Препоръчайте ми кучегон?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Gvt333 » Пон Дек 12, 2016 8:51 am

Здравейте, тъй като купих седалка - кресло за да си возя дъщерята с мен, ще трябва да се сдобия с кучегон. За 2-3 карания септември месец едно куче така я уплаши, че не иска да се вози вече. От Май месец 2017 мисля да започна пак да я взимам с мен. За да няма излишни емоции покрай уличните псета, искам да си взема кучегон. Идея си нямам каква марка. Някой има ли опит с тези джаджи. Не знам дали може, но ще се радвам ако имат възможност за слагане на кормилото.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот raptor1987 » Пон Дек 12, 2016 5:25 pm

Това е по добро от кучегон!
Момента, в който чуят как пука ел.дъгата се обръщат и да ги няма.
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот krach » Вто Дек 20, 2016 5:04 pm

Давам глас за фенерчето. Лично не съм го тествал, но съм използвал спрей като пешеходец срещу песове. Това което ги уплаши беше звука по скоро от колкото ефекта от газа
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Vorac » Вто Дек 20, 2016 5:47 pm

Купих си фенерчето. Тия дни като минавам покрай песове, ще видя дали наистина ги стряска звука.

И спрей съм си купувал 2-3 лева е, но никога не съм го ползвал. Твърди се че причинява известна доза перманентни щети върху нервната система на жертвата.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот zim » Вто Дек 20, 2016 9:32 pm

Vorac написа:Купих си фенерчето. Тия дни като минавам покрай песове, ще видя дали наистина ги стряска звука.

И спрей съм си купувал 2-3 лева е, но никога не съм го ползвал. Твърди се че причинява известна доза перманентни щети върху нервната система на жертвата.

Преди две години един пес изкочи от нищото и ми захапа крачола, в резултат на което загубих равновесие и паднах на коляно. Една седмица на легло, повече от месец търпима болка. Сега пак ми напомня, особено при катерене. Така че нервната система на жертвата е най-малкия проблем, поне за мен. Иначе ще е интересно да споделиш впечатления от това фенерче.
Аватар
zim
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 06, 2016 3:29 pm
Местоположение: Шумен

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Alpina » Сря Дек 21, 2016 10:49 am

Тия спрейове за 2-3 лв са :crazy:
Още повече ако твърдят че причиняват "перманентни щети върху нервната система", то трябва да се избягват по всячески начин.
Не че нещо, но със скъп лютив спрей успях да си вкарам малко в очите, нищо че е проектиран да се влияе минимално от вятър. Тогава какво да говорим за тези от по 2-3лв, при на които и най-лекият полъх на вятъра е достатъчен да обърнат не малка част срещу теб.

Освен това, като всяко друго нещо, ако не си тренирал достатъчно употребата му буквално може да започнеш да пръскаш в собствените си очи, когато ситуацията се сговни за секунди и адреналинът замъгли мозъка ти. И отново - при евтините не съм виждал предпазни мерки да не пръскаш срещу себе си.
Т.е. в крайна сметка, ако наистина причинява такива - то в желанието си да избегнеш някаква потенциална и малко вероятна щета, може да си причиниш много по-сериозна такава.
Още нещо - какво значи "щети върху нервната система" - та нали ако наистина е така, то кой знае какви ще са те и какво правят следващите, които ще минат от това място? :crazy:

Изобщо - като взимате мерки срещу животно трябва поне малко да мислите, а много от средствата с които ще се "въоръжите" е много вероятно да ви дадат излишна и неоправдана увереност, която да ви докара повече проблеми и щети.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Дек 21, 2016 3:41 pm

Срещу пес най-малко

http://arms-bg.com/component/virtuemart ... l?Itemid=0

С всичко останало рискуваш да вбесиш мършата още повече. Действа и срещу цигани и наркомани!
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Kobeto » Сря Дек 21, 2016 7:38 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Срещу пес най-малко

http://arms-bg.com/component/virtuemart ... l?Itemid=0

С всичко останало рискуваш да вбесиш мършата още повече. Действа и срещу цигани и наркомани!

Гений
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот fu4ko » Сря Дек 21, 2016 10:32 pm

zim написа:
Vorac написа:Купих си фенерчето. Тия дни като минавам покрай песове, ще видя дали наистина ги стряска звука.

И спрей съм си купувал 2-3 лева е, но никога не съм го ползвал. Твърди се че причинява известна доза перманентни щети върху нервната система на жертвата.

Преди две години един пес изкочи от нищото и ми захапа крачола, в резултат на което загубих равновесие и паднах на коляно. Една седмица на легло, повече от месец търпима болка. Сега пак ми напомня, особено при катерене. Така че нервната система на жертвата е най-малкия проблем, поне за мен. Иначе ще е интересно да споделиш впечатления от това фенерче.

Имах такова фенерче с електрошок.Имаше кучета които ги хранехме в базата където работех и като пусках електрошока и от пръщенето всички бягаха.Така,че ще свърши работа.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот krach » Чет Дек 22, 2016 8:10 am

Alpina написа:Тия спрейове за 2-3 лв са :crazy:
Още повече ако твърдят че причиняват "перманентни щети върху нервната система", то трябва да се избягват по всячески начин.
Не че нещо, но със скъп лютив спрей успях да си вкарам малко в очите, нищо че е проектиран да се влияе минимално от вятър. Тогава какво да говорим за тези от по 2-3лв, при на които и най-лекият полъх на вятъра е достатъчен да обърнат не малка част срещу теб.

Освен това, като всяко друго нещо, ако не си тренирал достатъчно употребата му буквално може да започнеш да пръскаш в собствените си очи, когато ситуацията се сговни за секунди и адреналинът замъгли мозъка ти. И отново - при евтините не съм виждал предпазни мерки да не пръскаш срещу себе си.
Т.е. в крайна сметка, ако наистина причинява такива - то в желанието си да избегнеш някаква потенциална и малко вероятна щета, може да си причиниш много по-сериозна такава.
Още нещо - какво значи "щети върху нервната система" - та нали ако наистина е така, то кой знае какви ще са те и какво правят следващите, които ще минат от това място? :crazy:

Изобщо - като взимате мерки срещу животно трябва поне малко да мислите, а много от средствата с които ще се "въоръжите" е много вероятно да ви дадат излишна и неоправдана увереност, която да ви докара повече проблеми и щети.


Има спрейове, който пръскат нещо като гел (наподобява тия парти сополи дето се пръскат от флакон). Идеята е точно да не се обезвредиш сам или да може да се използват в затворени пространства (със стандартен спрей, голям коридор в блок от съвсем малко пръснато става неизползваем поне за 1-2 часа - според вентилацията...тествано). Също така при вятър. Вече не знам колко са удачни за песове. Подобни спрейове ако ти попадне на кожата пак е дразнещо, но върху козина :dontknow:
Отиваш в оръжеен магазин и си говориш с продавача....най - добре.

Относно глока....колегата сигурно не е минал 18 или е +/- някъде там. За информация. МНОГО слабо вероятно ако си под 30 не работиш като охрана, работа ти не изисква подобно оръжие или нямаш връзки, да ти дадат разрешително за боен пистолет. В същото време много по - малко разправии, по - малко шанс да се вкараш в затвора или по - зле...под земята, може да си вземеш газов пистолет. Сто про работи срещу кучета, има шанс да ти свърши работа за самозащита от цигани и др твари. Има и шанс да те бият с него ако си вееш да не трябва.
Както казах, огнестрелното оръжие, закупуването му,използването му и тн е в пряка зависимост от годините на собственика, дължината на чурката и малкото сиво вещество между ушите.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Alpina » Чет Дек 22, 2016 9:15 pm

Какво изобщо го коментирате - той е неадекватен.
Едно че да си изкараш разрешително за пистолет е приключение с неизвестен край и много малко вероятно ако и ако...
Второ че то така се стреля на ляво и дясно...
Да не кажа и колко е лесно да дръпнеш спусъка срещу животно...

Инак за спрейовете - има си такива и без да са гел, които имат много по-устойчива на вятър струя, но отново - не е като по филмите...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот demeus » Пет Дек 23, 2016 7:56 am

Много ми е чудно как някой ще използва спрея в движение,с дете зад гърба си, изненадан от зъл пес.Изскача куче,вадиш го в движение или спираш рязко и пръскаш ала "Дивия запад",а кучето е неутрализираноа,но какво става с детето (за което мисля,че е безотговорно да се вози на седалка зад гърба ти,но това си е лично мнение),с колелото,с другите участници в движението.Или спираш плавно ,където е удобно оставяш велосипеда и детето,догонваш песа и го пръскаш за отмъщение,че те лае.Всеки път като се връщам от работа,се сблъсквам с една глутница от 6-7 кучета,които ме гонят и джафкат,а аз просто започвам да карам много бавно,така преставам да съм им интересен.В природата им е да гонят бързо преминаващи неща,приемат го като бягащо животно.Вместо спрей може да вземеш нещо,което издава мощен и рязък звук или няколко камъка,ако се стигне до схватка.
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот krach » Пет Дек 23, 2016 8:05 am

Съмнява ме някой да се връща специално да пръска песа. Също така, предполагам става дума не толкова за изневиделица ами както е при тебе. Знаеш къде са песовете....приготвяш се преди да минеш и така. И аз мисля да се обзаведа със спрей. И за да се доближим до дивия запад в движение :D :D виждал съм такива спрейове, които имат халкичка за закачане. ТА...такъв спрей, разтегателна връзка за ключове (такава дето се навива само....като рулетка) и за раницата. И това ти виси около раменете. Удобно за използване (повече от колкото ако е в джоба и няма да го загубиш, пускаш и караш). Относно детето...ми по - добре малко напръскано и 2-3 часа рев, от колкото нахапано.
@demeus +1 за столчето
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот demeus » Пет Дек 23, 2016 8:41 am

По принцип спрея си е полезен,много приятели носят в себе си този на струя,поради естеството на работата си,наистина помагат,но мисълта ми е,че при изненадващо нападение на куче,може да няма да нямаш толкова бърза и адекватна реакция,че да не нараниш себе си или още повече детето.Не отричам носенето на средства за самозащита стига да не ти дава някакво фалшиво чувство за самоувереност и да надценяваш възможносттите си в момента .
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот joroblob » Пет Дек 23, 2016 8:14 pm

В конкретния случай с дете зад себе си мисля варианта със спрея не е никак удачен. Спрея е по скоро за каракачанките и кангалите в планината, които са доста териториални животни и пазят доста агресивно периметъра си - огромни проблеми имах веднъж без никакви средства за самоотбрана но това в другата тема мога да споделя. Иначе малко е на кантар работата с класическия кучегон и фенерчето - проблема е в това, че има по възрастни или болни (глухи най вече) кучета които въобще не реагират - казвам го от личен опит! За градските кучета най-успешната ми тактика е както някой спомена по горе намаляване на скоростта до спиране почти или ако не помогне слизане от колелото - това вече съвсем ги отказва. Доста години не съм имал проблеми прилагайки тази тактика. Друг вариант е да пръсна малко вода от бидончето към тях - понякога върши работа да ги откаже. Мисля най-важното е да не се стряскаш първоначално, особено с дете зад теб! Няма градско куче което да тръгне да хапе веднага с изключение на няколко от опасните породи кучета, с безотговорни стопани но и това си е отделна тема.
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Дек 24, 2016 2:32 pm

https://youtu.be/fyxhuE5rJm8
Там където работя има десетина песа от тези без стопани и им правя тестове с велосипеда.Кучегон и фенер с електро шок не помагат,тествах ключодържател оса с халосни патрони и някак не ловните породи се стряскат...но не знам как ще реагира детето от този гръм.Най добре помага когато се намаля и се слиза от велосипеда и те се отказват веднага от атаката.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот светльо-toxin34 » Нед Яну 01, 2017 11:27 am

Кучегон тип Алиекспрес е ....... . По добре, малко повече пари и Dazer II- тестван и работи. Опасен е единствено, срещу три определени породи кучета .
Дого Аржентино, риджбек и пибул . Такива кучета се неутрализират само с над 9 мм .
Спрейовете са смешка- освен ако не си вземете от ония де ги продават срещу мечки . Такова чудо спира и 120 килограмов тибетски мастиф .
Електрошок против куче ? Палката трябва да е метър и нещо ... щото ако ви с нахвърли песа и го цъкнете , ще се електрифицирате сами .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Gvt333 » Нед Яну 01, 2017 12:37 pm

Прегледах внимателно всички отговори. Като резултат от въпроса ми, бих определил, че единственото което помага срещу кучета действително е някоя тежка картечница М249. Мисля, че темата е за затваряне.

ЧНГ на всички.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Speedmaster™ » Нед Яну 01, 2017 3:05 pm

http://i1012.photobucket.com/albums/af2 ... e7904b.jpg
Взимаш си една такава писалка или "оса" и повечето кучета се побъркват от страх от гърмежите,струва под десет лева.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Вилката » Пон Яну 02, 2017 10:10 am

Ще споделя малко опит от хора, които професионално и ежедневно контактуват с всякакви кучета.
Dazer II до скоро се раздаваше служебно, но се отказахме от него. Много е ефикасен срещу повечето кучета, но за съжаление много често няма ефект, та и още по-лошо - озлобява кучето. Ако все пак ползвате него, дръжте го винаги с пресни батерии, защото при съвсем леко отслабване на напрежението, силата на звука пада значително.
Спрейовете със сигурност се оказаха по-ефикасни и вече те са официалното ни средство за защита. На биооснова са и не водят до трайни увреждания. Важно е да се внимава много при употреба, а след употреба да се почисти пръскалото на спрея и ръцете да се изплакнат обилно. Не сме имали случаи на самонапръскал се човек, но се случва неволно след употреба да пипнеш отвора на спрея а после да си пипнеш носа или очите.
Най-сигурната защита обаче винаги е била яката тояга. За съжаление при колоездене не върши работа, освен ако нямаш късмет да намериш тояга на момента.
Извън работата, когато карам колело, едно време се пазех с пиратки, сега нося спрей. Много важно е при атака да се запази спокойствие. Ако кучето ме доближи винаги слизам от колелото, изпълненията в движение са опасни.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Яну 04, 2017 9:55 am

Изображение
Вчера се разходих до ловния магазин и си взех спрей че моя го дадох на друг човек и компактна "оса" с един патрон и възможност за сигнална ракета.Спрея не знам дали ще ми потрябва в движение но халосните патрони са доста шумни и може да се "стреля" с една ръка,спусъка се издърпва и пуска с палеца.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Gvt333 » Сря Яну 04, 2017 1:27 pm

Хора, благодаря за отговорите, но се чудя..изобщо четете ли , какво съм написал?!?!!??!

Ще возя малко дете с мен!!!!!!!!!!!!!!!! Та някак си , спрей , гърмежи и тем подобни не стават. Темата е за КУЧЕГОН! НЕ Е "КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ КУЧЕ"!!!

Благодаря ви, все пак. МОЛЯ модератор да заключи темата!
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Вилката » Сря Яну 04, 2017 2:15 pm

Много добре четем, а ти четеш ли?!? :deal:
Има сериозно противоречие още във въпроса ти - кучегоните не дават достатъчна защита за каране с малко дете на колелото.
Нормално е до сега да не си го знаел, но вече ти беше разяснено.
Разяснено ти беше, че има спрейове, безопасни за ползвателя.
Темата беше полезна, а ако ти не си извлякъл полза от нея, по-добре карай без детето, че поне то да се спаси от уплах и ухапвания!
:beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот Gvt333 » Чет Яну 05, 2017 9:01 am

Карам байк от 2008г. За цялото това време в града съм попадал само на леко раздразнени песове, които щом спреш , спират да лаят. Идеята с кучегона е ,още като ги видя да го натисна. Предварителна защита и по ранно реагиране. Имам приятел , който си купи китайски кучегон за 12лв. Пробван е на питбули, немски овчарки, улични псета и едно дого аржентино. Всичките квичат и бягат. Просто искам да купя нещо по надежно и пробвано.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Препоръчайте ми кучегон?

Мнениеот jungleraver » Чет Яну 05, 2017 11:11 pm

Да споделя какво открих съвсем случайно - взех си едно китайско фенерче с xm-l2 диод и 18650 батерия, посветих с него и естествено ми се прииска да го ъпгрейдна/засиля. Започнах да чета, и се оказа че няма никакъв смисъл за такъв нисък клас...та реших да опитам радикално решение или т.н. dedome - да премахна изпъкналата лупичка на самия диод, е, изчоплих я с нокът и светнах да пробвам - изненада - светеше на лилави петна - явно бях нарушил фосфорното покритие. За науката изчистих и остатъка с кореселин и резултата беше лилава ултравиолетова светлина, доста силна зверски неприятна, сигурен съм и супер вредна светлина. Един ден на свечеряване ме подгони едно едро доги, и когато беше почти до мен го светнах право в очите, така заквича и избяга с такава скорост, все едно му бях отпрал мощен шут в носа. Не знам дали това би подействало на всяко куче, и по всяко време (например по обед като е много светло), но предупреждавам че светлината е много опасна и може да предизвика трайни увреждания на човешкото око, дори да светя с очила с UV защита, и то по далечни обекти, за секунди ме заболяват очите.
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта