Нестандартна молба

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Нестандартна молба

Мнениеот MIKEY MOUSE » Нед Дек 10, 2017 12:33 pm

Моля Ви колеги ,молбата ми е реална и за това очаквам сериозни отговори.
Отдавна /може би по рождение / мисълта ми е в сферата изкукуригването ,но забелязвам ,че не съм изключение и за това...:Идеята се роди в главата ми още при първата среща с въпросния велосипед ,но категоричното решение да я осъществя се фиксира вчера ,след като гледах последния епизод на "Ловци на митове". Загряхте ли - ще си направя велосипед с обратно въртене на кормилото- тест за ... Принципа ми е ясен / зъбни колела и двойно лагеруване / , възможности имам,но няма смисъл да преоткривам топлата вода-моля Ви ,очаквам от Вас най-опростената конструкция за реализация в домашни условия. За награда -ще Ви пусна клипове /бъдещи / на крадците и ще Ви дам възможност да се опитате да подкарате нестандартния велосипед... :wavey:

ПП За тези ,които не са разбрали за какво става дума - чертеж , скица , схема ,или клипове,ако някой открие да ги качи за да е ясна задачата. Благодаря Ви. :smash:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Нестандартна молба

Мнениеот MIKEY MOUSE » Нед Дек 10, 2017 8:48 pm

https://www.youtube.com/watch?v=YTYEy57_Rc4

...най вероятно тук съм го видял за първи път...
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Нестандартна молба

Мнениеот marsa » Нед Дек 10, 2017 9:07 pm

Здрасти колега! Отговора ми е реален и моля да го приемеш сериозно!

Тъй като мисълта ти е в сферата на изкукуригването, а не към някаква практическа полза, ще ти дам една алтератива която ще ти спести времето на проектиране и изработка. За да можеш да мислиш повече в сферата на изкукуригването. Взимаш велосипед със заклинващо кормилно колче, разхлабваш му болта и го разклинваш. Залагаш си примамката и снимаш на воля. Айде и да почерпиш.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Нестандартна молба

Мнениеот carmo » Пон Дек 11, 2017 11:23 am

Разхлабено и действащо наопъки кормило са 2 съвсем различни неща. За първото трябва да ти "светне крушката" и да ползваш опита си за каране без ръце, докато за второто напълно трябва да изключиш опита и стереотипния подход.
Пробвал съм такова "опако" колело. Някои успяват по-бързо да го "схванат", други по бавно, а повечето -изобщо. :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Нестандартна молба

Мнениеот marsa » Пон Дек 11, 2017 12:26 pm

Човекът иска да му крадат велосипеда и да снима как хората падат. На практика и с двете ще падат еднакво бързо - веднага.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Нестандартна молба

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пон Дек 11, 2017 8:41 pm

marsa написа:Човекът иска да му крадат велосипеда и да снима как хората падат. На практика и с двете ще падат еднакво бързо - веднага.


Не, не , Marse не е това желанието ми - по скоро проверка на първосигнални реакции или баланс с акъл...Ще бъдеш поканен да се тестваш -напролет... :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Нестандартна молба

Мнениеот Alpina » Вто Дек 12, 2017 12:13 pm

:offtopic:
При положение че изглежда гледаш неща от "Smarter Every Day" - би трябвало да си дръпнал малко повече.
От друга страна да гледаш нещо на "Smarter Every Day", за което са вложили време, труд, проучвания и т.н. качено на друг канал (мега тъпотията) може би компенсира, та това обяснява липсата на развитие...

По темата - щях да ти пусна именно това видео, само че от оригиналният канал - https://www.youtube.com/watch?v=MFzDaBzBlL0
Мисля че е направено повече от просто и ако целта ти е основно забавление и тестове - тогава това е твоят начин.
Ако целта ти е да го оставяш на случайни места, за да гледаш как опитващите се да го откраднат падат - тогава пак можеш да използваш този метод, като го прикриеш със захващане на кошница за багаж и прочие.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kaliopo и 13 госта