Gravel велосипед?!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Gravel велосипед?!

Мнениеот Gvt333 » Вто Юни 20, 2017 9:47 am

Пускам темата тук, защото гледам , че тези байкове стават за горите и градско.

Много ми харесват. Някой знае ли къде в България се предлага?!?! Търсих но не открих!
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот Alexi » Вто Юни 20, 2017 9:49 am

за горите стават за леки утъпкани пътечки примерно ,и то ако е сухо .. т.е. където можеш да караш буквално всякакъв велосипед при добро желание .. предвид тънките гуми и липсата на окачване
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот victortrt » Вто Юни 20, 2017 10:06 am

И тука трябва да има някакви циклокросови модели. То вярно, че има малка разлика между циклокрос и гравел, но все пак ...
Драг имат някакъв Родеро, който е нещо подобно. Кюб и Спешълайз също би трябвало да имат, но дали Байк център ги предлагат е друг въпрос.
Лично според мен е по-добре хибрид.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот noncho » Вто Юни 20, 2017 2:55 pm

Аз трансформирах моя Shockblaze R7 Team 2013 в нещо като това, за което се говори в темата - твърда карбонова вилка и 700х40 гуми Schwalbe G-One. Знам, че геометрията не е най-подходяща, но ме устройва, защото си запазих оригиналните рошави гуми с които да карам през зимата и ако реша повече по пътеки. Малко по-добре би било, ако ще се кара повече по пътеки все пак да не е с твърда вилка. Аз не сложих, защото по-рядко карам по пътеки и разликата в цената и теглото на хубава вилка идва доста.
За съжаление направени готови такива колела почти не намерих - или не може да сложиш големи гуми и са с по-шосейни компоненти или твърде планински. Тук проблем е, че с тесните гуми се иска по-голям венец, аз засега съм добре с 30-44 + 11-36 касета.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот carmo » Вто Юни 20, 2017 3:22 pm

Gvt333 написа:Пускам темата тук, ...


Преди година имаше такава ...
viewtopic.php?f=15&t=183408
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот Gworan » Чет Окт 08, 2020 11:53 am

Ще пиша тук, за да не отварям нова тема.
Имам декатлонското Triban RC500, което взех лятото и до сега си го ползвам като шосейка, с 25-ци гладки гуми.
Поръчах си две гуми maxxis rambler за да го пробвам и по коларските пътища. Но ми се върти в главата една идея - да го трансформирам в гравел байк.
Декатлона предлагат дори готови гравел байкове, при които рамката и вилката (ако не се лъжа) са напълно идентични - RC520 Gravel. И, естествено, 2020г сме - наличности няма.
Грабна ми окото един групсет, за който дори не бях чувал - MicroShift Advent за 1x9 само че не знам с какви курбели би следвало да се комбинира. Бях мернал някакви готови колела с този сет, ползваха планински курбели с 32/34 плоча, ама така доста ще се скопи макс. скорост.
Или другия вариант, за който си мисля - цял сет Sram APEX 1x11, което вече включва и хидравлични спирачки, съответно и г/д двойна цена. А и по-логично би било да го продам моето, и да си взема цял гравел направо на проходни оси...
Повече клоня към възможно най-евтиния вариант, примерно този Advent, като продам моя сет Sora R3000, и си доплатя за ъпгрейда.
Някой би ли изразил мнение за микрошифта?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот Ivan_NL » Чет Окт 08, 2020 12:45 pm

Аз не бих купувал нито един тези сетове. Първо бих сменил гумите и ще пробвам как ще е по черните пътища. Ако ти е тегаво тогава бих сменил курбела с GRX не принер:https://www.bike-components.de/en/Shimano/GRX-FC-RX600-10-Crankset-p72034/
Във всеки случай не бих сменил Сора с Микрошифт. Нямам преки впечатления , но съм ги виждал само на много евтини колела и може би от там нямам добро мнение.
Аватар
Ivan_NL
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Холандия

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот Gworan » Чет Окт 08, 2020 12:50 pm

Не съм го пробвал още, едно е ясно и без да се пробва - със сегашните скорости веригата ще мята ужасно по неравностите на черен път...
Та главно гледам да премина на нещо с clutch derailleur + narrow wide на курбела, без преден дерайльор...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот Gworan » Пет Окт 09, 2020 3:59 pm

Искам да попитам, за да съм сигурен, шосейни шифтъри / лостчета за механични спирачки са съвместими с механични дискови спирачки, нали? Например, Sram Apex механично лостче ще работи ли с механична дискова спирачка (както сегашните ми Sora лосчета работят с механичните дискови спирачки които имам на колелото), тъй като пише в описанието им че са за "rim brake"...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот Gworan » Вто Окт 20, 2020 8:53 am

Някой може ли да ми помогне с намирането на gravel/flared drop bar кормило.
Миналава седмица, даже по-миналата беше, поръчах това, с две седмици срок за доставка до магазин в България, обаче днес ми казват че "поради технически причини" поръчката не е изпратена още, и плащането автоматично ми се върна, и варианта ми е само да направя наново поръчката, с нов срок за доставка от две седмици... И просто се ядосах и не искам да се занимавам повече с тези глупости...
Не мога да намеря по наще магазини никакво такова кормило, в германия намирам разни по над 100лв... Някой виждал ли е някъде?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Gravel велосипед?!

Мнениеот valsbak » Сря Окт 21, 2020 6:08 pm

Мисля, че това кормило е тип гравел https://velosiped.bg/kormilo-aluminievo ... 420mm.html. Ако е идинтично с модела на Promax със същия номер, трябва да е Flarе-out, т.е. с разширяване на долната част.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: protiven и 25 госта