Пукане на гума

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Пукане на гума

Мнениеот pepito00 » Съб Фев 11, 2017 12:54 am

Здраврйте, проблемът ми е че постоянно пукам гума.. Предимно на камъни и ръбчета. Нямам 1 състезание без да съм спукал дори и на финали.. Предложете ми някакъв вариант тежа 90 кг... :beer:
https://www.youtube.com/channel/UCkFzcs ... yYgEVPRmlA абонирайте се за канала ми, гледам да качвам често ! :)
pepito00
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1111
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 8:09 pm

Re: Пукане на гума

Мнениеот MIKEY MOUSE » Съб Фев 11, 2017 8:29 am

[attachment=0]853562.jpg[/attachmen


...хайде -идеята безплатна -наше момче си ! :smash:
Прикачени файлове
853562.jpg
853562.jpg (53.67 KiB) Прегледано 1620 пъти
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Пукане на гума

Мнениеот Alexi » Съб Фев 11, 2017 8:41 am

pepito00 написа:Здраврйте, проблемът ми е че постоянно пукам гума.. Предимно на камъни и ръбчета. Нямам 1 състезание без да съм спукал дори и на финали.. Предложете ми някакъв вариант тежа 90 кг... :beer:

Изображение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пукане на гума

Мнениеот Kobeto » Съб Фев 11, 2017 9:19 am

:rofl: По какви състезания ходиш, къде, с какви гуми? Тъй както си описал проблема, ми звучи все едно, че се надпреварваш с децата по черния път до село и все пукаш гуми, щото си купил някакви от железарията за 10 лева два броя външни и по 2 лева вътрешната с олд скул вентил - с цевичка. В тоя форум има доста хора, които могат да ти помогнат. Търсачката също много помага понякога :)
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Пукане на гума

Мнениеот pepito00 » Съб Фев 11, 2017 10:31 am

Kobeto написа::rofl: По какви състезания ходиш, къде, с какви гуми? Тъй както си описал проблема, ми звучи все едно, че се надпреварваш с децата по черния път до село и все пукаш гуми, щото си купил някакви от железарията за 10 лева два броя външни и по 2 лева вътрешната с олд скул вентил - с цевичка. В тоя форум има доста хора, които могат да ти помогнат. Търсачката също много помага понякога :)

Говоря за пампорово предимно карам с външни maxxis и вътрешната първата беше цст с боза а втората цст 2.5..
https://www.youtube.com/channel/UCkFzcs ... yYgEVPRmlA абонирайте се за канала ми, гледам да качвам често ! :)
pepito00
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1111
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 8:09 pm

Re: Пукане на гума

Мнениеот Admin » Нед Фев 12, 2017 5:45 pm

Пак нищо не ти се разбра, осен че караш в Пампорово...
С какъв велосипед караш? Само спускане ли караш или нещо по-разнообразно?
Принципно вариантите да избегнеш честотата на пукане са няколко:
1. Най-лошият за мен е да караш с много високо налягане - тогава ще е трудно да сгънеш гумата до ръба на каплата, респективно няма да прещипваш вътрешната гума. Лошото е, че с високо налягане ще имаш по-малко сцепление, поведението на гумата няма да е достатъчно добро, особено на чакълести и други хлъзгави настилки.
2. Да караш с DH гуми, които са с много подсилена конструкция и това позволява дори при по-ниско налягане да не се сгъват лесно до капла и да не се прещипва вътрешната гума. Все пак налягането трябва да е адекватно за килограмите ти, не може да е съвсем никакво. Недостатък на този вариант е по-високото тегло на DH гумите, но ако караш само надолу и се качваш с лифта, не е проблем.
3. Да караш безкамерни гуми с уплътняваща течност. Те също позволяват по-ниско налягане и освен ако не скъсаш външната гума, просто няма как да я спукаш, защото вътрешна няма. Тук има два подварианта в зависимост от карането ти:
3а) ако само се спускаш, направо си вземи DH гуми и ги направи безкамерни
3б) ако не караш само надолу и теглото е проблем, вземи си АМ/ендуро гуми с подсилени стени и ги направи безкамерни.

От твоите неясни обяснения ми се струва, че си пробвал да караш с вътрешна гума с уплътяваща течност. Това е аболютно неработещо, защото няма как да те предпази от прещипване. Може да те предпази само от трънчета, но с цената на ненужно високо тегло.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта