯ, АКО НЯКОЙ ГО ВИДИ ИЛИ РАЗБЕРЕ НЕЩО ЗА НЕГО ДА СЕ СВЪРЖЕ С МЕН НА 0886935193 ИЛИ НА ЛС. БЛАГОДАРЯ ВИ!
aleksandar_palazov
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 9:43 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот sonscp » Нед Яну 04, 2015 10:46 pm

aleksandar_palazov написа:ОТКРАДНАТО Е КОЛЕЛО Drag C1. Колелото е откраднато на 23.12.2014 в град Велико Търново, в район."Кольо Фичето" (Триъгълника).
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ ДА ГО НАМЕРЯ, АКО НЯКОЙ ГО ВИДИ ИЛИ РАЗБЕРЕ НЕЩО ЗА НЕГО ДА СЕ СВЪРЖЕ С МЕН НА 0886935193 ИЛИ НА ЛС. БЛАГОДАРЯ ВИ!


Това е велосипеда. Снимката я качвам аз понеже момчето не знае как.
Изображение
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот AmaTamA » Съб Яну 17, 2015 3:14 pm

в шввеизаря сега са много голям хит gps тракери за проследяване! наскоро Swees полиция сигнализира полските си колеги за колело което е откраднато в швейцaрия и беше върнато на собственника му !
AmaTamA
 
Мнения: 84
Рейтинг: 933
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 5:01 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот mitacheto » Вто Яну 20, 2015 9:12 pm

Някой случайно да си познава колелото ?
Един се опитваше да ми го продаде за 300лв ,като си личеше ,че хал хабер си няма от велосипеди.
На въпроса къде са документи на колелото , ми излезе с номера ,че го бил взел на бартер и за това нямало такива.
Нещо не му хареса ,че настоятелно питам за документи, като в последствие се отказа да ми го продава и се покри. :)
Ако някой си го познае ,ще му дам допълнителна информация !
Изображение
Аватар
mitacheto
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 12:40 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот mitacheto » Чет Яну 29, 2015 2:17 pm

mitacheto написа:Някой случайно да си познава колелото ?
Един се опитваше да ми го продаде за 300лв ,като си личеше ,че хал хабер си няма от велосипеди.
На въпроса къде са документи на колелото , ми излезе с номера ,че го бил взел на бартер и за това нямало такива.
Нещо не му хареса ,че настоятелно питам за документи, като в последствие се отказа да ми го продава и се покри. :)
Ако някой си го познае ,ще му дам допълнителна информация !
Изображение


Малко развитие по темата с въпросното колело.
Изглежда крадеца, го е продал и колелото вече се е озовало в София при някакъв търгаш/ далавераджия , който на свой ред се опитва да го препродаде с печалба.
Прави впечатление, че тоя е толкова нагъл /или прост/, че описва екстрите /ъпгрейда на подменените части от оригиналния монтаж на колелото, което го прави лесно за разпознаване.
Ето му я обявата в продавалника
Няма да е лошо полицията да се задейства и да вземе да прибере, краденото колело.
Изображение
Аватар
mitacheto
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 12:40 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот V.Georgiev » Пон Фев 02, 2015 6:22 pm

Попаднах на публикация в Фейсбук в групата на Велоеволюция:
Мария Стоева написа:Здравейте!

В Събота - Срещнах откраднатото си колело близо до битака в Малашевци. Възрастен мъж го бе купил от магазин за колела в Орландовци за 80 лева. От което следва, че в магазин за колела в Орландовци продават крадени колела. Имам среща с купувача и продавача до магазина днес -Неделя 1ви Февруари - 2015. Продавача е казал, че колелото е било цяло лято при него. И че всеки е можело да си нащрака снимки с някое колело и после да твърди че е негово. Колелото е вече в къщи ситуацията беше покъртително абсурдна. Мазният кривоглед продавач не спираше да твърди - че колелото е било цяло лято при него преди да го продаде на купувача. Без да може да обясни - как аз имам снимки със същото колело от 13ти септември. В същото време - бащински ме похвали , че съм направила снимките, защото иначе - нищо не съм можела да докажа. А накрая нагло попита - няма ли да дам някой лев заради това че се е намерило колелото... Не стана с полицията. Като споменах за полицаите - купувачът - каза че иска да му се възстанови сумата или си тръгва на момента с колелото. В крайна сметка си го купих отново за 40 лева. А другите 40 ги даде продавача. Обаче. Има го адреса на магазина - на ул Мара Бунева - до номер 37 в дясно. Вело магазин - със наредени под навес лъскави колела - зад една врата до улицата. Когато се обадих на 14ти Септември в полицията за да съобщя за кражбата - ме попитаха дали колелата са нови с гаранция - като разбраха че не са - ми казаха с отегчен тон да ида да напиша обяснение в районното. и да представя хартиени снимки- защото с дигитални не можели да работят. Аз не отидох, защото при една от предишните кражби - след всичките обяснения и преписването им и снимките и разхождането до РПУ-то според районът на кражбата - нищо не произлезе. Иска ли някой да заснемем колелата - които се продават в този магазин? Мен вече ме познават - но до портата с колелата може да се стигне незабелязано по левият тротоар близо до оградата. А след това да се пуснат снимки във вело-групите - където се обявяват изчезналите колела. Улица Мара Бунева в дясно от номер 37. Близо до Ветеринарният кабинет. Пише Вело-магазин има две изкарани колела вързани и десетина в дворчето зад портата. Тази снимка е на мястото отпреди две години - сега има навес .. зад зелената порта.
Изображение
Аватар
V.Georgiev
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 9:19 am
Местоположение: София/Димитровград

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот XaCkBuTukC » Пон Фев 02, 2015 6:42 pm

Откраднато е колело-Ram HT Two, вилка XC 32, , спирачки- Avid, верига-Shimano Deore,рамка S, педали-shimano XT-780, ако някой го види, моля, да ми звънне на 0898365263. Колелото е откраднато във Варна

:) не е мое от името на приятелка е

Снимка

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 80a7c2838c
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот freebiker » Чет Фев 05, 2015 11:32 pm

Откраднат Octane One Void 3.0 бяло/сива рамка в София пред Спартак (до CCS) около 19 часа на 03.02.2015
Вилка: Marzocchi 4x
Гуми: Geax Tattoo 2.3 (на снимката е със старите гуми
Шини: Dartmoor Raider
Кормило: Ns District 4''
Не мисля, че можете да го сбъркате...
http://s9.postimg.org/h3sze58xq/IMAG1435.jpg
Аватар
freebiker
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1101
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 12:19 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот codename47 » Сря Фев 18, 2015 9:22 am

Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Raffy » Съб Фев 21, 2015 9:43 pm

Вчера, 20.02.2015 г. ми откраднаха другарчето. Случи се около 18:50 ч. в района на 5-те кьошета, София. Предлагам 1/4 от заплатата си, ако се намери. (между другото тя е 400 лв :( ) (Cross Grip 124, размер L, 48 см.) Това са последните му снимки.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... nref=story

Ако изкочи нещо - л.с. във лицето-книга.
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот krach » Нед Мар 01, 2015 12:43 pm

Няколко пъти писах в тази тема с молба към ужилените, да пишат все пак с каква заключвалка са ги връзвали велосипедите, както и как?
По този начин ще се спомогне превантивно да се предотвратят кражбите поради лоша практика на заключване.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Мар 02, 2015 12:54 pm

krach написа:Няколко пъти писах в тази тема с молба към ужилените, да пишат все пак с каква заключвалка са ги връзвали велосипедите, както и как?
По този начин ще се спомогне превантивно да се предотвратят кражбите поради лоша практика на заключване.


Има си цяла тема за обсъждане на превантивни мерки и извода от нея е че единствения начин е да не се оставя където и да е било.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот sunnyem » Пет Мар 06, 2015 1:01 pm

На 04.03.2015г, около 17.40, откраднаха велосипеда ми пред сладкарница Маркрит на бул. Патриарх Евтимий в София. :( :( :( Подпрях го на витрината и влязох вътре, като през цялото време го наблюдавах. Страшна грешка! Изчезна буквално за 20 секунди, в които го изпуснах от поглед. Любимото ми колело!!! Велосипедът е черен Трек (градски велосипед) с калници, гуми Bontrager, скорости Shimano, с мъжка рамка и червена ивица на черната седалка. Пуснах жалба в полицията, но нямам много надежда. Ако знаете места или заложни къщи, където да го търся, моля пишете. Колелото е дамско, но с мъжка рамка. В района, за съжаление няма видеонаблюдение. Видях трима съмнителни типа пред сладкарницата, единия с бушонирано око (малко му е било), но нямах представа, че ме дебнат за колелото.
Мнооого ми е гадно! :crap:
sunnyem
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 1:28 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот puleto » Съб Мар 07, 2015 9:48 pm

ЧестоНеадвкватен написа:
krach написа:Няколко пъти писах в тази тема с молба към ужилените, да пишат все пак с каква заключвалка са ги връзвали велосипедите, както и как?
По този начин ще се спомогне превантивно да се предотвратят кражбите поради лоша практика на заключване.


Има си цяла тема за обсъждане на превантивни мерки и извода от нея е че единствения начин е да не се оставя където и да е било.

Колега не си прав. Наистина трябва да се описват обстоятелствата и тук с превантивна цел. Прочети че почти всеки втори с откраднато колело се регистрира тук само да му помогнат, а не да чете и други теми, така че полза за нас няма, а само евентуално за ужиления. А това да си оставиш колелото пред магазина е много тъпо. Вече знам и нов номер за кражби. Оставяш си колелото отвън и крадеца набива дървен клин под вратата и ти си драскаш по стъклото отвътре докато някой минувач се сети да извади клина. Късмет на незаключено колело.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Мар 10, 2015 2:02 am

На мен преди много години ми гепиха колело вързано за дърво на няма и ръка разстояние от мен. Обърнеш се за секунда и край. Признавам си грешката е моя но и никой нищо не каза въпреки че имаше поне 20 души които са могли да го видят и да реагират. Ключалката беше сериозна, не беше кабел а някакъв вид верига от този тип http://julidora-bikes.com/pictures/95.jpg. ако мислиш че ще помогне.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот puleto » Вто Мар 10, 2015 9:14 am

ЧестоНеадвкватен написа:На мен преди много години ми гепиха колело вързано за дърво на няма и ръка разстояние от мен. Обърнеш се за секунда и край. Признавам си грешката е моя но и никой нищо не каза въпреки че имаше поне 20 души които са могли да го видят и да реагират. Ключалката беше сериозна, не беше кабел а някакъв вид верига от този тип http://julidora-bikes.com/pictures/95.jpg. ако мислиш че ще помогне.

:offtopic: Този тип катинари се наричат "агне във вълча кожа". Пластмасовата обвивка е проив корозия и за ергономия, отдоли са тенекиени прешлени и отдолу (връзващия елемент) едно тънко стоманено въженце което се реже лесно. А на тоси и ключетата са му детски.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот veskoz » Вто Мар 10, 2015 9:52 am

Ползвайте другата тема за коментари! :(!:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот konopr » Съб Мар 14, 2015 12:00 pm

Вчера вечерта беше откраднат байка от прикрепената снимка. Беше оставен вързан за малко навън в района на малките 5 кюшета в София.
Рамка: Flow Drift
Вилка: Fox Vanilla RLC - десният маркуч е без лепенката на Fox
Задната шина: Mavic Deemax

В сравнение със снимката се отличават само педалите (сега са червени педали odyssey) и предната спирачка ( сега е златист Elixir с бял маркуч).

Ако забележите нещо пишете на ЛС или тел. 0988 986 253
Прикачени файлове
IMG_20150313_223518.JPG
(473.41 KiB) 478 пъти
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], to4kata и 11 госта