Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Вто Сеп 20, 2016 3:09 pm

Ще се предлага ли в бъдеще по-голяма гама цветове ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Сеп 20, 2016 4:04 pm

Lucky Loser написа:Ще се предлага ли в бъдеще по-голяма гама цветове ?


Здравей,
Знам че към момента не изглежда така но всеки модел може да се поръча в следните цветове:
ST черен мат, жълт гланц, сив мат
QRS сив мат, жълт гланц
RS син мат, сив мат.

Ако обаче бихте искали цвят от наличните, който не е предвиден за модела, моля свържете се с нас.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот stoyancha » Вто Сеп 20, 2016 4:25 pm

Защо коментарът ми бе изтрит?
След като в България има почти толкова производители на колела колкото в Германия защо няма българска марка на Световната купа? Задавам този въпрос, защото брандове, които имат отбори със сериозни карачи и сериозен маркетинг ми предлагат техен велосипед на цени много близки до тези, на които Вие предлагате.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Вто Сеп 20, 2016 4:55 pm

Само на теб лично ли ги предлагат?
Иначе има нещо, което се нарича икономия от мащаба - голям производител може да държи по-ниски цени от малък, ако иска, защото при по-големи поръчки получава по-големи отстъпки и т.н.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот banzai » Вто Сеп 20, 2016 4:59 pm

Ако предишния коментар ти е като този, не се учудвам че е изтрит.
Колко марки има в Германия и в България, че са "почти толкова"? Коя световна купа? По ДХ-ли? Круши с ябълки ли сравняваш?
Бъди по конкретен или си отвори тема с размисли на тема Български срещу Немски производители.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот stoyancha » Вто Сеп 20, 2016 5:33 pm

banzai написа:Ако предишния коментар ти е като този, не се учудвам че е изтрит.
Колко марки има в Германия и в България, че са "почти толкова"? Коя световна купа? По ДХ-ли? Круши с ябълки ли сравняваш?
Бъди по конкретен или си отвори тема с размисли на тема Български срещу Немски производители.

Сливи и джанки сравнявам. За RS1 цена му искат 4700лв. по-скъпо от YT Capra AL. За ,,гола" рамка искат М/у 1300 - 1500лв. колкото COMMENCAL. И двете рамки да произведени в Тайван, като Commencal са вкарали повече пари в проектирането си на рамка от колкото Pulse.
Последна промяна stoyancha на Вто Сеп 20, 2016 5:38 pm, променена общо 1 път
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Вто Сеп 20, 2016 5:36 pm

stoyancha написа:Защо коментарът ми бе изтрит?

Не знам кой ти е изтрил коментара, не съм аз, но едва ли причината е точно въпросът, макар че с него определено си извън темата. Може много да се отговори на твоя въпрос, но не е мястото на такава дискусия точно в тази тема. Ако искаш, започни отделна тема и предполагам, че много неща могат да ти се изяснят. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Вто Сеп 20, 2016 5:52 pm

stoyancha написа:За RS1 цена му искат 4700лв. по-скъпо от YT Capra AL.

Това обаче наистина е говорене наизуст... Направих си труда да погледна сайта на YT, там за 2300 евро (4600 лв.) се предлага моделът Capra AL, така че нека ги сравним с RS1 при 100 лв. разлика в цената:
RS1 е с по-хубав заден амортисьор (MONARCH PLUS RC3 DEBONAIR срещу MONARCH PLUS R)
RS1 е с по-добра / по-висок клас вилка (LYRK RC срещу YARI RC)
RS1 е с по-висок клас задвижване (SRAM X1 1X11 срещу SRAM GX)
RS1 е с по-добри спирачки (Sram Guide R срещу SRam DB5)
Capra AL може би е с по-добри колела, тъй като са маркови (DT Swiss Spline), но това, че при RS1 са събрани от различни марки, а не са готов комплект, не ги прави задължително по-лоши.

Дори Capra AL Comp1, който струва 2800 евро (5600 лв.) е с по-слаба окомплектовка (най-вече скоростната система) от RS1.

Спирам дотук, защото ясно се вижда доколко си информиран и/или добросъвестен в сравнението. Ако просто не си догледал окомплектовките, би било достойно да се извиниш. Ако ли не, всеки ще си направи изводите.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот banzai » Вто Сеп 20, 2016 6:45 pm

Бих добавил и че при YT имаш едни допълнителни 200лв за доставка и опаковка. Отделно тази Capra която си посочил е в класа на RS2, който струва 3900 и пак е с по-хубав шок и спирачки. Толко за ябълките и крушите.
Коменсала е 750 евро, пак имаш доставка и опаковка. Скоро един приятел си поръча гола рамка. Наложи се един месец да се разправяме с глупости, защото linkage-а на чисто новата рамка беше крив. Отделно е разработка от преди 5 години. Колелото спуска страхотно, но за въртене има какво да се желае.
Аз карам Capra, без забележки в окомплектовката. На ендурото в Пампорово, Любо с RS1-цата ме отвя. :clap:
Пулса е добър велосипед, с мислена рамка и качествени части на конкурентна цена. Това са фактите.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот stoyancha » Вто Сеп 20, 2016 6:57 pm

Ако ще и с най-добрата окомплектовка и с тунинг на окачването да е човек, ако нямаш уменията на по-добрия карач файда от хубавите части. Добре съм сравнил окомплектовката на на двата велосипеда и съм видял коя сглобка къде издишва в сравнение с другата. Моля, админът да изтрие мненията по темата, която отворих или да ги премести в нова.
п.с Трябва ли да спомена в нея и за големите отстъпки, от порядъка на 40%, за дилърите на друг български производител?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Сеп 20, 2016 8:08 pm

Все ще се намери някой да хейти на общо основание:
- Добромир Добрев има 3 подиума с RS1 в бг ендуро сериите, като бе на път да спечели в Пампорово (най-трудното физически и технически състезание), но паднала верига му попречи. Каква световна купа те гони за ендуро велосипеди не знам;
- в България няма такива цени за тази окомплектовка. Даже Canyon са една идея по-скъпи, като теглиш чертата. Всички останали марки са с доста по надути цени. Успех да намериш нова рамка на производител представен в EWS за под 1200 евро. Сравнението с аутлет рамките от преди 2+ години на Коменкал не е адекватно;
- сравнението със Shockblaze също не е адекватно, защото сглобките са с коренно различни поколения части.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Вто Сеп 20, 2016 9:15 pm

Pr3d4t0R написа:- в България няма такива цени за тази окомплектовка. Даже Canyon са една идея по-скъпи, като теглиш


Pulse - 3 години гаранция на рамката
Canyon - 6 години гаранция на рамката

Иначе за повечето неща си прав.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот bio » Вто Сеп 20, 2016 10:07 pm

Аз ще пропусна този глупав и безсмислен спор покрай ушите си.
Но ще попитам Pulse ... тендециозно ли не отговаряте на въпросите ми ?
Първи Ви попитах за графиките на окачването. Не ми отговорихте, но отговорихте на moz.
Попитах Ви за подробен antisquat ама пак не получих отговор.
Ако трябва да го помоля той да пита ?!?

Мое лично мнение е, че трябва сериозно да наблегнете на тази техническа част. Кратко обяснение ... А-У ... окачвания-мокачвания. Нали уж рамката е правена с много мисъл и т.н. , и не бива да се разчитате само на "евтини" рекламни трикове от сорта на "Любо литна с тая рамка".
Не се сърдете, но аз така си говоря/пиша. Оценявам труда, който сте положили за да съзадате "Pusle", но да я наложите трябва да сте по-различни от другите марки.
Желая Ви успех !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Сеп 21, 2016 8:06 am

Еха! Темата се е развила доста от последното ми влизане... Ще се постарая да отговоря на повечето въпроси ( на които имам отовор) :-)

stoyancha написа:Защо коментарът ми бе изтрит?
След като в България има почти толкова производители на колела колкото в Германия защо няма българска марка на Световната купа? Задавам този въпрос, защото брандове, които имат отбори със сериозни карачи и сериозен маркетинг ми предлагат техен велосипед на цени много близки до тези, на които Вие предлагате.


Ние сме марка от... малко над половин година. Дай ни малко време да направим селекция на читави състезатели, та да атакуваме световната купа :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Сеп 21, 2016 8:30 am

bio написа:Аз ще пропусна този глупав и безсмислен спор покрай ушите си.
Но ще попитам Pulse ... тендециозно ли не отговаряте на въпросите ми ?
Първи Ви попитах за графиките на окачването. Не ми отговорихте, но отговорихте на moz.
Попитах Ви за подробен antisquat ама пак не получих отговор.
Ако трябва да го помоля той да пита ?!?

Мое лично мнение е, че трябва сериозно да наблегнете на тази техническа част. Кратко обяснение ... А-У ... окачвания-мокачвания. Нали уж рамката е правена с много мисъл и т.н. , и не бива да се разчитате само на "евтини" рекламни трикове от сорта на "Любо литна с тая рамка".
Не се сърдете, но аз така си говоря/пиша. Оценявам труда, който сте положили за да съзадате "Pusle", но да я наложите трябва да сте по-различни от другите марки.
Желая Ви успех !!!


Съжалявам че не сме отговорили на въпроса ти... явно сме го пропуснали... не е тенденциозно. Тук пак няма да ти отговоря за кинематиката на рамката, ще го направя по-късно...
Както всички много добре знаят Любо тества много различни колела, които му предоставят фирмите производители. Според нас неговите тестове дават една доста добра представа за качествата на колелата, които тества ( без да ги лъскае или да прикрива недостатъците им). За случая "Любо литна с тая рамка" му предложих да кара моето колело на състезанието в Пампорово защото аз трябваше да пътувам и нямах възможност да участвам. Бях сигурен че ще се изкефи, защото това колело е много подходящо за терена на Пампорово. Това че той е дал добро вереме и наистина се е изкефил ( лично ) е единственото което е важно за мен, защото ако на Любо му хареса значи би трябвало и на другите да им хареса :-)
А дали сме различни от другите марки и с какво ние си знаем, остава да го разберат и потенциалните ни клиенти... но това рано или късно ще се случи.
И все пак сме наясно че сме чисто нови, все още малки и имаме да учим много. Вярвам ще се съгласиш, че имаме доста трудна задача в борбата си с марки със 100 годишна история и с такива които продават по 500 колела на ден. :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Сеп 21, 2016 8:35 am

bio написа:Графиките са по-скоро линейни със слабо изразени области на регресия в sag зоната и прогресия до края на хода.
Anti-Squat за каква плоча и венец се отнася ?!? Може ли да пуснеш таблица при 25% sag и различни предавки също ще е интересно ?
Благодаря за полезната информация.


Да, прав си че са по-скоро линейни.
Anti-Squat е с поча 30 и 36 зъба венец. Не знам дали има смисъл да качвам толкова графики. Но при различните венци няма почти никаква разлика в графиката.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот bio » Сря Сеп 21, 2016 8:55 am

Мерси за отговорите. Наистина много добро окачване, сериозно ме замисля дали да не се откажа от манията си по "хозионтални" шокове.
Приятен ден !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Сря Сеп 28, 2016 1:22 pm

Изображение
Понеже доста пъти бяха споменати вълнуващите ми отношения с Pulse RS1, ето ги моите пет стинки (или по-скоро пет лева на цяло :D ) по темата за този ендуро велосипед:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... -pulse-rs1
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Zozka » Сря Сеп 28, 2016 6:23 pm

Любо написа:
moz написа:Някой виждал ли е линкидж графики на окачването или поне информация под какви други имена се продават рамките за да потърсим.


Аз мисля, че за топмодела Pulse са черпели вдъхновение от тук : https://www.giant-bicycles.com/int/reign-1 .


Абе не знам, ама аз моя Reign бих се замислил да го сменя за Pulse RS...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Сря Сеп 28, 2016 9:59 pm

Начи шъ зема и аз да си зема един пулс...един път и аз да съм в крак с модата, :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Сеп 29, 2016 8:50 am

Ревюто звучи невероятно. Не помня да съм чел по-ласкави думи от Админ относно байк, а той с течение на годините е създал впечатление на абсолютно обективен човек (поне за мен). :)
Лично за мен теглото на личния дзвер на г-н Цуцо ми се струва малко височко, но то си е до компонентите (пък и теглата на някои от тях липсват, а са ми любопитни - например каплите). Предполагам с подходящия подход може да се докарат 14кг, без да се влагат болни пари в супер скъпи части. :eyebrow: Стига човек да вкара малко мисъл в избора си. Аз определено бих, защото готовите сглобки нещо не са ми веднъж по джоба (поне засега), дваж по предпочитания. Аз лично бих се замислил за покупка на гола рамка. Но определено това е първата бг-марка, която много, ама наистина много сериозно е отклонила взора ми от западните марки. :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот thechosen » Чет Сеп 29, 2016 2:37 pm

Привет

Аз имам едно въпросче за бъдещето.

Мислили ли сте за модел със скоростна кутия?
След обявената на Interbike нова кутия от Pinion с обещания за по ниска цена се надявам да се появят повече предложения.
Аз съм решил, че ако имам възможност следващият ми планински велосипед ще бъде със скоростна кутия. Ако докато му дойде времето за смяна се появи и българско предложение за AM bike със скоростна кутия още по-добре.

Виждам, че сте отворени за дискусия и ми се иска да изкажете и вашето мнение като произодител - би ли било рентабилно за малък производител на велосипеди да предложи такава рамка, трудности при проектиране/производство ...

Поздрави
Ники
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Сеп 29, 2016 2:50 pm

Томай предимно малки производители използват скоростни кутии за планински байкове. Що ми се струва, че Николай са най-големите като фирма, предлагащи такова нещо....
Бих се изненадал, ако Пулс изкарат такъв байк до 2-3 години (ако изобщо им влиза в сметките), ма знам ли.... :dontknow: :popcorn:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Сеп 30, 2016 8:29 am

thechosen написа:Привет

Аз имам едно въпросче за бъдещето.

Мислили ли сте за модел със скоростна кутия?
След обявената на Interbike нова кутия от Pinion с обещания за по ниска цена се надявам да се появят повече предложения.
Аз съм решил, че ако имам възможност следващият ми планински велосипед ще бъде със скоростна кутия. Ако докато му дойде времето за смяна се появи и българско предложение за AM bike със скоростна кутия още по-добре.

Виждам, че сте отворени за дискусия и ми се иска да изкажете и вашето мнение като произодител - би ли било рентабилно за малък производител на велосипеди да предложи такава рамка, трудности при проектиране/производство ...

Поздрави
Ники


Здравей,
Честно казано не мислим в тази посока. Причината е че не виждаме каквото и да било предимство на скоростната кутия. Идеята за скоростна кутия е страхотна като цяло, но сложността, добавеното тегло и цена според нас не са оправдани...
:-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот thechosen » Пет Сеп 30, 2016 12:41 pm

Благодаря за отговора :beer:

Дискусията за и против скоростните кутии е за друга тема...
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Съб Окт 08, 2016 12:41 am

Каква е най-голямата възможна широчина на гумите при QRS2?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Окт 11, 2016 10:12 am

Lucky Loser написа:Каква е най-голямата възможна широчина на гумите при QRS2?


Здравей,
Извинявам се за закъснелия отговор, но чак сега видях въпроса.
Много е трудно да отговоря на точно този въпрос... Има голяма разлика между различните производители, между формата на грайфера на гумите, между широчината на шините и т.н.
Съвсем спокойно влиза Maxxis High Roller 2.4 с шина 25 мм. Мисля че и 2.5 гума ще може да се кара.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Пон Ное 21, 2016 2:19 pm

Изображение
За да завършим прегледа на колекцията, ето и впечатленията ми от модела ST1:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... -pulse-st1
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Любо » Пон Ное 21, 2016 6:50 pm

Аре и малко международно присъствие от авторитетна медия: http://enduro-mtb.com/en/weapons-choice ... ligure/21/ :D
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Вто Ное 22, 2016 1:31 pm

Ако собственици на ST 1 29-ка четат тази тема, биха ли споделили дали описаните в горната статия проблеми със задния триъгълник /и най вече опирането на задната гума в рамката и предния дерайльор, когато се натрупа кал/ се наблюдават и при нея.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта