Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот emo_gp » Вто Май 22, 2018 4:35 pm

Изглежда много добре, изчистено и свежо ! Може ли да споделите теглото, че на сайта го няма ?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот iL_Diavolo » Вто Май 22, 2018 5:00 pm

emo_gp написа:Изглежда много добре, изчистено и свежо ! Може ли да споделите теглото, че на сайта го няма ?


Ако може за размер М . :) Гумите и шините tubeless ready ли са ?
Благодаря :beer:
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот moridinbg » Вто Май 22, 2018 8:14 pm

2100лв за твърдак с Recon и Deore???? :crazy:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот bikingmery » Съб Май 26, 2018 1:28 pm

Pulse написа:
bikingmery написа:Здравейте,

Аз имам ето това колело от Pulse:

https://www.pulse-cycles.com/shop/cycle ... 86c89-ced2

Бихте ли могли да ми кажете, ако обичате, дали отзад ще стане 203 мм диск? С багажа тежа около 70-75 кг.

Също така по отношение на гумите, отзад дали ще стане 2.3 инча, а пък отпред 2.35 инча, как мислите?

Благодаря!

ПП Понеже в момента не успявам да отворя сайта, само да кажа, че колелото е същото като това на снмката по-горе.


Здравейте,
Тъй като рамката е с Quick Release не бихме препоръчали да ползвате дист 203. А и теглото ви не предполага да имате проблем със спирането. Според нас 180мм би бил достатъчен.
Гума 2.3 би трябвало да влезе без проблем. Но все пак зависи от марката и модела. Има доста големи разлики между различните производители.

Поздрави


Много благодаря за отговора! Може ли да ми препоръчате марка и модел гуми 2.3 инча? Имам вътрешни гуми. Става дума за каране по пътеки, включително с камъни. Теглото на гумите няма значение.
bikingmery
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Май 13, 2018 11:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот RosenMTB » Чет Юни 07, 2018 6:03 am

А ST1 вече само с вилка Recon с Quick Release ли се предлага? На снимките и в описанието за модела на новия сайт ST1 е с Recon TK QR, т.е. вече няма проходна ос 15мм при ST1 ? :dontknow:
RosenMTB
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 02, 2017 9:25 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Юни 08, 2018 3:31 pm

RosenMTB написа:А ST1 вече само с вилка Recon с Quick Release ли се предлага? На снимките и в описанието за модела на новия сайт ST1 е с Recon TK QR, т.е. вече няма проходна ос 15мм при ST1 ? :dontknow:


Да. Само с QR са за съжаление. При първата доставка бяха с 15 мм, но след това от Рок Шокс спряха точно този модел. Единствения вариант, който имаше 15мм ос беше с tapered чело. А рамката ST не е такава.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Пет Юни 08, 2018 4:18 pm

освен да го оборудвате с Рекон Голд :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Юли 13, 2018 12:37 pm

http://mtb-bg.com/index.php/other/comme ... job-offers

Имаме нужда от механици и продуктов мениджър!!!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Петър Велков » Пет Юли 13, 2018 1:23 pm

Pulse написа:Имаме нужда от механици и продуктов мениджър!!!


В тази връзка, а и след няколко стотин километра пробег, да споделя няколко впечатления, потвърждаваща нуждата от механици :)

TSA-то ми:
- нямаше монтирана предпазната решетка под електромотора;
- нямаше три тапи - две където жилата влизат в рамката и една където кабела от батерията минава към електромотора;
- педалите бяха АДСКИ затегнати и трябваше да ходя до сервиз, за да ползвам ключ за педали с дълго рамо;
- tubeless лентата е зле залепена - при застъпването има образуван въздушен балон между горната и долната камера;
- липсваха tubeless вентили в кутийката с аксесоарите.

Педалите не е нужно да се стягат до безобразие, а и слагането на малко грес на резбата помага доста. Да не говорим, че тези wellgo-та не стават за каране в гората и така или иначе почти всеки би ги сменил почти веднага след купуването на велосипеда... А пък лентата на шините се оправи с презалепване на застъпената част и допълнително парче лента над централния канал на шината.

Та, дойдат ли новите механици, това могат да са отправни точки за потенциален инструктаж :beer:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот didonch » Пет Юли 13, 2018 3:20 pm

Нама да е никак лошо да направиш едно ревю на електричката като изброиш всичките и предимства и недостатъци на системата. Колко км издържа батерията, как е подпомагането, има ли го досадното подскачане на педалите в следствие на грешно задействан мотор, на горе по баира е ясно че е гот да има подпомагане ама надолу как се отразяват тези 22кг на поведението, контрола ....
По отношение на педалите и другите резбови съединения е желателно при затягане да се използва динамометричен ключ(всеки уважащ себе си производител е посочил с колко нм да се стяга, друг е въпроса дали нашите механици ползват такива джаджи), тогава няма да има драми свързани със самоволно развиване или прекалено стегнати педали. Също така не е желателно да се слага грес (поне не и обикновенна) по резбовите съединения, тъй като ако не доведе до по-бързо разхлабване, то при по ниски температури като се спече и няма да има развиване въпросното съединение :dontknow: .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Петър Велков » Пет Юли 13, 2018 3:56 pm

Ми, аз и на Любо мога да я дам за ревю, ако има време и желание. И сам мога доста да напиша по темата, но сухите числа за живота на батерията няма да са особено релевантни, щото съм тежък ;)

Иначе, за педали без имбус, едва ли някой си държи под тезгяха динамометричен гаречен ключ :) За греста не ми се спори, аз карам всичките си велосипеди така от години.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот I.nfraR.ed » Пет Юли 13, 2018 4:22 pm

Тук ми се струва е обяснено добре защо по-скоро се затягат още, отколкото да се развиват:
https://physics.stackexchange.com/quest ... n-the-righ
https://en.wikipedia.org/wiki/Precessio ... hanical%29

Именно затова грес помага за по-лесното развиване и предотвратява "спичането" и корозия, които после правят развиването много по-трудно.
Аз слагам една бяла грес, която е за такива съединения, най-вече като един вид допълнителна бариера срещу навлизането на вода.
Не съм имал проблеми откакто го правя, но съм се мъчил със спекли педали на старо колело.

ПП: Поради това не се налага използването осигурител на резби там. Грес слагам и на резбите на средното.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот mentalhead » Пет Юли 13, 2018 4:36 pm

didonch написа:Също така не е желателно да се слага грес (поне не и обикновенна) по резбовите съединения, тъй като ако не доведе до по-бързо разхлабване, то при по ниски температури като се спече и няма да има развиване въпросното съединение :dontknow: .


Желателно е, желателно е. Греста обира вибрациите и точно предотвратява саморазвиване. На педалите пък си е абсолютно задължителна за да намалим драстично темите от типа "пукане при педалиране прав". А и не е само пукането. Резбите на педала/курбела от обратната на скоростите страна са обърнати именно за да няма саморазвиване, което е логично да води до обратния процес. Без грес там и при една евентуална галванизация на резбите свалянето на педала ще е предизвикателство. В зависимост от предназначението грес или локтайт на резбата на винта си е задълже. Но не и "на сухо".
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот didonch » Съб Юли 14, 2018 11:19 pm

грес, локтайт са за резба да, но не и обикновена, това имах предвид :beer: .
бялата грес си има своите предимства... преди ползвах някаква премиум на шимано за лагерите, при една от профилактиките и смазването реших да пробвам бялата грес на моторекс, оказа се отличен избор. Първоначално на ръка лагерите се въртяха значително по-трудно от преди, но след едно излизане/каране си промениха поведението ...
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Пет Юли 27, 2018 11:06 am

Малко да изтупаме темата: идва времето от годината, когато почват лека-полека да се обявяват новостите за сезон 2019.
Та, ще има ли нов ендуро-модел за догодина?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Сря Авг 29, 2018 9:39 am

Това черничкото, карбоновкото с отвесния шок, заснето на Ендуро Банско, да не би да е нова карбонова мекица от Пулс??? О_о
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот I.nfraR.ed » Сря Авг 29, 2018 4:19 pm

На мен ми прилича на тази китайска рамка, която съм виждал и преди, предполагам е нещо каталожно: http://risenbicycle-com.sell.everychina ... image.html
Възможно е да е поръчвана от Китай или пък Пулс да работят със същия производител и наистина да е "прототип" на бъдещ модел.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Авг 30, 2018 8:35 am

Доколкото знам, Пулс работят с азиатски производител и един вид избират основния дизайн от каталог, само че след това работят с този производител, за да внесат в основния дизайн желаните от тях (които са диктувани от нашите желания) промени в дизайн, кинематика и др. Поне такъв спомен имам за обяснения от г-н Цуцо. :) В което няма нищо лошо, дори напротив. Много ще ми е интересно да разбера що за животно ще е този байк, ако наистина е прототип. :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Авг 30, 2018 2:00 pm

Здравейте,
Да. Тази рамка пробваме от известно време. И да, производителя е от Китай ( както всички, независимо какво пише на колелото)
Към момента това, което мога да кажа е, че рамката работи много добре и това е. Планираме да ползваме тази рамка за състезателен Ендуро велосипед.
Разбира се имахме няколко коментара. Производителя в момента работи за отстраняването на малкото "кусури" които намерихме.
Кога и дали ще има такъв модел ще се въздържа от коментар за сега, но очаквайте още на тема карбон.
:beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Пет Авг 31, 2018 10:14 am

Ами дано го пуснете в продажба - на снимки изглежда невероятно с тази сглобка, която сте му спретнали.
Принципно не съм фен на 29-ките, но определено изглежда страхотно!!!
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пет Авг 31, 2018 10:37 am

hitar_potar написа:Ами дано го пуснете в продажба

Ще купиш ли този велосипед ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Пет Авг 31, 2018 10:42 am

Ами имам ли парите, сериозно бих се заинтересовал от покйпка. И без тва одъртявам и спускаря става все по-труден за мен... :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пет Авг 31, 2018 1:49 pm

hitar_potar написа:Ами имам ли парите, сериозно бих се заинтересовал от покйпка. И без тва одъртявам и спускаря става все по-труден за мен... :)

Хубаво е! Защото тук така се дава акъл и се иска в тази тема, все едно всички чакат на опашка да заграбят топлия хлеб.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 05, 2018 7:02 pm

Как се процедира, когато единия нит на рамката(за стойката за шише) е сложен накриво?
Самия болт влиза трудно и то до по-малко от половината си дължина без да има сложени стойки т.е. на гола рамка. Може би самата резба е проблемна, не знам, но така или иначе са на практика неизползваеми.
П.С. В другата резба болт се завива само на ръка без проблем.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alpina » Сря Сеп 05, 2018 9:27 pm

Ами сигурно се свързваш с тях чрез имейл или телефон, каквито има оставени в страницата с контакти, а не разчиташ да видят тук след няколко дни.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 05, 2018 9:42 pm

Не се бях сетил.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Сеп 12, 2018 1:08 pm

Lucky Loser написа:Как се процедира, когато единия нит на рамката(за стойката за шише) е сложен накриво?
Самия болт влиза трудно и то до по-малко от половината си дължина без да има сложени стойки т.е. на гола рамка. Може би самата резба е проблемна, не знам, но така или иначе са на практика неизползваеми.
П.С. В другата резба болт се завива само на ръка без проблем.


Здрасти,
Най-вероятно е самата резба... Пробвай да я прокараш с мечик. Но там едва ли ще е проблем да го стегнеш леко на криво (ако може да се стегне въобще)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот iL_Diavolo » Вто Сеп 25, 2018 4:32 pm

Да споделя и аз малко дразнещи дреболийки след покупката на велосипед от PULSE
- видимо крива задна капла , не достатъчно затегнати спици на предната капла , и двете спирачки бяха за обезвъздушаване , опиращи спирачни апарати в роторите , неработеща помпа .
Качваш се и караш , но към някой вело сервиз :(
Бих препоръчал добавянето на пакетчета свързваща паста карбон-алуминий след като продават велосипеди с карбонови компоненти .
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gvt333 » Сря Сеп 26, 2018 12:44 pm

Обади ли им се?! Проблемите решени ли са?!?!
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот iL_Diavolo » Сря Сеп 26, 2018 5:41 pm

Като го поръчвах ги помолих в два отделни разговора по телефона да проверят всичко наред ли е по велосипеда . Казаха ми , че тестват всеки сглобен от тях велосипед , този моят явно са забравили .
Защо да им звъня , по телефона няма как да го поправят , отидох направо в сервиз .
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта