Cross Euphoria 29

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Cross Euphoria 29

Мнениеот Admin » Вто Апр 11, 2017 7:13 pm

Изображение
Първото ревю тази година е на Cross Euphoria 29. Моделът е обновен за 2017 г. и макар че конкретно тази мостра ми беше голяма, подложих го на доста нетипични ХС карания, като дори и в тях байкът се справи достойно. А за ХС каране, особено любителско, си е направо отличен.
Пълните ми впечатления можете да прочетете тук: http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... s-euphoria
Представянето му в изпитателните отсечки тук: http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... s-euphoria
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот Alexi » Вто Апр 11, 2017 8:30 pm

за съжаление тия спирачки така си работят и блийдване няма да им помогне ,надхвърлил си възможностите им .. като прегреят фейдват ,ако се ползват по тоя начин след време протича спирачния апарат и ги хвърляш .. от базова хидравлика толкова явно
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот Admin » Сря Апр 12, 2017 9:02 am

Честно да ти кажа, моите впечатления са малко по-различни - в последните години доста велосипеди от начален клас минаха през мен, никой от тях не съм го жалил, повечето са били с евтини хидравлики на Shimano и като цяло не съм имал проблеми с тях. Да, винаги се е усещало, че спирачките са по-евтини (нито модулацията е същата, нито силата), но не са се предавали на спусканията. Така че според мен проблемът се дължи на конкретната бройка, а има и друго - макар че от самото начало имаше податки да има въздух в тях, преди изпитателните отсечки карах Euphoriata по къде по-стръмни и трудни терени, но нямаше сериозни проблеми, само загатвания (т.е. леко променливо усещане в спирачките, точно като да се премества въздухът) и явно чак при софийските карания, които не бяха най-натоварващите и трудните, спирачките се "обадиха" по-сериозно. Може би съм обръщал преди тях велосипеда с гумите нагоре за ремонт, не си спомням. Късмет...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот ferrarko » Вто Апр 18, 2017 9:37 pm

Аз имам същите проблеми с гриповете на моя GRX9. В края на лятото усетих, че се усукват, а предния ден докато отзимявах колелото, забелязах че гриповете са тръгнали да влизат навътре, като на снимките от статията. Явно трябва ги сменя преди да съм тръгнал на дълго разстояние!
Седалката ми е същата, ама нямам опит с други седалки, така че за сега съм и свикнал .... ! :)
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот 2WBGST » Сря Апр 19, 2017 1:50 pm

Във връзка с мнението "Бих предпочел челната тръба да е конусовидна с оглед на бъдещо надграждане.", бих попитал
не е ли по-добре тази тръба(за №48, HT =115 mm) да бъде малко по-дълга?
Например при 29" XTREME - HT = 140 mm, при 29" FUSION MAN HT = 130 mm. Визуално Cross Extreme е по-мощен при HeadTube (поради масивната долна тръба) спрямо Cross Euphoria.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот Alexi » Сря Апр 19, 2017 2:26 pm

мне ,съвременните тенденции са челото да е "късо" и възможно по ниско при ХС велосипедите .. конуса добавя на теория коравина .. на овърсайз чело ( право ) можеш да сложиш произволна вилка ,има чашки .. моята примерно е с конусовиден стержен ,то прави стержени май вече няма във високия клас вилки
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот 2WBGST » Сря Апр 19, 2017 7:09 pm

Alexi написа:мне ,съвременните тенденции са челото да е "късо" и възможно по ниско при ХС велосипедите .. конуса добавя....
Така е, но при други марки и/или цени велосипеди(с изключение на 29" XTREME PRO). При Cross-2017 г. МТБ до 1500 лв има ли модел с конична челна тръба? Така или иначе Euphoria е добър избор.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот vovelee » Чет Май 18, 2017 6:28 pm

Здравейте,

някой има ли преки впечатления от колелото?
Замислил съм се да закупя ново колело с бюджет до около 1300 лв и към момента Euphoria ми се вижда не лош вариант.
vovelee
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 14, 2017 10:56 pm

Re: Cross Euphoria 29

Мнениеот Alexi » Чет Май 18, 2017 6:54 pm

2WBGST написа:
Alexi написа:мне ,съвременните тенденции са челото да е "късо" и възможно по ниско при ХС велосипедите .. конуса добавя....
Така е, но при други марки и/или цени велосипеди(с изключение на 29" XTREME PRO). При Cross-2017 г. МТБ до 1500 лв има ли модел с конична челна тръба? Така или иначе Euphoria е добър избор.

има ,при Шокблейз и за 1000 лв се намират модели с такова
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: emo_gp, to4kata и 37 госта