Каране в Гърция

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Каране в Гърция

Мнениеот betoveni » Пон Юни 12, 2017 9:33 am

Здравейте.
Решил съм през отпуската която е другият месец да посетя мои роднини в Гърция.Искам да попитам как трябва да е оборудван велосипеда.Както и какво трябва да знам от гръцкото законодателство отностно правилата за движение,за да не отнеса някоя глоба.
Благодаря.
Аватар
betoveni
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 28, 2014 6:39 pm

Re: Каране в Гърция

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Юни 12, 2017 9:58 am

Аз нося каска, лична карта, жилетка, фарове и стоп за вечерта и фактура за велосипеда. Не са ми правили проблем но са във мен, карам главно по пътища без черни терени там. Понякога хващам влак Димитровград-Подкова когато пътувам за Маказа за по-бързо.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Каране в Гърция

Мнениеот betoveni » Пон Юни 12, 2017 10:36 am

Само по главни пътища ще карам.Целта е разходката,за това времето не е от значение за да хващам влак.Благодаря ти за бързият и изчерпателен отговор.
Аватар
betoveni
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 28, 2014 6:39 pm

Re: Каране в Гърция

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Юни 12, 2017 1:32 pm

Знам че къмпингуването е забранено там но не са ми правили проблем, само гледат да не се пали огън и да се изхвърля боклукът на определено място. Нося за нощувка биви сак или мрежеста палатка за насекоми с опция да се покрие с ремонтно фолио от найлон, целта е да се намали така теглото. Задължително също взимам лятен спален чувал, шалте от пяна или хамак. За телефоните соларно зарядно или външна батерия, ако карам през деня или съм на плаж различни кремове и спрейове за слънцезащитна защита. Вода и храна също защото има малко чешми по пътищата, работното време е твърде странно но се откриват и работещи обекти за дозареждане на провизии.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Каране в Гърция

Мнениеот betoveni » Пон Юни 12, 2017 9:34 pm

Благодаря ти много за съветите.Остава само да дойде дългоочакваната отпуска и потеглям.
Аватар
betoveni
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 28, 2014 6:39 pm

Re: Каране в Гърция

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Юни 15, 2017 9:27 pm

Изображение
Докато не е ясно какво се случва със отпадането на роумингът и ползването на 4G на вън, може да си инсталирате следния предател за wi-fi. Може и да има по-добър, но повреме на колоездене ми издава наличието на връзка със звуков сигнал когато е налична.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Каране в Гърция

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Юли 01, 2017 4:50 pm

https://nova.bg/news/view/2017/06/23/18 ... %B8%D1%8F/
Променят се правилата и са налице нови забрани в Гърция, само не знам дали е забранено да се спи само със спален чувал или хамах извън пътя когато сме с велосипед. Знам че е разрешено поставянето на палатка срещу цена от 25€ на къмпинг, има вода и ток и wc там.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта