Велоклубове в страната.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велоклубове в страната.

Мнениеот newbiebg » Съб Апр 15, 2017 7:57 am

Здравейте, колеги! Предполагам, че и преди темата е била поставяна, но тъй като не намерих това, което търся, моля за извинение, но съм длъжен отново да я повдигна.

Става дума да има едно място, където да има координати и точна статистика на всички велоклубове в страната, така че който иска, да се включва в общности, където му е интересно и приятно. Преди малко видях колега, който рекламира велоклуб "Крива спица" в Пловдив. Видях, че има и много други подобни в страната, но цялата тази информация е пръсната из форума, а трябва да бъда бодната на централно място. Поне според мен.

Желая на всички вас, на вашите любими хора, приятели и семейства весели Великденски празници и много нови приключения през тази и всяка следваща година! :-)
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Велоклубове в страната.

Мнениеот Любо » Съб Апр 15, 2017 8:31 am

Има един сайт, казва се "Хипертуршия", и в него има доста добре систематизирана информация по въпроса.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Велоклубове в страната.

Мнениеот newbiebg » Съб Апр 15, 2017 9:11 am

Да, видях го преди малко. Авторът на сайта ми прати линк към него. Наистина адмирации за това систематизирано усилие да се обобщи най-важното за клубовете, но си мисля, че няма да е лошо и тук да има едно място, където тази информация за присъства, като би следвало да има само имената на клубовете и линкове към техни сайтове, мейли или Фейсбук страници и който където иска да се включва, да може да го направи свободно. Самият сайт "Хипер туршия" е прекрасен, но във вида, в който е в момента, е първо, трудно четим, и второ - няма кой да превърта толкова много информация, за да стигне до същественото. Видях, че най-накрая са изброени всички налични към момента на писането на страницата клубове, но съм убеден, че непрекъснато се формират нови и нови такива и трябва да има място, където те да се вписват. И, по мое мнение, най-доброто място е тук, в този форум. Ако има хора на различно мнение, нека да споделят аргументи против.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Велоклубове в страната.

Мнениеот newbiebg » Съб Апр 15, 2017 9:16 am

Всъщност, една корекция - сайтът е направен много добре и в действителност е лесен за навигация, веднъж щом го разгледа по-внимателно човек. Но би било хубаво тази информация да присъства и тук, според мен.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Велоклубове в страната.

Мнениеот Admin » Нед Апр 16, 2017 6:25 pm

Здрасти, информацията всъщност присъства "и тук", защото този индекс го правихме съвместно с Краси Великов. В МТБ-БГ можеш да го видиш тук: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... and-groups
Признавам си, че оттогава не съм го обновявал - при първа възможност ще го направя.
Но пък припомням, че във форума си има тема, където всеки може да добавя информация за нови клубове и организации - по този начин и аз по-често ще се сещам да допълвам справочника и ще ми е по-лесно. Темата е тази:
viewtopic.php?f=3&t=168084
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велоклубове в страната.

Мнениеот newbiebg » Вто Апр 18, 2017 12:26 pm

Благодаря Ви много за линковете и поясненията, г-н Админ! Ще ги разгледам. Все пак, считам, че е важно такава тема да има постоянно закачена на видно място и периодично да се обновява - предполагам последното не е никак лесно, но с помощта на всеки един форумец нещата могат да се получат. Адмирации за труда, който сте положил до момента с г-н Великов и с всички други велоентусиасти - тук или дори и извън форума, ако има такива, а навярно има!

Хубав ден и спорна нова седмица от мен! :-)
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта