Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Deagle » Нед Юни 10, 2012 7:05 pm

Привет.днеска видях откраднатото колело на язовира на Панчарево.Бяха групичка от 15 човека
на около 20-25години,имаше и мурави сред тях.Кофтито е че тях само с приятелката и неможах
да направа нищо :erm: .Момчетата така като ги видях са оттам някаде
Deagle
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 10:07 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот dary96 » Нед Юни 10, 2012 7:25 pm

Днес когато минавах прес Семинарията,видях такова колело,бяхме с един приятел,и попитахме "собственика" от къде го е купил.
Отговори доста несигурно че го е внесъл от Англия.
Беше над 20 и си говореше с някакви от червена кола,но не се сетих да снимам или запиша нолера.
Луд умора няма,само се поти!!!
08 осем 594 едно 596
Аватар
dary96
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Пон Юли 04, 2011 4:24 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Petka74 » Нед Юни 10, 2012 8:06 pm

Благодаря на всички за съдействието, по случая има образувано следствие защото не става въпрос само за кражба а за кражба с нападение, ако може веднага да съобщите в полицията или ако може да вземете някакви данни точно от автомобили или нещо подобно, още утре ще занеса тази информация в полицията като се надявам да се задействат нещата а не само фиктивно да отчитат дейност.
Petka74
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 2:35 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот LyuboKolev » Вто Юни 12, 2012 8:09 pm

Видях черно GT с оригинална боя в Кремиковци и пича се похвали че го е взел за 70,00 лв. и едно уникално MARINE в Горни богров, ама не питах за колко го е взел. Ако някой търси нещо подобдно да пише. И двамата не бяха ценители и карачи.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот eMcKu » Вто Юни 12, 2012 8:33 pm

Petka74 написа:Благодаря на всички за съдействието, по случая има образувано следствие защото не става въпрос само за кражба а за кражба с нападение, ако може веднага да съобщите в полицията или ако може да вземете някакви данни точно от автомобили или нещо подобно, още утре ще занеса тази информация в полицията като се надявам да се задействат нещата а не само фиктивно да отчитат дейност.

Къде точно стана кражбата ? Живея на булеварда и ако мога до помогна с нещо, ще направя всичко възможно.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Petka74 » Вто Юни 12, 2012 8:54 pm

Къде точно стана кражбата ? Живея на булеварда и ако мога до помогна с нещо, ще направя всичко възможно.

Самото нападение стана малко след кръстовището на Алея Яворов и Стоян Михайловски в посока телевизинна кула, малко след като пресякох трамвайни те релси. Принципно е бил забелязан велосипеда пак в района така че ако може да се озърташ в района и ако видиш велосипеда о добре да звъннеш директно на мен на 0888568199 или на полицията ако ми нямаш телефона записан по ръка. Но по добре на мен защото на 122 ще почнат едни разпити които само ще разводнят излишно нещата, докато аз имам телефона на оперативния служител който директно се занимава със следствието, което ще доведе до по бърза реакция.
Petka74
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 2:35 pm

Re: Откраднат елосипед Canyon Nerve XC 7.0

Мнениеот Petka74 » Чет Юни 14, 2012 3:08 am

Petka74 написа:Днес в 00:30 на 09.06.2012 е ми откраднаха велосипеда на алея Яворов в посока телевизиона кула. Нападнаха ме двама единия ми скача на гърбъ и ме събаря от велосипеда другия го взима и откарва. Велосипеда е Canyon Nerve XC 7.0 черно и сребърно на цвят.
Изображение



Намери се откраднатия велосипед, неможе да си представите колко съм щастлив от този факт, още немога да повярвам на късмета си. Искам да искажа благодарности на всички които помагаха със информация, подкрепа и съчуствие. Специално искам да благодаря на Deagle и dary96 за предоставената насочваща информация, на Vasi за оказаното съчуствие и поддръжка защото човек в такива моменти има силна нужда и от това. И най-вече искам да благодаря на eMcKu, човек със будна гражданска съвест и съпричастие към чуждото нещастие, благодарение на неговите действия и наблюдателност колелото ми се намери. Мисля че ако има повече хора като него страната ни ще стане едно по добро място за живеене, където човек не го е страх да се пребира вечер с колелото и престъпниците немогат да си мислят че могат да си правят каквото искат и това да минава безнаказано. Малко високопарно прозвуча но наистина ме впечатли граданската позиция на този човек, защото да си признаем повечето докато не ни сполети нещастието тази тема я подминаваме в повечето случаи като слабо интересна или не касаеща нас. За себе си обещавам винаги да чета темата внимателно и докато карам или се мотая по разни магазини за употребявани колела да гледам за издирвани колела и да се опитам да бъда полезен. Още веднъж благодаря на всички и на тези които също са чели темата и са взели присърце моята молба за съдействие.

Желая на всички много хубави карания и приятни изживявания със свойте велосипеди прятели и планината.

За мен този сезон най-вероятно ще е провален защото велосипеда ми е заточен като веществено доказателство във полицията, ако някой има някаква идея или опит със освобождаване на веществени доказателства, моля да ми пише.
Petka74
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 2:35 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот zeedor4o » Чет Юни 14, 2012 8:46 am

Честито, колега! Знам какво е чувството да си откриеш откраднатото колело, уникално! И аз като теб, откакто ми откраднаха колелото, започнах да следя тази тема и постоянно се оглеждам за подозрителни велосипеди по улиците. Колега, моето колело го държаха няколко дена в полицията, но при мен нямаше нападение. Дано ти го върнат колкото се може по-бързо и да се изкефиш на този сезон на МАКС! Става ли само да дадеш малко повече подробности относно как намери велосипеда си? Поздрави, Иво! : )
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот fiderota » Чет Юни 14, 2012 9:15 am

Много добра новина, браво. Не знам защо, но имах чувството, че ще се намери това колело. Поне да не се оглеждам вече в този район :agree: :agree:
Мразя насрещен вятър.
Аватар
fiderota
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 8:07 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот autosvet » Чет Юни 14, 2012 9:16 am

Petka74 страхотна новина. Предполагам, че разследващия полицай ще си предаде книжата на прокуратурата, заради нападението, говори с него как да процедираш и ако трябва още от сега пусни една молба за освобождаване като упоменеш, че това ти е основно средство за предвижване. Не мисля че на колелото ще правят кой знае какви експертизи за да има нужда от дълго висене. Успех и вярвам, че до месец ще си отново с този красавец на път.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот djsnipa » Чет Юни 14, 2012 12:14 pm

В района на женския пазар е откраднат червно-черен CANNONDALE с нова черна вилка Suntour XCR ... ако някой го забележи моля звъннете на
0878 18 50 00 - Наско или 0883 37 87 17 - Тони
Ще има и възнаграждение
djsnipa
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1138
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот valentin.georgiev » Чет Юни 14, 2012 1:04 pm

@Petka74
Здравей,
както autosvet написа, най- добре се чуй с разследващия полицай, за да можеш да си го вземеш преди да предадат материалите на прокурора.
При мен отне около 2 седмици, след намирането на колелото и залавянето на крадеца, да ми го върнат (беше само кражба), трябваше да мине оценяваща комисия за да направи оценка на колелото. Въпреки, че беше на една седмица след закупуването.
Но имах доста съдействие от разследващия полицай.

Дано не ти го бавят много. Успех и късмет.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Намерен велосипед Canyon Nerve XC 7.0

Мнениеот Petka74 » Пет Юни 15, 2012 6:23 am

Малко подорбности от намирането на велосипеда.
Както споменах вече по-горе велосипеда беше намерен благодарение на действията на eMcKu и компанията велосипедисти с които беше излязал да покара. Тук ще преразкажа техните думи, пречупени през призмата на замъгленото от радост съзнание така че ако допусна някои неточности моля да бъда извинен. Минавайки през центъра на Симеоново (20-30м от зградата като охлюв) те забелязват велосипеда облегнат на стената на магазин за хранителни стоки, в който eMcKu разпознава велосипеда от моята обява, по-най бързия начин намират телефона ми и се обаждат да дойда по най-бързия начин. През това време към магазина се приближава патрул на СОТ 161, те им съобщават че това е краден велосипед и ги помолват за съдействие. Патрула влиза в магазина и пита на кого е колелото от вън, но от 10 човека пазаруващи към момента в магазина нито един не си признава и всички тихомълкум се разотиват. След което пристигам аз, разпознавам колелото абсолютно еднозначно, най-малкото по модификациите които си бях направил като сменена седалка и добавени рога на кормилото, както и педалите които се копуват отделно при тези велосипеди и възможноста за повторение е малка имайки в предвид малкия брой такива велосипеди продадени в българия ( от Canyon отказаха да дадът точна бройка) които мисля че се броят на пръстите на едната ръка. От тук на татък следват рутинните процедури, полиция, специални групи, отпечатъци, разпит в районното и запечатване на колелото като ВД.
От случката по горе виждате че нападателя все още не е заловен и предполагам ще продължава да върши подобни неща, защото тези хора явно смятат че това е начина за придобиване на велосипед.
Тук колкото и да не искам да го кажа, искам да ви предупредя да внимавате, да карате на групи особенно в тъмните части на денонощието, защото в момента има голям бум на кражбите на велосипеди (за радост малко са с нападение, или поне тези документирани в полицията). Не ми се искаше да го казвам това защото по този начин все едно казвам. Да ние живеем в криминална държава в която хората изкарали с честен труд парите си, закупили си велосипеди трябва да се страхуват, да не могат свободно да се предвижват, да се опасяват че тяхните вложения лесно могат да бъдат отнети като случая само ще бъде добавен в статистиката на полицията, без да има реално желание и въможност да бъде открит.
Затова у мен все повече изкристализира мнението че единствения ефективен начин за борба с крабите е този форум.
Затова четете го редовно и бъдете наблюдателни когато карате.
Petka74
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 2:35 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Teodor40 » Пет Юни 15, 2012 7:34 am

Патрула на СОД са били крайно малоумни! Трябвало е да свалят на ниска предавка и да изчакат новия "собственик" сам да се издаде. Голям автогол!

Много се радвам, че колелото е отново при теб! Дано повече да нямаш подобно изживявания! :beer:
Евала и на момчетата с помоща на които това връщане се е случило! :beer:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот djsnipa » Пет Юни 15, 2012 12:59 pm

djsnipa написа:В района на женския пазар е откраднат червно-черен CANNONDALE с нова черна вилка Suntour XCR ... ако някой го забележи моля звъннете на
0878 18 50 00 - Наско или 0883 37 87 17 - Тони
Ще има и възнаграждение


същата вечер е откраднато и колело wheeler със старичка вилка Rock Shock жълта с въздух (не маслена)
djsnipa
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1138
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Намерен велосипед Canyon Nerve XC 7.0

Мнениеот papinu » Пет Юни 15, 2012 1:11 pm

Petka74 написа:Малко подорбности от намирането на велосипеда...

Дали в магазина не е имало камери? Така ако полицаите им се поработи малко, могат да разнищят кой е карал колелото и да го разпознаят - пръстови отпечатъци + разпознаване на лице.
Жалко, че тези от СОТ не са действали професионално.
Хубаво е когато всичко това свършва благополучно :clap:
Тук е момента да вмъкна, че и аз съм в процес да си поръчам този байк - само че с най-ниския монтаж, който предлагат.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот APD » Съб Юни 16, 2012 10:09 am

На СОТ-аджиите това не им е работата. Моля, прочетете закона за частната охранителна дейност, преди да ръсите простотии.
В конкретният случай те са оказали помощ от солидарност, иначе преспокойно е могло да откажат под предлог, че отиват по сигнал.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот papinu » Съб Юни 16, 2012 10:43 am

APD написа:На СОТ-аджиите това не им е работата. Моля, прочетете закона за частната охранителна дейност, преди да ръсите простотии.
В конкретният случай те са оказали помощ от солидарност, иначе преспокойно е могло да откажат под предлог, че отиват по сигнал.

Има едно понятие "граждански арест", но явно не е много познато за някои. Но не е мястото тук да влизам в детайли какво е това и кой какво е можел да направи в тази ситуация. Вярно е, че на нас сега е лесно да си чешем езиците по темата, но тогава под напрежение и с вдигнат адреналин решенията се взимат по-иначе.
Както и да е, аз поздравявам момчетата от СОТ за това, че са се отзовали за съдействие.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот konopr » Съб Юни 16, 2012 1:52 pm

papinu написа:Има едно понятие "граждански арест", но явно не е много познато за някои. Но не е мястото тук да влизам в детайли какво е

Наистина можеше да стане добър граждански арест, придружен с граждански линч(примерно оправдан със силна оказана съпротива от страна на престъпника - с това човек може почти винаги да се отърве от проблеми със закона, ако счупи някой друг кокал на крадеца)
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот skarabei » Съб Юни 16, 2012 3:17 pm

ами колелото ти ще остане в полицата до приключване на случая.никoй не знае колко сте продължи това...може и години.случая е срещу неизвестен извършител понеже няма заловен на местопрестъплението нито по късно от служители на мвр.имаш 2 възможности 1 юридическа-анападението е срещу теб а не срещу колелото,така че ня я нужно да стои като доказателство.2 да отеглиш показанията си за нападение и да остане само-присвояване на собственност "обсебване" тогава могат да ти го върнат веднага.най добре иди при адвокат и говори с разледващия полицай
skarabei
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1020
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 11:59 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот autosvet » Съб Юни 16, 2012 3:50 pm

Нападание срещу колело :boggled: ... Доколкото съм запознат е налице грабеж по смисъла на НК.

Съвета за оттегляне на показания е супер глупав! "Ми едни непознати ме бутнаха от колелото и ме помолиха да им го дам и аз им го дадох пък те не ме го върнаха."
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот rastroist » Съб Юни 16, 2012 5:45 pm

Забелязан е крадец на колела.Вози се всеки ден с по 2-3 различни колела на ден в трамвай №8 и №10.Прилича на ozzie с по дълга коса и ходи с тъмни очила ,винаги.Заяжда се с хората с колела ,че са го зяпали и такива.Нищо лично към ozzie ,просто така изглегжда ,нищо не мога да напрявя.Висок е към 170см и има боксове.Веднъж ги видях в задния му джоб да се подават. :crap: :bawling: Разхожда се по западен парк и Заимов и НДК.
Последна промяна rastroist на Съб Юни 16, 2012 6:20 pm, променена общо 1 път
ще си избълвам лайната за месеца ,през който ме няма

НЯМАМ ВДЪХНОВЕНИЕ!
rastroist
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1021
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 11:24 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот hitar_potter » Съб Юни 16, 2012 6:02 pm

Защо не подадеш сигнал в полицията?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот rastroist » Съб Юни 16, 2012 6:20 pm

Обмислям го и мисля да го направя до 2-3дни.
ще си избълвам лайната за месеца ,през който ме няма

НЯМАМ ВДЪХНОВЕНИЕ!
rastroist
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1021
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 11:24 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот skarabei » Съб Юни 16, 2012 11:19 pm

не знаех че в софия дават да си качваш колелото на трамвай...ако е така супер .в Германия мога да си кача колелото навсякъде .
skarabei
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1020
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 11:59 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот hitar_potter » Нед Юни 17, 2012 1:17 am

Не дават :) В смисъл, могат да те изгонят с колелото.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот krach » Нед Юни 17, 2012 8:40 am

Добре ще е ако някой успее да го снима
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Ozzie » Нед Юни 17, 2012 9:25 am

Ако обичате, спрете с OFFTOPIC-а!!!
Темата се отнася единствено за откраднати велосипеди, не да разтягате локуми!!!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Petka74 » Пон Юни 18, 2012 9:29 am

Здравейте, бкагодаря за съветите, действам по всички възможни легални методи за освобождаване на колелото, но наистина процедурата е доста мудна и зависи от прищевките на прокоратурата може да кажат 'не" без никакъв реален повод и колелото да остане заточено за вечни времена. За оттегляне на жалбата и дума неможе да ставал, защото това означава че тези хора пак ще се въсползват от пропуските и муднуста на системата и пак ще минат безнаказано, което ще усили наглоста им и даде повод да мислят че могат вечно да продължават по този начин.

Искам да помоля хората които пубикуват нови обяи за откраднати велосипеди, по възможност да пубикуват снимки. Поради горчивия ми опит вече 2 пъти тази година, съм се пропил с решителност и непримиримост към този тип деяния, затова главата ми е станала като база данни за издирвани велосипеди а очите скенер, затова някакъв снимков материал би помогнал за запомняне някакви подробности и специфики на велосипедите и спомогнало за тяхното разпознаване.
Petka74
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 2:35 pm

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Esoteric » Сря Юни 20, 2012 8:26 am

преди точно 10 минути, на кафето до малкия цум, на улица пиротска, зад мен на масата, седяха 4 души, на възраст между 35 и 45. единият от тях ми загледа колелото (явно не знаеше, че собственикът му седи до него) и каза: е такова колело има оня (някакъв радо или нещо такова, не разбрах), откраднал го от южния парк, било подпряно на некво дърво.... след няколко реплики от друг човек, до него - той оставил юлия там, ако дойде некой да си го търси, да замазва положението, ма никой не дошъл...
перифразирам разговора, защото не мога точно да го пресъздам. съдейки по казаното от него, колелото трябва да е било бяло с мека рамка и около мястото е имало жена, която евентуално да замаже положението.
нямаше как да го снимам, защото ми седеше на 2 педи, зад гърба, но го огледах добре и мога да го позная, ако пак го видя!
ако някой се познае в тоя разказ, да ми пише едно съобщение, ще съдействам с каквото мога.
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 168 госта