Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот todor_todorov » Вто Яну 31, 2017 11:59 am

А какви са тези цени в ЕВРО?
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Яну 31, 2017 2:50 pm

Да. Меко казано са странни. Програмистите, които правят сайта нещо са объркали... чакаме ги да го поправят. Иначе цените ще са еднакви.


todor_todorov написа:А какви са тези цени в ЕВРО?
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот SStoeV » Вто Фев 28, 2017 8:39 am

Вчера си взех моя QRS2 - страхотен велосипед. Все едно беше настроен и направен точно като за мен, до колкото покарах в града се държи страхотно нямам търпение да дойдат почивните дни.
Благодаря и успехи на фирмата. :beer: :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Фев 28, 2017 11:26 am

Честито и от нас!
Ще се радваме да се засечем по пътеките!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Чет Мар 23, 2017 11:37 am

Замислих се тия дни каква точно е ролята на тази малка разлика в двата вида рамки на QRS 2 и в случай на поръчка само на рамка - коя точно би получил клиент ?
Прикачени файлове
Pulse QRS2 frame.jpg
(106.86 KiB) 338 пъти
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот psixopat » Чет Мар 23, 2017 11:39 am

Няма разлика в рамките. Има разлика в размера на рамката и съответно в подсилката между горната и седалковата тръба. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Чет Мар 23, 2017 11:52 am

Т.е. за по-големите размери рамки използват по-голямата подсилка. Ако правилно съм разбрал :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Мар 24, 2017 12:36 pm

Да, според размера е и подсилката. На С няма никаква дупка. На М е малка, а на Л е като на жълтото колело... по-големичка.
Каква ще ти се падне е според височината ти :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Пет Мар 24, 2017 1:03 pm

А защо цените са в евро /на твърдаците конкретно съм гледал/.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Пет Мар 24, 2017 1:27 pm

А, като пише евро горе, е в лева и обратно, тоест показва другия вариант. Сега разбрах, но не е най-логичното решение. Това да е проблема де. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Сря Апр 19, 2017 9:56 am

Случайно попаднах на този линк - http://allmountain.bg/shop/v/391-rs-1-2 ... results=48
Цената е странно ниска за този модел :dontknow:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Апр 21, 2017 8:48 am

Lucky Loser написа:Случайно попаднах на този линк - http://allmountain.bg/shop/v/391-rs-1-2 ... results=48
Цената е странно ниска за този модел :dontknow:


Здравей,
Имаше Pulse в Allmountain, защото магазина беше мой и можех да си позволя да продавам там без да има печалба за магазина. Тъй като вече не съм собстеник на Allmountain и няма причина да продават каквото и да било без да изкарват пари, вече не редлагат Pulse. А това колело явно са пропуснали да го махнат от сайта... ще ги помоля да го направят.
Относно цените и защо са били по-евтини. Мисля че някъде бяхме обяснили, но ще го направя пак. Ние не поръчваме всички части/рамки на куп, защото трябва да затворим големи количества пари, които да си стоят в склада. Правим по 2, 3 поръчки на сезон. Е, между първата поръчка и втората долата се качи с 30ст. а освен това и доставните цени на много от компонентите се качиха. Нямахме никакъв вариант да не актуализираме цените, тъй като маржа, който имаме нямаше толкова голям буфер. ( и сега го няма и ако се промени някой от компонентите в доставните цени, трябва да реагираме).
Та така...

Поздрави!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Съб Апр 22, 2017 9:27 am

Въпросчета към Пулс: смятате ли да предлагате и трети различен вариант сглобка в бъдеще? Или пък ако клиента желае, да внесе някакви промени в някоя от настоящите сглобки?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот valsbak » Съб Апр 22, 2017 1:56 pm

И аз да попитам. Планирате ли твърда рамка с конусно чело и проходна ос 12х142 мм ?
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот newbiebg » Нед Апр 23, 2017 12:22 pm

Много хубави велосипеди! Браво! Като дизайн са отлични, видях, че вече поне един човек е много доволен от тях и неслучайно (не изчетох всички коментри, за което се извинявам). Аз лично си оставам верен фен на "Спринт", но е хубаво да има конкуренция. Приветствам горещо всяко нова марка и модел български велосипеди! Успех на тази нова компания!
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Апр 24, 2017 3:58 pm

hitar_potar написа:Въпросчета към Пулс: смятате ли да предлагате и трети различен вариант сглобка в бъдеще? Или пък ако клиента желае, да внесе някакви промени в някоя от настоящите сглобки?


Здравейте,
Бихме се радвали ако споделите какъв вариант на велосипеда би ви харесал повече! За на такъв тип информация е много ценен.
И все пак, смятаме да добавим по-лека твърда алуминиева рамка, която ще бъде с по-висок клас монтажи ( поне 2) .

Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Пон Апр 24, 2017 4:08 pm

аз лично бих загледал твърдак с по висок монтаж ,а и карбонова рамка ако предложите ще е доста добре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот demeus » Пон Апр 24, 2017 4:16 pm

Смятам,че алуминиев 27,5 + твърдак,подходящ за по-агресивно каране би било добра идея
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Апр 24, 2017 4:40 pm

demeus написа:Смятам,че алуминиев 27,5 + твърдак,подходящ за по-агресивно каране би било добра идея


Подкрепям,аз лично бих се оборудвал с още един твърдак на Pulse ако изкарат нещо подобно :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот valsbak » Пон Апр 24, 2017 9:25 pm

29 инча, твърдак, алуминий, конус чело, вътрешно водене на жилата и маркуча на спирачката, задна проходна ос 12х142 или 12х148. Нещо такова :D
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Апр 25, 2017 9:50 am

valsbak написа:И аз да попитам. Планирате ли твърда рамка с конусно чело и проходна ос 12х142 мм ?

Здравей,
Да, планираме. С единствената разлика че "модерния" стандарт за проходна ос е 148мм. И нас ни дразни че постоянно се пръкват нови стандарти, но ако искаме да сме актуални се налага да следваме ( не сляпо) теченията...
Рамката за която говоря ще Ви хареса МНОГО!!!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Апр 25, 2017 9:51 am

demeus написа:Смятам,че алуминиев 27,5 + твърдак,подходящ за по-агресивно каране би било добра идея


ИДЕ!!! :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Апр 25, 2017 9:54 am

valsbak написа:29 инча, твърдак, алуминий, конус чело, вътрешно водене на жилата и маркуча на спирачката, задна проходна ос 12х142 или 12х148. Нещо такова :D


Точно такъв ще бъде новия твърдак. С единствената разлика че маркуча за спирачката няма да е в рамката. Ужасен pain in the ass е да се налага да се обезвъздушава спирачката при всяко монтиране/размонтиране от колелото. А и този маркуч ще минава по долната тръба, така че няма да е много пречещ.

Поздрави!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот demeus » Вто Апр 25, 2017 10:35 am

Pulse написа:
demeus написа:Смятам,че алуминиев 27,5 + твърдак,подходящ за по-агресивно каране би било добра идея


ИДЕ!!! :-)

СУПЕР ! А някакъв Джокер ще дадете ли ?
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Апр 25, 2017 2:24 pm

demeus написа:
Pulse написа:
demeus написа:Смятам,че алуминиев 27,5 + твърдак,подходящ за по-агресивно каране би било добра идея


ИДЕ!!! :-)

СУПЕР ! А някакъв Джокер ще дадете ли ?


Хубава ( агресивна) геометрия, 140 ход на вилката, Dropper seat post.
Скоро и снимки ще може :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Вто Апр 25, 2017 3:53 pm

Pulse написа:Здравейте,
Бихме се радвали ако споделите какъв вариант на велосипеда би ви харесал повече! За на такъв тип информация е много ценен.
... ( поне 2) .

Поздрави

Здравейте отново, снощи по някаква причина отговора ми на този Ви коментар не се е публикувал.
Както съм споменавал по-рано в тази тема, на мен лично ми се струва, че двете сглобки на RS модела (примерно) ми се струват прекалено близки като компоненти и като цена. Като и двете са над 4 бона, което си е цифричка за бг-реалността. Мислех си, че би се намерил пазар и на 1 сглобка примерно в диапазона 3000-3500лв, като за целта сглобката може да е с NX-групата на Срам или 1х10 Х5/Х7.
Другото, за което питах - за в бъдеще мислили ли сте да предлагате опцията за цялостна или частична промяна на дадена сглобка? Примерно по-скъпата сглобка на ендуро-модела, но отпред с Lyrik Dual Position Air примерно? Или с Guide Ultimate спирачки? Като всяка една такава промяна ще влияе и на крайната цена, разбира се.
В тон с последните мнения за нови модели от вас, да попитам отново, понеже бяхте споменали преди: докъде ориентировъчно сте стигнали с идеята за ваш модел за спускане? И ще се придържате ли към концепцията за окачване, подхваната с RS модела? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот valsbak » Вто Апр 25, 2017 8:14 pm

Pulse написа:
valsbak написа:И аз да попитам. Планирате ли твърда рамка с конусно чело и проходна ос 12х142 мм ?

Здравей,
Да, планираме. С единствената разлика че "модерния" стандарт за проходна ос е 148мм. И нас ни дразни че постоянно се пръкват нови стандарти, но ако искаме да сме актуални се налага да следваме ( не сляпо) теченията...
Рамката за която говоря ще Ви хареса МНОГО!!!


Няма лошо да предлагате този boost стандарт, много хора го хвалят, но това означава по-скъпи компоненти: нови главини, курбели, дерайльори. Добрите стари монтажи и капли не могат да се ползват пълноценно или трябва да се търсят адаптори. Но вие си знаете, все пак произвеждате и продавате велосипеди.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Апр 26, 2017 8:38 am

hitar_potar написа:
Pulse написа:Здравейте,
Бихме се радвали ако споделите какъв вариант на велосипеда би ви харесал повече! За на такъв тип информация е много ценен.
... ( поне 2) .

Поздрави

Здравейте отново, снощи по някаква причина отговора ми на този Ви коментар не се е публикувал.
Както съм споменавал по-рано в тази тема, на мен лично ми се струва, че двете сглобки на RS модела (примерно) ми се струват прекалено близки като компоненти и като цена. Като и двете са над 4 бона, което си е цифричка за бг-реалността. Мислех си, че би се намерил пазар и на 1 сглобка примерно в диапазона 3000-3500лв, като за целта сглобката може да е с NX-групата на Срам или 1х10 Х5/Х7.
Другото, за което питах - за в бъдеще мислили ли сте да предлагате опцията за цялостна или частична промяна на дадена сглобка? Примерно по-скъпата сглобка на ендуро-модела, но отпред с Lyrik Dual Position Air примерно? Или с Guide Ultimate спирачки? Като всяка една такава промяна ще влияе и на крайната цена, разбира се.
В тон с последните мнения за нови модели от вас, да попитам отново, понеже бяхте споменали преди: докъде ориентировъчно сте стигнали с идеята за ваш модел за спускане? И ще се придържате ли към концепцията за окачване, подхваната с RS модела? :)


Здравей,
Да, и ние сме съгласни че двата модела на RS са доста близки. Причината е че сме ограничени от към възможностите за окомплектовка. А иманно вилка с поне 170 ход и скоростна система 1Х. Към момента в който правихме тези колела NX не беше наличен за поръчване. За съжаление няма как да има RS, който да струва 3000 лв., поради въпросните специфики ( 170 вилка, 1Х скорости) 1Х10 за нас не е опция, както и ендуро колело без Dropper seat post.
Относно въпроса за частите, с които да можеш да си правиш къстъм колело: Това е вариант към който гледаме за бъдеще. Защо не сега? Защото за съжаление трябва да поръчаме частите, които ползваме за производството на колела поне 4 месеца по-рано, което значи че трябва да имаме нечовешка наличност от различни компоненти... И вторяия може би по-голям проблем е че трябва да изчакаме да получим поръчка от клиент, за да задействаме производството, което е пълен кошмар за планиране. Няма как да произведем предварително всякакви варианти + различните им цветове, които да стоят на склад... Но пак ще кажа, че това е идеалния вариант за клиента. А ние искаме да угодим на клиентите си максимално!
За сезон 2018 със сигурност няма да имаме модел за спускане. Защото не искаме да имаме посредствена рамка. А това да имаш рамката, която би искал да продаваш не е никък лесно ( и евтино)...

Много благодарим за коментара ти!!! Точно такива коментари са ни нужни за да си сверяваме часовниците :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Апр 26, 2017 8:42 am

valsbak написа:
Pulse написа:
valsbak написа:И аз да попитам. Планирате ли твърда рамка с конусно чело и проходна ос 12х142 мм ?

Здравей,
Да, планираме. С единствената разлика че "модерния" стандарт за проходна ос е 148мм. И нас ни дразни че постоянно се пръкват нови стандарти, но ако искаме да сме актуални се налага да следваме ( не сляпо) теченията...
Рамката за която говоря ще Ви хареса МНОГО!!!


Няма лошо да предлагате този boost стандарт, много хора го хвалят, но това означава по-скъпи компоненти: нови главини, курбели, дерайльори. Добрите стари монтажи и капли не могат да се ползват пълноценно или трябва да се търсят адаптори. Но вие си знаете, все пак произвеждате и продавате велосипеди.


Твоето мнение съвпада 1:1 с нашето :-)
С единствената разлика че цената на Boost частите е минимално по-скъпа, когато купуваме части за сглобяване. Да, ако искаш да правиш ъпгрейди в последствие, за сега ще е по-скъпо... Но така беше и с 29ките и с 27.5. В началото всички казваха, че няма смисъл, но в момента никой не иска да си купи 26 колело... Тенденции...
Поздрави :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Сря Апр 26, 2017 11:17 am

Pulse написа:Здравей,
Да, и ние сме съгласни че двата модела на RS са доста близки. Причината е че сме ограничени от към възможностите за окомплектовка. А иманно вилка с поне 170 ход и скоростна система 1Х. Към момента в който правихме тези колела NX не беше наличен за поръчване. За съжаление няма как да има RS, който да струва 3000 лв., поради въпросните специфики ( 170 вилка, 1Х скорости) 1Х10 за нас не е опция, както и ендуро колело без Dropper seat post.
Относно въпроса за частите, с които да можеш да си правиш къстъм колело: Това е вариант към който гледаме за бъдеще. Защо не сега? Защото за съжаление трябва да поръчаме частите, които ползваме за производството на колела поне 4 месеца по-рано, което значи че трябва да имаме нечовешка наличност от различни компоненти... И вторяия може би по-голям проблем е че трябва да изчакаме да получим поръчка от клиент, за да задействаме производството, което е пълен кошмар за планиране. Няма как да произведем предварително всякакви варианти + различните им цветове, които да стоят на склад... Но пак ще кажа, че това е идеалния вариант за клиента. А ние искаме да угодим на клиентите си максимално!
За сезон 2018 със сигурност няма да имаме модел за спускане. Защото не искаме да имаме посредствена рамка. А това да имаш рамката, която би искал да продаваш не е никък лесно ( и евтино)...

Много благодарим за коментара ти!!! Точно такива коментари са ни нужни за да си сверяваме часовниците :beer:

Благодаря за подробния и бърз отговор. А да разбирам ли, че има някакъв теоритичен шанс за сезон 2018 да има възможност за сглобка с NX-групсет? :)
И ако да, ориентировъчно каква би била цената му? И също така, синия ви цвят за рамка е страхотен, но да попитам - когато излезе първата статийка от Любо Ботушаров относно Пулс, за заглавна снимка бе закачена гола, небоядисана мека рамка (нз дали бе QRS или RS) - има ли някакъв шанс при поръчка и желание на клиента последния да си получи рамката така, небоядисана (или т.нар. RAW)? :D :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil, Sprinter и 40 госта