тегло и велосипед:)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

тегло и велосипед:)

Мнениеот zhelyazkov » Пон Авг 29, 2016 1:41 pm

Вероятно има сходна тема ,но не я намери. Извинявам се за евентуалното дублиране.
Въпроса ми е следния: За какво тегло на велосипедистта се правят масовите велосипеди? В частност ме интерисува http://dragbicycles.com/bg/bike/grand-canyon-comp/ ,дали ще има проблем да ме издържи аз съм 85кг + раница около 5кг + дрехи и обужки 3-4кг ,дефакто някъде към 95 кг дали ще му бъдат проблем? Ще си карам по асфалт,павета и от време на черни пътища/но съвсем добре оформени - ще ги нарека НЕекстремни:)/?
zhelyazkov
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 8:07 pm

Re: тегло и велосипед:)

Мнениеот victortrt » Пон Авг 29, 2016 1:51 pm

Виж тук - http://dragbicycles.com/bg/%D0%BF%D0%BE ... /warranty/ и по специално ето това, което ти трябва: -Допустимото тегло на колоездач:
до 160 кг. за алуминиеви и стоманени рамки без задно окачване.
до 130 кг. за шосейни велосипеди.
до 100 кг. за карбонови рамки и рамки със задно окачване.
Принципът е, че нормалното колело /с твърда рамка/ е като мравката - може да носи 10 пъти своето тегло без проблем.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: тегло и велосипед:)

Мнениеот kawasuna » Пон Авг 29, 2016 11:03 pm

Странна работа.Мислех си че карбона е по-здрав от алуминия.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: тегло и велосипед:)

Мнениеот L&R » Вто Авг 30, 2016 6:20 am

За твоите килограми няма никакъв проблем, иначе някои производители си дават като параметър допустимо натоварване.

Примерно:
https://www.stevensbikes.de/2015/index. ... lang=en_US
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: тегло и велосипед:)

Мнениеот светльо-toxin34 » Пет Мар 17, 2017 9:41 pm

Точно преди година и половина, бях 145 кг ...освинил се бях много- след операция ... . След консултация с лекар, разбрах че с велосипед е по-лесно да свалиш като за начало някое и друго килце . Е да, ама освен килограмите, след операцията бях и без работа, та това с колелото ми изглеждаше като далечен блян . Един приятел ми подари неговото- стар български МТБ. Стоманена рамка, V брайкове спирачки и 21 скорости . Алуминкявите едностенни капли, станаха на безкрайност за месец ... . Разгеле започнах и работа, та от първата заплата подмених това онова- по здрави капли, нови курбели, нови V брейкове... . За 6 месеца- основно каране до работата- свалих килограмите на 130 . На 6-тия месец, теглих един кредит и се сдобих с чисто ново колело .
естествено в долния ценови сегмент- 600 лева . Декатлонски B-twin . За още някой и друг лев- калници, фарове, каски, джърсита, якета ..и се започна .
А Нови хан, а Вакарел, а Елин Пелин.... . Декатлончето издържа . И аз също ...:) . Сега съм под 120 кг ...и продължавам да свалям . Стария кабелен километраж замина при едно падане с навъртяни 3000 км- за 5 месеца . на новия- без кабелен- само 700 от януари до сега .
Та килограмите не са голяма пречка или фактор . Важно е желанието . Всеки твърдак би издържал , стига да не се помислите за състезател .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта