Пренос на палатка с колело

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Фев 18, 2017 4:34 pm

Изображение
kawasuna написа:Абе общо взето какви такъми си носите примерно

По запитването: Свързах се с човека и ми разказа за хамаците на бързо,издържа 400 килограма. :nuts:
По темата: Лично избягвам мазнините и взимам всичко което съм пробвал за бърза енергия,ако си носите малко котлонче и имате така топла вода има много сухи храни които се приготвят бързо.Това са различни спагети,картофено пюре с различен вкус,има хляб който трае година и може да си вземете консерви за намазване или готвено.Като бърза енергия получавам от нискомаслено кисело мляко,различни супи,салати,плодове,малеби,мляко с ориз,боза,крем карамел,сушени плодове и ядки,мюстли барове и много други.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот THEZOGGO » Чет Апр 13, 2017 11:38 pm

Sooooo Leute : )
Wie geht's, wie steht's? :baby:

Да ъпна темата, че намерих нещо доста интересно:

http://thenextchallenge.org/bikepacking-bags-review/

Това е сбор на едно място на различни чанти за байкпакинг.

Изобщо в целия сайт/блог има доста интересни неща.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот pancho_villa » Пон Авг 07, 2017 8:22 pm

Колеги до сега не съм ходил на палатка с колелото,но не се ли притеснявате ,че някой ще открадне байка. То верно,че в гората няма навалица от крадци ама ако колелото ми е 2000-3000лв. Ще си внуша че сутринта няма да го намеря и няма да мигна през ноща :eek:
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот taurus13 » Пон Авг 07, 2017 8:38 pm

Честнио казано, притеснява ме :D
Ама можеш да си го вържеш с въженце за пръста на крака.
Начи....казваш си...тук е баси пустошта...няма жив човек...и в тоя момент отнекъде изскача някъв черен бродник.....кво прави в гората почти по тъмно....Един път така си зарязах байка и раницата с портфейл, фото , гпс и пр...и се върнах нагоре по пътеката заради няква спукана гума на колеги...и след 20 мин викам....абе аз как си зарязах всичко....то верно се стъмва, на майната си съм ама....и се връщам и в тоя момент некъв тип се мота около раницата и байка ми...баси....изненадах се...оня нищо не каза...кат некв сенка се движеше....
Но всъщнопст в палатка спя много леко, защото съм на ново място и се будя дори от някоя жабка около палатката....така че не мисля че някой би се завъртял без да го усетя ама знаеш ли....
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот HHristov » Вто Авг 08, 2017 7:45 am

taurus13 написа:Честнио казано, притеснява ме :D
Ама можеш да си го вържеш с въженце за пръста на крака....

Ха ха. Аз съм го връзвал с въженце за палатката. Въженцето го маскирам. Казвам си: "Тоя в тъмното няма как да види въженцето, дърпа палатката и ме буди", и заспивам спокойно. :rofl: На мен също ми е изскачал тъмен субект по тъмно в бивака в гората. :bigeyes:
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот pancho_villa » Вто Авг 08, 2017 7:46 pm

Е,то опасно било :) Ще го мушна в палатката или ще му инсталирам такава аларма :D
https://m.youtube.com/watch?v=cpUCez49E-U
Аватар
pancho_villa
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 16, 2017 3:03 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот compira » Пон Авг 14, 2017 9:25 pm

Eто направо палатка която ползува колелото за да се разпъне: http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod157653
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пренос на палатка с колело

Мнениеот светльо-toxin34 » Сря Окт 11, 2017 12:05 pm

Хайде да уговорим следното . Като ходиш на палатка с колело не гониш време, скорост...разни постижения от сорта 500 км за 15 часа, нали ? Не ходиш и сам предполагам . Та зависи от компанията... разделяте си багажа ...ако пък сте поклонници на крайния екстриим... има от онези спасителните алуминиеви одеалца ... изолират и запазват температурата, един вид ако е само хладно, но е сухо ще ти свършат работа .
Има и надуваеми палатки- без никви железа по тях ...2-3 че и 5 местни но от към цена а ЛЕЛЕ-МАЛЕ 1500 лева ... та като гледам цените на посочените в темата нещица .....то по евтино на хотел бре ... баси 250 € за палатка тип носна кърпа ...за колелото .. ако си вземеш двуместна- колелото влиза вътре с теб ... има място ...
За бивакуването- много съвети мога да дам .. ама за риболовното бивакуване .. не и за велосипедното . Щото при риболовното съм с джип, колесар, лодка и място за багаж коолкото искаш ...че и с мотор съм бил, ама при мотора багажа го носи мотора.. а двигателя пък носи и мотора и багажа .. схващаш нали ?
Та лек вариант :
Тента+шалте+алумин.одеало- за един ден става ...за повече- НЕ освен ако не си мазохист .
Репелент комари- задължително .
сух спирт+ запалка/ кибрит - задължително
челник или фенер - задължително
нещо в което да можеш да си стоплиш вода- задължително- става и по голяма консервна кутия от вече изядена консерва за вечеря ...
и някъв нож ...има комбинирани такива с лъжица и вилица ..
И май с това се изчерпва инвентара за едно дневно бивакуване .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта