Колело за около 500лв

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колело за около 500лв

Мнениеот Dimitarlalev88 » Нед Май 21, 2017 11:33 am

Здравейте!
Предполагам, че най-вероятно има подобни теми някъде из форума, но аз не можах да намеря, извинявам се, ако се повтаря.
Бих искал да си сменя вече поостарялото колело, но не съм много наясно с различните модели и компоненти по съвременните колелета, така че бих искал да се допитам до вас. Какво колело може да ми предложите за около 500лв. Хареса ми, ето този модел:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... 16-Bg.html
но имат размер само XL а това до колкото знам е за високи хора, а аз съм 175см. Ако може да ми предложите нещо подобно до тази сума ще съм ви благодарен ;) Желая лек ден!
Dimitarlalev88
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 8:06 pm

Re: Колело за около 500лв

Мнениеот vencil » Нед Май 21, 2017 12:06 pm

Подобни теми из форума колкото щеш само да ти се чете ;)
1. Що искаш да го сменяш, не става ли да го стегнеш?
2. Какво е колелото ти и какво не ти харесва в него че искаш да го сменяш. Не ти е удобно, нещо здраво се е скапало по него или просто имаш 500лв. излишни :D
3. Как, къде и по колко караш и т.н.
Схващаш идеята ми, трябва първо ти да помогнеш малко за да може и на тебе да ти се помогне.
Като за начало ето как се подреждат по класове частите при Шимано http://productinfo.shimano.com/#/lc/1.9
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Колело за около 500лв

Мнениеот georgievgi76 » Нед Май 21, 2017 12:48 pm

Отговори си на въпроса ,какво ти липсва в твоето колело?Какво не ти харесва? Сподели тук и ще ти помогнем.Забрави за класове и марки,на този етап :)
georgievgi76
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 30, 2017 7:17 pm

Re: Колело за около 500лв

Мнениеот Dimitarlalev88 » Нед Май 21, 2017 2:30 pm

Щом това е реда в този форум, ще отговоря на тези въпроси. :)
Искам да си сменя колелото защото освен да ходя на работа с него искам и да покарвам извън града някой и др километър.
Колелото ми е старичко, вече на около десетина години. (пуснал съм го за продажба в OLX). Не ми е удобно, понеже когато съм го купувал изобщо не разбирах от колелета и рамката е възможно най-голяма мисля, за двуметрови хора... (сега също не разбирам много от подобни колелета и се обръщам към вас да не стане пак така) :) Не става за дълъг път. Голямо, тежко и неудобно. За тази цел си имам шосейно колело, което преди карах много, по 100км + но за него трябва повечко свободно време. Просто искам нормално колело, което ще се кара главно из града и може би почивните дни 15-20км по балкана, но важното да ми е удобно и да е долу-горе със здрави части. Надявам се тази информация да ви е достатъчна. Благодаря! ;)
Dimitarlalev88
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 8:06 pm

Re: Колело за около 500лв

Мнениеот scratch » Нед Май 21, 2017 3:20 pm

Може да разгледаш Кросовете - в момента имат някакво намаление в байк център.

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/planinski-velosipedi/?cena=-550&p=1

от българските производители Крос май все още го докарват най-добре съотношението цена/качество в ниския и среден клас.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Колело за около 500лв

Мнениеот carmo » Пон Май 22, 2017 1:47 pm

Темата ти ще е по-подходяща за този viewforum.php?f=30 раздел, а в него има и аналогични питанки, които може да са ти полезни. Зачети се и ще установиш че не случайно са те питали къде и как ще караш, понеже има различни типове велосипеди. Едните са по-удачни за шосе, други за планина, трети за градско, а има и разновидности съчетаващи някои от периметрите. Щом имаш "шосейка" значи си изпитвал мах. скорост и лекота, но знаеш че за градско е неудобно, а за офроуд -невъзможно. Има и ърбън байкове http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... urban.html (с вътрешни и външни скорости), а според мнозина най-универсални са крос тип байковете (викат им хибриди). Вървят леко, имат предно окачване, сравнително бързи предавки и стават за черни и бели пътища, което ги прави пригодни за градско, шосейни разходки и кръстосване по утъпкани пътечки (ако не са кални и стръмни) -нещо такова http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... cross.html Прочитайки описанията на отделните типове, вероятно ще ти се изяснят и основните предимства на всеки от тях (това ти е приоритет) за да направиш този път информиран избор, размерите също са важни, а бюджетът е най-накрая. Все пак го плащаш веднъж, но може да ти е неудобно или неудачно при всяко каране -знаеш за какво иде реч :(
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Колело за около 500лв

Мнениеот Djako81 » Сря Юли 05, 2017 4:28 pm

Искам да се допитам до групата. Мога ли да си взема Drag Storm Pro ако искам да карам велосипед от порядъка на 60,70 км или трябва да е шосейка.
Djako81
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 02, 2017 8:08 pm

Re: Колело за около 500лв

Мнениеот carmo » Пет Юли 07, 2017 6:35 am

Може. За асфалт е добър, но е по-скоро фитнес велосипед, а отделно е над двойно по-скъп от заглавието на темата?
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tbk515 и 24 госта