Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот evilzet » Чет Дек 21, 2017 10:23 am

Gvt333 написа:...

На мен пък ми е интересно да прочета и някаква градивна критика, щото темата беше заприличала на севернокорейска. Така се премахват съмненията, че има нещо гнило.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Чет Дек 21, 2017 11:28 am

Това къде се произвежда даден продукт не е толкова важно ( поне за мен )
В един завод може да се произвеждат и качествени неща и боклуци естествено.
Така че в тоя ред на мисли thepowerofone е напълно прав за компонентите ви.
За мен като клиент са важни цената и качеството .
Да се правим че сме най-добри и да мислим,че сме единствени не мисля че е добре.
По скоро би било добре ако се учите от по напредналите и искате да продавате "качественият" си продукт .
Pulse с това твое изказване - Да се оправят! Има много "вносно" .Малко надменно гледате не сте единствени не го забравяйте.
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 21, 2017 11:41 am

Кой кога се е направил, че "сме най-добри и да мислим,че сме единствени" ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот didonch » Чет Дек 21, 2017 4:03 pm

Няма смисъл да се влиза в излишни спорове кой по по - най. Нека взички слезем на земята: основните производители на качествени части се броят на пръстите на едната ръка, всичко останало е талаш, пълнеж с цел да се достигне възможно най-ниска себестойност, никой не го интересува качество, надежност, малко съпротивление на търкаляне на лагерите.... и каквото друго се сетите. Рамките: ами там геометрията не се прави в гаража на бай не знам си кой си, а е въпрос на изчисления, тестове, зад които стоят цял куп инжинери.... От потребителска гледна точка е важно да бъде постигнат максимален баланс цена/качество на вложените компоненти, професионализъм в асемблирането и не на последно место адекватно обслужване. Голяма част от хората сме се напатили от т.нар. българско производство и съотвено липса на адекватно обслужване, как да бъде по друг начин след като мениджмънта им цели само да продава :crazy: . Тук в тая тема виждам един производител който е застанал с името си и се е постарал да постигне такъв баланс и най-важното обяснява защо се е спрял на еди кой си компоннт. Е вкусове всякакви, на един няма да му хареса седалката, на друг педалите....ама погледнато реално това са си индивидуални консумативи :dontknow: . Не е дкато да си купиш чисто нов велосипед за 1,5к и след има няма година по принуда да си подменил всичко по него защото комуникацията с производителя е голяма мъка или алтернативата да останеш без велосипед за цял в активния сезон защото някой гений на карбонова рамка и монтаж xt е сложил възможно най-евтините капли/главини ....
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Чет Дек 21, 2017 4:19 pm

Е то и каплата и главината са консумативи нали така didonch .
А цял сезон едва ли ще те оставят без колело.Един месец е срока на отстраняване на даден проблем.
Малко се преувеличават нещата ми се струва а дали балансът е постигнат между цена и качество всеки сам си преценя. :D
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Дек 21, 2017 4:31 pm

thepowerofone написа:Само адмирации мога да изкажа към Pulse, една българска марка така сериозно да се намеси в този сегмент!
Въпреки това, като цяло се затвърждават някои наблюдения при българските велосипеди, а именно мааалко по-евтин монтаж на маловажната периферия и мааалко недодялана изработка на рамката. Никога не съм имал проблем с български рамки функционално, че даже и визуално, но в момента, в който човек попадне на "марков" велосипед, вижда разликата в изработката на рамката. Понеже от известно време искам да си взема нещо от порядъка на РС1, да си кажа направо какво ме възпира да го поръчам и да се оглеждам за Radon Swoop 170 8.0 - безименно комрило и лапа, безименни главини, безименна седалка и донякъде фактът, че каплите са "домашно" производство (и в статията пише, че задната е искала центровка). Като дава човек 5к за колело, дали ще е 4.9к или 5.2к, няма особена стойност. И осъзнавайки разликата в изработката на рамките, еми за 5к трябва да ми става "густо" на душата, само като погледна колелото. Друго си е примерно при Радон-а да видя ДТ-суис уийлсет, Ергон грипове, Рейсфейс кормило. Вилката при Радон-а е малко по-скъп вариант, шокът е друг разряд направо. :)
Разбира се, РС1 има Х1 курбел (много ме кефи плочата без паяк), дерейльор и команда, за разлика от ГХ при Радон-а. Дилемата е "тежка". :)
Идеята ми не е пряко да сравнявам двете оферти, а да кажа кое ми се вижда небалансирано в окомплектовката на РС1. Не очаквам оферта с постиженията цена/качество на немските марки, но мааалко по-класна периферия, дори ако трябва да се коригира цената.
Но си е факт, че другите български марки дори не ги обмислям като вариант. В момента карам Cube, за тяхно съжаление, и със сигурност не съм малцинство сред хората с чужд, скъп велосипед в България.


Като окомплектовка Радон-а бие с грипове, шок и спирачки, за които си плащаш ~300 евро повече:
- е1900 са базирани на 370 главини, а те не са с Ratchet състемата на ДТ, а с кученца. На първо четене изглежда да са напълно съпоставими с 'no-name' използваните на Пулс-а;
- все алуминиеви кормила и двете ще возят твърдо - издигане, ширина са все лични разбирания. RF може би има предимство в теглото;
- разликата между RC и RCT3 при вилките е, че на втората шимстака на компресията е настроен да е по-мек. Аз съм с лирик RC и въобще не усещам да ми трябва по-мека компресия. Първата се продава само с цели колела;
- за мен окомплектовката на Пулсът е много по-смислена и балансирана, докато при Радон са окичили 11ск. GX (вкл. и курбел) с шок за 1000 лв на единична цена. Караш от доста години и би трябвало да знаеш, че е напълно нормално новонаплетено колело да има нужда от центровка, особено при такова предназначение;
- двте колела ще возят изключително различно. Радонът е линеен, с нисък анти-скуат и съответно kick-back, a Пулсът точно обратното. Няма по-добро, а различно :)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот didonch » Чет Дек 21, 2017 4:58 pm

Bender, не е точно така. Не може велосипед на по-малко от месец, да започне да му се мотае венецкасетата, все едно е пияна, предна капла да не можеш да и обереш луфта, а ако все пак успееш след няколко км започва да затяга и това на велосипед купен на примоция от една бг фирма започваща с шок нещоси. При опит за рекламация се оказва че трябва да им изпратя велосипеда а срока за диагностика ремонт е 1 месец :banghead: . Както и да е реших че няма как да остана бе велосипед и отворих главината оказа се че и на двете главини са ми спестили по една две съчмички от страна, да ама за капак се оказа че вече са ми накопани леглата. Свалих каплите и ги изпратих .... а познайте какъв е резултатът.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Чет Дек 21, 2017 5:10 pm

http://www.radon-bikes.de/mountainbike/ ... op-170-80/
Ако това е модела който е гледал мисля че на бялото викаме черно.
С 1 КГ по лек доста по красив по мое мнение и от към боя и от към рамка радона .
И не на последно място каплите,рамката и вилката са Boost 110/148мм тоест купуваш най-новото на пазара.
За компонентите вече са ясни по добри са на радона и е станал ендуро бике на годината както виждам :popcorn: .
Дори и водач са му сложили което е супер.
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот thepowerofone » Чет Дек 21, 2017 5:58 pm

Pr3d4t0R написа:...


Грипове, шок в друга лига, спирачки, кормило, лапа, седалка, моделът на вилката, доста по-лека рамка, капли, водач наличен (те па и те знаете кви пари са). Дреме ми че фрийхъба е на кученца, тва е DT Swiss и да, понякога мисля е полезно да се робува на марки. В по-крайните случаи, като за мен тука е така.
В минус на Радон-ът са команда, заден дерейльор и курбел като по-нисък клас. Като ГХ 1400 за мен е 1:1 с Х1 1400, разгледай им параметрите, ко искаш и снимките. Да, по-яка е плочата на Пулса, само че тва вече е дреболия в графа естетика.
Касетата на Пулса също не е Х1 клас, ГХ е. Скъпи са Х1. И в двата случая ще ги заменя с Гарбарук 10-50.
RCT3 има врътка на 3-степени да коригираш бързата компресия.
"Няма по-добро, а различно " и затва сравнявам окомплектовката, щото не съм карал колео с ход 170мм до сега и не знам кое от двете искам. Чак огромна разлика...
Спирачките Гайд знаем че имат понякога проблеми в жегата, МТ5 пък в сравнителни тестове се представя доста добре.
И една друга дреболия ме притеснява при рамката на Пулс. Има отвори в кращита на сийт и чейн тръбите, и то големички, а пък не е като да не ми се е слчувало в такива да попадат малки камъчета, докарани от калта. Дрънкат и трябват гадни упражнения с обръщане на колелото за да се извадят. И то с доста зор. Поправете ме ако греша, не знам. На мен ми се е случвало.
Не толкова важен + на Радон-ът е че е с бууст главини. Тъпня, ама съвременен стандарт и улеснява подмяната на части с по-нови. Тва не е толкова важно, де.

Минус на Радон е че трябва да го доставям през спедиторска фирма, щото байк-дискаунта не доставят цели колела до БГ. Пулсът го има в БГ и якото е че като ми прещрака отивам и го взимам веднага, та и тва им е плюс.
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Чет Дек 21, 2017 7:37 pm

Едно мнение за каплите да изкажа ..не може да се сравнява марков сет , с наплетени капли с нонейм главини където и да се правят те .. това ,че няма части не е вярно ,точно обратното е .. за маркови капли има всичко - хъбове ,кученца ,лагери оси спици преходници ,и цените са нормални ( примерно комплект от 4 кученца с пружинки за мавик кросмакс ендуро ,сет от 500Е ,е 15Е ) .. освен това са много читаво наплетени фабрично .. а нонейм главината ако се строши ти остава да я смениш .. E1900 сета e 300Е ,и тая цена никак не е случайна ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот jafiso » Сря Дек 27, 2017 7:40 pm

Pulse Cycles,

Имам ST 2 и бих желал да си закупя резервно ухо за рамката. Има ли такава възможност?
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Сря Дек 27, 2017 8:34 pm

Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Съб Дек 30, 2017 9:19 am

Някои вече се забавляват коледно с новия е-байк:
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... stmas-ride
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Torero » Пет Яну 19, 2018 11:01 pm

Какви се очаква да бъдат промените по QRS моделите?Задвижване,вилки,шокове ? :beer:
Torero
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пет Апр 22, 2016 6:28 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Яну 22, 2018 1:28 pm

Torero написа:Какви се очаква да бъдат промените по QRS моделите?Задвижване,вилки,шокове ? :beer:


Здравей,
Мислехме да продължим сегашниете модели, като поръчаме още рамки, но решихме да сменим рамките. Така, че QRS и RS ще бъдат такива, каквито са в момента докато свършат. В момента разработваме новите модели рамки, но за съжаление ще са налични най-рано на есен...
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Вто Яну 23, 2018 10:56 am

Няма ли някоя "шпионска" снимчица на новия RS да пуснете, горе -долу по начина, по който излезнаха първите снимки на настоящия Пулс? Пуснете Админ при вас да се завърти да поснима с фотоапарата, е тей случааааайно! :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот headhead » Вто Яну 23, 2018 12:04 pm

Пулс,
Кога може да се очаква новият сайт с новите модели ?
headhead
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 9:05 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Friz » Вто Яну 23, 2018 12:06 pm

Има ли ъпдейт около новите ST или и те ще са наесен?
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Яну 23, 2018 5:03 pm

hitar_potar написа:Няма ли някоя "шпионска" снимчица на новия RS да пуснете, горе -долу по начина, по който излезнаха първите снимки на настоящия Пулс? Пуснете Админ при вас да се завърти да поснима с фотоапарата, е тей случааааайно! :D


Далече сме още от снимки...
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Яну 23, 2018 5:04 pm

headhead написа:Пулс,
Кога може да се очаква новият сайт с новите модели ?


Около средата на февруари.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Вто Яну 23, 2018 5:05 pm

Friz написа:Има ли ъпдейт около новите ST или и те ще са наесен?


Новите ST ( които ще се казват STR) са ясни 100%. Очаквайте снимки в новия сайт.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот evilzet » Вто Яну 23, 2018 5:13 pm

Аз имам шпионска снимка, челния ъгъл е впечатляващ:
Изображение
:lol:
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот КоlЮ » Съб Яну 27, 2018 11:40 pm

Привет. Някой знае ли на PULSE RS 2 каква марка и модел са педалите и колко грама са ?

на тия ми мязат , но дали са те ? https://boruida.en.alibaba.com/product/1986307220-213203514/wellgo_b252_super_light_magnesium_road_bike_pedals.html
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Яну 29, 2018 4:45 pm

Здравей,
Педалите, които ползваме са Wellgo B249DU като тези https://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=38989
Тежат 390гр.
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот ohoboho » Вто Фев 13, 2018 10:56 am

Няма ли вече да вдигате завесата :beer: :D
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Вто Фев 13, 2018 5:44 pm

И аз тръпна в очакване - новия RS трябва да е страшно животно, за да се мери с новите предложения на пазара, а така както се е засилила марката, плановете им са точно такива! Искаме инфо - средата на Февруари приближава като товарен влак без спирачки!!! :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот oti_86 » Вто Фев 13, 2018 11:31 pm

hitar_potar написа:И аз тръпна в очакване - новия RS трябва да е страшно животно, за да се мери с новите предложения на пазара, а така както се е засилила марката, плановете им са точно такива! Искаме инфо - средата на Февруари приближава като товарен влак без спирачки!!! :D


Малко по-нагоре май пише, че чак на есен ще е за моделите RS И QRS :)
oti_86
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 9:39 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gecata100 » Пет Фев 16, 2018 8:05 pm

Да, за RS и QRS, казаха най-рано есента. Обаче за новите STR , първоначално информацията беше малко преди или малко след нова година (справка постовете по-назад), впоследствие последното актуално инфо от извора гласеше "средата на февруари", лично според мен ще е началото на март. С нетърпение очаквам новите модели и всеки ден влизам в темата с надежда за ново инфо, но засега нищо.
Gecata100
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Мар 07, 2015 8:10 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот iL Diavolo » Пет Фев 16, 2018 9:13 pm

И аз ги чакам .

Новите твърдаци STR сигурно средата на април и може би "проблема" с блъскането на петите в рамката пак ще го има :crap:
!!! със скотовете съм !!!
Аватар
iL Diavolo
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 5:55 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Фев 16, 2018 9:44 pm

iL Diavolo написа:И аз ги чакам .

Новите твърдаци STR сигурно средата на април и може би "проблема" с блъскането на петите в рамката пак ще го има :crap:


Успя ли да го тестваш,да споделиш малко ?
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта