Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Дек 07, 2017 1:34 pm

Bender написа:Велосипеда не са просто части сложени на някаква рамка за мен поне.
В тоя ред на мисли мислиш че Specialized,cube и много други европейски фирми на българския пазар не са конкурентни?
Добрите продукти на добри цени идват от големите фирми.
Не мисля че има българска фирма за велосипеди която може да мери с големите и от към продукт и от към цена.
Пазара е свободен за всички,нека да продават на европейския пазар качествения и достъпен продукт. :D


Нямаш представа колко сме съгласни с теб, че велосипеда не са просто части сложени на рамка. Много фирми правят точно това. Може да видиш карбонова рамка с всичко Аливио и обтегач ХТ за тънки пари, и обратното. Ние се стараем всичко е един велосипед да е един клас. Защото вярваме че няма смисъл да "напудряш" колелото си с излишни единични части, които трябва да хванат окото в магазина, но да се изгубят изцяло като усещане при каране.
Относно това колко сме конкурентни на Еворпейските фирми ( като Specialized аз не я броя за много Европейска)... надяваме се да сме. С какво? С читав продукт, с добро отношение, с много добра цена. Колкото да са големи големите те също имат проблеми! При тях има многомилионни отбори, които трябва да ядат, има големи разходи за производство и транспорт, менажиране. Има силни дилъри, които натискат линиите в определени насоки ( не винаги правилни) и т.н.
Нашите колела са малко повече Български от колкото Спешалайзд Американски, така че това какви са колелата няма много голямо значение, защото всичко се произвежда или в Китай, или в Тайван. Това което правим ние е да боядисваме и сглобяваме. 95% от "големите" фирми и това не правят. И въпреки това си доста прав, че продуктите им са много добри и са с добра цена.
Свободния и общ пазар е най-доброто нещо! Защото конкуренцията придобива съвсем други размери! А от това печелят клиентите.
:beer:
Последна промяна Pulse на Чет Дек 07, 2017 1:36 pm, променена общо 1 път
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Чет Дек 07, 2017 1:35 pm

Да кажете и за по-евтината, със скоростите деоре. Спирачки, вилка, цена най-вече?
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Дек 07, 2017 1:39 pm

victortrt написа:Да кажете и за по-евтината, със скоростите деоре. Спирачки, вилка, цена най-вече?


Full Deore 2x10, Rock Shox Recon. Около 1900 лв.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Чет Дек 07, 2017 2:09 pm

Когато продаваш наистина много велосипеди можеш да си позволиш всичко това за което спомена.
Има един лаф за българските фирми производители на колела "ден година храни" ,за жалост не сте изключение (поне за мен)
За мен това е и причината все повече клиенти да предпочитат да си купуват наистина качествени колела на РЕАЛНИ цени. ( не български )
За компонентите важи в пълна сила също.
А относно темата мисля че няма фирма в БГ която да може свободно да си пусне тема и да си рекламира продуктите в тоя форум.
Не мисля че подобно нещо трябва да бъде толерирано от АДМИНА :nono:
Ако наистина искаме да помагаме на хората да направят правилния избор за даден продукт. :peace:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 07, 2017 2:19 pm

:offtopic: .... :rofl:
Благодаря ти, че ме разсмиваш цял ден :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Чет Дек 07, 2017 2:38 pm

Това е моето мнение ,не задължавам никои с него.
Бих искал (не само аз)форума да стане едно място за истински съвети и полезна информация.
Не на хора които идеята им е да пробутат продукта си на всяка цена.
Нито една фирма DRAG,CROSS,SPRINT,ORYX ..... и други производители и магазини не е редно да пускат такива теми.
Които се интересува от дадения продукт да посети сайтове където да види продуктите и на какви цени са те . :deal:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alpina » Чет Дек 07, 2017 2:44 pm

:offtopic:
Bender написа:Велосипеда не са просто части сложени на някаква рамка за мен поне.
В тоя ред на мисли мислиш че Specialized,cube и много други европейски фирми на българския пазар не са конкурентни?
Добрите продукти на добри цени идват от големите фирми.
Не мисля че има българска фирма за велосипеди която може да мери с големите и от към продукт и от към цена.
Пазара е свободен за всички,нека да продават на европейския пазар качествения и достъпен продукт. :D

Разбира се, но и това няма да се промени ако някой цепи стотинката на две, само и само да не се "мине" СЕГА.
Аз лично предпочитам да купя нещо от по-малката фирма, защото на големия производител не му пука чак толкова за мен, а така утре тя може да ми предложи нещо много по-добро или да ми се наложи да прибегна до услугите ѝ. За да стане това, обаче, трябва да им разни "тъпаци" дето да купуват и от нея.
Естествено, всичко това при положение че тя ми предлага близки цени и нещо по-важно от стотинките - качество и отношение.
Ето защо с интерес гледам към предложенията на Pulse и само защото преди година и половина си купих друг велосипед още не съм "посегнал" към тях", но честно казано все по-често се замислям за второ.

П.П. Извинете за :offtopic: но такива коментари са ми доста тъпички, понеже вече няколко пъти съм видял как подобно мислене води до доста не "user friendly" тенденции в големи индустрии.

П.П. 2
Bender написа:Това е моето мнение ,не задължавам никои с него.
Бих искал (не само аз)форума да стане едно място за истински съвети и полезна информация.
Не на хора които идеята им е да пробутат продукта си на всяка цена.
Нито една фирма DRAG,CROSS,SPRINT,ORYX ..... и други производители и магазини не е редно да пускат такива теми.
Които се интересува от дадения продукт да посети сайтове където да види продуктите и на какви цени са те . :deal:


Леле, то имало и още.
Ама много ги разбираш нещата и кой точно си ти че да обясняваш какво е редно и какво не в частен форум?
Като видя производителят във форумите, да отговаря на потребителите, да приема обратна връзка, критика и т.н. е нещо за което винаги съм смятал за много повече от "extra mile" по отношение на обслужване.
Нещо повече - да има възможността за такава връзка с него е изключително ценно за потребителя и ще извиняваш, но подобно мислене че е във форума за да пробутва продуктите си е най-малкото смешно.
Но предполагам си на едно ниво над всички останали и си вникнал над някакви по-високи нива.

Разбрахме ти мнението, то си е твое и след като го изказа - ще ни лишиш ли от повече подобни бълбочи в темата, защото някои хора я следим с интерес и не ни интересуват подобни глупости?

Както и да е, отново се извинявам за оффтопика.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Чет Дек 07, 2017 2:58 pm

@bender
Всеки от българските производители е добре дошъл да има тема, в която да се осъществява обратна връзка между него и клиентите му - настоящи или бъдещи, реални или потенциални, и дори обратна връзка с хора като теб, на които очевидно нещо им е криво по отношение на българските велосипеди, но какво точно, не ми е работа да гадая.
Би било чудесно да има по една такава тема за всяка българска марка - за мен това е пример за добра комуникация с клиента по всеки възможен канал. Освен това в тема като настоящата, един производител няма как да се скрие от неудобни въпроси и изобщо участието му по такъв начин във форума предполага много повече откритост. Това, че някой я възприема като рекламна, няма как да се промени, но мисля, че повечето хора далеч не я възприемат така.
И още нещо важно: темата беше започната от мен като всяка друга тема с новина за нов продукт. Това, че се превърна в нещо толкова полезно и в един добър канал за комуникация между производител и всеки заинтересован от продуктите му, се дължи изцяло на интереса на съфорумците и на адекватната реакция на екипа на Pulse. Ако някой иска от мен да спра нещо толкова полезно като тази тема, то вероятно на този човек би му било все едно дали форумът изобщо го има, или не.
Аз не мога да накарам никой производител да отговаря по темите във форума, да си направи такава собствена тема за връзка с клиентите и да отделя време за тях по този начин. Но ако някой го прави и по този начин дава пример за добра практика, нямам никакво намерение да го спирам.
И пак казвам - с такъв подход е добре дошъл всеки производител (забележи, не казвам просто търговец/магазин, защото при тях е по-различно), стига да иска и да има кой в екипа му да се занимава с това. Не мога аз да отговоря защо никой друг не го е направил.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот светльо-toxin34 » Чет Дек 07, 2017 7:06 pm

Bender написа:.
Не мисля че има българска фирма за велосипеди която може да мери с големите и от към продукт и от към цена.
Пазара е свободен за всички,нека да продават на европейския пазар качествения и достъпен продукт. :D

И големите как са станали големи ?
Гугъл знаеш ли от къде е тръгнал ? От един гараж и 2000 $ .
Фейсбук ?
Pulse имат велосипед класиран на 1-во място в класация на Freeride Magazine... и то след дни тестване по различни писти . Тествали са 10 велосипеда в ценовия диапазон до 2500€ ... излишно е да казвам че RS-1 на Pulse е бил с най високия клас компоненти и отговаря на значително по-висока цена ... но ще спомена само , че конкуренти е тестовете са били :
Canyon Srive Al 4.0 Race
Cube Stereo 160 HPA Race
Ghost Framr
Giant Reign 2 LTD-B
Propain Tyee Comp Radon Swoop 170 7.0 Rose Uncle Jimbo 1 Votec Ve Comp
Yt Capra Al.
Но пък ти си типичен представител на българщината .
Щом е наше, начи НЕ СТАВА . Искам западно, па ако ще и "чеп" да е .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Чет Дек 07, 2017 8:41 pm

Хубавите рамки новите компонентси струват доста повече от старите рамки и поостарялите компоненти.
И все пак да не завравим че са БГ фирма тук се търси цена повече (мое мнение)
Ще видим вече излезнаха нов стандарт шокове тоест и нови рамки на които да се монтират ще видим дали ще получим такъв продукт и ние :popcorn: ......
Така че нормално хубавите колела на големите фирми да са повечето от тези 2500Е НО има и такива под тая цена на БГ пазар ... :magnify:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот nkc20 » Пет Дек 08, 2017 7:38 am

Еха, тук каква дискусия се е заформила!
На мен лично тази промяна (задвижване 1х11, пък било то и XT), не ми харесва. Но това е лично мнение, не ангажирам никого с него, на някого може и да му харесва. Може да съм старомоден, но на мен ми трябват два венеца отпред. А и все пак говорим за XC колело, а не за АМ или ендуро байк.
Та, да използвам възмoжността да си задам поредните въпроси към хората от Пулс, които все така търпеливо продължават да ми отговарят :D
1. Цената ще остане ли същата, имайки предвид по-високия клас компоненти?
2. Каква е целта на упражението да се премине от SLX на XT? Вероятно допълнително намаляване на теглото, поради липсата на преден дерайльор, команди за него и един венец по-малко отпред...
3. Ще има ли опция при поръчка на велосипеда да може да се поръча и с SLX 2х11? Аз лично, както казах предпочитам 2х11 и съм готов да дам и същите пари като за XT 1x11.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот evilzet » Пет Дек 08, 2017 9:23 am

Взе ми думата от устата. Все се каня да питам Pulse като производител за 1х системите и ХС велосипедите. Мислят ли, че това е удачно за този стил? Аз съм твърдо убеден, че не е ( няма да разводнявам защо мисля така), но ми е интересно кое го налага - модата или нещо друго?
Виждам, че предлагате 2х велосипеди, по-скоро ме интересува от гл.т. на производителя "що така" .
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Дек 08, 2017 10:26 am

nkc20 написа:Еха, тук каква дискусия се е заформила!
На мен лично тази промяна (задвижване 1х11, пък било то и XT), не ми харесва. Но това е лично мнение, не ангажирам никого с него, на някого може и да му харесва. Може да съм старомоден, но на мен ми трябват два венеца отпред. А и все пак говорим за XC колело, а не за АМ или ендуро байк.
Та, да използвам възмoжността да си задам поредните въпроси към хората от Пулс, които все така търпеливо продължават да ми отговарят :D
1. Цената ще остане ли същата, имайки предвид по-високия клас компоненти?
2. Каква е целта на упражението да се премине от SLX на XT? Вероятно допълнително намаляване на теглото, поради липсата на преден дерайльор, команди за него и един венец по-малко отпред...
3. Ще има ли опция при поръчка на велосипеда да може да се поръча и с SLX 2х11? Аз лично, както казах предпочитам 2х11 и съм готов да дам и същите пари като за XT 1x11.


Здравейте,
Ето точно за това сме активни и гледаме да пишем и отговаряме на всички, които се интересуват от скромната ни марка.
Много се радвам, че вече има две мнения по този въпрос!
Защо 1Х? Не знам дали сте имали възможност да карате колело с 11 скорости ( на Срам например, защото до скоро имаха по-голям диапазон). Ние го правим от няколко години и мисля, че измежду групата с която карам аз няма нито един, който да иска да чуе за 2Х скоростна система.
Може би ще кажете, че ние караме Ендуро... Да, така е. Но какво е толкова различно крос кънтри карането ( в планина)? Единствената по-сериозна разлика е в теглото на колелата ( имам предвид капли с гуми), което е още един + за 1Х11, защото може да си позволим да сложим по-голяма плоча отпред напр. 34 или даже 36 зъба. Според нас при 34 на 46 и велосипед с леки колела няма да имате никакъв проблем с катеренето. Единственото, което би пострадало е максималната скорост. Но пак искам да кажа че за каране в планината, че дори по черен път такива предавки на никой не му трябват.
И все пак да отговоря:
1. Ще бъде много близка до тази на SLX 2X11 много малко по-скъпа ( около 100тина лв)
2. Точно така. А и факта, че искаме с това колело да може спокойно да отидеш на ХС състезание без да имаш чувството че си взел танка, вместо колелото. Боим се да бъде 11 - 11.300 кг.
3. След двете мнения, ще се замислим дали да не има такава опция. Ако ще има, то по-скоро ще бъде пак ХТ.

Бихме се радвали да чуем мненията на повече от "съфорумците", пък нека да ни обвинят, че се опитваме да пробутваме колелата ни.
Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Дек 08, 2017 10:36 am

И още нещо се сетих защо сме се спряли на 1Х система.
Знам, че велосипед с алуминиева рамка и вилка REBA не може да се определи точно като състезателен, но нашата идея с този модел е да направим по-достъпен такъв. Дори да струва 3000 лв, няма нищо общо с цените на напр. карбонова рамка, монтаж ХХ1, Карбонови капли и вилка DT или SID, които биха стрували от 6 нагоре.
Нашите наблюдения са, че няма модерен XC race байк с 2х11 скорости. Дори да има, то едва ли е повече от 2%- 3% от предлаганите такива.

Идеята на нашата марка е да предлагаме максимално фунционални велосипеди, без да бъдат излишно скъпи. Точно такова колело искаме да бъде ST RACE.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Дек 08, 2017 10:42 am

Аз искам да попитам дали TS+ е съвместим с 29-ки капли и дали е пробван с такива :)
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот EmZo » Пет Дек 08, 2017 10:48 am

evilzet написа: Мислят ли, че това е удачно за този стил? Аз съм твърдо убеден, че не е ( няма да разводнявам защо мисля така), но ми е интересно кое го налага - модата или нещо друго?


Около 3-4 години карах твърдак XC, включително и карания по 100-130км на ден с не малко редуващи се асфалт и черни пътища по равно до достигане на планианта, няколко състезани със система 1х10 и нито за миг не съм се замислял за 2х система. :)
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Дек 08, 2017 11:05 am

Petar_stoychev написа:Аз искам да попитам дали TS+ е съвместим с 29-ки капли и дали е пробван с такива :)


O, да. Понеже така и не разбрах как да качвам снимки ще ти ги пратя на съобщение. Дано така да стане.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот evilzet » Пет Дек 08, 2017 11:05 am

Явно модата е важен фактор, което е разбираемо.
Емо, ти като шосейкаджия, ще ме разбереш. Всеки говори за обхвата, как почти нямало загуба, но не и за стъпката между отделните предавки. Аз съм много чувствителен към даден, оптимален за мен, каданс и искам да имам максимално плавна промяна на съотношението, за да си го поддържам. Това с 1х не мога да го имам при най-мощните предавки.
Не ти ли липсва, но като те знам как катериш, сигурно не?
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Пет Дек 08, 2017 11:14 am

В интерес на истината много малко твърдаци на големите фирми в диапазона 2,5-3к лв са със задвижване 1х ,масово са 2х ( логично .. не са състезателни машини ,за ежедневни комфортни карания 2х е много по удобно и предлага по голям рейндж ) .. но за сметка на това има и с карбонови рамки .. според мен трябва доста добре да помислите върху цената защото аз 3к за вашия модел никога не бих дал при условие ,че има такива оферти например :
https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-reaction-gtc-race-2x-carbon-n-green-550917
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пет Дек 08, 2017 11:33 am

:offtopic: Нали осъзнаваш, че офертата е оферта, защото има останала рамка само 16-ка ?
Или пък има някаква друга скрита причина :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот ohoboho » Пет Дек 08, 2017 11:34 am

Alexi написа:В интерес на истината много малко твърдаци на големите фирми в диапазона 2,5-3к лв са със задвижване 1х ,масово са 2х ( логично .. не са състезателни машини ,за ежедневни комфортни карания 2х е много по удобно и предлага по голям рейндж ) .. но за сметка на това има и с карбонови рамки .. според мен трябва доста добре да помислите върху цената защото аз 3к за вашия модел никога не бих дал при условие ,че има такива оферти например :
https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-reaction-gtc-race-2x-carbon-n-green-550917


Не знам до колко е удачно да се сравняват велосипеди вероятно някакви единични бройки при това пуснати на Sale и шанса да си намериш размер е доста по-малък
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Пет Дек 08, 2017 11:46 am

това е първата попаднала ми оферта .. сега ме карате да търся :) не се хващайте за сламката .. поне 10тина оферти ще се намерят на известни производители които около 3к ще предложат повече .. те могат да си позволят да продадат даден модел просто защото е от миналата година и на загуба ,това е съществения момент ..
http://www.chainreactioncycles.com/cube-reaction-gtc-eagle-29-hardtail-bike-2017/rp-prod154552
това как ви се види ?! или тука цветове няма ,само 2 .. :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пет Дек 08, 2017 11:50 am

Въпросът не е ние да не се хващаме за сламката, а ти като правиш такива гръмки изказвания точно да дадеш 10 примера, а не да пускаш само сламки.
Как ми се види.. види ми се, че отново си пише Clearance :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот SStoeV » Пет Дек 08, 2017 11:53 am

Поредния пример за "българщината" ... Гледай си офертите, купувай си "големите" и си гледай кефа. Никога не е имало такъв открит диалог между клиент и производител, дори точно това ме накара да си купя Пулс, а не Каньон или друга голяма марка. Като не ти харесва нещо дай конкретна и градивна критика, а не - там е по-евтино гледайте си работата. Както казаха по-горе и Гугъл са започнали от един гараж.. Хайде със здраве.. :offtopic: :offtopic:
ПП: Alexi, замислял ли си се за ценообразуването, доставки, промени на цената на валутата, суровините и тн?
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Пет Дек 08, 2017 12:00 pm

С извинение, но ще отбележиш ли факта, че на пуснатия от теб линк е колело с оферта, предполагаща изчистване на изостанали бройки??? Има само един размер 16 инча, който да кажем за до 1.70 висок човек ще се ядва някак си. А оттам насетне кво правиш, ако си по-висок? Ти не караше ли М-размер Бордман? Или беше Л-ка твоето? Чудно ми е да те видя прегънат на едно такова Кюбче... :)
А относно капацитета по-горе в темата с проблемите относно рекламирането и пробутването на Пулс тук във форума: човеееек, толкова си далеч от реалността ти... :eyebrow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пет Дек 08, 2017 12:02 pm

Как ще има градивна критика като тук има само едно злорадстване и заяждане.
Не случано исках и примери, а не просот нещо лепнато ей така. И после в спора се раждала истината.. е да, ама не и тук. Не е случайна приказката, че българите не можем да спорим, защото само злоба се вкарва.

Айде живи и здрави, че достатъчно разводнихме темата. Успех на пулсарите, те си знаят. Пък я ше си кретам с кю-ер-ес-чето нагоре и надоле :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Дек 08, 2017 12:04 pm

Ние пък много се радваме като има подобни мнения. С конкретни оферти. Понеже си държим очите отворени кой, как, за колко продава на пазара. Подобни постове ни намаляват работата и ни поднасят информация на тепсия.
Моля ви да не се караме, сърдим, хейтим и т.н.! Всички са свободни да изказват мнението си, каквото и да е то. С кои мнения ще се съобразим пък сме свободни да решаваме ние.
Така, че ДА, ВАШЕТО МНЕНИЕ Е ВАЖНО ЗА НАС! КАКВОТО И ДА Е ТО!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Пет Дек 08, 2017 12:18 pm

Никога не е имало такъв открит диалог между клиент и производител(търговец с електронен магазин) прави разлика.
И колко коректно ти се вижда някои да си плащат за реклама а други да им е позволено да си имат такава тема ?
Какво ще стане ако всеки магазин си пуска тема със оферти и цени в форума
Имат си сайт телефони за връзка.Никои не отбелязва факта че покупката от РЕАЛЕН магазин има доста предимства
поддръжка,настройка,подмяна на части и така нататака .Относно цените твърденията за ниски цени и добър продукт
за доста от нас знаем че това далеч не е така :nono: .....но това да не ви притеснява за всеки влак си има пътници.
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alpina » Пет Дек 08, 2017 12:32 pm

Как лъсва основния проблем в доста от тези коментари - няма дори опит за адекватна мисъл при подобни сравнения.
Потребителят гледа от неговата си камбанария, защото го интересува 1 бройка. Това е напълно нормално, но на тази база да обяснява на производителя какво и що за серийно производство на нов модел е нелепо.
Същото е и за разнообразието от монтажи - сигурно не им е проблем да предложат по-голямо такова, но тогава цените на всеки вариант ще са по-високи (сетете се защо), ама и това не ви кефи - нали?

Още по-ненормалното е да се сравнява местен производител с чужд търговец, защото който не го е ял с гаранциите - той не се е замислял колко точно изгодно е от чужбина, особено когато получи имейл от сорта на "ами то всъщност няма как да ви подменим рамката понеже това беше последната... ...искате ли си парите обратно или да ви предложим новия модел, ама това стига само за 60% от цената му".
Та да се посочват разни промоции на последни бройки, като се сравняват с предстоящ или наличен сериен модел е липса на дори минимални опити за мисъл. Ето защо наистина е по-добре да не разводнявате темата с глупости от сорта на "ей тук намерих страшната оферта на S колело от стил дето не карам, нищо че размерът за мен е L - цените ви не струват".

А коментарите на Bender са...
Bender, знаеш ли какво пречи на останалите да пуснат такива теми?
Пречат им неудобните въпроси. Да пуснеш такава тема във форума е ОГРОМНО предимство и реклама - факт.
Но за да имаш такава - трябва да имаш и топките да отговаряш на ВСИЧКИ въпроси. Се'ш ли се?
Мнозина биха дали мило и драго да пуснат такава тема, само че много от тях имат притесненията от това, че трябва да:
- отговарят бързо
- отговарят на всички въпроси
- са много внимателни и да доста да обмислят отговорите си
А това може да им струва повече от парите за реклама или платено търговско съобщение, където си изпяват каквото искат и нямат проблем че "ама вие всъщност защо това и онова".

Нещо повече - Admin си каза мнението и от там нататък не мисля че имате каквото и право да обяснявате какво е правилно и какво не.
Форумът е негов - той решава.

Изобщо - не разполагате с много от информацията, че да имате дори близко до обективното мнение, та след като нещо не ви харесва - спокойно можете да го прескачате.
Гледате от съвсем различна точка. Тя е ОК и правилна във вашият случай, но го интерполирайте към производителят, който трябва да се съобразява с хиляди други случаи и има съвсем различна такава.

Не сте в неговите обувки и не трябва да мислите за възвръщане на инвестициите в материална база, работни заплати, развитие на пазара, конкуренция и стотици други елементи, които оказват влияние върху изборът на дори най-незначителният елемент от колелото.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Пет Дек 08, 2017 1:05 pm

Bender написа:И колко коректно ти се вижда някои да си плащат за реклама а други да им е позволено да си имат такава тема ?
Какво ще стане ако всеки магазин си пуска тема със оферти и цени в форума
Имат си сайт телефони за връзка....

Колега, казаха ти, че никой не спира Драг, Крос, Рам, Орикс, Лидер и Пасати ако щеш да си пуснат тема или да превърнат някоя в своя като се включват в нея с отговори.
Просто те са решили да не го правят, защото имат напр. магазини, пазар в страната и чужбина и да речем не искат да се обясняват защо .....
Преди време имаше тема за проблеми на участник във форума с гаранцията на Рам и техен представител се включи с тяхната гледна точка.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта