Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот iL Diavolo » Сря Апр 26, 2017 11:58 am

hitar_potar написа: ...................
- има ли някакъв шанс при поръчка и желание на клиента последния да си получи рамката така, небоядисана (или т.нар. RAW)? :D :beer:


+1 :clap:

Някъде видях снимка на байк с цвят бордо или кафяво , не помня точно кой модел беше , но на него гордо стоеше бранда "PULSE" . Това супер специална поръчка ли е ?
!!! със скотовете съм !!!
Аватар
iL Diavolo
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 5:55 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Сря Апр 26, 2017 2:28 pm

Абе то и на 1 наш съфорумник жената (ако правилно съм навързал нещата :beer: ) преди няколко дни се сдоби с тревисто-зелен RS1, предполагам си е до поръчка някаква и достатъчно желание да изчакаш евентуално някой друг ден в повече за доставка на байка. Но на мен ми е интересна опцията без боя дали е налична, щото снимката, качена в първоначалната статия на бате ви Любо Ботушаров, показваше една адски секси рамка... ;) :eyebrow:
Pulse написа:
Много благодарим за коментара ти!!! Точно такива коментари са ни нужни за да си сверяваме часовниците :beer:

Ами стараете се - заслужавате ги! Искрено се надявам да се уредя с вашо произведение, ако при мен се наредят нещата. Пък идеалния вариант е да дойда да си го взема лично от базата ви, ако подобно нещо е възможно. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Апр 27, 2017 12:20 pm

hitar_potar написа:
Pulse написа:Здравей,
Да, и ние сме съгласни че двата модела на RS са доста близки. Причината е че сме ограничени от към възможностите за окомплектовка. А иманно вилка с поне 170 ход и скоростна система 1Х. Към момента в който правихме тези колела NX не беше наличен за поръчване. За съжаление няма как да има RS, който да струва 3000 лв., поради въпросните специфики ( 170 вилка, 1Х скорости) 1Х10 за нас не е опция, както и ендуро колело без Dropper seat post.
Относно въпроса за частите, с които да можеш да си правиш къстъм колело: Това е вариант към който гледаме за бъдеще. Защо не сега? Защото за съжаление трябва да поръчаме частите, които ползваме за производството на колела поне 4 месеца по-рано, което значи че трябва да имаме нечовешка наличност от различни компоненти... И вторяия може би по-голям проблем е че трябва да изчакаме да получим поръчка от клиент, за да задействаме производството, което е пълен кошмар за планиране. Няма как да произведем предварително всякакви варианти + различните им цветове, които да стоят на склад... Но пак ще кажа, че това е идеалния вариант за клиента. А ние искаме да угодим на клиентите си максимално!
За сезон 2018 със сигурност няма да имаме модел за спускане. Защото не искаме да имаме посредствена рамка. А това да имаш рамката, която би искал да продаваш не е никък лесно ( и евтино)...

Много благодарим за коментара ти!!! Точно такива коментари са ни нужни за да си сверяваме часовниците :beer:

Благодаря за подробния и бърз отговор. А да разбирам ли, че има някакъв теоритичен шанс за сезон 2018 да има възможност за сглобка с NX-групсет? :)
И ако да, ориентировъчно каква би била цената му? И също така, синия ви цвят за рамка е страхотен, но да попитам - когато излезе първата статийка от Любо Ботушаров относно Пулс, за заглавна снимка бе закачена гола, небоядисана мека рамка (нз дали бе QRS или RS) - има ли някакъв шанс при поръчка и желание на клиента последния да си получи рамката така, небоядисана (или т.нар. RAW)? :D :beer:


Здрасти пак.
Сглобките, които предвиждаме за следващия сезон не включват NX. Защо? Защото цените на Срам се вдигнаха и NX би струвал колкото GX сега. За сметка на това планираме да има вариант със Shimano SLX. За цената обаче ще се въздържа да коментирам. Прекалено рано е.
Относно желанието за RAW рамка: да, бихме могли да ти направим колелото така. Само че с ваденки и лак, защото алуминия хваща окис и изглежда зле след като се покара и нацапа.
Може да видиш как изглежда такова колело тук: https://www.facebook.com/pulsecycles/ph ... =3&theater

Подрави!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Апр 27, 2017 12:23 pm

hitar_potar написа:Абе то и на 1 наш съфорумник жената (ако правилно съм навързал нещата :beer: ) преди няколко дни се сдоби с тревисто-зелен RS1, предполагам си е до поръчка някаква и достатъчно желание да изчакаш евентуално някой друг ден в повече за доставка на байка. Но на мен ми е интересна опцията без боя дали е налична, щото снимката, качена в първоначалната статия на бате ви Любо Ботушаров, показваше една адски секси рамка... ;) :eyebrow:
Pulse написа:
Много благодарим за коментара ти!!! Точно такива коментари са ни нужни за да си сверяваме часовниците :beer:

Ами стараете се - заслужавате ги! Искрено се надявам да се уредя с вашо произведение, ако при мен се наредят нещата. Пък идеалния вариант е да дойда да си го взема лично от базата ви, ако подобно нещо е възможно. :)


Пак ще кажа, че всички са добре дошли на място във фабриката ни. Освен това са добре дошли да тестват колелата в реална среда. В парка зад фабриката. Има всичко нужно за един истински тест райд. Стръмно надолу/нагоре, камъни, серпентини и т.н. :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот AMICA » Чет Апр 27, 2017 1:54 pm

hitar_potar написа:Абе то и на 1 наш съфорумник жената (ако правилно съм навързал нещата :beer: ) преди няколко дни се сдоби с тревисто-зелен RS1, предполагам си е до поръчка някаква и достатъчно желание да изчакаш евентуално някой друг ден в повече за доставка на байка. Но на мен ми е интересна опцията без боя дали е налична, щото снимката, качена в първоначалната статия на бате ви Любо Ботушаров, показваше една адски секси рамка... ;) :eyebrow:
Pulse написа:
Много благодарим за коментара ти!!! Точно такива коментари са ни нужни за да си сверяваме часовниците :beer:

Ами стараете се - заслужавате ги! Искрено се надявам да се уредя с вашо произведение, ако при мен се наредят нещата. Пък идеалния вариант е да дойда да си го взема лично от базата ви, ако подобно нещо е възможно. :)



"Жената" е желязна ти е логиката :beer: Май става въпрос за моя велосипед :D

Да се похваля и аз вече съм горд собственик на Pulse RS1 - невероятен велосипед поздравления към производителите :beer: Колелото притежава отлична стабилност, прегазва всичко под гумите си и е с изключително добра геометрия. Какво да кажа освен, че се чувствам невероятно, когато го карам и не спирам да мисля за него да ме прощава мъжът ми :)
Искам и да изпозвам форума за да благодаря на целият екип на Pulse cycles за възможноста да направя избор на окомплектовката и цвета на колелото. Определено ме спечелихте с личното отношение и прекият контакт по-време на създаването на колелото ми. :beer:

Успех!
Животът е като каране на колело – трябва да поддържаш добър баланс и да не спираш да се движиш.
Аватар
AMICA
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:31 pm
Местоположение: Sofia

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Апр 27, 2017 4:33 pm

Pulse написа:...

Звучи чудесно! Живот и здраве ще се запознаем! :)
NX или SLX - без значение. Идеята е само да се докопам до ваш екземпляр, аз така или иначе с течение на времето ще го изменя както аз си знам. :D
Ще е интересно да се види и пробва - определено възможността за разходка до София с цел личен избор и евентуално тест е изключително съблазняваща! :beer:
AMICA написа:

"Жената" е желязна ти е логиката :beer: Май става въпрос за моя велосипед :D

Да се похваля и аз вече съм горд собственик на Pulse RS1 - невероятен велосипед поздравления към производителите :beer: Колелото притежава отлична стабилност, прегазва всичко под гумите си и е с изключително добра геометрия. Какво да кажа освен, че се чувствам невероятно, когато го карам и не спирам да мисля за него да ме прощава мъжът ми :)
Искам и да изпозвам форума за да благодаря на целият екип на Pulse cycles за възможноста да направя избор на окомплектовката и цвета на колелото. Определено ме спечелихте с личното отношение и прекият контакт по-време на създаването на колелото ми. :beer:

Успех!

За твоя байк ставаше дума - аз тей си се изразявам с тва "жената". :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот omax » Чет Апр 27, 2017 4:35 pm

Присъединявам се към похвалите за целия Pulse екип.
Прекрасно и човешко отношение, компетентно мнение и....резултата е един RS в багажника:-)
Възможността да се пробва байка и да се попита за всичко е рай за потенцилния и себе уважаващия се клиент.
С подобен продукт и отношение, успеха е им е гарантиран.
Българска фирма (производител), български байкъри и компетентност. Какво повече да иска човек?
Поздравления и благодарности!
omax
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 12:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Пет Апр 28, 2017 12:18 pm

Случайно попаднах на това https://www.facebook.com/pulsecycles/ph ... =3&theater

тоест, че имате оценка от някакви германци, обаче, не мога да им отворя сайта за да разбера на база на какви тестове и сравнения са оценили моделчето и марката

https://worldofmtb.de/

https://worldofmtb.de/magazin/

Много е възможно проблемът да е в моя телевизор и само аз да не мога да отворя линковете.

Та, на какво е базирана оценката?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот veskoz » Пет Апр 28, 2017 4:12 pm

THEZOGGO написа:Та, на какво е базирана оценката?

Аз предполагам, че е базирана на мнението на хора чийто и възможности, и опит тотално превъзхождат нашите, тъй че...
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Пет Апр 28, 2017 5:14 pm

veskoz написа:
THEZOGGO написа:Та, на какво е базирана оценката?

Аз предполагам, че е базирана на мнението на хора чийто и възможности, и опит тотално превъзхождат нашите, тъй че...


Не си падам по предположенията. Бих искал да прочета конкретно и по какъв начин са стигнали до оценката. Например полеви тест и на какъв терен е правен, продължителност на тестовете, снимков материал, видео материал. Просто не ми се отварят линковете, затова повдигнах въпроса. Любопитен съм да науча нещо ново и интересно. Надявам се да не е проблем.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот moridinbg » Пет Апр 28, 2017 6:15 pm

На сайта им още са за 2016 само - https://worldofmtb.de/material/best-of/bike/
Но така като гледам, който не е направил колело, само той не е Best of MTB 2016...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Пет Апр 28, 2017 6:26 pm

усещам се че искам и аз пулс :evil:
Тея, честито за байка!
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот I.nfraR.ed » Пет Апр 28, 2017 10:30 pm

Аз рамка на Pulse исках да взема още миналата година като сглобявах колело, но не можах да ги дочакам.

Към @Pulse: Има ли някакъв шанс да пуснете и по-голяма рамка? При доста марки е така - размерите вървят през 10см като максимално се предвиждат колоездачи по 190см и се получава малко тия по-високите "кучета ги яли".
Аз съм 195см и реално не виждам голям смисъл да сменям сегашната ми рамка с друга L-ка. Аз така или иначе съм със 160мм Mattoc вилка, та съвсем не пасват нещата. Явно ще чакам по-добри времена.

Добавих размерите на моята, както и на Transition Patrol XL за сравнение с RS.
Някои от размерите са директно от производителя, други ги измерих на ръка, така че със сигурност не са 100% точни. Реално попадам между QRS и RS със сегашната рамка.

Изображение
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот I.nfraR.ed » Съб Апр 29, 2017 12:29 am

Направил съм малко грешки: standover на моята е 815 (не 850), а ходът на Transition-a е 160/155 (ne 160/160)
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Май 02, 2017 12:43 pm

THEZOGGO написа:Случайно попаднах на това https://www.facebook.com/pulsecycles/ph ... =3&theater

тоест, че имате оценка от някакви германци, обаче, не мога да им отворя сайта за да разбера на база на какви тестове и сравнения са оценили моделчето и марката

https://worldofmtb.de/

https://worldofmtb.de/magazin/

Много е възможно проблемът да е в моя телевизор и само аз да не мога да отворя линковете.

Та, на какво е базирана оценката?


Здравей,
Да, все още не са качили на сайта си защото има хартиено списание. Явно чакат да се продаде.
Как попаднахме в тази класация? Те ни потърсиха и ни обясниха за този брой, в който качват избрани продукти. Помолиха ни да им изпратим колело ( както бихме го пратили на клиент) и го задържаха около 2 месеца. Какво са правили? Дали са го тествали? Само те могат да кажат. Но това, което ние можем да кажем е че на нас това не ни струва и стотинка, а съм сигурен че имат доста рекламодатели, чиито колела ги няма в този Best of 2017 брой. Ние се надяваме да имат някакви обективни критерии. Между другото очакваме ревю пак на RS1 от още едно немско списание съвсем скоро! В него вече знаем как ги тестват. И освен че тестват нашето, тестват и още предложения на подобна цена. Нямаме търпение да разберем как са ни класирали :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Май 02, 2017 12:46 pm

Към @Pulse: Има ли някакъв шанс да пуснете и по-голяма рамка? При доста марки е така - размерите вървят през 10см като максимално се предвиждат колоездачи по 190см и се получава малко тия по-високите "кучета ги яли".
Аз съм 195см и реално не виждам голям смисъл да сменям сегашната ми рамка с друга L-ка. Аз така или иначе съм със 160мм Mattoc вилка, та съвсем не пасват нещата. Явно ще чакам по-добри времена.

Да ще има ХЛ размер. И той ще ти хареса! Мисля че ще може да се продават скоро. ( до 2 месеца)

Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Вто Май 02, 2017 11:47 pm

Pulse написа:Здравей,
Да, все още не са качили на сайта си защото има хартиено списание. Явно чакат да се продаде.
Как попаднахме в тази класация? Те ни потърсиха и ни обясниха за този брой, в който качват избрани продукти. Помолиха ни да им изпратим колело ( както бихме го пратили на клиент) и го задържаха около 2 месеца. Какво са правили? Дали са го тествали? Само те могат да кажат. Но това, което ние можем да кажем е че на нас това не ни струва и стотинка, а съм сигурен че имат доста рекламодатели, чиито колела ги няма в този Best of 2017 брой. Ние се надяваме да имат някакви обективни критерии. Между другото очакваме ревю пак на RS1 от още едно немско списание съвсем скоро! В него вече знаем как ги тестват. И освен че тестват нашето, тестват и още предложения на подобна цена. Нямаме търпение да разберем как са ни класирали :-)


Благодаря за отговора. Ще ми бъде много интересно да прочета ревютата за Pulse. Ако сте дали колело на немското ендуро маг, тогава теста ще е доста интересен.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Май 03, 2017 11:25 am

Явно не само ние харесваме RAW финиша!
Pulse RS1 RAW e BIke of the day във VITAL MTB!!!
http://www.vitalmtb.com/community/Alexa ... etup,34479
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот iPop » Сря Май 03, 2017 5:09 pm

Pulse написа:Явно не само ние харесваме RAW финиша!
Pulse RS1 RAW e BIke of the day във VITAL MTB!!!
http://www.vitalmtb.com/community/Alexa ... etup,34479


Здравейте,

Прави ми впечатление, че подсилката на седалковата тръба на RAW модела от статията на vitalMTB е различна от тази на велосипедите показани на сайта. Откъде идва разминаването?

И още един въпрос - дали е възможно с 26 инчови колела да се направи сглобка на тази рамка или средното ще дойде много ниско?

Благодаря.

П.С. наистина изглежда много добре велосипеда от bike check-a на vitalMTB. Поздравления :beer:
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Май 03, 2017 6:23 pm

iPop написа:Здравейте,

Прави ми впечатление, че подсилката на седалковата тръба на RAW модела от статията на vitalMTB е различна от тази на велосипедите показани на сайта. Откъде идва разминаването?


Зависи от размера на рамката,съответно по-голяма рамка по-голяма подсилка :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Май 05, 2017 2:25 pm

Точно така. Според размера са. На С размер няма дупка, на М е малка, на Л по-голяма. Рамката е еднаква, просто седалковата тръба става по-дълга с порастването на размера.
Ако трябва да бъда честен не сме слагали 26ци. Просто нямаме такива капли... Не вярвам да стане супер ниско средното.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот iPop » Пет Май 05, 2017 3:02 pm

Pulse написа:Точно така. Според размера са. На С размер няма дупка, на М е малка, на Л по-голяма. Рамката е еднаква, просто седалковата тръба става по-дълга с порастването на размера.
Ако трябва да бъда честен не сме слагали 26ци. Просто нямаме такива капли... Не вярвам да стане супер ниско средното.


Питам понеже се оглеждам за нова рамка, а пък не ми се сменя размера на колелата :D Ще се опитам да пресметна разликата във височината и ще пиша тук :beer: Даже съм навит, ако има как да видя как ще е рамката със сегашните ми капли :D
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Пет Май 05, 2017 3:40 pm

Според мен с 26-ци ще падне на около 330-335 мм средното, което е ниско, но не прекалено ниско - ще закачаш тук-там педалите по пътеки с коловози и може би венеца при някои високи прагове, ама то с това колело праговете обикновено се скачат. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот SStoeV » Пет Май 05, 2017 3:42 pm

iPop написа:
Pulse написа:Точно така. Според размера са. На С размер няма дупка, на М е малка, на Л по-голяма. Рамката е еднаква, просто седалковата тръба става по-дълга с порастването на размера.
Ако трябва да бъда честен не сме слагали 26ци. Просто нямаме такива капли... Не вярвам да стане супер ниско средното.


Питам понеже се оглеждам за нова рамка, а пък не ми се сменя размера на колелата :D Ще се опитам да пресметна разликата във височината и ще пиша тук :beer: Даже съм навит, ако има как да видя как ще е рамката със сегашните ми капли :D

Ако искаш може да ти съдействам с моето колело, само че е QRS. Ако ти върши работа за пробата - пиши да се разберем нещо. :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Пет Май 05, 2017 3:49 pm

Admin написа:Според мен с 26-ци ще падне на около 330-335 мм средното, което е ниско, но не прекалено ниско - ще закачаш тук-там педалите по пътеки с коловози и може би венеца при някои високи прагове, ама то с това колело праговете обикновено се скачат. :D

Аз на моя спускар съм на 340мм и не закачам нищо. По спомен още някой със Съндей като мен го караше с по-къс шок и средното беше към 320мм и пак нямаше проблеми. За мен 330-335 не е прекалено ниско. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Пет Май 05, 2017 8:22 pm

Е и аз казах, че не е прекалено, но си е ниско. Освен това много зависи къде ще се кара. По трасетата в байкпарковете ниското средно не е проблем, защото се кара предимно на скорост и повечето неща се прескачат. На технични и по-спънати пътеки е друго, понякога трябва и да се върти по силно пресечен терен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 05, 2017 10:31 pm

Аз карах с 26ци на Cube Stereo 160, което има същата височина средно като RS - след като ме хвърли два пъти заради спиране на средното в камък си взех 27.5 капли :D Основно карам по диви пътеки - на ендуро състезанията нямаше никакъв проблем така, но там теренът е доста зачистен и се кара обикновено на скорост. Наистина зависи къде караш най-често.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот I.nfraR.ed » Вто Май 09, 2017 11:58 am

Pulse написа:Към @Pulse: Има ли някакъв шанс да пуснете и по-голяма рамка? При доста марки е така - размерите вървят през 10см като максимално се предвиждат колоездачи по 190см и се получава малко тия по-високите "кучета ги яли".
Аз съм 195см и реално не виждам голям смисъл да сменям сегашната ми рамка с друга L-ка. Аз така или иначе съм със 160мм Mattoc вилка, та съвсем не пасват нещата. Явно ще чакам по-добри времена.

Да ще има ХЛ размер. И той ще ти хареса! Мисля че ще може да се продават скоро. ( до 2 месеца)

Поздрави


Благодаря за отговора. Ще продължавам да следя развитието на продуктите ви и като нищо след време да се оборудвам с ваша рамка.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Май 17, 2017 3:36 pm

Не можем да не се похвалим в темата за марката ни, че наше колело беше тествано в Германското списание Freeride Magazin заедно с:
Canyon Strive AL 4.0 Race, Cube Stereo 160 Hpa Race, Ghost Framr, Giant Reign 2 LTD-B , Propain Tyee Comp, Radon Swoop 170 7.0, Rose Uncle Jimbo 1, Votec VE Comp, YT Capra AL
Супер готино е да те наредят до изброените по-горе. А който има достъп до РЕПовете в Германия, може да си купи списанието и да прочете статията. Ние все още не сме я чели, но... знаем. И сме много, много щастливи :-)

http://www.freeride-magazine.com/magazi ... rettyPhoto[NEU: FREERIDE 2/17 – ab 16. Mai am Kiosk]/6/
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот newbiebg » Сря Май 17, 2017 4:53 pm

Браво! Поздравления за този успех! Продължавайте, моля, в същия дух! :-)
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron