Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Авг 07, 2017 10:11 am

lycanr написа:Извинявам се , ако някой вече е питал това(аз поне не намерих), можем ли да очакваме XL рамки в близкото бъдеще, да кажем, до края на годината на RS и QRS ?


Здравей,
Да. Ще има ХЛ и от двете рамки. Даже вече имаме мостри. Понеже имахме няколко човека, които много искаха ХЛ рамки сме поръчали повече мостри, така че имаме за продаване някое друго колело. Скоро ще пуснем снимки.
Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Авг 07, 2017 10:12 am

5L написа:
Pulse написа:Здравей,
Мострите ни вече пристигнаха и ни харесват. Така че ще правим поръчки в близките седмици. Кето значи... след около 4- 5 месеца... Би трябвало да имаме колела около началото на 2018та.
Поздрави

Можете ли да дадете малко повече информация за брой нови модели и ценови клас?


Здравей,
Още малко ще задържим с представянето на новите модели. Предполагам че ще може да се видят през средата на Септември.
Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Авг 07, 2017 8:46 pm

Този уикенд имах възможността да се кача на RS XL рамка и заедно с окомплектовката колелото излежда много кораво.
Ще гази по ендуро трасетата, стига да имаш смелост и умения да го пуснеш надолу.

Иначе явно няколко човека имаме желание за XL рамка, дано само финансите ни позволят да ъпгрейднем.
Миналата година направих компромис с размера, тъй като намерих прилична L рамка и макар да съм доволен от нея ми идва леко къса за моите 195см.

Като цяло и на старо е доста трудно да се вземе нещо читаво XL на достъпна цена, пада голямо дебнене. По-ниските колоездачи са доста по-облагодетелствани в това отношение.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот stoyancha » Съб Авг 19, 2017 5:43 pm

Интересно как геометрията на RS модела от М към Л бие повече на скок към ХЛ и в случая М ми е малко, а Л голямо.
ПС. Оправете си банера с градусите на челото при RS 2 модела.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Авг 21, 2017 4:21 pm

stoyancha написа:Интересно как геометрията на RS модела от М към Л бие повече на скок към ХЛ и в случая М ми е малко, а Л голямо.
ПС. Оправете си банера с градусите на челото при RS 2 модела.


Здравей,
Много ни стана интересно колко си висок? Защото това е първия подобен коментар. Аз карам М, който ми е перфектен. Висок съм 173. Л размер предпочитат хората над 180 см. Вече ще има и ХЛ, защото се оказа че Ла съвсем не е достатъчно голям за хора над 190, а такива има доста.
Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот stoyancha » Пон Авг 21, 2017 4:35 pm

Pulse написа:
stoyancha написа:Интересно как геометрията на RS модела от М към Л бие повече на скок към ХЛ и в случая М ми е малко, а Л голямо.
ПС. Оправете си банера с градусите на челото при RS 2 модела.


Здравей,
Много ни стана интересно колко си висок? Защото това е първия подобен коментар. Аз карам М, който ми е перфектен. Висок съм 173. Л размер предпочитат хората над 180 см. Вече ще има и ХЛ, защото се оказа че Ла съвсем не е достатъчно голям за хора над 190, а такива има доста.
Поздрави


183см. И reach, за да ми комфортен 444-448.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Авг 22, 2017 8:51 am

stoyancha написа:183см. И reach, за да ми комфортен 444-448.


При ръст 183 не мога да повярвам че Л размер ти е голям. С този ръст би трябвало да е точно за теб. Идвай да мериш пак :D
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Torero » Чет Авг 24, 2017 4:40 pm

Искам да попитам хората от Pulse дали се предвижда някаква промяна в окомплектовката на QRS за новият сезон ?
Torero
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пет Апр 22, 2016 6:28 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Пет Авг 25, 2017 8:27 am

Не съм от екипа на Пулс, но щом за RS се обмисля още 1, нова, сглобка, 100% същото ще се отнася и за QRS-а. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Авг 25, 2017 9:17 pm

Така и така стана и тема с пожелания - а дядо Коледа ще донесе ли и агресивна 29ка без boost и с BSA средно :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот светльо-toxin34 » Съб Авг 26, 2017 6:30 am

Ами ... от оня ден съм горд собственик на ST-1, като за изминатите вече 50+ километра, главно в София и из софийските дупки, мога да кажа,че велосипеда е отличен . За какви дупки по улиците си говорите ? Няма такива ! 29-ките газят без проблем .Вилката обира всичко което можеш да и предложиш .Скоростите даже са в повече за из София . Изобщо колелцето ми пасна като ръкавица . Днес мисля да го изкарам до яз Огняново....
Pulse- благодаря ви .
А ...да ... помислете за твърдаците, за поне още 2-3 вида ( размери) седалки ...тази ми идва малко твърдичка и тясна . Знам, че е "стандарт"..но не всеки велосипедист е със "стандартен" задник :) .... може да се оскъпи малко модела, но и педалите е добре да са с малко по големи пинове ...тези се "хлъзгат" леко по маратонката .
Така бях свикнал с механичните дискови, че сега с хидравликата още не мога да свикна.....та на два-три пъти вдигах задна гума :) .
пожелавам само първи места на велосипедите ви , във всички видове класации и само медали за състезателите ползващи ги .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Авг 28, 2017 9:02 am

Torero написа:Искам да попитам хората от Pulse дали се предвижда някаква промяна в окомплектовката на QRS за новият сезон ?


Здравей,
Да. Ще има. От новия сезон ще има и колела с монтаж Шимано. Така че ще са доста различни.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Авг 28, 2017 9:05 am

Pr3d4t0R написа:Така и така стана и тема с пожелания - а дядо Коледа ще донесе ли и агресивна 29ка без boost и с BSA средно :D


Ще има нова 29ка, по-лека и с горното описание. Даже вече сглобихме първата мостра! Много ни радва, сигурни сме че ще се хареса!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Авг 28, 2017 9:34 am

@светльо-toxin34
Благодарим за пожеланията!!!
Относно седалките - за съжаление няма начин да са удобни на всички... факт.
Педалите пък са въпрос на предпочитание. Някой хора не искат пинове, за да не си нараняват краката, други карат със закопчаващи се такива. Та педалите, които слагаме на колелата са по-скоро нисък клас, но поне са алуминиеви и здрави. Други фирми ( Спешалайзд напр.) слагат пластмасови, такива с които да може да си откараш колелото от магазина, но в никакъв случай не стават за каране...
Иначе сме много щастливи, че си доволен от колелото си! :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Авг 28, 2017 10:36 am

Pulse написа:
Pr3d4t0R написа:Така и така стана и тема с пожелания - а дядо Коледа ще донесе ли и агресивна 29ка без boost и с BSA средно :D


Ще има нова 29ка, по-лека и с горното описание. Даже вече сглобихме първата мостра! Много ни радва, сигурни сме че ще се хареса!


Уупс - пропуснал съм да напиша да е с поне 140 ход на задницата :popcorn:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот RosenMTB » Сря Авг 30, 2017 10:46 am

Поздрави на екипа на Пулс и похвала за начина ви на работа и качеството на продуктите! Бих искал да попитам, планирана ли е нова окомплектовка на СТ1 със задвижване на ШИМАНУ, за следващия сезон? И, ако е така, на коя серия на ШИМАНУ бихте заложили? :) :agree:
RosenMTB
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 02, 2017 9:25 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Авг 30, 2017 2:17 pm

Pulse написа:
Torero написа:Искам да попитам хората от Pulse дали се предвижда някаква промяна в окомплектовката на QRS за новият сезон ?


Здравей,
Да. Ще има. От новия сезон ще има и колела с монтаж Шимано. Така че ще са доста различни.


Кога се предвижда да излязът колелата с монтаж на Шимано?
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот valenci » Пон Сеп 11, 2017 11:22 am

Тъй като сайтът на Пулс не работи, подозирам, че в момента го ъпдейтват и скоро ще видим новите модели. :)
valenci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 10:53 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Сеп 11, 2017 2:21 pm

valenci написа:Тъй като сайтът на Пулс не работи, подозирам, че в момента го ъпдейтват и скоро ще видим новите модели. :)


Сайтът поне при мен си работи.Иначе и аз съм в очакване на някой нов модел
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Сеп 11, 2017 3:13 pm

Хм... сайта би трябвало да си работи. Ще проверим.
Що се отнася до новините... ще има! И нов сайт и нови модели :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Сеп 11, 2017 3:14 pm

Petar_stoychev написа:
Pulse написа:
Torero написа:Искам да попитам хората от Pulse дали се предвижда някаква промяна в окомплектовката на QRS за новият сезон ?


Здравей,
Да. Ще има. От новия сезон ще има и колела с монтаж Шимано. Така че ще са доста различни.


Кога се предвижда да излязът колелата с монтаж на Шимано?


За 2018г. ще има доста модели с Шимано. Със сигурност QRS ще е един от тях!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Сеп 11, 2017 3:18 pm

RosenMTB написа:Поздрави на екипа на Пулс и похвала за начина ви на работа и качеството на продуктите! Бих искал да попитам, планирана ли е нова окомплектовка на СТ1 със задвижване на ШИМАНУ, за следващия сезон? И, ако е така, на коя серия на ШИМАНУ бихте заложили? :) :agree:


За следващия сезон предвиждаме няколко нови твърдака, както и лек ъпдейт на сегашната рамка СТ. И тъй като СТ ще бъде по-бюджетно колело ще бъде с Аливио. Ще има и сглобка със Срам, която за сега ще премълча...
Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Пон Сеп 11, 2017 3:32 pm

Да споделите като пуснете СТ с аливио. Надяваме се да е с курбели с куха ос и шадоу+ дерайльор.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот valenci » Пон Сеп 11, 2017 3:49 pm

При мен не работеше от два-три дни, сега работи. Чакаме моделите. :)
valenci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 10:53 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот BoyanZafirov » Чет Сеп 21, 2017 10:14 am

Здравейте Pulse,

Скоро ли ще бъдат представени новите модели твърдаци? Искам да взема ST1 през октомври, но ми се ще да видя дали да не чакам до началото на 2018.
BoyanZafirov
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 1:27 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Пет Сеп 29, 2017 2:09 pm

Здравейте, интересувам се от това, колко е максималния балон гума, която може да бъде сложена на ST1 като задна?

Може ли да влезе 2.4 или няма шанс? За конкретната гума за която се чудя дали ще стане е тази:

CONTI Външна 27.5x2.4 / 60-584 BARON PRO СГЪВАЕМА

https://velosiped.bg/mtb-210/gumi/v-nsh ... vaema.html

А дори и да влезе тази гума, колко ли разстояние ще остане между гумата и рамката?

Интересувам се и от това какъв балон гума може да влезе на вилката Recon на ST1?

Може би 2.4?

Някакви предположения и коментари?

Благодаря предварително. : )
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Пет Сеп 29, 2017 6:55 pm

За вилката не мисля, че ще има проблем, но в рамката отзад по-скоро няма да може да влезе, защото 2.25 влиза, но стои сравнително близо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Нед Окт 01, 2017 11:56 am

THEZOGGO написа:Здравейте, интересувам се от това, колко е максималния балон гума, която може да бъде сложена на ST1 като задна?

Може ли да влезе 2.4 или няма шанс? За конкретната гума за която се чудя дали ще стане е тази:

CONTI Външна 27.5x2.4 / 60-584 BARON PRO СГЪВАЕМА

https://velosiped.bg/mtb-210/gumi/v-nsh ... vaema.html

А дори и да влезе тази гума, колко ли разстояние ще остане между гумата и рамката?

Интересувам се и от това какъв балон гума може да влезе на вилката Recon на ST1?

Може би 2.4?

Някакви предположения и коментари?

Благодаря предварително. : )


Здравей,

Преди да отговоря, ще направя уточнението, че СТ моделите са 100% крос кънтри колела! Които не са мислени за прекалено агресивно каране, въпреки че геометрията им предразполага за такова.
С гума 2.4 отпред няма да има проблем. Но в рамката със сигурност няма да се побере. Мисля че максимума е 2.35 и то не всички. ( знаете има разлики)

Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Kruder » Съб Окт 07, 2017 9:49 am

В сряда взех RS2 и съм супер доволен след теста вчера, по черните пътища на Батулия и Буковец. За пръв път карам колело дето да не скърца, тропка, чука и т.н...Върти се леко, не лашка и надолу лети с 800, което си е една прилична скорост :beer:
Kruder
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 08, 2012 11:51 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gecata100 » Пон Окт 09, 2017 5:56 pm

Кога да очакваме повече инфо за новите твърдаци? Като комплектация, снимки , цени? :beer:
Gecata100
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Мар 07, 2015 8:10 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта