Портативна водоструйка

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Портативна водоструйка

Мнениеот Sartor » Пон Ное 28, 2016 2:56 pm

Някой имал ли е опит с портативна водоструйка? Какви са изискванията:

  • Да е на автономна батерия или да се включва към запалката на колата
  • Да има собствен резервоар - да не е задължително да се включи към градински маркуч / чешма
  • Да е с приемливи габарити - не повече 50см височина и 20см широчина

Това което ми попадна като варианта са:
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... ure-washer - хора по форумите се оплакват, че уплътненията им заминават след 1-2 години, което за мен не е приемливо
https://www.aqua2go.eu/en/overview-pro-uk-gb.html - цената нещо ми се види много (въпреки че от някои неутвърдени търговци в ebay може да се намери и за под 120 евро)
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Любо » Пон Ное 28, 2016 3:31 pm

Аз мисля да се обзаведа с едно ето такова: https://www.e-gardena.com/bg/instrument ... 5-l-828-20 . Според мен ще ми свърши отлична работа за колелото. Има и малко по-скъп вариант: https://www.e-gardena.com/bg/instrument ... 5-l-869-20 .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Boyan1984 » Пон Ное 28, 2016 3:40 pm

Това второто не е ли прекалено слабичко за миене на колело?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2434
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот tratto » Пон Ное 28, 2016 3:50 pm

Мобилната пръскачка за пестициди става за почистване. Аз ползвам съвсем обикновен модел, за 30-40лв. Изисква да разхлабиш малко повече дюзата на накрайник за да е по силна струята. Пренася се лесно в автомобил стига да има от къде да заредиш с вода на края на карането. Определено става по бавно от колкото с водоструйка или маркуч. Но върши прилична работа. И не е голяма инвестиция, единствено е важно да я опазите от родителите си. Имат навика да ги ползват по предназначение и после е почти невъзможно да я измиете. И ще пръскат и по малко пестицид по велосипеда. :roll2:
Нагоре без лифт, а надоле с дрифт!!
Аватар
tratto
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 3:45 pm

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот xargs » Пон Ное 28, 2016 5:28 pm

Тая портативна пръскачка така като я гледам, ако и се пригоди един мундщук от помпа, като нищо ще стане перфектна и за разпъване на tubeless гуми :evil:

Изображение
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Sartor » Вто Ное 29, 2016 9:50 am

Boyan1984 написа:Това второто не е ли прекалено слабичко за миене на колело?


Като гледам 3 бара налягане и на мен ми се види малко, за да махне упорита кал (примерно тази от Лозенска планина). Пък и за тези 100лв които искат, бих инвестирал още 100 и да купя някоя от по-горните модели.

Все пак споделете как се справят тези пръскачки за пестициди, ако решите да вземете. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот LiveByTheCode » Вто Ное 29, 2016 12:18 pm

Аз си купих от лидъл такава пръскала 5 литра (25-30 лева) и върши прекрасна работа в комбинация с препарат за чистене на колело :beer:
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот taurus13 » Вто Ное 29, 2016 12:19 pm

Сега...аз като човек който ползва градински пръскачки по предназначенито им, мога да ви кажа, че не стават за чистене на велосипед-налягането е ниско, а дебита съвсем малък, та не си давайте напразно парите.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Sartor » Пон Дек 05, 2016 3:55 pm

LiveByTheCode написа:Аз си купих от лидъл такава пръскала 5 литра (25-30 лева) и върши прекрасна работа в комбинация с препарат за чистене на колело :beer:


И аз я гледах LIDL-ската, но видях, че иска да се включва към градински маркуч, т.е. не мога да я хвърля в легена на камиончето и да ми е под ръка... другия вариант, ако някой от вас кара пикап, да знае за такава интегрирана портативна водоструйка (слагат се в някоя от кухините на легена), че заводските им искат колкото кола на старо. :D
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Sartor » Чет Яну 05, 2017 9:35 am

Така, за вдигна малко темата. Разгледах една последна възможност на Kaercher (по-конкретно модел K HC 10 - той отговаряше на моите условия за автономност в оригиналния пост) - оказа се, че този модел е бил спрян от производство и даже в цяла Европа го нямат вече.

Та, точно преди Коледа намерих Aqua2Go PRO на търг, обявен от немски онлайн магазин, в ebay, спестявайки ми около едни 200лв. Спечелих търга и водоструйката вчера беше доставена от DHL пред вратата. Споделям първите си впечатления от продукта след кратък тест.

Като цяло вложените материали са добри, изработката е качествена и е помислено за някои дреболии за улеснение на използването (като се започне от мрежа за съхранение на аксесоарите и се стигне до начина на разкачане на маркучите). В комплекта вървят и резервни части като някои пружини за връзките между резервоара и помпата.

Първо започвам от помпата, понеже в една водострука това е най-важното. Тя е автономна, т.е. се откача от основния резервоар, позволявайки да се използва с градински маркуч (в комплекта вървят нужните накрайници) и вързана към ел. източник с 12V напрежение (тук е един от недостатъците, за които ще спомена накрая). Има бутон, който е защитен с гумено уплътнение, с 3 позиции - за работа с батерия, за работа с 12V и изключено. Вътре не съм я отварял, но от производителя ми казаха, че помпата е тип гумена диафрагма (т.е. примерно такива каквито се срещат в спирачните системи на Shimano - лостчетата). Самия мотор е метален, а не като при някои от евтините варианти на професионалните серии - пластмасов. Това предразполага за по-дълъг живот. Останах приятно изненадан от шума, който е доста по-нисък от професионалните решения, които разглеждах. Като недостатък бих изтъкнал, че няма друг вид конектор когато искате да вържете помпата към ел. мрежа - това ви ограничава или да имате агрегат (в моя случай соларен панел) с авто-запалка или автомобила ви да върви на празен ход (освен ако нямате много мощен акумулатор).

Продължавам с резервоара. Както казах, той е около 20л с голям отвор, в който може да си пъхнете ръката (освен ако не сте прекалили с яденето) и спокойно да го изчистите. В него има маркуч, който служи за изпомпване на водата - хубавото е, че има цедка, която не позволява да пропуска всякаква мръсотия, която случайно е попаднала в резервоара, за да не задръстите помпата. Резервоара има и колелца като тези на пътническите куфари и разгъваща се дръжка, с които да може да придвижите цялата система, а не да се мъчите да носите. Има и удобна малка, статична дръжка, с която може да се вдигне и да се остави в колата или някъде другаде. Вече споменах и допълнителната мрежа, която служи като отделение за съхранение на аксесоарите.

Завървшам с аксесиоарите. В комплекта имаше батерия тип фенер (с капак за отвора), 2 зарядни за стена за батерията, захранващ кабел за помпата с автомобилна запалка, пистолет с регулираща се струя, маркуч за високо налягане, накрайник с четка, накрайник тип "душ пита", дребни резервни части (пружини и уплътнения).

Няма да се спирам на всеки отделно, но ще спомена по-важните:

Батерията е може би най-интересното решение. Освен за автономен ел. източник, може да служи и за фенер и за зареждане на други устройства през USB интерфейс (отворите са защитени с гумено уплътнение). Към нея има и капаче, което се затваря херметически, когато я използвате като фенер - отвора е като женски конектор на автомобилна запалка. По теста ми предостави около 25 минути непрекъснато пръскане с пистолета - достатъчно да се изчистят 2-3 замърсени байка. Тук искам да отбележа другия недостатък в продукта - нямата зарядно за автомобил, което ви ограничава да зареждата батерията само към ел.мрежа (агрегат) или да търсите адаптери.

Друг аксесоар, който сметнах, че може да е интересен, е маркуча и по-специално накрайниците му. Слагането им е съвсем просто - просто се натискат към конкетора. Махането или по-точно "отключването" им става като се дръпне навън един притягащ пръстен на пружина и той отключва зъбците. Разбира се не се съмнявам, че ще се изнамерят хора, които ще могат да си направят нещата "както те си знаят".

Пистолета не е нищо особено - качествена изработка, с метален спусък. Има допълнителен пистолет, който се продава отделно, с резервоар за препарат (на цена около 18 евро). Също така има и четка (и тя е отделен аксесоар) с резервоар за препарат.

Завървшам с плюсовете и минусите на продукта:

Плюсове
  • Напълно автономна система за почистване - с мощност на струята до 10 бара налягане (регулира се от пистолета от концентрирана струя до разпръскваща)
  • Възможност за връзване към други водоизточници и ел. мрежа
  • Автономна помпа (с размери от около 20/10/10 см)
  • Метален мотор на помпата
  • Качествена изработка

Минуси
  • Липса на алтернатива за зареждане на батерията
  • Няма адаптери за ел. източник, когато се използва без батерията, освен този за автомобилна запалка
  • Трябва винаги да си носите адаптера за градниски маркуч, ако искате да използвате алтернативен водоизточник (включен в комплекта)

В заключение ще спомена, че при първото почистване бързо се свали малкото гняс, която имах, но в зимата не е толкова показателно. Като се постопли след някой и друг месец ще видя как се справя с по-сериозна кал - като тази на Лозенска планина.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот THEZOGGO » Чет Яну 05, 2017 11:27 pm

Sartor написа: Като се постопли след някой и друг месец ще видя как се справя с по-сериозна кал - като тази на Лозенска планина.


Начи много те моля :D , когато колелото ти стана 30 кг заради калта от Лозенската :agree: , направи едно клипче да видим как се чисти колело с това което си купил :bigeyes: . Много ми е интересно как ще премахнеш кал която става за тухли и може да вдигнеш цяла къща с нея :popcorn: . Ще следя с интерес темата. :magnify:

Много хубаво ревю, хареса ми. :) Личи си, че имаш опит с потребителските упътвания. ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Lucky Loser » Пет Яну 06, 2017 12:58 am

THEZOGGO написа:Личи си, че имаш опит с потребителските упътвания. ;)

Грубо.. :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот taurus13 » Пет Яну 13, 2017 12:31 am

Къде ще я ползваш тая портативна водоструйка - на къмпинг?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Любо » Пет Яну 13, 2017 6:07 am

taurus13 написа:Къде ще я ползваш тая портативна водоструйка - на къмпинг?

Супер удобна е тази водоструйка според мене и може да се използва навсякъде. Качваш колелото на багажника, слагаш водоструйката в колата ( пълна или празна в зависимост от това има ли вода там, където отиваш ), караш, след карането миеш и се прибираш в къщи чист. Не се налага като мене да влизаш в реката на -10 градуса и я измиеш нещо, я не .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Admin » Пет Яну 13, 2017 6:45 am

И аз така си ги представям нещата - слагаш я в багажника на колата и след карането пръскаш, ако трябва помагаш и с четка и се прибираш чист. Дори да не е много силна струята, все ще помогне да се размекне калта и да я свалиш с четка. Така или иначе, най-добре се мие с маркуч и четка (т.е. с не прекалено силна струя), та това би трябвало горе-долу такава струя да симулира според мен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Sartor » Пет Яну 13, 2017 10:45 am

Струята е достатъчно силна - както съм писал, може да се регулира от пистолета. Като най-слабото има по-разпръскващо действие (да си облеете байка, за да размекнете снега или да му напръскате препарат). Най-силното е към 10 бара, което е достатъчно за да махне по-упоритите кални парчета (стори ми се с няколко идеи по-слабо от автомивките с водоструйки - но там все пак са професионални). Като цяло е добре, че технически е ограничено да не е много силно, за да не измиете греста или да не вкарате вода във вилката през семерингите.

Те първа ще се ползва в полеви условия, щом го позволи времето малко повече - а ако се засечем с някой, може да я тества и на неговия байк. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот taurus13 » Пет Яну 13, 2017 12:51 pm

хаха...се чудя ако монтирам еди вентил на туба от 20 литра и включа автомобилния компресор.....или крачната помпа :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Miroslav Velev » Вто Яну 17, 2017 2:29 pm

THEZOGGO написа:
Sartor написа: Като се постопли след някой и друг месец ще видя как се справя с по-сериозна кал - като тази на Лозенска планина.


Начи много те моля :D , когато колелото ти стана 30 кг заради калта от Лозенската :agree: , направи едно клипче да видим как се чисти колело с това което си купил :bigeyes: . Много ми е интересно как ще премахнеш кал която става за тухли и може да вдигнеш цяла къща с нея :popcorn: . Ще следя с интерес темата. :magnify:

Много хубаво ревю, хареса ми. :) Личи си, че имаш опит с потребителските упътвания. ;)


Няма чистене! Моята водоструйка е 130 бара (полупрофесионална).
Miroslav Velev
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 04, 2015 9:11 pm

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Любо » Съб Фев 18, 2017 9:20 am

Ето нещо съвсем ново по темата: https://www.kaercher.com/uk/home-garden ... 0050.html##5q2OYFz02feyhBA8.97
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Sartor » Нед Фев 19, 2017 6:13 pm

Любо написа:Ето нещо съвсем ново по темата: https://www.kaercher.com/uk/home-garden ... 0050.html##5q2OYFz02feyhBA8.97


Има я на изложението в Лондон (London Bike Show 2017). Това което видях за нея:

- като цяло е доста по-слаба от тази, която взех - само 5 бара (в сравнение с моята до 10)
- няма зарядно за кола или за стенен контакт
- резервоара е само 2 литра (въпреки че прочетох в описанието 4, което пак ми се струва доста малко)
- батерията издържа само 15 минути на пълно зарядно, а аз съм чистил до 4 байка за над 20 минути
- няма възможност да се връзка към градински маркуч
- цената й е 130 паунда, което е около 300 лв по днешен курс

Та, днес на Локорско пробвах моята водоструйка - излишно е да споменавам, че се постарахме да се изцапаме доволно (на класическия маршрут). Бях я заредил с 10 литра (около половината). Изчистих без проблем 2 байка от калта, леда и тревата като източих до край резервоара. Батерията й беше паднало само едно деление.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Мар 07, 2017 4:54 pm

https://www.youtube.com/watch?v=WoePTeFFdXM

Това изглежда интересно бюджетно решение :)
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Портативна водоструйка

Мнениеот valsbak » Пет Мар 24, 2017 10:55 am

valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron