Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Yash » Чет Юни 15, 2017 3:25 pm

THEZOGGO написа:От моята потребителска гледна точка, това, че не предлагате плащане през PayPal e сериозен минус. Според мен, ако добавите PayPal ще привлечете повече клиенти.

А плащане директно с картата?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Юни 15, 2017 4:02 pm

THEZOGGO написа:Понеже не намирам разплащателен метод като PayPal, oбмисляте ли да добавите такъв, защото в моя случай. банковата ми сметка е немска и в евро, съответно превалутирането и таксата, която трябва да платя отгоре за банкова превод някак си ме отказват да плащам по банков път, ако реша да купя колело от вас. Тоест липсата на PayPal ме спира изобщо да си купя колело от вас, ако съм в друга държава.

От моята потребителска гледна точка, това, че не предлагате плащане през PayPal e сериозен минус. Според мен, ако добавите PayPal ще привлечете повече клиенти.


Здравей,
До буквално преди една седмица имахме PayPal, но го спряхме. Причините са две. Първата и по-важна е че за едно колело което струва 5000 лв. ни взимат 150 лв. което е доста... А в чужбина и през PayPal се продават предимно такива. Втората е че си получаваме парите доста бавно.
Иначе искаме да имаме максималко много възможности за разплащане. И осъзнаваме че това, че нямаме PayPal най-малкото не говори добре за нас. Решението да имаме обаче е свързано с решение да актуализираме цените...

Поздрави!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юни 15, 2017 4:07 pm

Sartor написа:
THEZOGGO написа:От моята потребителска гледна точка, това, че не предлагате плащане през PayPal e сериозен минус. Според мен, ако добавите PayPal ще привлечете повече клиенти.


Понеже и PayPal взимат такси, пробвай през Paysera - още по-малко такси ще плащаш. :beer:


Paysera също не намирам да присъства като опция за плащане. Ако присъства като платежна опция на сайта на Pulse Cycles, моля да ми посочиш къде е тя.

Какви такси взима PayPal?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Юни 15, 2017 4:11 pm

THEZOGGO написа:
Sartor написа:
THEZOGGO написа:От моята потребителска гледна точка, това, че не предлагате плащане през PayPal e сериозен минус. Според мен, ако добавите PayPal ще привлечете повече клиенти.


Понеже и PayPal взимат такси, пробвай през Paysera - още по-малко такси ще плащаш. :beer:


Paysera също не намирам да присъства като опция за плащане. Ако присъства като платежна опция на сайта на Pulse Cycles, моля да ми посочиш къде е тя.

Какви такси взима PayPal?


PayPal е 3.5% :banghead:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Чет Юни 15, 2017 5:26 pm

Така е ,но той може значително да ви вдигне продажбите - хората се чувстват уверени когато пазаруват през Пейпал, почти всеки кейс се решава в полза на купувача .. ако стоката ви отговаря на описанието за вас това няма да е проблем ( говоря за продажби извън БГ което според мен трябва да е целта ) може да направите сайта така ,че ако клиента е отвън или го разлежда в различен от БГ език цената да е едни 100Е нагоре ( няма да сте единствения такъв сайт ,има и доста от "големите" с подобна опция ) но Пейпал според мен трябва да присъства като метод за разплащане
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот stoyancha » Чет Юни 15, 2017 6:43 pm

А, ако засилите маркетинга колко време ще можете да си позволите да задържите цените?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот halfdone » Пет Юни 16, 2017 11:31 am

Alexi написа:може да направите сайта така ,че ако клиента е отвън или го разлежда в различен от БГ език цената да е едни 100Е нагоре ( няма да сте единствения такъв сайт ,има и доста от "големите" с подобна опция ) но Пейпал според мен трябва да присъства като метод за разплащане


По скоро се добавя избора на страна и като не е България се показва другата цена с опцията за плащане чрез Пейпал. Иначе да, определено е добре да има тази опция макар, че това не е някакво шано сайтче, а производител и има някаква сигурност за купувача.

THEZOGGO написа:Paysera също не намирам да присъства като опция за плащане. Ако присъства като платежна опция на сайта на Pulse Cycles, моля да ми посочиш къде е тя.


Paysera каква опция да има, това си е нормален банков превод. Последното колело така го платих, за да нямам такси за превода.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Пет Юни 16, 2017 4:58 pm

Последното предложение е доста разумно. Не е оправдано българският купувач да плаща по-висока цена заради таксата при плащане отвън.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот optybg » Съб Юни 17, 2017 11:05 am

Колеги, доста се чудя кой модел на Pulse да си взема ST1 или ST2. По-скоро чуденето ми е породено от финансовата част, иначе да съм си взел вече ST1. Та някакви ревюта или впечатления на някой от форума, който да си е взел ST2 има ли налични. По евтината вилка и спирачки как се отразяват на цялостната возия на колелото?
Със сигурност ще го изпозлвам доста за придвижване в града, но ако си взема ST2 ще имам ли някакви технически проблеми да участвам в обиколката на Витоша примерно?
Всякаква информация от първа ръка и мнения са добре дошли.
optybg
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 15, 2014 10:11 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Съб Юни 17, 2017 2:26 pm

Никакви проблеми нямаш с което и да е от двете да участваш на обиколката на витоша.....там по-скоро ще имаш проблем с едни други 3000 човека които също участват :D
Взимай смело по-евтиното, става за далеч повече от едната обиколка, която хората минават и със шосейни велосипеди. Щом карането ти е градско и тук там някоя разходка из планината по леки маршрути, те устройва напълно.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот optybg » Съб Юни 17, 2017 4:01 pm

А за тези 350лв някакви съществени минусите спрямо ST1, като изключим теглото.
optybg
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 15, 2014 10:11 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Съб Юни 17, 2017 4:41 pm

е....разлика във вилката има...и спирачките...но тия неща ще се усетят при по-рошави и стръмни терени...така че минуси не бих казал - всяко нещо според целта. За това което казваш че ще го ползваш и st2 ти е напълно достатъчно и няма да усетиш разлика с по-скъпото. Ако някой ден решиш да караш технични пътеки, вече ще ти трябва пък съвсем друг тип велосипед....
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юни 18, 2017 7:10 pm

Pulse написа:PayPal е 3.5% :banghead:


Преди малко използвах тази услуга https://transferwise.com

за превод на пари от моята немска сметка към българската сметка на юридическо лице в България. Тъй като ми изпратиха покана за регистрация в https://transferwise.com , първата ми транзакция (тоест тази, която направих за превод към юридическото лице) беше безплатна, тоест на платих никакви такси. Сумата, която превох не беше голяма, но въпреки това ако искам например след време да си купя колело RS 1 /ENDURO което е българската валута струва 4,888 лв, то тогава чрез transferwise за тази сума аз ще трябва да платя общо 2,515.45 евро.

Като в тези 2,515.45 евро е включена таксата от 17.49 EUR.

Изображение

Тоест, според мен ако искам да купя колело RS 1 /ENDURO по интернет, чрез банков превод, вместо да ползвам PayPal, който ще вземе 150 лв от продавача заради това, че аз съм ползвал PayPal, може да бъде използван transferwise. Тоест за колело RS 1 /ENDURO е по-добре да платиш 17.49 евро отгоре, отколкото 150 лв, които могат да бъдат добавени от продавача, ако купувача иска да купува онлайн чрез PayPal.

17.49 EUR срещу 150 лв за сумата от 4888 лв (сегашната цена на RS 1 /ENDURO) е много по изгодно, поне споре мен.

Този случай го разглеждам като за потребител извън България, който иска да пазарува онлайн от български магазини.

Нямам представа тази услуга Paysera колко ще вземе за превод от евро към български лева за сумата от 4888 лв. Ако е под 17.49 тогава е по-добре.

Разбира се може да бъде направен директен банков трансфер. От чуждата банка към банката в България на фирмата/магазин в България, но тогава първо трябва да се изчисли таксата за превод + превалутирането + такси за банки посредници, ако превода от чуждата към българската банка минава през някакви такива банки посредници. Ако и в този случай общата такса, която потребителя от чужбина плати за 4888 лв е по-малка от 17.49 (което мен ме съмнява, но е възможно), transferwise отпада като вариант.

Според мен за момента таксата от 17.49 евро за превод от 4888 лв е приемлива на фона на всички други банкови трансфери и такси.

Това което според мен отличва transferwise е, че ако съм потребител от чужбина, който иска да купи RS 1 /ENDURO, тогава няма да ме бърка изобщо към коя банка е продавача на RS 1 /ENDURO, защото transferwise не играе с банки посредници.

Трябва детайлно да се прегледат условията на transferwise, но според мен това е по-евтиния вариант за плащане от чужбина към България, за сметки от евро към български лева. Така и продавача няма да увеличава драстично цените на продуктите, които продава.

Това което аз мога да посъветвам хората от Pulse Cycles e да добавят някаква упътваща информация за чуждестранни потребители, които да могат да пазаруват през https://transferwise.com , така таксата със сигурност ще е по-малка от тази на PayPal

Aко някой иска да използва услугата transferwise и иска първата му транзакция до €500 да бъде безплатна, тогава може да използвате този линк за регистрация

https://transferwise.com/u/georgiz5

Това е линкът, с който ако се регистрирате в transferwise, вашата първа транзакция до €500 ще бъде без такса, благодарение на това, че аз съм ви изпратил поканата. Всеки нов потребител получава такъв линк, с който може да кани познати и приятели да използват услугата.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Boyan1984 » Пон Юни 19, 2017 9:38 am

Не малко пъти съм го ползвал transferwise. Само че, за още по-лесно без да се занимавам съвсем с банки си пращам каквото трябва в паундове, щото мсамо така не се налага да внасям от банката, а става директно от компа и моя пейпал/кредитна карта.
Много удобен сайт.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Иван Нончев » Пон Юни 19, 2017 5:45 pm

Привет :beer: Впечатлен съм от отзивите за марката, още повече, че и аз в момента съм пред избор на нова машина. Въпросът ми към момчетата (и момичетата вероятно) от Pulse е дали имате поне бегло предположение кога ще започне да се сглобява новият твърдак (с конусовидното чело и проходната задна ос) и горе долу в какъв ценови диапазон го виждате (плюс-минус 200-300 кинта да кажем), ако не е търговска тайна все още, разбира се :) Като цяло много клоня към ST1, но все пак ми се щеше да е нещо една идея по-способно по нанадолнищата. С удоволствие бих се възползвал и от опцията за test ride. Обещавам да мина някой ден след работа, така или иначе сте ми на път :) Успех в начинанието! :bowdown:
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Юни 26, 2017 10:03 am

Здрасти,
По-лек и като цяло по-добър твърдак ще има със сигурност за следващия сезон. Което може би значи този октомври, ноември...
Относно цените... над 2000, под 3000 :-) Пак ще има две различни окомплектовки. А рамката... ще е само 29 и.... мммм... много ни харесва ( за сега на чертеж, скоро ще имаме мостри)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Юни 26, 2017 10:05 am

За сега сме само момчета :-) ( не знам дали е за съжаление... )

Иван Нончев написа:Привет :beer: Впечатлен съм от отзивите за марката, още повече, че и аз в момента съм пред избор на нова машина. Въпросът ми към момчетата (и момичетата вероятно) от Pulse е дали имате поне бегло предположение кога ще започне да се сглобява новият твърдак (с конусовидното чело и проходната задна ос) и горе долу в какъв ценови диапазон го виждате (плюс-минус 200-300 кинта да кажем), ако не е търговска тайна все още, разбира се :) Като цяло много клоня към ST1, но все пак ми се щеше да е нещо една идея по-способно по нанадолнищата. С удоволствие бих се възползвал и от опцията за test ride. Обещавам да мина някой ден след работа, така или иначе сте ми на път :) Успех в начинанието! :bowdown:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Иван Нончев » Пон Юни 26, 2017 10:18 am

Благодаря за информацията! Така, както ги мисля нещата, може би си струва да изчакам новата машина в такъв случай.

Успех :beer:
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пет Юли 07, 2017 7:52 am

Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Exorcist » Пет Юли 07, 2017 12:13 pm

Браво, браво, браво! Следя ви с интерес и искрено се радвам на начина ви на работа, целите и методичното им постигане.
Направете и един мега як до 10 килограмов твърдак за около 5 бона (еквивалент на фантастичните, нахални цени от по 7-10 бона за твърдак??wtf? на "премиум" марките) и ще утрепете окончателно конкуренцията. Пък и моят е за смяна вече :beer:
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Юли 10, 2017 1:16 pm

Exorcist написа:Браво, браво, браво! Следя ви с интерес и искрено се радвам на начина ви на работа, целите и методичното им постигане.
Направете и един мега як до 10 килограмов твърдак за около 5 бона (еквивалент на фантастичните, нахални цени от по 7-10 бона за твърдак??wtf? на "премиум" марките) и ще утрепете окончателно конкуренцията. Пък и моят е за смяна вече :beer:


Благодарим! Изглежда скоро ще трябва да сменяш колелото... :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Пон Юли 10, 2017 5:27 pm



значи какво стана сега....- как се нарича уред за профилактика при диабет....нарича се pulse QRS....хаха
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gvt333 » Вто Юли 11, 2017 7:27 am

Ще се радвам Pulse, да са първи на пазара в България с така наречените Gravel байкове. В цял свят набират огромна популярност, но тук предлагането е нула!
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Speedmaster™ » Вто Юли 11, 2017 9:27 am

Изображение
Наскоро взехме бюжетната версия на Pulse за приятел и сме много доволни като цена качество и внимание към детайла при изработка и подбор на компоненти. Добре е да се помисли и за шосейни велосипеди с тази марка или както спомена колегата по горе по темата, за да са различни от предлаганите в BG може да се наблегне на компоненти SRAM?
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Юли 13, 2017 11:54 am

Съжалявам, че ще ползвам форума за леко търговско съобщение, но напоследък продаваме доста колела на изплащане, а това никъде в сайта ни не го пише! Не го пише, защото сме в процес на обновяване на сайта и решихме да не пипаме повече стария. Оскъпяването е нищожно! Напр. за ST1 за 6 месеца е 49 лв! Ако някой би желал да си купи колело Pulse и не може да си позволи да го плати веднага, моля да се свърже с нас и ще разкажем как се случват нещата. :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот jafiso » Сря Авг 02, 2017 5:43 pm

Здравейте Pulse,

Дайте малко инфо кога да очакваме новите твърдаци?
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Авг 03, 2017 12:14 pm

Здравей,
Мострите ни вече пристигнаха и ни харесват. Така че ще правим поръчки в близките седмици. Кето значи... след около 4- 5 месеца... Би трябвало да имаме колела около началото на 2018та.
Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот 5L » Чет Авг 03, 2017 11:39 pm

Pulse написа:Здравей,
Мострите ни вече пристигнаха и ни харесват. Така че ще правим поръчки в близките седмици. Кето значи... след около 4- 5 месеца... Би трябвало да имаме колела около началото на 2018та.
Поздрави

Можете ли да дадете малко повече информация за брой нови модели и ценови клас?
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот lycanr » Съб Авг 05, 2017 6:14 am

Извинявам се , ако някой вече е питал това(аз поне не намерих), можем ли да очакваме XL рамки в близкото бъдеще, да кажем, до края на годината на RS и QRS ?
lycanr
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 11, 2017 7:48 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта