Ибор на сет за в града и планината

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ибор на сет за в града и планината

Мнениеот Katana » Чет Юли 13, 2017 9:44 pm

Ще задам въпросът си в нова тема, колкото и да не ми се иска, но имам нужда от вашите съвети.
Така..дилемата е следната...имам 6 налични външни гуми и 3 капли. :)
Въпросът ми какъв ще е "идеалния" вариант за комбинация за градско и планинско каране.

Гумите са следните:
2 бр. гуми Ардент 2.25 телени на 70 % ( и двете имат по една малка пробойна, която не е пробила до край гумата)
2 бр. гуми Ардент 2.4 Exo Tr предна на 90%, задна на 70%
1 бр. гума Minion DHF 2.30 на 90%
1 бр.гума Nahs Damph 2.25 Snake skin Trail Strar на 90% ( в момента е тубелес на капла Arch Mk3 )
2 бр. капли MACH1 KLIXX 27.5 предна и задна
1 бр. капла Arch Mk3 предна
Междодругото да уточня че съм супер лек 70 кг...
Благодаря предварително! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Ибор на сет за в града и планината

Мнениеот Admin » Пет Юли 14, 2017 3:37 pm

То цяла главоблъсканица става... ;)
Най-трудното е да се избере коя гума да бъде отзад, защото имаш само едно задно колело. Вероятно бих заложил на Ardent 2.25, доколкото ще се кара и в града, и в планината.
Отпред имаш лукса да си с две наплетени колела, т.е. ако имаш и диск за всяко от тях, можеш да им сложиш различни гуми и да ги сменяш според случая, стига да ти се занимава. При такъв вариант за планина категорично Minion-а, а за града най-логично е Ardent 2.25, но може и Ardent 2.4, с която за по-леки карания да бръмчиш направо и в планината.
Ако трябва да е само комплект от две колела (предно и задно), едновременно и за двете приложения, бих го направил с Ardent 2.4 отпред / 2.25 отзад, ако не караш агресивно в планината, или с Minion отпред и Ardent отзад, ако искаш да разчиташ максимално на предната гума.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Ибор на сет за в града и планината

Мнениеот Katana » Пет Юли 14, 2017 10:55 pm

Благодаря ти Админ за отховора! Определено смятам че предната Ардент дори и 2.4 ми се струва супер НЕнадеждна за планинско.Чудя се тоя Ханс какво да го правя? :dontknow: Като нов е! За задна не става , за предна също ( поне в моя случай)...по скоро ще го продам...ако го сложа за предна градска ( паркове и градинки) ще го разбия за месец.Притеснява ме факта че Ардентите 2.25 са леко пробити...дали няма да избетсвам с тях някъде...? Ще го помисля, но май на Арча ще бодна Миниона а отзад 2.4 Ардента...
Ти специални какво мислиш за комбинацията Арч Мк3 със Миниона?
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Ибор на сет за в града и планината

Мнениеот stoyancha » Съб Юли 15, 2017 8:13 am

Ханса ГО ЗАЕБ*. Няма гума, от която да съм чувал по-лоши отзиви и от хора каращи от години.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], protiven и 43 госта