Протест днес - Критична маса

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Протест днес - Критична маса

Мнениеот sakrayaami » Пет Сеп 29, 2017 9:09 am

Здравейте,

Прочетох че има протест днес на велосипедистите с цел променяне на правилата за движение по пътищата и подобряване на инфраструктурата.
Може ли някой да сподели повече информация, изненадвам се че няма нищо писано за това тук!

Това е линк към събитието https://bg-bg.facebook.com/events/1322193004574865/
sakrayaami
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 11:40 pm

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот nikant » Съб Сеп 30, 2017 9:36 pm

Критична маса всеки петък правят такива шествия и искания, а и тук наосочеността е към планинското колоездене, не към градско или шосейно.
Има и понякога теми за градско или шосейно колоездене.
Не трябва да се очаква в този форум да се отразяват всички мероприятия, като това на Критична маса
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Lucky Loser » Нед Окт 01, 2017 12:51 am

Ти сериозно ли ?!?!?!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот sos » Нед Окт 01, 2017 6:15 am

nikant написа:Критична маса всеки петък правят такива шествия и искания, а и тук наосочеността е към планинското колоездене, не към градско или шосейно.
Има и понякога теми за градско или шосейно колоездене.
Не трябва да се очаква в този форум да се отразяват всички мероприятия, като това на Критична маса

Сложих ти минус, защото подобдни ръсъждения са меко казано нелепи. Нямо да се впускам в детайли, отитай се сам да стигнеш до тях.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот sos » Нед Окт 01, 2017 9:41 pm

Сега ми е любопитно този с минуса дали ще има доблеста/като мен/ да каже защо?
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Lucky Loser » Нед Окт 01, 2017 9:42 pm

Доблест ? Та той няма да се сети... :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот nikant » Пон Окт 02, 2017 9:35 pm

sos написа:Сега ми е любопитно този с минуса дали ще има доблеста/като мен/ да каже защо?


Това към мен ли е отправено?
Ако е към мен да отговоря.

Ходил съм на няколко пъти на събитията на Критична маса, включително и на 24.02.2017, един ден след като тираджия бутна Мартин Гачев.
Факта, че едва сега тука се пише за Критична маса означава, че не е толкова интересна тази инициатива на Критична маса.

Още някакви доблестни въпроси?

А това за минусите ми е все тая, пиши си на воля, не ми пречиш.

ПП
Ако имате някаква информация за събитията на Критична маса, моля отговорете на човека. Не да ми се правите на много умни и да правите някакви неясни изречения. Това което съм написал е моя отговор и моето мнение, вашия отговор не го виждам.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Lucky Loser » Пон Окт 02, 2017 10:02 pm

Трий browser-а, изключвай компютъра, късай захранващия, хвани си колелото и 'фащай гората : )
Това,[запетая] което съм написал, е мояТ отговор.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот nikant » Пон Окт 02, 2017 10:21 pm

Lucky Loser написа:Трий browser-а, изключвай компютъра, късай захранващия, хвани си колелото и 'фащай гората : )
Това,[запетая] което съм написал, е мояТ отговор.


Ти си съвсем неадекватен, първото изречение дори не ми се коментира.
Въпрос няма, ама има отговор.
Или сам си водиш предаването, само дето си забравил да си напишеш и въпроса.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Lucky Loser » Пон Окт 02, 2017 11:22 pm

Хаха, е ти си уникален екземпляр !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Alpina » Пон Окт 02, 2017 11:54 pm

Абе не знам кой точно е уникалният в случая.
Разсъжденията на nikant са далеч от нелепи и според мен са си точно на място.

Въпросът защо няма тема трябва да е отправен към организаторите на събитието.
Явно не смятат за нужно да таргетират потребителите на този форум.
Нещо повече - да търсиш повече информация около мероприятието тук, при положение че не обявено от тях и че си има страница.... :wavey:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот sos » Вто Окт 03, 2017 7:48 am

Значи преди да почна да се занимавам с МТВ, доста дълго се занимавх и бях член на Велоеволюция, самия аз бях един от активните оргазатори на Критична маса. Когато за пръв път започнах да пиша в този форум/беше отдавна/ моята тема беше за разделението на МТВ и "Градски" карачи. И тогава имаше ужасен хейт от страна на доста хора, в това число и на Сашко, с който сега се обичаме много :rofl: Та, не отстъпвам от позицията си, че ДЕЛЕНИЕТО между нас е не мислимо, защото ние караме колела. Това дали събитието е интересно е тема на друг разговор. Ако се пусне тема за каране на мотори ще съм против. И след като Админа/Любо/ няма против това да се оповестява тук, не виждам причина някой да има, като цяло ако сте против градските карачи, ми внесете проекто закон за забраната им.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Alpina » Вто Окт 03, 2017 9:09 am

sos написа: че ДЕЛЕНИЕТО между нас е не мислимо, защото ние караме колела.

Делението го правят такива като теб и Lucky Loser - най-вероятно без изобщо да се замислят над това. ;)
Защо ли? Защото виждате неща, които не съществуват.
Навили сте си на пръста че има такова и изведнъж в очите ви инак нямащите общо с тематиката (деление на колоездачите) думи придобиват такова значение.

sos написа:И след като Админа/Любо/ няма против това да се оповестява тук, не виждам причина някой да има

Би ли ми посочил къде точно имаше нещо против събитията на Критична маса в тази тема?

sos написа: като цяло ако сте против градските карачи

Ей го пак това деление, което създавате, мислейки си за него и без да има такъв повод. ;)


Хайде прочетете внимателно думите на nikant, без да сте си навили на пръста че в тях има деление. ;)

1) sakrayaami пише че е видял за събитието, пита дали някой има повече информация и че е изненадван, че не е отразено тук.
2) nikant отговаря че такива събития са редовни, но тъй като това е форум с основна насоченост планинско колоездене - тези теми са по-рядко.
И не знам дали обръщате внимание на удивителната, която кара коментара на sakrayaami да звучи сякаш това е сериозен пропуск, та nikant допълва че не може да се очаква в този форум да се отразяват всички събития от този тип.

Няма деление, няма други глупости. Просто много ясен и даващ обяснение отговор, за това че тук не е мястото, където може да се очаква пълно и детайлно отразяване на всяко от тези събития.

Но на вас ви щраква червената лампичка "ааа ей го и тоя е срещу каращите в града"... без изобщо да има какъвто и да е повод за това.

Нещо повече - сега има много повече български платформи на тема колоездене, за разлика от преди няколко години.
Т.е. преди тук бе нещо като основното място за коментиране на велосипеди, макар и с ясна основна насоченост и съответно за това тогава се застъпваше повече темата за градското колоездене.
Сега сигурно има поне 2-3 места (нямам идея - това е единственото на тематика велосипеди, което посещавам), така че най-вероятно там е адекватно да се очаква такава информация и дискусии.

Аз единствено добавям, че ако има такава информация тук, тя трябва да е пусната от организаторите. Те са тези, които трябва да работят над информираността на останалите.
Направили ли са го? Не са. След като това е MTB форум (обърнете внимание на значението на думата) - то е малко вероятно някой от потребителите да повдигне темата самоинициативно.
А си има предостатъчно новини покрай планинското колоездене...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Lucky Loser » Вто Окт 03, 2017 9:15 am

Това е толкова форум за планинско колоездене в най-чистата му форма, колкото аз съм трамвай. Дали ще има теми за хибриди, някой търси или продава шосейки или пита за дрехи за ходене до работа в студа, все неща, които малко или много са далеч от горъть. И в това няма нищо лошо.

А за оповестяването на Критичната маса тук - в крайна сметка, ако не за нас, нали децата ни утре ще излязат по улиците...
Градско, планинско или 'квот' ще да е, ако ние като общност не се подкрепяме, кой нас ще подкрепи ?

П.С. Alpina ме е изпреварил с коментара.. бях в тролея и не можех да пиша :)
И не, не подкрепям разделението - Аз пледирам за това да няма такова.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот sos » Вто Окт 03, 2017 9:45 am

nikant написа:Критична маса всеки петък правят такива шествия и искания, а и тук наосочеността е към планинското колоездене, не към градско или шосейно.
Има и понякога теми за градско или шосейно колоездене.
Не трябва да се очаква в този форум да се отразяват всички мероприятия, като това на Критична маса

Саше, в горния пост/от който тръгна всичко/ долавям единствено негативизъм към това, че тук е пусната обява за събитие на Критична маса. Ако не е така, нека писалия да го потвъръди и аз лично ще му се извиня за недоразомението. Обещавам също така лично да следя за всеки негов пост и да слагам плюсове, за да компесирам щетата. Ноооо, ако не така, Сашеееееееееее,.........., какъв секс те чака. Договорихме се?
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот victortrt » Вто Окт 03, 2017 5:22 pm

Хора, новините стават новини, ако някой ги сподели. Едва ми админа може да слага новина за всяко събитие, свързано с велосипедите по света и у нас. Мисля, че няма лошо който се интересува да пусне тема с линк към новината и така.
Принципно сигурно е много интересно, че Велоразходка ще правят напр. обиколка на Витоша по шосе, но те например си имат сайт и някак си се организират, нали.
Иначе е ясно, че този сайт не е само за чисто МТБ, но мисля, няма лошо да се коментират хибриди, дрехи и т.н., защото другия сайт за шосейните карания вече доста тясно се е специализирал и затворил.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Admin » Вто Окт 03, 2017 5:59 pm

Абе нещо сте се поизнервили за нищо. :D
При прочитане на темата за първи път, а и повторно, мога единствено да споделя наблюденията на Alpina, т.е. в мнението на nikant не виждам никакъв негативизъм или нещо подобно, а просто съвсем ясен и конкретен отговор на зададения въпрос.
Може би само ако някой приеме въпроса на sakrayaami като критика, тогава може да приеме и отговора на nikant като „негативен“, но аз лично не мисля, че който и от двамата е имал подобно намерение.
Останалото е чиста проба "развален телефон", т.е. критикувате nikant за нещо, което според мен нито е мислил, още по-малко пък е казал.
За да обобщя:
- Няма никакъв проблем да се пускат теми за събития, които не са МТБ - има и доста варианти за това според спецификата на събитието.
- Няма как аз да следя и да пускам теми за подобни събития и инициативи, тъй като времето не ми стига дори за планинските, какво остава за другите. Всеки друг обаче (организатор или не) е добре дошъл да споделя информация за тях.
- За разделение не мисля, че може да се говори, но разваленият телефон е факт. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот ferdi_mruvkata » Сря Окт 04, 2017 10:01 am

Lucky Loser написа:П.С. Alpina ме е изпреварил с коментара.. бях в тролея и не можех да пиша :)
И не, не подкрепям разделението - Аз пледирам за това да няма такова.


Защо изобщо пишеш в този форум, като ми е возиш на тролей ?! Карай колело, протестирай, пледирай - тролеите са за баби. [играя го за + :praying: ]
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 04, 2017 10:08 am

Интересен въпрос.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот Alpina » Сря Окт 04, 2017 3:33 pm

Добри, последния аз ти го "набих", понеже долавяш ти. :D
Ма ти го набих с любоФ... :D :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Протест днес - Критична маса

Мнениеот victortrt » Пон Окт 09, 2017 4:57 pm

:offtopic: Абе, вие си набивате минуси, но някой знае ли откъде до къде е новата двойна велоалея на Раковски и някой знае ли мислят ли да я обезопасят с някакви колци, защото ми се вижда доста недомислена и опасна само ако е две жълти линии. :offtopic:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: M4CH1NE и 19 госта