Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот half » Сря Юли 05, 2017 7:12 pm

Здравейте, ще си купувам камерката, но разбрах че идва без sd карта. В електрониката съм гол и бос, въпросите ми са какава карта бихте препоръчали и какви са разликте освен размер (физически и файлов); има различни класове които нищо не ми говорят; марки.
Като информация от производителя намерих това:
· Compatible with Micro SD card (up to 64GB) class 10 and above
Не знам колко големи стават видеата, но размер 32 gb ми се струва достатъчен, колкото по-евтино по-добре (20-40 лв).
http://goproaccessories.bg/ocart2/index ... duct_id=91 тази покрива критерийте ми
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юли 05, 2017 7:54 pm

Важно за SD картата е да е с висока скорост на писане. Не виждам подобна информация дадена за посочената от теб.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Юли 05, 2017 7:57 pm

https://m.emag.bg/karta-pamet-sandisk-e ... DJ4NZYBBM/
Аз на моята камера и взех тази марка и модел, мислих за по-голяма но батерията свършваше по-бързо от паметта и заложих на 16gb, ако имате външна батерия за зареждане в движение може да заложите и на 32gb?
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот Katana » Сря Юли 05, 2017 8:33 pm

:offtopic:
Само да вметна относно SandDisk картите...дават много дефекти.Въпреки високия клас и скорост много често забиват.Това са думи на вносителите...Моята е SanDisk ,но за сега май държи фронта.Дано не "бъгне" скоро! :dontknow:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот iL Diavolo » Сря Юли 05, 2017 8:50 pm

Йекшън :lol2:
!!! със скотовете съм !!!
Аватар
iL Diavolo
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 5:55 pm

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот half » Сря Юли 05, 2017 10:21 pm

Може ли малко разеснение за разликата между скорост на четене и скорост на запис (четене за когато ми отворя файла, запис за когато го записвам), при по ниска скорост на запис видеото ще е по-насечено ли? Каква е добра скорост за запис?
Lucky Loser написа:Важно за SD картата е да е с висока скорост на писане.

https://www.technomarket.bg/karti-pamet ... b-09137150 на тази последно каква и е скоростта? Горе пише (70MB/SEC) , на снимката пише 40MB/SEC (може да не е точна снимка на продукта), а долу на функции/спецификации пише до 90MB/SEC за четене.
Speedmaster™ написа:Аз на моята камера и взех тази марка и модел, мислих за по-голяма но батерията свършваше по-бързо от паметта и заложих на 16gb, ако имате външна батерия за зареждане в движение може да заложите и на 32gb?

Не мисля все още да взимам друга батерия, значи 16gb ще ми стигнат, тъкмо ще мога да избера карта с по-добра скорост. Ако паметта свърши върху старите файлове ли се записва?
Katana написа:Само да вметна относно SandDisk картите...дават много дефекти.

Сега видях че и моята е такава, за щастие до сега не ми е правила проблеми, но тя е само 8gb и беше на телефон което сигурно има значение. За първо време ще пробвам с нея, дано и моята да издържи че портфейла вече издиша. :D
iL Diavolo написа:Йекшън :lol2:

Йекшън, сръбска музика и й :eyebrow: бане.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Юли 06, 2017 9:21 am

http://www.technopolis.bg/bg/Memory-car ... A/p/563393
Трабва да си вземете бърза карта с подобен трансфер от линка като има и малко по бързи но ще са подходящи вече за 4K, не знам дали е правилно но правя видео за деня или мероприятието и ги свалям на PC и трия съдържанието на картата. При друг подход и възможност за зареждане на батерията мобилно може да ви е нужна и по голяма карта.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот vitanv » Пет Юли 07, 2017 9:51 am

https://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital


По - надолу има таблица със скороста на различните класове.
vitanv
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 1:18 pm

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот half » Съб Юли 08, 2017 7:36 pm

Благодаря, ще си взема тази от линка на speedmaster.
:beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот half » Сря Юли 12, 2017 12:14 am

Доставиха ми sd карата, с нея камерата забива. Включва се, но подсветката на бутона за включване не премигва, а директно почва да свети и пиука само един път а не повече, другите светлинки не светят, при натискане на който и да е бутон не се случва нищо. Сложих 8gb карта и няма проблеми, през деня ще проверя дали има проблем със съвместимостта, но по спомен изискванията бяха до 64 gb, клас 10. От един час махам и слагам батерия и карти като малоумен :kaioken:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот noncho » Сря Юли 12, 2017 5:48 am

Тези Сони и Сандиск карти често имат ментета, а в България дори и от веригите магазини не е сигурно, че няма да попаднеш на такова.
Пробвай картата през четец някъде каква скорост вдига и дали работи въобще. Може и да е дефектна нещо.

Относно картите обикновено купувам за фотоапаратите ми от Амазон (не че е голяма гаранция).
Сега погледнах и тази Тошиба 64ГБ за под 20 паунда изглежда чудесно предложение - https://www.amazon.co.uk/Toshiba-Exceria-M302-Micro-Memory/dp/B01EAKAW44. Маркирана е подходяща за 4К, изглежда прави поне 60МБ/с запис.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот bio » Сря Юли 12, 2017 1:55 pm

аз имам тази карта SanDisk Ultra 64GB UHS-I / Class 10 Micro SD Memory и тя работи без проблем на старата (не 4k) камера.
-пробвай да си форматираш картата на компютъра и тогава да я качиш на камерата като FAT32.
-ако горното не се получи пробвай да update-неш firmware на камерата през android приложението.
-ако можеш да пуснеш wifi-то на камерата може да форматираш картата и през приложението.
-пробвай картата на някой телефон да видиш дали самата карта не е нещо проблемна.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот half » Сря Юли 12, 2017 11:19 pm

Жичко Електриков ми викайте, карата се свърза с телефон и после с камерата нямаше проблем :D Ще видя утре (днеска) какво ще реши, тъкмо ще си взема аксесоарите да я закрепям по каска и колело. Не трябва ли като я свържа с компа да мога да прехвърлям данни или ми трябва програма?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот bio » Чет Юли 13, 2017 7:09 am

първо пускаш камерата и тогава я закачаш към USB-то. разпознава я като устройство и си копираш файловете.
ако не я пуснеш започва да се зарежда.
може и през приложението да си теглиш файловете на телефона.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот half » Чет Юли 13, 2017 8:11 pm

Както писах картата и камерата сработиха сами, надявам се да се разбират за в бъдеще. Но веднага излезе нещо ново, свързвайки камерата с компа след като пусна някой клип (след 20-40 сек) забива и не мога да извадя камерката безопасно, а като я дръпна от usb-то пак забива и трябва да вадя батерията. Намерих решението за щастие, а то е доста странно според мен, ако мушна usb-то в задния слот на компа няма ядове. :dontknow:
Вече имам камера, карта, аксесоари за закачане и направих първо каране, всичко е 6.
Благодаря на всички, при следваши номера пак ще споделям. :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за Йекшън камера xiaomi yi

Мнениеот Katana » Чет Юли 13, 2017 9:55 pm

Предни портове на компютъра не са много подходящи, тъй като по-бавно се зареждат периферните устройства...а и в повечето случай не работят.
Повечето производители на камери не препоръчват ползването им ,за зареждане и пренос на данни. :)
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], reddevil и 26 госта