Облекло за студено време при градско каране?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот ivaylod » Нед Окт 30, 2016 12:26 pm

Здравейте,

Понеже не открих такава тема, си позволявам да пусна нова. Тъй като от тази година започнах да се придвижвам в града с велосипед, не съм много наясно с възможностите за обличане през есента и зимата. Да уточня, че става въпрос за колоездене само в градски условия, което няма да бъде много интензивно (обикновено около 15-20 мин. до максимум 30-40 мин. каране), колкото да стигна до работа или някоя друга не много далечна точка на София. Също така не предвиждам да карам при сняг и мокро време, а също и ако температурите паднат под нулата.

Основният проблем, който срещам сутрин е, при ниска температура под 10 градуса, доста неприятното усещане от студения вятър в областта на лицето, което може да ми докара в най-добрия случай хрема или пък нещо доста по-сериозно. На тялото за момента не ми е студено, а и се съмнявам, че докато въртя ще имам такива проблеми по отношение на горната част от него (с изключение на главата). От друга страна, ако се навлека като ескимост, може да се изпотя, така че търся някакъв баланс между двете. Въпросите ми са към хората, които вече имат опит с колоезденето в студено време и могат да дадат някакви конкретни насоки как се обличат, защото не ми се иска да установявам истини на принципа проба-грешка. Може да посочите и конкретни магазини или стоки. Като за начало имам следните въпроси:
1. Какво яке да си купя- по-тънко, ветроустойчиво, като под него обличам по-дебели дрехи или обратното. Дали бих могъл да намеря такова с качулка и яка, които да покриват челото, бузите, устата и носа. Малко като нинджа да изглеждам :)
Или пък е по-добре да си слагам шал?
2. Относно ръкавиците и шапка, предполагам няма някакви особености.
3. За обувките, предполагам, че трябва да са по-високи, за да не ми е студено на кокалчетата.
4. При панталоните също ми е малко трудно да се ориентира, тъй като и без това зимата трудно намирам по-дебели - обикновено нося джинси.
5. Има ли някакви особености, които трябва да съобразя за самия велосипед. Приятел се оплакваше, че в студено време е спукал 3 пъти гума за един сезон, трябва ли да се промени налягането им и има ли проблем ако цял ден велосипедът стои навън, макар и под навес ?
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm


Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Alexi » Нед Окт 30, 2016 12:54 pm

бъф си вземи ,той има разнообразни приложения можеш да си покриваш устата и носа или пък да го носиш под каската .. за тялото аз ползвам термо бельо и отгоре каквото преценя - зимно джърси ,ветровка или софтшел както и комбинация от тях ,зимен клин ,ръкавици с цели пръсти ( тия трябва да са за колоездене обаче а не някакви тип скиорски и много дебели )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот darki » Нед Окт 30, 2016 2:08 pm

ivaylod. Endura имат една urban серия облекла https://www.endurasport.com/products/br ... |RANGE_10|
Поразгледай ги. Качеството е прилично.
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Окт 30, 2016 4:55 pm

http://prikachi.com/images.php?images/640/8947640H.jpg
1. Панталон Endura Singletrack (моделът от преди 4 години)
2. Софтшел яке Crane, 100% полиестер (15 евро от Aldi)
3. 100% полиестерна тениска за бягане Crivit (5 евро от Lidl)
4. Летни ръкавици с цели пръсти (купени от България отпреди 4 години)
5. 100% полиестерна шапка за бягане, това е за под каската (3 евро от Аldi)
6. Бъф, купен от България (5 лв.)

С горепосоченото съм карал до работа при температура до 5 градуса, продължавам да карам всеки работен ден. При сегашния опит който имам, и при 0 градуса пак ще ми е добре, но за всеки човек е различно.

Избягвай памучните дрехи когато караш, мокрят се бързо, попиват вода, съхнат адски бавно и държат студено, когато са мокри разбира се.

Ако вали повече от литър на квадратен метър сменям панталона с Altura Attack 360 и друго яке за колоездене по време на дъжд - Crane.

За обувките, най-добре е да ползваш Überschuhe върху тях, извинявам се не се сещам в момента думата на български.
Пример:
https://www.nanobike.de/Gore-Bike-Wear- ... 0wodaZ0OXg

Доста хора които карат в дъжда докато отиват на работа, карат с Überschuhe. Това е което съм забелязал.

Най-добре е да имаш резервни дрехи, чорапи и обувки, които да си оставил на работа. Аз лично така съм направил.

За панталона Altura Attack 360 мога да кажа, че върши работа. Благодарности на Papinu, който ме насочи към него. Но панталона има и един сериозен минус, който няма как да бъде заобиколен и той е, че при температура над 5 градуса със сигурност ще плуваш в собствен сос с него. Да, съхне бързо, не се мокриш отгоре, но отдолу не е на добре. : ) Пак казва, че няма как това да се избегне. Опита ми е при каране около 45 мин със скорост между 20 и 25 км/ч, при дъжд до 3,5 литра на квадратен метър.

Когато не вали, карам и с дълъг клин, с него се движда по-бързо, движенията са ми по-свободни и пак не ми е студено.

Бъфа е нещо, което може да влезе в сериозна употреба, когато има насрещен вятър и е по-студено. Горещо го препоръчвам. Преди 1 месец си купих бъф от 100% Мерино за 7 евро...сериозна работа.

Иначе бъфа, който използвам ежедневно е 100% полиестер.

За колелото няма какво толкова да се притесняваш, профилактика преди зимния сезон, разглобяваш главините сменяш греста, проверяваш си средното, там където има нужда от грес я подменяш, проверяваш за луфтове някъде, в края на всяка седмица чистиш веригата, курбелите и задната касета. За работната седмица имам около 180 км, така, че това според мен е достатачно.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот stoyancha » Нед Окт 30, 2016 5:33 pm

За да не отварям нова тема.
Какво ви е мнението за поларите и термо бельото, евтините, в Декатлон?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Любо » Нед Окт 30, 2016 6:40 pm

Überschuhe на български се казва " гамаши " :beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Любо » Нед Окт 30, 2016 6:41 pm

Ловните полари не са лоши. термобельото не става - тънко е .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот MIKEY MOUSE » Нед Окт 30, 2016 6:47 pm

Моля да ми простите своеволието , ама като Ви чета разсъжденията ще си позволя да Ви посъветвам: Наемете си двама ординарци /с колелета/-единият да държи чадър над Вас ,а другия да Ви отоплява в движение с газова печка.

ПП 1. Überschuhe- гамаши им казваме...
2. Отдавна не съм си просил минуси - та за тва...
3. Желая Ви приятно колоездене в дъжда... :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот ivaylod » Нед Окт 30, 2016 8:36 pm

Благодаря за отговорите на всички ! Четох и една статия от линка към друга тема, който колегата беше постнал. По малко започна да ми се изяснява картинката. Не случайно пуснах тема за градско колоездене, тъй като за планина или по-интензивно каране извън града си трябва по-сериозна екипировка.
Както споменах, в моя случай ще се кара до работа, обикновено до 20 мин., само в сухо време, при температура до нула градуса. Поради това, не мога да ходя с клин или някакви много спортни панталони, защото нямам възможност да се преобувам. Обувките също трябва да са в най-добрия случай спортно-елегантни, не мога да нося гамаши за съжаление. Задължително трябва да нося риза или пуловер и под него риза и не мога също да ги преобличам на работа. Основната ми цел е да не се потя (или поне минимално) и да се предпазя от вятъра, а като въртя предполагам няма да ми е студено. При това положение нека да синтезирам това, което ми се струва, че трябва да търся, а вие да ме посъветвате ако някъде греша.
1. По-удачно е облеклото ми да се състои от повече по-тънки пластове, на принципа на "зелката" ?
2. Под ризата е добре да съм с термо бельо- тениска, която отвежда потта поне до ризата. Повече от тениска не мога да облека, защото колежките бичат печките на работа и в стаята е фурна през деня, знаете вероятно какво е. Тази материя от мерино вълна, наистина ли държи сухо и не мирише, защото синтетиката определено задържа миризма ? Някакви по-конкретни идеи, ако може.
3. За яке се чудя какво да бъде, но ми се струва, че по-целесъобразно е да е някакво по-тънко, задължително ветроустойчиво, не толкова водоустойчиво и да е с качулка ?
По този начин ще мога да го използвам и при малко по-топло време. Като е студено просто ще обличам под него някаква друга дреха, но се чудя каква точно- нещо поларено ли, пак ли някаква дишаща?
4. За бъфа изобщо не се бях сетил (даже не знаех, че така се казва :) ), но наистина изглежда много удачен вариант. В тази връзка да попитам THEZOGGO, откъде го е купил неговия от мерино за 7 евро, защото гледам по нашите сайтове няма под 32 лв. и дали няма да ми е много топло с него, тъй като предполагам, че топли значително повече от синтетиката.
5. Относно панталоните, тук ще е трудничко да намеря нещо, което да не е много спортно и да топли, но клоня към джинсова материя или дебела памучна, но не и дънкова.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Окт 30, 2016 8:37 pm

stoyancha написа:За да не отварям нова тема.
Какво ви е мнението за поларите и термо бельото, евтините, в Декатлон?


Дай линк към тези артикули.
Каквото и да избереш, ако е различно от памук ще е по-добре.
В града не бих карал с дебели дрехи (полар), тъй като се предполага, че дистанцията не е толкова дълга, ще я взема бързо и поради това, ще загрея. Според мен няма смисъл да се навличаш излишно. Първите 5-10 минути ще ти добре, след това ще започнеш да се потиш и резултата ще е по-скоро негативен от многото дрехи по теб.

В интерес на истината има тънки полари, аз лично имам три тънки полара, но пак ми е топло и затова под софтшела карам само по тениска. Ако не вали, мога да карам само по полиестерна тениска и колоездачно джърси с дълъг ръкав. Това съм го правил на до 5 градуса. Ако температурите паднат под 5 градуса, ще мога да кажа повече.

Нещата с дрехите много зависят от това каква е дистанцията, която трябва да изминеш в града и колко бързо я преодоляваш. Поне според мен е така.

п.с.
Благодаря за напомнянето "гамаши". Наистина бях забравил.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Окт 30, 2016 8:49 pm

ivaylod написа:4. За бъфа изобщо не се бях сетил (даже не знаех, че така се казва :) ), но наистина изглежда много удачен вариант. В тази връзка да попитам THEZOGGO, откъде го е купил неговия от мерино за 7 евро, защото гледам по нашите сайтове няма под 32 лв. и дали няма да ми е много топло с него, тъй като предполагам, че топли значително повече от синтетиката.


Бъфа, който е от Мерино го взех оттук:

https://www.google.de/maps/place/Aldi/@ ... YQ_BIIdTAK

Бъфове има с различна дебелина. И да този, който купих за 7 евро от Мерино, е малко по-дебел от този който е 100% полиестер и с който карам обикновенно когато е по-ветровито.

Нещо интересно, което се сетих, преди година си взех такова

http://www.ebay.de/itm/1tlg-Skimaske-St ... uA2d0GUiXQ

само, че за 2 евро, от полиестер (тъмно синьо) и съм карал борд с него при доста силен вятър, мога да кажа, че върши добра работа, като за 1-2 евро цена, та ако искаш и до 3 евро. Препоръчвам. Съхне бързо.

А иначе за каране на колело при твоите условия мисля, че ще ти върши перфектна работа.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот victortrt » Пон Окт 31, 2016 11:49 am

ivaylod написа:Благодаря за отговорите на всички !...
2. Под ризата е добре да съм с термо бельо- тениска, която отвежда потта поне до ризата. Повече от тениска не мога да облека, защото колежките бичат печките на работа и в стаята е фурна през деня, знаете вероятно какво е. Тази материя от мерино вълна, наистина ли държи сухо и не мирише, защото синтетиката определено задържа миризма ? Някакви по-конкретни идеи, ако може.
3. За яке се чудя какво да бъде, но ми се струва, че по-целесъобразно е да е някакво по-тънко, задължително ветроустойчиво, не толкова водоустойчиво и да е с качулка ?
По този начин ще мога да го използвам и при малко по-топло време. Като е студено просто ще обличам под него някаква друга дреха, но се чудя каква точно- нещо поларено ли, пак ли някаква дишаща?

Аз съм доста доволен от тениските за фитнес на Декатлон, но не най- евтините, има едни по тялото от около 18 лева и едни около 14 и нещо лева.
Тях ползвам вместо термобельо и са по-добри по отношение отвеждане на влагата от тялото от термобельото им.
Тази по тялото /от 18 лева/ не се вмирисва след еднодневно ходене или каране, другата малко се вмисирсва, защото на подмишниците има по-особена материя за проветрение.
Предполагам тези са преходи и бягане пак ще вършат работа.
Вече ако отгоре има риза от памук малко се опорочава идеята за дишането, но все пак за 20 минути стават.
Вземи си яке с прикачащ се полар, който се маха или просто ветроустойчиво, което да комбинираш с поларен елек.
Поларът общо взето диша, не точно колкото по-техничните втори слоеве, но все пак повече от памучна дреха.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 31, 2016 12:32 pm

Човек като кара не му трябват много дрехи....аз поне карам и зимата с термоблузка неква изкуствена и джърси отгоре. Човек като се изпоти на студа, става кофти. Якето и поларите са в раницата, като спря ги обличам.
При градско повече проблем иде от високата скорост за челото, гърлото....Слагам си некви шапки, бъфита на врата, яки, ленти за глава...ама и това за 20 мин се изпотява. На мен са ми проблем и коленете, на студено ме наболяват повече.
Абе зимата не е много за шосета и градско...поне не за редовно придвижване до работа.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот thechosen » Вто Ное 01, 2016 8:23 am

Има панталони, на които крачолите им се разкопчават отстрани от горе до долу, така може да се обличат/събличат бързо без да се налага събуване на обувките. Аз ползвам такъв ветро и водо устойчив при студено време и дъжд. Лесно се слага и маха върху друг панталон, може да го събличаш и където паркираш велосипеда преди да отидеш в офиса.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот galio » Вто Ное 01, 2016 11:31 am

ivaylod написа:
Също така не предвиждам да карам при сняг и мокро време, а също и ако температурите паднат под нулата.



Грешка. Никой не може да те научи да караш коллело по-добре от зимата.

Основният проблем, който срещам сутрин е, при ниска температура под 10 градуса, доста неприятното усещане от студения вятър в областта на лицето ...

1. Какво яке да си купя- по-тънко, ветроустойчиво, като под него обличам по-дебели дрехи или обратното. Дали бих могъл да намеря такова с качулка и яка, които да покриват челото, бузите, устата и носа. Малко като нинджа да изглеждам :)
Или пък е по-добре да си слагам шал?
2. Относно ръкавиците и шапка, предполагам няма някакви особености.
3. За обувките, предполагам, че трябва да са по-високи, за да не ми е студено на кокалчетата.
4. При панталоните също ми е малко трудно да се ориентира, тъй като и без това зимата трудно намирам по-дебели - обикновено нося джинси.
5. Има ли някакви особености, които трябва да съобразя за самия велосипед. Приятел се оплакваше, че в студено време е спукал 3 пъти гума за един сезон, трябва ли да се промени налягането им и има ли проблем ако цял ден велосипедът стои навън, макар и под навес ?


Вземи си Buff или подобна кърпа - аз си уплътнявам врата с нея, може да си я ползваш за лицето.

1. Тънко ветроустойчиво яке и отдолу градация, като тениската трябва да е изкуственяк, за дане задържаш вода поне близо до теб.
2. Слагаш латексови или други ръкавици за първи слой и някакви други ръкавици отгоре, които ти позволят достатъчно стабилен хват.
3. Много индивидуално, но кецове или боти са екстра.
4. Така си си добре. За големите студове - найлонов панталон (дъждобран) отгоре и/или наколенки.
5. Много индивидуално. В общи линии е по-добре гумите да са с по-ниско налягане, за повишено сцепление, ама ... колко по-ниско? :D
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот ivaylod » Вто Ное 01, 2016 10:10 pm

Нещо ударих на камък с намирането на бъф. Търсих в магазини за планинска екипировка (Zajo, K2outdoor, Campingrocks, Extreme, Стената, Алпи), обаче имат само някакви тънки, които са за лятото.
Няма голям избор и на софтшел якета, още повече, че аз търся такова, което да не е много спортно и в тъмен цвят. Единственото, което ми допадна е това, макар, че не знам дали си заслужава за парите.
http://alpibg.com/ferrino/%D1%8F%D0%BA% ... 3&limit=25

Ще съм благодарен ако дадете някакви съвети за магазини, в които мога да потърся бъф и софтшел яке.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот THEZOGGO » Сря Ное 02, 2016 12:01 am

Разтърси се за това:

http://www.lidl.de/de/crivit-herren-sof ... ke/p201716

разпродадено е, но е възможно да намериш някъде.

Имам две такива само, че различни модели. Едното го ползвам всекидневно.

Това не е точно бъф, но върши същата работа:

http://www.ebay.de/itm/1tlg-Skimaske-St ... uA2d0GUiXQ

Edit:

Тук има:

http://www.lidl.de/de/crivit-herren-sof ... sub=idealo

Взето оттук:

http://www.idealo.de/preisvergleich/Mai ... GwodnwMEaw
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот victortrt » Сря Ное 02, 2016 10:05 am

victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот noncho » Сря Ное 02, 2016 8:24 pm

Аз карам целогодишно в града, когато няма някакви тежки условия (лед/буря/ под -5 градуса).

За есен-зима ми е най-добре с леко яке, което да държи на вятър, лек студ и лек дъждец. Използвам едно не особено скъпо за планина, ако е по-студено и зимно такова или с нещо друго освен тениска отдолу. За лицето като наближи нулата слагам шал, който понякога слагам и до носа, друг път само на врата. Карам и в момента с лента на главата, ама там и косата помага :)
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот krach » Чет Ное 03, 2016 7:49 am

За уста може да използваш филтърна маска. Тип респро - но по - добре от магазин за строителство с филтри. Респрото спарва яко, ако е студено кондензира яко. И тази кондензира но е по - отделена от лицето и не е толкова неприятно.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот ivaylod » Чет Ное 03, 2016 9:05 pm

thechosen написа:Има панталони, на които крачолите им се разкопчават отстрани от горе до долу, така може да се обличат/събличат бързо без да се налага събуване на обувките. Аз ползвам такъв ветро и водо устойчив при студено време и дъжд. Лесно се слага и маха върху друг панталон, може да го събличаш и където паркираш велосипеда преди да отидеш в офиса.


Можеш ли да дадеш линк към нещо такова и в София дали може да се намери някъде?

Иначе, вчера случайно отидох с един приятел в магазина на SLS, намиращ се малко след мол Парадайз в посока Витоша. Има доста сериозни намаления. Там успях да си намеря бъф за 19 лв., намален от 39 (отделен е въпросът, че на самата опаковка пишеше 7,99 евро), който половината е полар, другата част е тънка и като цяло ще ми върши работа. То и не може да е много дебел, че ще пречи на дишането. Остава ми само софтшел.
Предложението от Декатлон, което постнаха по-горе няма да свърши работа. Съмнявам се, че за тези пари дрехата наистина "диша", което се потвърждава и от коментара, който е оставил един от купувачите, че спарвал.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот victortrt » Пет Ное 04, 2016 10:20 am

Колега, аз ти дадох предложението за софтшела от Декатлон, защото имам подобен и смятам, че става за колоездене зимата, но наистина не е удачен за активни дейности /ходене по планините особено с раница/, защото донякъде запарва.
Това яке става за каране на колело зимата, ако под него си облечен адекватно - термобельо или дишаща тениска, полар или друг още по-дишащ материал и това яке.
Всичко, което съдържа памук в тази схема, я опорочава и обезсмисля дишаемостта на дрехите над него.
Със сигурност има по-добри софтшели и в Декатлон, и на други места но логично те са на други цени.
Вярно е че софтшелът се води дишащ, но повечето от тях са с показател 5 000 г/кв. м., което е доста малко според мен
Ти каза, че ще караш в града около 20 -30 минути. При такава активност и то на велосипед, не се предполага да се потиш чак зверски, защото има спирания, тръгвания, в града не се кара особено бързо и т.н.
В SLS имаше доста добри якета на CMP с много добри показатели откъм водоустойчивост и дишаемост, но гонеха 200 лева на намаление, обикновените за 99 лева бяха с 5000 воден стълб и 3000 дишаемост.
Виж и тук - http://www.redrockbg.com/products.php?subcategory_id=19
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот krach » Съб Ное 05, 2016 1:35 pm

За панталон дето се разкопчава от страни, аз ползвам такъв вече 5та година. TCM марка
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот taurus13 » Съб Ное 05, 2016 10:38 pm

Аз съм доволен от един клин с презрамки дълъг от декатлона от 130 лв. Много добре пази от вятър и даже учудващо не се мокри особено при дъжд. Има некви добавки от други материи на определени зони дет трянва да е по-топпло и да не пуска ветер и вода. Подложката му е анатомична и удобна, за разлика от ония дет са на 80-левовите версии, които са ужасно дебели широки.
Откак го имам си карам само с него зимата и с къс панталон отгоре, много ми е подобре от панталон.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Speedmaster™ » Нед Ное 06, 2016 9:25 pm

Изображение
Искам само да попитам когато сте вече на работа ще сменяте ли облеклото с което карате или ще се ползва през деня,при смяна може да ползвате стандартни дрехи за колоездене или други имащи следния състав във тях в проценти...polyester,polyurethane,polyamide,elastane и други подобни без памук който задържа водата и бавно изсъхва.В декатлон наскоро гледах че има промоции на такива облекла,втора употреба дрехи също се откриват такива на ниски цени понякога доста запазени.На снимката съм снимал свое яке и състава му,тествал съм го до под -8°C плюс поларена горна дреха,за ръцете и краката имам допълнителни крачоли и ръкави при различни температурни амплетуди.При необходимост мога да снимам цялото облекло за целта което ползвам.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Sartor » Пон Ное 07, 2016 1:30 pm

Speedmaster™ написа:Искам само да попитам когато сте вече на работа ще сменяте ли облеклото с което карате или ще се ползва през деня,при смяна може да ползвате стандартни дрехи за колоездене или други имащи следния състав във тях в проценти...polyester,polyurethane,polyamide,elastane и други подобни без памук който задържа водата и бавно изсъхва.В декатлон наскоро гледах че има промоции на такива облекла,втора употреба дрехи също се откриват такива на ниски цени понякога доста запазени.На снимката съм снимал свое яке и състава му,тествал съм го до под -8°C плюс поларена горна дреха,за ръцете и краката имам допълнителни крачоли и ръкави при различни температурни амплетуди.При необходимост мога да снимам цялото облекло за целта което ползвам.


На работа обикновено се преобличам - най-малкото тениската, защото да не се оплакват колегите. :D

А ако работиш в себеуважаваща се фирма, която да предоставя място да се измиеш, тогава по-добре да се и замиеш (както днес примерно е доста топло за сезона). В по-студените месеци до -7 съм използвал само ветровка, термобельо, клин, стари къси панталони за 5лв, кърпа за глава - задължително 2 (една за връщане и една за отиване до работа, ако не смогне да изсъхне случайно). Ръкавиците - взех последно едни на Pearl Izumi за 20лв (с края на миналия сезон и за това цената беше нормална) - като задължително нося и едни по-проветриви ако вечерта е по-топло.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Vorac » Пон Ное 07, 2016 7:26 pm

Speedmaster™ написа:Искам само да попитам когато сте вече на работа ще сменяте ли облеклото с което карате


Досадна история. Имам 2 чифта дрехи на работа за непредвидени случаи (приемрно да завали, когато съм вече тръгнал). Но гледам да се обличам така че да ми е леко хладно, за да не се потя много и да не се налага да прекарвам 15 минути в тоалетната.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Speedmaster™ » Вто Ное 08, 2016 2:15 am

Изображение
http://youtu.be/kGyTdklpnVM
За града трябва облекло подобно на снимката,при познаване на материте могат да се открият много такива в декатлон и други спортни магазини.Идеята ми беше че може да се ползват стандартните дрехи за шосейно колоездене с смяна преди работа,резервните нормални са в раница или на работното място.Хигиената е на първо лице и по възможност може да се вземе душ преди работния ден,имах такъв период в който пътувах 2х53км.на ден за работа и душа бе задължителен.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Облекло за студено време при градско каране?

Мнениеот Speedmaster™ » Вто Ное 08, 2016 10:06 am

Изображение
http://www.decathlon.bg/p/8315313_nepro ... /272-200-s
За дъжд може да ползвате следното яке,тези дни го видях на промоция към 19лв.открива се и червен цвят.Може да се комбинира с различни други дрехи при студено време дори да не вали дъж,предпазва от вятър.Има подобни панталони с такава защита и гамаши за обувките.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта