Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот Admin » Сря Мар 01, 2017 6:04 pm

Изображение
Шерлок Холмс е известен с решаването на нерешими криминални загадки, но за жалост е литературна измислица, а и така, както е описан от създателя си Артър Конан Дойл, вероятно би бил безкрайно отегчен, ако някой седне да го занимава с тривиални случаи като кражбите на велосипеди. Затова пък на пазара съвсем скоро ще е един нов продукт, наречен (съвсем не случайно) Sherlock, който може да се превърне в основен помощник при намирането на крадени велосипеди и дори в предотвратяването на тези толкова често извършвани престъпления.
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... 7-sherlock

П.П. Благодарности към Katana, който ме "светна" за тая интересна джаджа! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот Katana » Сря Мар 01, 2017 11:23 pm

Няма грижи! Нали за това е форума...само се надявам устройството да не стане много известно за крадливото племе! Освен всичко написано горе мисля че ще има нещо от сорта на месечен абонамент (3/4 евро).Поправи ме ако греша... :) Едно е сигурно,ще има спасени велосипеди! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот thepowerofone » Чет Мар 02, 2017 7:59 am

Много добро! Идеално е и за автомобил, като се замисля :).
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот Alexi » Чет Мар 02, 2017 8:25 am

Автокрадците са доста добре подготвени срещу такива джаджи .. има ГПС заглушители и какви ли не устроиства .. но за велосипед е идейно.
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот Katana » Сря Мар 22, 2017 11:54 pm

https://www.sherlock.bike/en/order/sher ... rder-pack/
Вече са пуснали предварително закупуване 120 евро! Желаещи има ли ? :D
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот Alpina » Пет Мар 24, 2017 10:06 pm

Цената не е лоша.
Особено ако тези 2 години Интернет свързаност ще могат да се ползват и от територията на България, защото това ще покрие не малка сума от цената на джаджата.
Ако пък ли не - тогава вече става по-тегава като инвестиция, защото не знам до колко подходящи планове има тук.

В крайна сметка - идеята не е да го ползваш на колело за 200-500лв и едва ли крадците на колела ще ползват заглушаващи сигналите устройства или детектори за такива.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот borisfx » Съб Мар 25, 2017 6:03 pm

Alpina написа:Цената не е лоша.
Особено ако тези 2 години Интернет свързаност ще могат да се ползват и от територията на България, защото това ще покрие не малка сума от цената на джаджата.
Ако пък ли не - тогава вече става по-тегава като инвестиция, защото не знам до колко подходящи планове има тук.

Сигурен съм че хората създали тази джаджа изобщо не са чували че на света има държава наречена България, камо ли да осигурят в нашата страна интернет свързаност на устройството си. Т.е. напълно безсмислена джаджа за България.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот araX » Съб Мар 25, 2017 7:10 pm

За всички "оптимисти" относно българската реалност да гледат видеото от долния клип
http://btvnovinite.bg/article/kriminaln ... stvie.html
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот Katana » Нед Апр 09, 2017 8:05 pm

borisfx написа:
Alpina написа:Цената не е лоша.
Особено ако тези 2 години Интернет свързаност ще могат да се ползват и от територията на България, защото това ще покрие не малка сума от цената на джаджата.
Ако пък ли не - тогава вече става по-тегава като инвестиция, защото не знам до колко подходящи планове има тук.

Сигурен съм че хората създали тази джаджа изобщо не са чували че на света има държава наречена България, камо ли да осигурят в нашата страна интернет свързаност на устройството си. Т.е. напълно безсмислена джаджа за България.

Преди време изпратих това запитване към производителите на устройството : Greetings! As far as I can tell this device can be delivered to Bulgaria. However, will it still work with the standingy order, apllicable to it? Thank you in advance.
А те ми отговориха това : Hello,
sorry for the delay in replying, your message got lost in the inbox.
Sherlock service is granted in Bulgaria. Please check our availability zones here https://www.sherlock.bike/en/availability-zones/
Best regards,
Marzia
Sherlock Team
Тоест джаджата ще може да се ползва в България! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот subritual » Пон Апр 10, 2017 8:44 am

Alpina написа:защото не знам до колко подходящи планове има тук.

Кой още мисли,че за подобно устройство е нужен абонамент? :beer:
Alexi написа:Автокрадците са доста добре подготвени срещу такива джаджи .. има ГПС заглушители и какви ли не устроиства .. но за велосипед е идейно.

В момента, в който едно устройство попадне на масовия пазар е така. Но има нови разработки, които локализират не само по GPS и GSM.
В последно време операторите пуснаха какви ли не тракери,но това е само защото ще цоцат всеки месец.Някои бизнеси се нуждаят от постоянно локализиране, останалото е разхищение на мобилен интернет.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот Dido2 » Нед Мар 01, 2020 6:01 pm

Някой купил ли си е го? На мен ми излиза 1/2 колкото колелото... И то по добре ново да си взема. Изпускам обаче кефа с залавянето на крадеца.
Ето и една история от човек на който са му откраднали байка и е имал устройството.
Накратко:
В петък имали по особен случай в офиса и за това си оставил колелото отзад на сградата вместо отпред. Останал до късно на работа, след което се почерпил и решил че не може да се върне с колелото и затова се прибрал с кола на приятел. На следващия ден го домързяло да си го прибере и го оставил още един ден. След което в понеделник разбрал че е откраднато а в телефона не получил известие, понеже винаги го оставял на статус откраднато било му по лесно.
Обадил се в полицията но оттам нещо не му обърнали внимание, потърсил кадри от камери но било нощем не се виждало или от фирмата не му помогнали особено и т. н.
Извадил телефона и видял къде се намира колелото но сигналът не бил много точен, показвало че се намирало вече в друг щат/област далеч извън града... Получил помощ от сайта на устройството за по точна локализация и след това отново се обадил в полицията където намерили колелото в магазин за велосипеди. Колелото било със сменена седалка, педали и вероятно гуми и се продавало за чисто ново... Продавачът твърдял че го е купувал от някакъв пазар но след като извадили устройството се доказал на кого е. Към продавача са вдигнати обвинения за прикриване и съдействие нещо си но по-късно те отпаднали, гпса показал че наистина колелото се е намирало на пазара...
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Sherlock - детективът, който пази вашия велосипед

Мнениеот afera » Сря Апр 29, 2020 8:51 am

Аз също наскоро търсех някакъв ГПС тракер за байк и попаднах на този... а защо търсех - ами имам възможност да си взема колело за 3К, но карам един Драг втора ръка за 200лв, просто защото няма къде да държа скъпо колело, а Драгчето си го вързвам във входа за парапета.

И тук ми изниква един по-екзистенциален въпрос - наистина ли в 21век трябва да нося 2/3/4 килограмови вериги/локъри за да си заключа колелото и отгоре на това - това не ми дава някаква сигурност?
afera
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 24, 2020 3:05 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта