Облекло за студено време при градско каране?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот taurus13 » Съб Ное 04, 2017 9:49 am

HHristov написа:Аз от миналата есен използвам това: https://dragzone.bg/obleklo-i-shpaykove-za-koloezdene/gamashi/gamashi-endura-mt500-ii и съм доволен. Топли доволно дори и да се намокри. Като забележка - размер L трудно се обува върху обувка №42. Веднъж нахлузен, обаче, стои добре.

ПП Трябва да отбележа, обаче, че карам с клипсове. Не знам дали пиновете на педалите няма да разкъсат бързо подметката.

Действително много помагат срещу мокро и студено, но и най-големия размер едва обувам на обувка 45 номер. Обаче доста бързо се скъсват отзад на петата и около отвора за клипса. Може би ако и отзад имаше малко гума щеше да е по-добре.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот martinic3 » Пон Ное 27, 2017 11:55 am

Как носите термо клиновете под или над вело клиновете?
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Admin » Пон Ное 27, 2017 7:16 pm

Термоклинът, който аз имам (но той отвътре е термо, а отвън е ветро- и донякъде водоустойчив), го нося самостоятелно, не слагам над него друг клин. Ако някога се е налагало, слагал съм панталон, т.е. достатъчно широк. Честно казано, не съм чувал някой да слага клин върху клин, но може да има и такива случаи - признавам си, че с ХС облеклото при зимно време не съм съвсем наясно (освен това, което съм виждал по състезания и приятели, но както казах, не съм забелязал там такова нещо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Петър Велков » Вто Ное 28, 2017 9:28 am

Клин с "памперс" (ако това наричаш "вело клин") винаги се носи на голо.

Аз като въртя дълги разстояния на студено (било то XC или шосе), обикновено карам с дълъг неопренов клин, с който при -10 градуса не е проблем да карам няколко часа. Къс клин + крачоли (leg warmers) е ОК вариант за 5-6 градуса или ако се очаква стопляне по-късно през деня. При всички случаи, ако карам планинско, комбинирам с широк къс панталон върху клина.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Boyan1984 » Вто Ное 28, 2017 10:30 am

В не много честите случаи, когато карам в студа, винаги обличам термобельо и отгоре колоездачния клин. Удобно и топло е.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Alexi » Вто Ное 28, 2017 11:01 am

аз карам със зимен клин на голо .. достатъчно ми е за долната част на тялото докъм -5 ,на по студено избягвам да карам .. за горната част на тялото имам термобельо което още под 10 градуса си го обличам под зимното джърси .. ако духа - отгоре ветровка
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот victortrt » Пет Мар 09, 2018 10:41 am

Колеги, малко не е по темата, но вчера разбрах, че щандът за термобельо в Халите ще работи до 10.03.2018 г. и затваря до късната есен. Това всъщност им бил принципът, защото наемите там били високи, а лятото не се търсели толкова.
Сега имат и намаления като чистото мерино е 50 лева, а тези с 70% мерино са още по-евтини. Имаше някакви цветни тениски, шапки, чорапи и клинове.
Ако някой иска да се оборудва за пролетта и лятото, сега е момента на промоцията, макар че едва ли тениските са удачни за без нищо отгоре, защото май трябва да се пазят от пряка слънчева светлина.
Ако не за колоездене, нещата там със сигурност стават за планински преходи.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта