Облекло за студено време при градско каране?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот thechosen » Вто Ное 08, 2016 12:01 pm

ivaylod написа:
thechosen написа:Има панталони, на които крачолите им се разкопчават отстрани от горе до долу, така може да се обличат/събличат бързо без да се налага събуване на обувките. Аз ползвам такъв ветро и водо устойчив при студено време и дъжд. Лесно се слага и маха върху друг панталон, може да го събличаш и където паркираш велосипеда преди да отидеш в офиса.


Можеш ли да дадеш линк към нещо такова и в София дали може да се намери някъде?


Привет

Не мога да кажа, къде в София може да има.
Моят е на РедРок, но е от преди доста години.
Сега в техният site намирам това:
http://www.redrockbg.com/product.php?id=785
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот krach » Сря Ное 09, 2016 7:26 am

Зависи колко за дъжд, посоченото яке за 29 лв от декатлон може да става при ръмене и лек дъждец. Но при 5 км средно разстояние достатъчно е 5-10 мин по обилен валеж да те прогизне. Особено есенния период е добре да заложиш на нещо стабилно. Зимата е по - лесно снега в повечето случаи не е толкова мокър.
Съществен момент е и да си с добри калници. В противен случай получаваш солидна струя в задника/краката и с каквито и дрехи да си (освен ако не си с неопрен) нямат шанс......разгледай моторджийските сайтове. Там има не лоши панталони на доста по - прилични цени.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Sartor » Сря Ное 09, 2016 5:12 pm

http://www.bike-discount.de/en/buy/craf ... nts-158939

Използвам тези панталони при дъждовно време в града. В Родопите също в началото на годината ги тествах при един обилен валеж над Златоград и нямат грешка в планински условия. Това което ми харесва е, че могат да се махат тирантите, лесно се свалят, с велкро стават доста прилепнали и най-важното - отзад на дупето имат една твърда, гумиран част, която подобрява сцеплението при изкачване и пази от протриване. Това последното много малко водонепромокаеми панталони го имат.

Карал съм с Endura, но отзад се протриха и това няма оправия. Освен това са доста по-тежки от тези на Craft.

Цената не е малка, но след като видях сметката на няколко евтини панталона, реших, че няма да стане с евтини боклуци - просто за 30 лв няма качествена водонепромокаема дреха.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот ivaylod » Вто Ное 22, 2016 11:04 pm

В крайна сметка взех този софтшел
http://www.redrockbg.com/product.php?id=1882

Карах в събота вечер, предполагам да е било около 5-6 градуса, като бях с една много тънка тениска и една тънка блуза под якето. Беше ми съвсем леко хладно на горната част на тялото, но не и студено.
С панталоните обаче беше неприятено, защото джинсите не държаха никак топло.
Нещо такова би било идеален вариант, като дори не е нужно да е непромокаемо, но като гледам за под 100+ лева не се намира. https://www.youtube.com/watch?v=q_JACzc55MM
Ако някой случайно попадне на подобен панталон, да драсне един ред.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Sartor » Сря Ное 23, 2016 8:59 am

ivaylod написа:Нещо такова би било идеален вариант, като дори не е нужно да е непромокаемо, но като гледам за под 100+ лева не се намира. https://www.youtube.com/watch?v=q_JACzc55MM
Ако някой случайно попадне на подобен панталон, да драсне един ред.


Точно такива панталони за градско каране се продаваха във всеки супермаркет в Германия и Дания - в България мисля, че може да провериш за Regatta като по-евтин вариант (продаваха се в някои от магазините тук), както и в Декатлон. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот demeus » Сря Ное 23, 2016 9:51 am

Имаше подобен в магазин "Алпи" преди седмица-две и в "Декатлон"
http://www.decathlon.bg/p/8328693_zasht ... 74-200-m_l
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Kobeto » Сря Дек 07, 2016 10:07 pm

Как съчетавате неспециализираните за МТБ панталони с наколенките? Комбинацията къси панталони + дълъг клин + наколенки е ОК и е естетически издържана ;) Ама върху дългия панталон наколенки ... не знам. А наколенките са си бонус в студа, освен че пазят и коляното от среща с леда или асфалта.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Любо » Чет Дек 08, 2016 7:43 am

Градско с наколенки не карам. Когато излизам в гората първо клина, върху него наколенките и отгоре панталона. Моите наколенки не са с лепенки, а се нахлузват.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот THEZOGGO » Чет Дек 08, 2016 3:35 pm

Sartor написа:
ivaylod написа:Нещо такова би било идеален вариант, като дори не е нужно да е непромокаемо, но като гледам за под 100+ лева не се намира. https://www.youtube.com/watch?v=q_JACzc55MM
Ако някой случайно попадне на подобен панталон, да драсне един ред.


Точно такива панталони за градско каране се продаваха във всеки супермаркет в Германия и Дания - в България мисля, че може да провериш за Regatta като по-евтин вариант (продаваха се в някои от магазините тук), както и в Декатлон. :beer:


И аз имам същия панталон. Купих го за 10 Евро и да, пази от дъжда, но отдолу под панталона ставаш по-мокър отколкото те вали. За града не бих го ползвал, ако ще се връ някъде по шипките и няма да ми пука много, бих го носил.

Сега се сетих, че може да се провери с какво карат велокуриерите. Те са непрекъснато в движение в града и карат при абсолютно всякакви условия. Аз лично в Берлин съм забелязал, че велокуриерите карат само с клинове, нямат допълнителни панталони, които да ги пазят от дъжда и студа, но пък и те се движат непрекъснато.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Admin » Пет Дек 09, 2016 5:17 pm

Kobeto написа:Как съчетавате неспециализираните за МТБ панталони с наколенките? Комбинацията къси панталони + дълъг клин + наколенки е ОК и е естетически издържана ;) Ама върху дългия панталон наколенки ... не знам. А наколенките са си бонус в студа, освен че пазят и коляното от среща с леда или асфалта.


Наколенки върху дълъг панталон, освен че в общия случай е малко грозничко, в някои случаи може да е и опасно, тъй като протекторите по принцип са проектирани да контактуват пряко с тялото или в най-лошия случай с някакъв тънък слой между кожата и тях, който следва линията на тялото. При слагане върху крачолите на дългия панталон в зависимост от редица фактори (най-вече плата на панталона) може да се стигне до протриване, прекалено запарване или най-лошото, приплъзване/изместване в случай на удар, т.е. неосигуряване на адекватна защита.
Така че аз препоръчвам наколенките да се носят под дългия панталон, което предполага да се ползва такъв, чиито крачоли да позволяват това.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот araX » Пет Дек 09, 2016 6:49 pm

Карам не знам вече кой сезон с тези панталони късна есен и зима:
http://www.endurasport.com/products/?ProductID=291#
НЕ ги заменям за нищо друго! Имам и на други марки, няма да ги споменавам - но тези са най-добри. Отдолу съм с клин 100% мерино - и него не го заменям за нищо! Тия с примесите процент мерино и нещо друго не са същите - по-гадни са. С тази комбинация минус 20 градуса, сняг или проливен дъжд не ме събарят ;) Заслужава си всеки лев...
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот kawasuna » Пет Дек 09, 2016 8:36 pm

Rainpants панталон ако го караш в не дъждовно време има ли проблем?Пази ли от студа,или за целта трябва друг тип панталон? :dontknow:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот joroblob » Съб Дек 10, 2016 5:12 am

kawasuna написа:Rainpants панталон ако го караш в не дъждовно време има ли проблем?Пази ли от студа,или за целта трябва друг тип панталон? :dontknow:

Няма! Единствен проблем е по-лошата дишаемост. От студ сам по себе си не пази без адекватни слоеве отдолу (идеалния е термобельо от Мерино).
За мен съм открил, че идеалната комбинация за студено време е: горно и долно термобельо от мерино; най горен слой - панталон и яке с максимално дишаща мембрана примерно от сорта на multitex - по слаба водонепропускливост има но е по гъвкава и не "шушка" толкова, като по сериозните продукти (goretex, sympatex, e-vent), пази от вятър все толкова добре пък и цената е доста по ниска; и последно, според температурата, микро или обикновен полар под якето. Тази комбинация в диапазон 10 до -10 градуса ми е идеално. Но да спомена, че имам и малко естествено отопление под кожата :eyebrow:
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот kawasuna » Съб Дек 10, 2016 9:25 am

Такова термо бельо с Мерино за прив път чувам,стана ми много интересно.Мисля да си взема и да го пробвам,направо нямам търпение.Досега карах с термобельо някакво стандартно де да знам и аз какво,като при по-продължителни спускания леко позамръзвах. :clap:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Дек 19, 2016 7:47 pm

kawasuna написа:Такова термо бельо с Мерино за прив път чувам,стана ми много интересно.Мисля да си взема и да го пробвам,направо нямам търпение.Досега карах с термобельо някакво стандартно де да знам и аз какво,като при по-продължителни спускания леко позамръзвах. :clap:


https://www.aldi-nord.de/aldi_merino_un ... 37039.html ( :
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Lucky Loser » Пон Дек 19, 2016 8:09 pm

В стоките от линка не видях да пише, обаче, колко процента от материята е мерино. Защото има разлика дали ще е 70% или 100%(примерно).
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1856
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Дек 19, 2016 11:14 pm

Lucky Loser написа:В стоките от линка не видях да пише, обаче, колко процента от материята е мерино. Защото има разлика дали ще е 70% или 100%(примерно).


100 процента е. И преди е имало такива, мисля, че бяха само черни обаче. Сега са сложили син цвят.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Lucky Loser » Вто Окт 24, 2017 11:52 am

Зима иде.. и с нея нуждата от топли дрехи :)

Някой, ако случайно си е взимал термо бельо от магазина в Халите(100% мерино), нека изрази мнение :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1856
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Любо » Вто Окт 24, 2017 12:11 pm

Добро е, ама след много пранета се свива. Иначе топли.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот iPop » Вто Окт 24, 2017 12:16 pm

Днес в дъжда сефтосах панталона на MuddyFox, който си взех от Sports Direct наскоро и останах доволен - не ме запари и се чувствах добре в него.
https://www.muddyfox.com/muddyfox-nite-waterproof-trouser-mens-635001

Но уиндстоперното яке с което карам като, че ли тръгна да ме предава или просто не става само с един слой под него
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Lucky Loser » Вто Окт 24, 2017 12:27 pm

Любо написа:Добро е, ама след много пранета се свива. Иначе топли.

Любо, а пускаш ли да го на центрафуга заедно с другите дрехи ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1856
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Любо » Вто Окт 24, 2017 4:04 pm

Да, и говорим за поне три зими ползване.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Lucky Loser » Вто Окт 24, 2017 5:13 pm

Питам защото обикновено дори, когато се купува нещо подобно, самите продавачи казват да не се пуска на центрафуга, а да се оставя просто на нормална температура да изсъхне.
Моето едното го пердаша заедно с другите, но е прекалено нисък клас.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1856
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Alexi » Вто Окт 24, 2017 5:16 pm

всичките ми колоездачни дрехи се центрофугират ,няма ги чакам да съхнат 1 седмица трябва да се кара .. проблеми не съм имал ,пера си ги сам ( жената не давам да ги бара ) на програма 40° синтетика предимно ,имам дрехи на по 3г ,дето доста носене са видяли не са като нови но се държат
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот iPop » Сря Ное 01, 2017 3:30 pm

Някой може ли да препоръча неклипсови обувки за студено и мокро време или някакъв хак, който да ми помага на мръзнещите във файвтенките крака.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот stoyancha » Сря Ное 01, 2017 3:34 pm

iPop написа:Някой може ли да препоръча неклипсови обувки за студено и мокро време или някакъв хак, който да ми помага на мръзнещите във файвтенките крака.


Търси нещо с vibram подметка и gore-Tex горен слой. Мисля, че ще свърши работа.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот iPop » Сря Ное 01, 2017 3:45 pm

stoyancha написа:
iPop написа:Някой може ли да препоръча неклипсови обувки за студено и мокро време или някакъв хак, който да ми помага на мръзнещите във файвтенките крака.


Търси нещо с vibram подметка и gore-Tex горен слой. Мисля, че ще свърши работа.


Това ок, но в България не видях някой да предлага нещо със плоска подметка, което да е подходящо за колоездене и уж за зима е това:
Изображение

Но не виждам в ревютата за него да пишат как е на студ и мокро
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Любо » Сря Ное 01, 2017 3:54 pm

Това: http://store.trueriders.bg/shoes-fivete ... tyivy.html или това: http://store.trueriders.bg/shoes-fivete ... black.html . Мисля, че в момента имат 30% отстъпка на Fiveten.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот HHristov » Сря Ное 01, 2017 3:57 pm

Аз от миналата есен използвам това: https://dragzone.bg/obleklo-i-shpaykove-za-koloezdene/gamashi/gamashi-endura-mt500-ii и съм доволен. Топли доволно дори и да се намокри. Като забележка - размер L трудно се обува върху обувка №42. Веднъж нахлузен, обаче, стои добре.

ПП Трябва да отбележа, обаче, че карам с клипсове. Не знам дали пиновете на педалите няма да разкъсат бързо подметката.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот stoyancha » Сря Ное 01, 2017 4:58 pm

Любо написа:Това: http://store.trueriders.bg/shoes-fivete ... tyivy.html или това: http://store.trueriders.bg/shoes-fivete ... black.html . Мисля, че в момента имат 30% отстъпка на Fiveten.


Да, имат 30% намаление. Обадих се да питам :D :D
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта