Пресичане на Орлов мост.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот protiven » Пон Авг 14, 2017 1:09 pm

Lucky Loser написа:За момента е само в посока Орлов. Движението към Плиска е нормално.


Какво му е нормалното, като едното платно е затворено и движението става двупосочно?
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 14, 2017 1:27 pm

Норманото е, че в посока Плиска е цялото платно - 3 ленти. Така беше тази сутрин.
Само посока Орлов се събират съотвеното платно в 1 лента т.е. не е затворено изцяло.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот newbiebg » Пон Авг 14, 2017 2:28 pm

Колеги, намерих разрешение на моята загадка. Идвайки от бул. "Витоша" - пеша в пешеходния участък, държа да подчертая, после минавам през подлеза на Софийския, където има удобен начин за спускане и качване и на Орлов мост имам един пешеходен светофар. След което се включвам по бул. "Христо и Евлоги Георгиеви" и по ул. "Оборище" и после отново пеша минавам подлеза при бул. "Ситняково" (не е много приятен, но не е болка за умиране). Оттам нататък по ул. "Марагидик" и влизам в "Редута", а оттам и до парк "Гео Милев", което е и крайната ми точка.

Това е лесната част. По-трудната е, че има твърде, твърде, твърде много автомобили. Не знам кога и как, но дано по-скоро да се ограничи този трафик, поне в централните части на града. Виждам от време на време колеги-велосипедисти и си мисля, че ако автомобилното движение е по-рехаво, ще има повече от нас по улиците. А пък не ми се носят маски.

Иначе Софето си е прекрасна. Страхотни хора срещам по улиците и по парковете. Поне на мен ми допадат.

По отношение на ремонта - мен лично не ме бърка особено, освен прахът, който се вдига там.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот victortrt » Пон Авг 14, 2017 3:47 pm

Ами като караш по големи булеварди и натоварени улици няма как да е иначе. Мини Южен, Ловен, Бирисова и по малката уличка под цариградско, която извежда на Фестивална и ще си до крайната цел по-бързо и без да караш по оживени улици.
Ходенето пеша по Витошка и връщането към подлеза на СУ са ти напълно излишни движения, които и не са приятни.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот Yash » Пон Авг 14, 2017 3:51 pm

Това го бяхме писали още на предната страница, но човекът иска да си минава по "главната". :D
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот victortrt » Пон Авг 14, 2017 4:03 pm

Аз преди за краткия път, сега пиша как за избегне натоварените участъци, но след като го влече да се забие в центъра с целия му трафик и тесни, често еднопосочни улици.
Между другото кой реши, че трафикът от младост и дружба към люлин трябва да минава през жълтите павета и между МС и президенството, да му се не види.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот newbiebg » Пон Авг 14, 2017 7:08 pm

Yash, ами, да. Искам хора да виждам и те да ме виждат. Какво лошо има в това? Иначе, ако следвам вашите указания, действително може да има по-безконфликтен и по-приятен маршрут, но се получава твърде самотно занимание, все едно съм някакъв градски отшелник. Поне това е моето мнение.

Така или иначе, с този свръхинтензивен трафик и особено в централните части на града не може да се продължава още дълго време. Извън парковете и някои велоалеи непрекъснато се срещам с разни МПС-та. Е, трябва ли да съм ограничен само до тези места? Някой ден бих покарал и на Витоша, и дори извън София, но при този трафик не бих рискувал. Би трябвало като велосипедист да мога свободно да се придвижвам до всяка точка на града, без особено затруднение. Тези вредни газове и запрашеността имат влияние върху всички - дори върху самите водачи на МПС-та, върху пешеходците, вкл. върху майките с колички.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот Lucky Loser » Пон Авг 14, 2017 7:24 pm

Чакай сега.. в първия пост писа, че искаш безопасно преминаване "без да се омешваш с автомобилния трафик", а сега искаш да караш редом с автомобилите.
Аз ли нещо не разбирам или съм изпуснал нещо по нишката... :dontknow:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот newbiebg » Вто Авг 15, 2017 6:44 am

Lucky Loser, така е, не искам да се омешвам с автомобилния трафик, но от момента, в който изляза от нас вече започвам да срещам МПС-та. Дори докато стигна до Южния парк, вече съм се разминал с няколко такива. Реално все още градът е подчинен на автомобилите и ние, велосипедистите, сме някаква досадна екзотика. Или поне така изглежда от правилата и условията, свързани с нашето придвижване - направени така, че наистина в даден момент да ти се отще да въртиш педали. Особено в София. Сиреч където и да минавам, за да стигна от т. А до т. Б в столицата ни, неизменно срещам автомобили или други МПС-та. Въпросът е техният брой да е минимален, но само заради това не бих се държал като някой диверсант, който кара само през парковете и се изолира от другата част на града. А и както споменах по-горе, достигането до съответния парк преминава през участък с някакъв трафик и пак си е неприятно. София, а и другите ни градове в страната, не са проектирани първоначално за толкова интензивно движение на МПС-та. Това от своя страна губи страшно много време и нерви на хората в задръствания (и в търсене на място за паркиране), което се отразява на цялата икономика. Отделно са вредните газове и запрашеността.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот bdz43r » Вто Авг 15, 2017 11:32 am

Има една приказка, че не може и *** до края, и душата в рая...

Хем искаш да минаваш през центъра по някакви твои си причини, хем ти пречи трафика, който колкото и да ти се иска, няма да се махне скоро от там. Или караш в трафика, или караш без трафик по самотния маршрут през гората, който е и най-бърз, и най-пряк, и с най-малко срещи с МПС. Няма трети вариант и до тук излиза, че само си чешем клавиатурите, пък ти не питаш от къде да минеш, а искаш да се махне трафика там, където си решил да минаваш. Е няма да стане.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот newbiebg » Вто Авг 15, 2017 12:02 pm

bdz43r, брей, ще видим дали пък няма да стане точно това, което си го мисля и което го искам! :-) В даден момент София ще се цивилизова, което ще рече, че трафикът на МПС-та ще бъде поограничен и особено в централните части на града. Неизбежно е. Това, че сме свидетели на дълги години бездействие по този въпрос, съвсем не значи, че вечно ще е все така. Също така съм убеден, че постепенно градовете във вътрешността на страната ще постигнат още по-голям подем, дори част от селата и това ще мотивира една част от софиянци и новософиянци да се преселят натам. Този процес и в момента върви, макар че не е особено силен и осезаем. София не може да издържи непрекъснато на този трафик и на това напрежение за всички, които по една или друга причина са решили да се раздвижат някъде из града. Отделно еконормите.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 15, 2017 12:37 pm

Силно се надявам да си на 20 и да живееш с тези вярвания. Защото едно е нещата да се подобрят частично, но това, за което ти говориш е тип Австрия/Швейцария и т.н. Изчакай 200 години, може и да ги стигнем :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Пресичане на Орлов мост.

Мнениеот newbiebg » Вто Авг 15, 2017 6:13 pm

Lucky Loser, на 35 години съм и все пак си оставам оптимист по природа. Убеден съм, че реалната и така жадувана промяна у нас, която умишлено се отлага в последните 28 години, ще започне или през тази, или през следващата (това е казала покойната Слава Севрюкова, мир на душата й, и аз й имам пълно доверие; тя също така е казала, че до 2023-2025 г. е добре нашите сънародници в чужбина да се завърнат, защото след това ще стане доста по-трудно това да се случи; при добра организация на държавата и икономиката имаме потенциал да бъдем много повече и от Швейцария). Едва ли точно с това правителство и с този Парламент. Политическата каста на прехода е омръзнала на мнозина, въпреки впечатлението, че се подкрепят от милиони гласоподаватели - смятам, че все повече хора си задават въпроси кое и защо се случва и къде е коренът на проблемите ни, след 28 години системни лъжи и демагогия.

България си е райско място за живот - искат се само повече далновидни управници на държавата ни, вкл. по места в градовете и селата. И те ще се появят, някъде вече ги има. Всичко тече, всичко се променя. Ще ти припомня факта, че от земите на Родината ни тръгва първата европейска цивилизация преди хиляди години и съответно ние сме в ядрото й. Знам, че в момента нещата изглеждат трагично, но и това ще преживеем.

И в този смисъл съм убеден, че един ден в близко бъдеще София ще бъде много по-приятелска към нас, велосипедистите, и ще можем на воля да я обикаляме на две колела - нещо, което в момента е силно затруднено и не много приятно.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта