Мускулната треска

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мускулната треска

Мнениеот bteo » Нед Юли 09, 2017 11:37 pm

Здравейте !

Pre: От една година не съм карал колело както трябва. Т.е карах 5-6 пъти, обаче дори не мога да си направя фитнеса с това. То е поради друга причина, но все тая.
Говорихме с един приятел тъкмо на тая тема. Аз съм програмист по принцип.

Голям проблем ми е мускулната треска. Обикновено си отделям време да карам на макс, докато крайниците ми не могат да се движат вече.
Опитвал съм и по-малко. Примерно 10 до 20km по Витоша всеки ден ... и мускулната треска си я има пак.

Нямам проблем с болката по време на каране или през нощта, обаче искам на следващата сутрин да съм работоспособен.
Много пъти всъщност се случва, че ме болят мускулите в ръцете и това ми влошава драстично програмисткия experience през деня :D. В смисъл за тая работа трябва да си на 6, в супер настроение и така, ако искаш да я вършиш добре.


Имало е моменти когато съм ги съчетавал, но не е лесно никак. Това му обяснявах на него, че от години не искам да стъпя във фитнес, защото ръцете ми трябват и после не мога да пиша дори.

Въпрос: Имате ли някаква стратегия за тия неща ? Какъв е вашият snake oil ? :D
Аватар
bteo
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Юли 16, 2016 5:43 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот stoyancha » Пон Юли 10, 2017 6:26 am

,, Обикновено си отделям време да карам на макс" ето ти отговора защо я имаш, а и от недостиг на достатъчно хранителни вещества се появявя по-често. Също и е грешка да се хвърляш към големи натоварвания ако не си карал дълго време, защото мускулите са отвикнали на толкова натоварване.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот Admin » Пон Юли 10, 2017 6:29 am

Коя част (кои мускули) на ръцете те болят след каране? За мен това звучи малко странно, защото много рядко съм имал мускулни трески на ръцете, дори и след карания в байкпарк, но сподели повече подробности, за да видим какво може да е...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Мускулната треска

Мнениеот moz » Пон Юли 10, 2017 8:39 am

Стратегията е да не си отделяш време да караш на макс, а да започнеш полека, в началото не търси фитнес а забавление, карай колкото ти се кара и спри, преди да заболи каквото и да е. Слушай си тялото и напредвай постепенно. Тъп мит е че във фитнеса, както и във всеки спорт, трябва да те заболи нещо, за да считаш тренировката за работеща, напротив само вредиш на тялото си по тозси начин. Съвета ми е - карай на по-лек оборот и не се мъчи да си отрежеш краката на всяко каране.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот Kobeto » Пон Юли 10, 2017 10:24 am

По принцип мускулната треска представлява микроскопични наранявания по мускулните фибри (според това, което съм чел за нея). След като я получиш, мускулът трябва да се възстанови за определено време и при повторно натоварване със същата интензивност да я получиш отново, но доста по слабо. И така докато мускулите "запомнят" натоварването. Много е важно и с какво се храниш. При такива натоварвания, за които говориш мускулите искат повече протеини, магнезий и т.н вещества, които не можеш да си набавиш с плодове и зеленчуци. Иска си месо, яйца, риба и т.н.. Аз също съм имал случаи, в които след каране на другия ден съм замалял доста и нищо не ми се прави - усещане за отпадналост и схващания на мускулите на краката. Един път ми се случи да изкарам около 35км. със схващащ се през 5-10 мин. прасец на единия крак. Един познат бодибилдър ми даде малко протеин (някакъв скъп) да пробвам как е. Определено има ефект - тая умора, дето те натиска на другия ден е значително по-малка или дори липсва. Много по-бързо се възстановява мускулът и отново е готов за работа. А магнезий случайно се оказа, че имам под формата на гел, който съм ползвал поради други причини, но като свърши ще мина на таблетки преди каране. Та аз мажа схващащите се мускули и ги завивам с някакъв найлон, колкото да не цапам наоколо. И така колкото се може повече време с мазилото. После се отмива само с вода. Както и да го погледнеш, ключът е в силната храна.
Съветвам да прочетеш из нета повечко инфо за мускулите, треските, натоварванията и храната. Това са важни неща за всеки, които се занимава с някаква физическа активност. Ще ти е полезно и от гледна точка на предотвратяване на травми.
Edit: Болката в ръцете да не би да е от силно стискане на кормилото? По-скована стойка, която да не поема натоварванията от вибрациите правилно? Неправилна настройка на самия велосипед? Да ти е по-дълга рамката или лапата, в следствие на което тялото да е доста по-приведено и да натоварваш ръцете?
Последна промяна Kobeto на Пон Юли 10, 2017 10:58 am, променена общо 1 път
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот Exorcist » Пон Юли 10, 2017 10:48 am

Пий много вода по време на каране, ама наистина много. Водата е живот за мускула и тялото. Магнезиий е хубаво, но и да не ползваш, ако се хидратираш обилно, няма изобщо толкова значение. Карай с хубав непресилващ мускулите каданс - около 90 е перфектен, като така си подбирай скоростите, че да не ставаш от седалката и да въртиш сравнително равномерно, независимо от терена. Ако нямаш велокомп, изгледай клипчета, за да добиеш представа за 90 каданс как изглежда. Това с карането на макс нонстоп е груба грешка. Карай на макс само интервално някоя друга отсечка за няколко минути, другото в по-тренировъчно спокойно темпо. Постепенно това тренировъчно темпо ще ти става все по-бързо. Не се хвърляй от раз на байка и газ на макс, винаги загрявай поне 10-15 мин. с лежерно въртене в началото, преди по-интензивното каране. Болката в ръцете е наистина странна - опиши как точно караш, кога/в кой момент те заболяват, болка или изтръпване е или съчетание, къде точно. Стойката на велосипеда както трябва направил ли си я с точност - правилна височина и ъгъл на седалката спрямо тялото ти? С коя точка на ходилата натискаш педалите - не трябва с пети или по средата, а с предната част на ходилото.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Мускулната треска

Мнениеот taurus13 » Пон Юли 10, 2017 12:14 pm

Абе кво се оплаквате...програмистите - се ще идеш да седнеш на един стол с мускулната треска. Ми питаш ли ги тия кат мен дето се занимават с интериорни ремонти и след каране трябва на другия ден цел ден да вършее напред назад... :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Мускулната треска

Мнениеот Admin » Пон Юли 10, 2017 12:42 pm

Какво да ви питат вас - вие все сте във форма! От една мускулна треска към друга... :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Мускулната треска

Мнениеот georgievgi76 » Вто Юли 11, 2017 6:17 pm

Аз карах за втори път ,растояние над 35 километра/Варна -Побити Камъни/.Взех си малко по висока седалка,колелото старо с право кормило.Едно ,че се изтърсих здравата навръщане /причина разсейване/,отървах се само с леки натъртвания и ожулвания,обаче така ми се схванаха лактите после ,два дена после не мога да ги опъна.Китките също.Ясно е ,трябва да се търсят рога за бъдеще.Друг въпрос ,че имаше доста трафик по старият път и се караше плътно вдясно.
georgievgi76
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 30, 2017 7:17 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот Alexi » Вто Юли 11, 2017 6:22 pm

ем то не става да станеш от стола пред компютъра и да почнеш да минаваш по 50-70 км все едно са нищо :D иска се тренинг ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мускулната треска

Мнениеот kawasuna » Вто Юли 11, 2017 7:35 pm

Точно тренинг трябва.В началото,преди около 1г.като започнах да карам колело имах същите проблеми с ръце,китки,дори понякога и мускулите на гърба ми се схващаха,което не мога и до сега да си обясня как ставаше.Същото ставаше и с мотора който карах преди години.Караш ли редовно проблем няма да имаш :eyebrow:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Мускулната треска

Мнениеот georgievgi76 » Вто Юли 11, 2017 8:33 pm

Alexi написа:ем то не става да станеш от стола пред компютъра и да почнеш да минаваш по 50-70 км все едно са нищо :D иска се тренинг ..

Нямам ново колело ,карам старо ,скорости има.Обаче да караш по улици с трафик и по шосета ,психо тренинг трябва.
georgievgi76
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 30, 2017 7:17 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот bteo » Пон Юли 17, 2017 1:37 pm

Мерси на всички много за хубавите отговори и insight. Бях забравил че съм писал тук. Значи може би това е варианта. Постоянството.
Бих ви up-нал всички, но нямам тая опция.

Поздрави на всички !

Болките са ми в цялото тяло по принцип, затова вкл. и в ръцете, защото се случва така примерно че не съм карал един или два месеца. Излизам да направя обиколката на Витоша някой уикенд и после всичко ме боли.

Бих искал да мога да я правя примерно 2 пъти (давам го като пример за натоварване) в седмицата без да ми вреди на работата. Предполагам, ако карам по-редовно ще си реша проблема ... с постепенно увеличаване, а не с рязкост.


Значи иначе при програмирането ... оплакването е защото ... :D сядаш, ама имаш нужда от мотивация. Като си парцал, седиш и гледаш като пукел и не можеш да свършиш нищо. Не е просто до сядането. Ако ставаше въпрос да ходя на ляво надясно, или да карам такси ... или нещо подобно, ок. Не би ми пукало пред клиентите дали ще съм гроги :D. Умствения ми капацитет просто спада жестоко след такива натоварвания на следващия ден. В дългосрочен план, повишава разбира се :D :agree:
Аватар
bteo
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Юли 16, 2016 5:43 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот bteo » Пон Юли 17, 2017 1:50 pm

Excorcist, up to the point ! Благодаря !

Болката в ръцете е от тип мускулна болка, не като от пренапрежение на връзки. Височините и дължините доста ги гласих :D ... взел съм си една супер къса лапа ... 30mm answer atac, да и направя реклама, че е супер лека.
Последното най-вече го направих, защото не обичам да седя приведен. Но ще видим.

Мисля, че други правилно казаха тук, май, че постепенно трябва да вдигам нивото. Аз след някое голямо каране съм на кеф после две седмици, обаче имам тоя страх от това да бъда пълна нула 1-2 дена и затова не го правя редовно.

Това за водата е доста важно явно. Аз някой път тръгвам без вода.
Каданса си го следя горе-долу на ум, но може би трябва да си взема и някакво компютърче с каданс.

Поздрави !
Аватар
bteo
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Юли 16, 2016 5:43 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот bteo » Пон Юли 17, 2017 1:52 pm

Kobeto, добър съвет за храната. Ще пробвам повишаването на протеините след сериозни карания. :agree:
Аватар
bteo
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Юли 16, 2016 5:43 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот bteo » Пон Юли 17, 2017 1:57 pm

Значи пак да благодаря на всички. Има доста точни неща.
Moz, уцели в десетката ! Има смисъл това което казваш, това ми дойде като проблясък в момента ! "Карай колкото ти се кара." Може би е obvious, обаче ми идва като просветление :D. Не се бях замислял. Аз 90% от случаите си карам до изтощение, за да мина през повече места и т.н обаче май наистина си вредя с това
Аватар
bteo
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Юли 16, 2016 5:43 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот 2WBGST » Пон Юли 17, 2017 4:02 pm

Добре е да се пие умерено вода, иначе ще има много piss-паузи, коремът се издува много и потенето е голямо.
Преди акатака на някой баир, темпото ти доакто го достигнеш (1-2 км) да е по-леко, по-умерено за да имаш сили без претоварване да покориш височината. Също така, където може при спусканията карай по инерция, така пак пестиш сили и даваш почивка на целия организъм. Добре е също да почнеш с по-малки преходи и лека по-лека да вдигаш темпото и да увиличаваш разстоянията.
Хубаво е също да правиш поне 2-разови тренировки седмично, ако може в прохладно време сутрин.
Само 1 път седмично няма как да поддържаш добра форма.
Ако имате фенклуб от велосипедисти включвай се с тях - мотивацията е в пъти по-голяма. :beer:
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот georgievgi76 » Пон Юли 17, 2017 6:51 pm

А болката в лактите ,особено при спускане /твърда вилка/.
georgievgi76
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 30, 2017 7:17 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот Antares » Сря Юли 19, 2017 11:05 am

Само да вметна и аз нещо, един вид food for thought (след като обичаш чуждиците), понеже и аз съм IT и движението ми не е обилно, преди време след едно силно претоварване (първи опити със сноуборд), последвало от зверска мускулна треска, два дни след натоварването играх и футболен мач (в който дадох всичко от себе си) та няколко дни след мача, при едно безобидно залитане скъсах влакна на прасеца.
Та внимавай с натоварванията "на макс"... Мускулите се нуждаят от почивка след сериозно претоварване. Та както казаха всички - трябва си постоянство.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Мускулната треска

Мнениеот Boyan1984 » Сря Юли 19, 2017 11:37 am

Аз си знам възможностите и като карам повечко си усещам че съм уморен. Умората в краката я усещам на следващия ден след карането, та правя пауза от 2-3 дена след което си се връщам към обичайното ежедневно каране, което е 15 км с положителна денивелация 1100.
Но това става след като вече съм влязъл във форма.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2434
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Мускулната треска

Мнениеот bteo » Пет Юли 21, 2017 1:14 pm

Antares, благодаря за съвета. Прав си !

По цял ден се занимавам с кореспонденция на английски, а и като програмист съм повлиян. Английският е много богат на идиоми и лексика и има неща, които на български ще се кажат с 5 думи, вместо с 1 или 2. Затова. Държа на българския език много, иначе !

Поздрави !
Аватар
bteo
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Съб Юли 16, 2016 5:43 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот Totem » Нед Юли 23, 2017 8:49 pm

Тъй,
като бъдещ лекар (дай боже) и човек, който преди няколко дена имаше изпит по физиология, искам да ви кажа няколко думи за физиологията на скелетните мускули. Мускулната треска представлява болката, в следствие от тези малки нараниявания по миофибрилите, за които колегата Kobeto спомена още в началото. След репарацията (възстановяването) на тези наранявания, миофибрилите стават по-силни, по-големи и по-дълги. Най-просто казано - на този принцип расте мускула. Но забравяте нещо много важно - набавянето на кислород. Тъй като основния енергиен източник на енергия е глюкозата, за правилното протичане на гликозилата (т.е. превръщането и в механична енергия) е необходим кислород.... МНОООООГО КИСЛОРОД. Когато гликолизата се извършва в аеробна среда, т.е. в кръвта има достатъчно кислород, крайният продукт е пируват, който е безобиден, тъй като се използва от още сто неща в метаболитни пътища. Но когато се извършва в анаеробна среда, т.е. мускулът изпитва недостиг на кислород, пируватът се превръща в лактат, което води до образуването на млечна киселина, от където идват и мъките в следващите дни. За подобряването на кислородния поток към клетките може да се направят няколко неща, като тренировки на висока надморска височина, които подтикват организма да синтезира повече еритроцити (червените кръвни клетки, отговарящи за газовия пренос) поради по-разредения и съответно по-беден на кислород въздух. Такива условия се симулират чрез т.нар. "elevation training mask", можете да ги видите в гугъл, много спортисти използват този метод. Пушенето е огромен минус, тъй като въглеродният монооксид се свързва по-трайно от кислорода с еритроцитите и им пречи да поемат кислородните молекули. Един топъл душ след тежко натоварване прави чудеса, защото разширява съдовете => повече кръв => по-бързо разсейване на млечната киселина. Чувал съм, че аспиринът помага, но не пия хапчета, освен ако работата не е на умиралка :D
Като обобщение: без пушене, повече трейнинг и стречинг преди натоварване, спортове, като плуване, бягане, и катерене в планините заздравяват дихателната система и правилно дишане по време на каране, и вече споменатото от колегите хранене преди каране. Нещо високовъглехидратно върши работа. В интернет видях един пич (Seth's bike hacks) който предложи използването на мед, вместо онези високо калорични гелове за ядене по време на каране и смятам да пробвам в скоро време.
Повече движение и по-малко цъкане по клавиатурата, и за нула време ще си двуколесен терминатор :beer:
Аватар
Totem
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 1:44 am
Местоположение: Варна/Бургас

Re: Мускулната треска

Мнениеот taurus13 » Нед Юли 23, 2017 10:00 pm

Бъдещ лекар, а не пие хапчета....тва малко като сръбски грил майстор вегетарианец. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Мускулната треска

Мнениеот Totem » Нед Юли 23, 2017 10:09 pm

taurus13 написа:Бъдещ лекар, а не пие хапчета....тва малко като сръбски грил майстор вегетарианец. :D

Не се подвеждай, много съм болнав :rofl: затуй е лятото, да се пие редовно и да се гонят бактерии, комари и всякакви такива твари :beer:
Аватар
Totem
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 1:44 am
Местоположение: Варна/Бургас

Re: Мускулната треска

Мнениеот banzai » Пон Юли 24, 2017 11:25 am

Стречинга не е ли по-подходящ в края на тренировката или поне на загрято тяло?
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Мускулната треска

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юли 24, 2017 11:47 am

Винаги трябва да се загрява и преди натоварването, за да не се попада в ситуацията мускул от (напълно)спокойно състояние изведнъж да се натовари.. да не говорим, ако е по-силно, и после ето разтежения, болки и още куп кунтузии.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот moz » Пон Юли 24, 2017 2:12 pm

Стречинга не е загрявка, а за това доколко са полезни стречинга и загрявката теории и школи много, категорични доказателства за полза или вреда няма. Има и атлети, защитаващи противоположната позиция - хвърлят се без загрявки за да приучат мусулите към внезапни натоварвания. Има и твърдения, че ако не може да направиш максимален спринт от място студен без да те заболи нещо, имаш дисбаланси в мускулатурата. Аз не смея да взема стрна и загрявам за всеки случай.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот victortrt » Пон Авг 28, 2017 5:21 pm

Alexi написа:ем то не става да станеш от стола пред компютъра и да почнеш да минаваш по 50-70 км все едно са нищо :D иска се тренинг ..

Тука е ключа от бараката.
Имах три свободни уикенда и първия ходих на Витоша маршрута Златни мостове - п.д. Бор - заслон Ушите - Черни връх - хижа Кумата, Златните.
Беше неделя и бях скапан, два - три дни след това ме боляха краката. Предния ден карах малко колело, но не повече от 10 км.
Следващата събота трябваше да помагам в едно пренасяне на детска занималня и беше голяма хамалогия. В неделя валя като из ведро и общо взето си почивах.
Третия уикенд обаче направих в събота лека разходка Княжево - Владая, че бях с една колежка, която се успа и не й се ходеше този ден, а уж била планинарка.
Общо взето прибрахме се за обяд, пихме по бира и след това обичайното.
В неделята обаче се вдигнах и от 08 и нещо до 14 и нещо направих Витоша от край до край с градския транспорт - Княжево, Бялата вода, Златните, Вр. Камен дел, з-н Ушите, Алеко, Бистрица. Това без да спирам освен за пълнене на вода /вече знаех къде са чешмите/.
Докато ходех, а и като се прибрах краката ме боляха много по-малко от предния път. Даже след това ми се струваше, че съм олекнал и ходя по-леко /едва ли от свалените 2-3 килограма, което после наваксах/.
Та на базата на този мой опит мисля, че големите натоварвания трябва да се правят постепенно и след необходимата почивка.
Струва ми се, че веднъж на седмица едно дълго каране си е добре, може би две - едно леко и едно по-тежко.
За пълнота на картинката, работя в офис, но имам ходения чат-пат и се придвижвам до работа с колело /Лъвов мост - Графа и канала, т.е. нищо работа/.
Иначе живея на третия етаж без да броим партера и качвам поне два пъти на ден стълби.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Мускулната треска

Мнениеот светльо-toxin34 » Пон Авг 28, 2017 10:12 pm

Кака да го кажа ... се чудя.. за това ще карам без заобикалки .
Преди почти 2 години почнах отново да карам колело . Почнах 145 килограмово желе . Шарден от всякъде . 20 км и изплезвах език, такъв че го настъпвах . На първото ми излизане с група, стигнах до гара Бов и хванах влака обратно . Катеренето ме разби . Полека лека почнах УЖ да влизам във форма . там елин Пелин, яз Огняново.. полека лека станаха нормална дестинация ... после направих и първите си 100 километра ..сега съм около 120 кг ..
Ся относно треската, тая мускулната .. едно аспиринче веднага след каране и преди лягане второ вършат чудеса . После идват витамините и минералите .
като се потиш, не губиш само вода, губиш и соли .. а тях ако не възстановиш, и 200 литра вода да изпиеш е се тая .
Имай предвид, че голям процент от болките идва и от не подходящ велосипед . Китки, ръце и колена болят поради точно тази причина . Не стискай кормилото като *ица .. не е .
Аз само си мисля, че уж съм във форма .. ама не съм . Щом една Витоша 100 не мога да направя, значи все още съм далече далече от нещото наречено "във форма съм" .
Едно каране седмично- не прави нищо . Ходи и на работа с колело . Щом си програмист, това значи офис . Офиса значи- баня. Има къде и да си теглиш един душ, че и да се преоблечеш .
Ако караш колело тип "Била байк" ..го изхвърли . Знам какви пари получават програмистите . 1500 лева за колело не вярвам да им е непосилно . Че и повече даже .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Мускулната треска

Мнениеот evilzet » Вто Авг 29, 2017 8:28 am

victortrt написа:Иначе живея на третия етаж без да броим партера и качвам поне два пъти на ден стълби.

С това може да се похвали някоя 75 годишна баба, за млад мъж с претенции за издържливост е нищо. Според мен няма как да караш епизодично на макс и да нямаш проблеми. Тялото трябва да привиква към натоварването със системни карания.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта