Избор на дневен фар

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот fu4ko » Вто Дек 13, 2016 7:47 pm

Днес пък мен ме засякоха нарочно щот съм с колело,а идиота кара BMW.Да вметна,че Фара ми не беше пуснат.По добре да го бях пуснал на мигащ режим да му стане хубаво да види дали на мен ми беше хубаво да мина зад него на няма и метър.Според мен си трябва силен дневен фар.700 лумена даже са им малко на такива.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Yash » Вто Дек 13, 2016 8:06 pm

Zlobilka написа: Така, живота на всички щеше да е много по приятен ако се спазваше едно просто правило , / Каквото и да правиш да се стреми да не пречиш на хората около теб / . Това е невъзможно в днешното динамично ежедневие , но с малко усилия дразнещия фактор може да се сведе до минимум . Всичко е въпрос на възпитание и лична култура . Така че в твоят случай се замисли над следното . Ти си си монтирал въпросния фар с 700 лумена , пуснал си го на блиц режим , на теб ти е комфортно , но на хората срещу теб надали . Повечето са културни и въпреки че им пречиш те отминават без конфронтация , но в един момент срещу теб идва някой който разсъждава като теб или по зле . И те засича , не че не те е видял направил го е нарочно . Причини ........... .няма смисъл мисля че ти се изясни ситуацията.

Много обичам някой да ми разяснява ситуации, на които не е бил свидетел. Мога да преценя реакциите на другите и като кажа, че не са ме видяли имам предвид точно това.
А как разсъждавам и дали търся конфронтация могат да кажат само хората, които са ме виждали и познават.
Както казах и в предния ми пост, няма какво повече да коментирам.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот evilzet » Вто Дек 13, 2016 10:22 pm

Взе ми го от устата :peace:
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Zlobilka » Сря Дек 14, 2016 10:16 am

Отделих достатъчно време да изложа моето виждане по въпроса , всеки друг коментар е излишен . Вие или нямате желание или не можете да разберете какво се опитвам да ви кажа . Което е жалко. :peace: Успех и безопасно каране .
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Kobeto » Сря Дек 14, 2016 10:41 am

За слънчево време и търсачи на лумени ;) https://www.youtube.com/watch?v=1vGgWdSCxiA :beer: Имаше едно джобно, дето пали хартия отблизо, ама нещо не успях да го намеря
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот evilzet » Сря Дек 14, 2016 1:47 pm

Търсачите на лумени не са в тази тема.
Zlobilka написа:Отделих достатъчно време да изложа моето виждане по въпроса , всеки друг коментар е излишен.
Доста себично...
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Дек 14, 2016 2:06 pm

Изображение
Днес пътувах по магистралата с автомобила и имаше много диодни знаци и се забелязваха от голямо разстояние,може да се взаймства нещо подобно но с малки габарити за велосипеда с цел забелязване.
http://elenzil.com/esoterica/bikelight/ ... oseup.jpeg
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Zlobilka » Сря Дек 14, 2016 3:43 pm

evilzet написа:Търсачите на лумени не са в тази тема.
Zlobilka написа:Отделих достатъчно време да изложа моето виждане по въпроса , всеки друг коментар е излишен.
Доста себично...

:offtopic: Извинявам се , ако съм те засегнал по някакъв начин . :peace:
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот roilev » Пет Дек 16, 2016 3:37 pm

И аз съм голям почитател на карането на фарове и през деня, не се чувствам комфортно ако не знам, че ще бъда видян. Животът и здравето ми са на първо място.
На практика със всяко фарче/мигалка, ще бъдете видени директно срещу фарчето. Но много често проблемите идват от страни, и за това също държа на видимост от максимално широк ъгъл (а не силно осветление на пътя, което не е нужно през деня).
За отзад ползвам SIGMA Cuberider II Диодите са слаби, но са разположени под много голям ъгъл, поне 120°между най-крайните и наистина се вижда и отстрани на колелото. За съжаление няма мигащ режим, както и тук казаха мигащите светлини са забранени в Европа.

Друга идея, с която експериментирам в момента, са 2 броя дълги мигалки от този вид, които са доста компактни, идват с еластичен пръстен и лесно се монтират на двете seat stays (тръбите на задния триъгълник, които съединяват задната ос със горната тръба, към седалката). Монтирам ги да гледат назад, нагоре и настрани под ъгъл 60°, постигайки 120° между двете.
По този начин постигам достатъчна видимост отзад, но и безопасност отстрани. Леки са, по 30 грама, доста компактни и са със USB зареждаеми батерии.

Друго решение е този HODGSON, който има диод, светещ надолу, като осветява задната гума в червено, и постига добра видимост от всеки ъгъл.


За отпред не съм намерил добро фабрично решение (освен още 2 подобни дълги мигалки в бяло на вилките на предния амортесьор). Купих си дифузер и пригодих нормален фенер. Понеже дифузера е много по-дебел от фенера, на практика постигам почти 360°видимост, като светлината е много мека и приятна, и супер равномерна. Излезе ми под 20 лева, плюс още 10тина за акумулаторна батерия и зарядно за нея.

В тази тема съм описал по-детайлно фаровете, с които карам.
roilev
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 7:31 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот evilzet » Пет Дек 16, 2016 4:30 pm

Арсенала ти е добър :D . Ако направим аналогия с автомобилите, липсват ти само дневни светлини.
И съвсем не мисля, че всички нощни мигалки са добре за през деня. Иначе съм съвсем съгласен, че трябва да е с голям ъгъл на видимост, за да те виждат и от пресечките. Но за да е достатъчно ярко, с голям ъгъл на видимост и дълго светене, при минимално тегло и размери, трябва да вземат от някъде. И това е за сметка на продължителността на импулсите и паузата м/у тях. Такъв е и дневния режим на истинските дневни светлини - 2 много кратки, но ярки импулса и една сравнително дълга пауза.
Тази неритмичност между светванията и паузата привлича много повече вниманието от равномерно мигащия режим. Така и Злобилка няма да е заслепен/а и аз ще съм по-спокоен за себе си :wavey:

Защо пишеш,че cuberider 2 няма мигащ режим, има си или имаш предвид някакъв по-насечен, тип 2 къси мигания с пауза. Така или иначе не е особено ярък за през деня.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Дек 17, 2016 12:08 pm

Изображение
На единия велосипед съм си направил подобен полюлей с цена на дребно 5 лева работещ в диапазон 6-12 волта захранван от динамо главината на велосипеда и свети посоянно,силата му е към 380 лумена като светлината и свети доста разспръснато.Тук открих необичайно стопче с дистанционно на цена 25$.
https://youtu.be/9t60-_tkz2s
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот светльо-toxin34 » Съб Мар 11, 2017 9:51 pm

360 градуса видимост .....става и за дневно, че и за нощно каране ....и все пак цената е мааалко височка ...
https://www.kickstarter.com/projects/73 ... hts-made-i
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Lucky Loser » Съб Мар 11, 2017 11:10 pm

Само постваш информативно или имал такъв и можеш да споделиш мнение?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот светльо-toxin34 » Нед Мар 12, 2017 5:38 am

Lucky Loser написа:Само постваш информативно или имал такъв и можеш да споделиш мнение?

За съжаление- чисто информативно....няма как да дам почти 200 долара за два фара... предпочитам да си взема нещо друго за велосипеда . Вече и без друго е като коледна елха ....
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот evilzet » Нед Мар 12, 2017 10:27 am

То хубаво, но всички снимки на тези светлини са нощни. Там всеки е силен, но я да видим на слънце как са?
Между другото, доста съм доволен от zecto-то, наистина са добри дневни светлини. Иска ми се задната да е малко по-силна, но и така бива.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Мар 13, 2017 7:42 am

Изображение
Напоследък забелязвам че повечето светофари и знаци са с много лед диоди и се виждат от дълече, продават такива за велосипед и мисля са подходящи за през деня.Може и да се направят и от такива за автомобили но с по компактен размер, батериите ще са АА или 18650 закрепени с държачи за батерии монтирани в задната чантичка на велосипеда.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот Yash » Пон Мар 13, 2017 6:24 pm

Ползвам такъв. През деня, на ярко слънце, се вижда на километър разстояние.
Прикачени файлове
31yXmTJGJSL._SX355_.jpg
31yXmTJGJSL._SX355_.jpg (9.3 KiB) Прегледано 3048 пъти
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот demeus » Пон Мар 13, 2017 7:25 pm

Аз съм с Mactronic Walle и съм предоволен .
https://www.youtube.com/watch?v=oEnR1-hJ0qM
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Избор на дневен фар

Мнениеот roilev » Нед Мар 19, 2017 10:56 am

https://www.aliexpress.com/item/Bicycle-Light-100-Lumens-Plastic-USB-Rechargeable-Bicycle-Bike-Front-Rear-LED-Tail-Light-Waterproof-6/32760210299.html
Изображение
по 8лв/парчето, с безплатна доставка
Купил съм 4 такива, 2 бели и 2 червени.
Червените закачени ниско на seat stay под ъгъл 60° настрани, (120° един спрямо друг)
Белите закачени ниско на вилката под ъгъл 30°настрани, 60° един спрямо друг.
През деня ги пускам на мигащ режим, през нощта на постоянен - че са много силни и може да докарат епилепсия на хората около мен!
Имам още един подобен на колчето на седалката насочен назад, в мигащ режим.

По този начин постигам еднаква видимост от всички ъгли
roilev
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 7:31 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта