Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот evilzet » Пет Дек 08, 2017 1:17 pm

Мисля, че малко тесногръдо се подхожда. Или темата е само за хвалби, колкото и да са заслужени? Нека да има и различни мнения в тази тема, иначе много хубаво, не е на хубаво.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Дек 08, 2017 1:27 pm

Относно 1х е пропуснато да се отбележи предимството в теглото спрямо 2х - поне 300 грама, а може и повече в зависимост от класът компоненти. Това е значително предимство независимо от практикуваната дисциплина.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Пет Дек 08, 2017 1:44 pm

Колеги ,не ме разбрахте правилно .. аз лично много се кефя на Пулс щото това е първия БГ производител със смислени велосипеди .. хората искаха мнения ,изказах моето и то е ( ако някой не го е разбрал ) че 3+к за алуминиев твърдак с Реба са много ( подкрепено с конкретни оферти ) .. вече ценообразувания логистики заплати мен не ме интересуват аз съм клиента .. като клиент отварям ЦРЦ или БД ,или някой от 5-6те други сайта където промоциите никога не свършват и ако няма каквото търся ,след 2-3 седмици най много ще пуснат .. сега някой с ръка на сърцето да каже ,че ще си купи Пулс вместо Кюба с карбонова рамка и 1х12 ийгъл от ЦРЦ ,и ще го призная за истински фен на марката ... трябва да подкрепяме нашия производител тук две мнения няма ,но все пак да си затваряме очите за конкуренцията не е правилно ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Пет Дек 08, 2017 2:16 pm

Извинявам се предварително на Pulse, защото последната страница като цяло се разви в посока, която няма нищо общо с естеството (и с тона досега) на темата. Но се налага да отговоря на нещо, което явно се явява големият проблем за Bender и което трябва да бъде изчистено като тема:
Bender написа:И колко коректно ти се вижда някои да си плащат за реклама а други да им е позволено да си имат такава тема ?
Какво ще стане ако всеки магазин си пуска тема със оферти и цени в форума

1. Както вече казах, на никой ПРОИЗВОДИТЕЛ (дори и чуждестранен, ако по някаква невероятна причина поиска това) не бих отказал да си има такава тема, за да обяснява и разяснява цял куп интересни неща, които иначе остават скрити за потребителите. Производителят е източникът на продукта, т.е. информацията от него е информация от извора, тъй да се каже. И както се вижда, е много полезна и интересна, щом това е една от най-активните теми през 2017 г. Информацията от магазин или вносител обикновено би била чисто търговска, поне по мое мнение, така че има разлика между тези търговци(магазини и вносители) и търговец-производител.

2. За втори път наблягам на това, че темата се разви по този начин напълно естествено заради интереса на съфорумците и адекватното поведение на Pulse. Темата не е платена, не е рекламна и никой не я подбутва изкуствено - това се вижда и с просто око. Темата не е пусната от Pulse - пусната е от мен като стандартна новина, но е имало интерес първо към новината, а после и към отговорите на самия производител, който си прави труда да чете, отговаря, обяснява и т.н. За потребителите е доста полезно, че по този начин повечето информация за марката и продуктите се канализира на едно място и може да бъде намерена по-лесно.

3. За твое сведение Pulse, както и много други търговци, през 2017 г. бяха сред рекламодателите на МТБ-БГ и в този смисъл са допринесли за това сайтът да съществува и да се развива. Така че те са си платили за реклама в МТБ-БГ, некоректност от тяхна страна няма. Не че това е причината да има такава тема, но би имало значение за режима на търпимост, до което се свежда единият от въпросите ти, а именно:

4. Какво ще стане, ако всеки МАГАЗИН си пуска тема с оферти и цени във форума? Много неща могат да станат или да не станат. За разликата между производител и магазин/вносител вече стана дума. Аз лично нямам против дори и магазините да имат такива теми, но при определени условия. Едното е, че ако не рекламират по някакъв друг начин в МТБ-БГ, то тогава темата им „с цени и оферти“ ще трябва да е платена. Въпрос на елементарна коректност е -точно тази, за която и ти питаш. Освен това, както бе споменато, такава тема има плюсове, но крие и рискове - никой търговец не може да очаква, че в подобна тема ще има модерация и ще се трият някакви мнения, въпроси и прочие неудобни коментари. И не на последно място - ако една подобна тема беше само търговска (каквото очевидно е твоето мнение за тази), тя трудно ще просъществува, защото ще стои не на място и ще дразни много от съфорумците. С което се връщам към т.2 - темата за Pulse не се развива изкуствено и с рекламни послания, а е движена напред най-вече от интереса на самите потребители.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Пет Дек 08, 2017 2:27 pm

Дано колегата Бендер да е разбрал, това, което го вълнува. И винаги всеки сам решава дали и какво да си вземе /макар че това беше варненски лаф/. Има от Реактор и Пасати през Драг, Крос, Спринт до скот, трек, кюб и т.н.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот carmo » Пет Дек 08, 2017 5:19 pm

Техническите и ценовите аспекти са само част от представлението, което всеки производител изнася пред публиката. Не случайно трупата му е върху подиума, а тя е в подножието, и има право само да аплодира или освирква пиесата. Не е прието постановката да се обсъжда на място и да се дава акъл гласно, а ако публиката приижда отново, значи целевата аудитория е уцелена и доволна, без значение какво пишат критиците и доколко мнението им е меродавно или манипулативно.
Много производители (и в други сфери) са правили опити да угаждат на клиентите си и са се вкарвали в такъв филм, че им е отнемало десетилетие да се измъкнат от това тресавище, а други още са там. Конкретният, съвсем разумно следи нещата, но със сигурност си има свое мнение, цели и логика в тях. Предлагането на къстъм формат на обслужване е в бутиковата сфера, а тя има предимства, но и много ограничения. Златната среда за него изглежда различно от тази на клиентите му и е висока топка, но чест правят опитите да се угоди на мнозина от тях, запазвайки своето кредо и идентичност.
Място под слънцето има за всички, както и за всеки влак -свои пътници. Всеки си знае посоката (надявам се) и нека я следва + попътен му вятър, защото за кораб без посока такъв не съществува. Кой и до кога ще е на този кораб също е въпрос на съвпадение в маршрутите, а не на разминаването им и претенции от всеки пътник.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот EmZo » Пон Дек 11, 2017 10:43 am

С риск да увелича, донякъде offtopic-a:

evilzet написа:Явно модата е важен фактор, което е разбираемо.
Емо, ти като шосейкаджия, ще ме разбереш. Всеки говори за обхвата, как почти нямало загуба, но не и за стъпката между отделните предавки. Аз съм много чувствителен към даден, оптимален за мен, каданс и искам да имам максимално плавна промяна на съотношението, за да си го поддържам. Това с 1х не мога да го имам при най-мощните предавки.
Не ти ли липсва, но като те знам как катериш, сигурно не?


Да това е главния недостатък нa 1x системата наистина но, за над 4000км. с 1х10 на твърдака лично аз, големите разлики в предавките ги усещам само в средата на касетата при по-продължително каране по асфалт или гладък черен път с не голям наклон 1-2-3%, но като цяло продължително каране по подобни терени при планинското колоездене са рядкост. При по-стръмни черни пътища и при по-леките предавки 28-42 честно казано не усещам проблеми :) Просто си нагаждам скоростта според каданс-а.
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот todorganch3v » Сря Дек 13, 2017 12:54 pm

От година и нещо съм с 1х10 34 narrow wide към касета 42-11 и никакви проблеми, въпрос на свикване е първите дни, като катеря мразя да въртя някъде в небитието и колелото да седи на едно място, а при спускане с narrow wide няма падане на веригата, същото е и при напъване при катерене. Не знам как някой би се върнал на 2х, да не говорим на 3х система, за шосейката ми е ок, но за планинско е безсмислено, вече има толкова алтернативи от 400 до 800 лева на 1х11, 1х12 системи и стават все по-достъпни и евтини. SLX е под 600 лева, NX е към 400-500, 30-32 зъба към 46 отзад едва ли ще са проблем за XC! Всеки който е карал колелото ми е бил доволен, но инвестицията ги спира, при условие че "струва системата колкото едно колело". На Pulse бях писал за рамка преди месец сигурно и параметри да ми кажат, като 203-180мм диск ще събере ли отзад, също и за наличност най-вече, ако има цвета и размера направо да я купувам, а после ще се оправям с кусурите, но така и не получих отговор, едва ли ще дочакам 2018та за новия им твърдак. Явно и те като Спринт имат проблеми със сървърите.
Аватар
todorganch3v
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 1:11 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Boyan1984 » Сря Дек 13, 2017 1:29 pm

Ако има твърдак, ще е добре да е с XT 2x11, лично на мене 1x11 за крос кънтри не ми е добре, щото нерядко има и доста равен път, който би бил мъка с 1x.
Ако направите за 3000 или малко над тая цена такъв твърдак с REBA - чудесно.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот madsnake » Сря Дек 13, 2017 1:38 pm

На моя твърдак съм с 3х10 и много ме притеснява идеята да минавам на 2х11. Имам достатъчно каране и по асфалт докато стигна или като се прибирам от/до някои маршрути. Реално доста често на леки асфалтови спускания, където няма достатъчно мегдан за каране по инерция ползвам 3х9 или 3х10 плочите. За 1х пък въобще не искам да чуя. Може би, ако започна да ходя до всяка пътека с колата...
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Boyan1984 » Сря Дек 13, 2017 1:54 pm

Аз идвам от 3x9, сега съм с 2x11 и ми е напълно достатъчно, но 1x11 вече мисля че няма да е.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пет Дек 15, 2017 9:48 am

[quote="todorganch3v"

На Pulse бях писал за рамка преди месец сигурно и параметри да ми кажат, като 203-180мм диск ще събере ли отзад, също и за наличност най-вече, ако има цвета и размера направо да я купувам, а после ще се оправям с кусурите, но така и не получих отговор, едва ли ще дочакам 2018та за новия им твърдак. Явно и те като Спринт имат проблеми със сървърите.[/quote]

Здравей,
По принцип отговаряме на всички запитвания, но явно сме пропуснали. Може ли да кажеш къде си ни писал, защото така и не мога да намеря твоето съобщние/въпрос.

Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Дек 18, 2017 2:25 pm

https://www.mtb-news.de/news/2017/12/18/aluminium-enduro-vergleichstest/
Германското МТБ-БГ тества Pulse RS1! Все още не знаем как се представяме, но факта че сме гума в гума с Giant и Stevens не може да не ни прави щастливи!!!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Lucky Loser » Пон Дек 18, 2017 3:31 pm

Този път с велосипеди в по-висок ценови клас...
Чакаме резултати :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Дек 20, 2017 1:33 pm

Ето и пълния тест. Още не сме успели да го преведем, така че ако ви е интересно какво пише ползвайте онлайн преводачи:
https://www.mtb-news.de/news/2017/12/19/pulse-rs1-test/
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Сря Дек 20, 2017 2:38 pm

Интересно е да се наблюдава как се сгъва рамката .
Да питам на мен ли така ми се струва или има pedal kickback и brakes influence което не е много добре ?
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Boyan1984 » Сря Дек 20, 2017 2:44 pm

Коментарите са по-интересни от статията :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Сря Дек 20, 2017 2:55 pm

:evil: нормално .. немец си ,и в някакво немско списание което следиш се появява не-немски велосипед който е читав ,фшок си естествено :evil: а недостатъци може да се намери на всеки бранд и модел .. Радон и Кюб алуминиевите им рамки и те не са със заличени заварки и доста грубички изглеждат ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Bender » Сря Дек 20, 2017 3:02 pm

Бе чак шок не са,те няма от какво да се притеснявам повярвай ми .
По скоро българските фирми трябва да се притесняват от цените и качеството на CANYON да речем и новите модели за 2018 примерно ( и не само).
Спирам да пиша че пак ще съм лош и неразбиращ :D
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот stoyancha » Сря Дек 20, 2017 3:09 pm

Bender написа:Бе чак шок не са,те няма от какво да се притеснявам повярвай ми .
По скоро българските фирми трябва да се притесняват от цените и качеството на CANYON да речем и новите модели за 2018 примерно ( и не само).
Спирам да пиша че пак ще съм лош и неразбиращ :D


Спри най-добре, че отговорът срещу заяждането ти се знае от ученици в икономическо училище, а ти май си от тия хора, които са на принципа - Щом е нашо, не ми го хвали.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Alexi » Сря Дек 20, 2017 3:10 pm

ти внимавай какво пишеш че съм -80 от тая тема ,а реално се кефя на Пулс за разлика от тебе :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Сря Дек 20, 2017 3:13 pm

Bender написа:Бе чак шок не са,те няма от какво да се притеснявам повярвай ми .
По скоро българските фирми трябва да се притесняват от цените и качеството на CANYON да речем и новите модели за 2018 примерно ( и не само).
Спирам да пиша че пак ще съм лош и неразбиращ :D


От Canyon повярвай ми няма фирма на света, която да не се подтиска! Много, ама много изпипани колела за добри пари. Шапка им сваляме! Само за справка продават по 500 колела на ден и оборот от м-у 30 и 40 милиона евро на месец...

Относно Pedal kick back. Може на видеото да изглежда, че има, но в същост не може да се усети. Имай предвид, че на клипчето правят целия ход на рамката, а докато въртиш задницата не помръдва.
Задната спирачка наистина вдървява ( няма да кажа блокира, защото съвсем не е така) задницата. Но пак не е нещо, което да дразни. Както не веднъж сме казвали... то не се налага много да спираш :D
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот thepowerofone » Чет Дек 21, 2017 8:49 am

Само адмирации мога да изкажа към Pulse, една българска марка така сериозно да се намеси в този сегмент!
Въпреки това, като цяло се затвърждават някои наблюдения при българските велосипеди, а именно мааалко по-евтин монтаж на маловажната периферия и мааалко недодялана изработка на рамката. Никога не съм имал проблем с български рамки функционално, че даже и визуално, но в момента, в който човек попадне на "марков" велосипед, вижда разликата в изработката на рамката. Понеже от известно време искам да си взема нещо от порядъка на РС1, да си кажа направо какво ме възпира да го поръчам и да се оглеждам за Radon Swoop 170 8.0 - безименно комрило и лапа, безименни главини, безименна седалка и донякъде фактът, че каплите са "домашно" производство (и в статията пише, че задната е искала центровка). Като дава човек 5к за колело, дали ще е 4.9к или 5.2к, няма особена стойност. И осъзнавайки разликата в изработката на рамките, еми за 5к трябва да ми става "густо" на душата, само като погледна колелото. Друго си е примерно при Радон-а да видя ДТ-суис уийлсет, Ергон грипове, Рейсфейс кормило. Вилката при Радон-а е малко по-скъп вариант, шокът е друг разряд направо. :)
Разбира се, РС1 има Х1 курбел (много ме кефи плочата без паяк), дерейльор и команда, за разлика от ГХ при Радон-а. Дилемата е "тежка". :)
Идеята ми не е пряко да сравнявам двете оферти, а да кажа кое ми се вижда небалансирано в окомплектовката на РС1. Не очаквам оферта с постиженията цена/качество на немските марки, но мааалко по-класна периферия, дори ако трябва да се коригира цената.
Но си е факт, че другите български марки дори не ги обмислям като вариант. В момента карам Cube, за тяхно съжаление, и със сигурност не съм малцинство сред хората с чужд, скъп велосипед в България.
Последна промяна thepowerofone на Чет Дек 21, 2017 9:44 am, променена общо 1 път
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Дек 21, 2017 9:12 am

Нали си обърнал внимание, че цената на Пулса в тоя тест е криво-ляво 1000-1200 евро надолу? Отделно, че много често такива безименни главини например са 1 към 1 с някоя известна марка, просто не са брандирани и оттам по-ниската цена. А това с, видиш ли, по-грубо изглеждащата рамка заради незамаскирани заварки е ебаси филма - по-смешно нещо отдавна не бях чувал. Тва са пълни глупости. Още като излезе Pulse RS-1, беше ясно, че се следва логиката на Iron Horse Sunday - тежка рамка, която обаче ще е безпроблемна с години. Аз, а и много други хора, предпочитам точно такова нещо вместо безбожно олекотена рамка, над която да треперя всеки път, когато с аматьорските си умения направя някоя сериозна грешка и се изръся върху някой камънак като последния чувал с картофи. :D
Отделно аз такова лично и коректно отношение с роден производител като това от Пулс не съм виждал досега - нямам техен байк, но пак им станах клиент (още веднъж мерси за бързата работа по черния Маниту Маток, г-н Цуцо! :D :beer: :wavey: ). И от няколкото думи, които си размених с тях, още повече ми се ще да им стана клиент и по отношение на техен байк. Просто още не вадя толкова парички месечно, че ей ся да се затичам към Софето да кихна ей тей 5-6 бона за RS-ка. :) С извинение, ама таковал съм ви и Кюбовете, и Каньоните, и Бергамонтите, и Гигантите. Единствено Радончето Swoop 170 хваща очото като дизайн и параметри.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот thepowerofone » Чет Дек 21, 2017 9:31 am

Тва дето съм наблюдавал аз не са само неошлайфани заварки. Примерно - заварен лекичко накриво мост между сийтстеите. Няма функционална стойност особена тва, ама дразни. Друго, дето съм виждал, е заради по-дебела заварка да не ляга ухото на дерейльор добре. Ей такива пропуски оставят впечатление за "китайче" в изработката и съмнения да не ти се падне на теб баш "крива" бройка с по-големи проблеми, недай боже в геометрията. Надали, ама клиентите сме заблудени животни, дето искаме "хубавото". Отдавна една стока не е просто сумарната стойност на частите си.

Много, ама много се съмнявам че Пулсът има подобни проблеми, но е споменато в теста, че може да се желае още откъм изработката на рамката и първата ми асоциацията беше да се сетя за някои от споменатите неща по-горе. Ся хвалят си немското, ама не са чак толкова безочливи. Не ми е особен проблем рамката, никога не съм имал проблеми функционални с никакви рамки, че даже и визуално са ОК.

Направо с един замах отеба големи имена в индустрията. Така си им се трошат рамките по пътеките на тях, да бе! :) И аз съм изпитвал сантиментална стойност и близост към вещи, за които съм давал по-малко пари, а пък са били почти на нивото на многократно надценени маркови такива. Конкретните два модела не са така, обаче. Мога да изкарам подобен и на Каньон, да. Немците наистина къртя с цени за окомплектовката и избработката, която предлагат.

Евалата на Пулс за клиентското обслужване. Един плюс от тяхната страна на везната :). А самата дискусия за рамката води да раздуване на съмненията за качествата ѝ. Убеден съм, че няма проблеми с рамката и че рамката е на ниво. Все пак, не бих го поръчал на сляпо, ако се спра на РС1, ще е след посещение на фирмения магазин в София, докъдето ще трябва да пътувам, само за да го видя на живо.
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Дек 21, 2017 9:42 am

thepowerofone написа:Само адмирации мога да изкажа към Pulse, една българска марка така сериозно да се намеси в този сегмент!
Въпреки това, като цяло се затвърждават някои наблюдения при българските велосипеди, а именно мааалко по-евтин монтаж на маловажната периферия и мааалко недодялана изработка на рамката. Никога не съм имал проблем с български рамки функционално, че даже и визуално, но в момента, в който човек попадне на "марков" велосипед, вижда разликата в изработката на рамката. Понеже от известно време искам да си взема нещо от порядъка на РС1, да си кажа направо какво ме възпира да го поръчам и да се оглеждам за Radon Swoop 170 8.0 - безименно комрило и лапа, безименни главини, безименна седалка и донякъде фактът, че каплите са "домашно" производство. Като дава човек 5к за колело, дали ще е 4.9к или 5.2к, няма особена стойност. И осъзнавайки разликата в изработката на рамките, еми за 5к трябва да ми става "густо" на душата, само като погледна колелото. Друго си е примерно при Радон-а да видя ДТ-суис уийлсет, Ергон грипове, Рейсфейс кормило. Вилката при Радон-а е малко по-скъп вариант, шокът е друг разряд направо. :)
Разбира се, РС1 има Х1 курбел (много ме кефи плочата без паяк), дерейльор и команда, за разлика от ГХ при Радон-а. Дилемата е "тежка". :)
Идеята ми не е пряко да сравнявам двете оферти, а да кажа кое ми се вижда небалансирано в окомплектовката на РС1. Не очаквам оферта с постиженията цена/качество на немските марки, но мааалко по-класна периферия, дори ако трябва да се коригира цената.
Но си е факт, че другите български марки дори не ги обмислям като вариант. В момента карам Cube, за тяхно съжаление, и със сигурност не съм малцинство сред хората с чужд, скъп велосипед в България.


Много благодарим градивната критика! Много се радваме когато изказвате мнения, които да ни бъдат в полза при разработката на следващи модели.
И в частност:
- Относно кормилата: Факт. Нашите са по-евтини и не толкова добри, колкото Рейс Фейс напр. Ще бъде променено, но... след като свършат :-)
- Седалките, са произведени в завода в който се произвеждат 90% от седалките в света ( независимо от бранда им) и мога да твърдя, че по нищо не отстъпват на брандираните такива, освен по добавената цена на вторите. Въпреки това сме взели решението да ползваме WTB за бъдеще.
- За каплите ние имаме следната идея: Ако колелата са с Wheel Set, като DT или Mavic напр. клиентите ни биха имали проблеми с подмяната на която и да е част от тях. От къде си купуваш шина или главина за DT или Mavic? Да, от интернет, но съвсем не е толкова лесно, колкото когато каплите ти са със стандартна главина, спици, шина. А брандираните ни главини се правят в същия завод, където и Stan's Notubes и наистина са доста каествени! Ако не гледаме RS и QRS, твърдаците са ни сигурно единствените колела под 2000 лв, чиито главини са с машинни лагери.
Наясно сме, че имаме много хляб да изядем докато се доближим до Cube, Radon, Canyon и т.н. и правим всичко възможно за да имаме шанса да порастнем, за да можем да си позволим да правим всичко по-добре. Не се оплаквам, но при конкуренцията на гореспоменатите марки задачата ни хич не е лесна! За това пък ни е интересно!
Още веднъж благодарим за коментарите!!! Всички, които биха искали да ни дадат препоръки са добре дошли! :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Gvt333 » Чет Дек 21, 2017 9:53 am

Офф Топик. Моля Админ да ме накаже ако прецени за следващите ми думи:

Абе АМАН...АМАН x1000000000000 на безкрайност.

Защо все ще има някой киселяк\хейтър\недоволен , който все ще намери за какво да се оплаква безсмислено. Ако не ви кефи нещо - подминете го! Не му обръщайте внимание! Безименни части били....гаден челен ъгъл, ма то някой си би сложил друга вилка, но защо с тоя шок и вечно някакво сравнение с чужди марки.

Това е тема за Pulse байкове! Дори и друга да беше, много искам като влезна да чета в нея , да намирам инфо за нея.....а не за байковене на друга марка. Тези мърморещите с вечните критики...ми направете вие собствен бранд бе!! С геометрия - утопия, сиреч перфектна за всички! Сложете най-скъпата вилка, най-скъпият шок! Сложете хибрид между 3x9 - 2x10 - 1x11 та всеки когато му кеф да има всичко - ей така за да нямате критики. Направете титаниева рамка с гаранция до 9то поколение. Ама цената да е 550лв!!!!!! Щото' някой - някъде си, ще намери чуждестранна марка на промоция, размер S на цена от 300 евро и ще ви надри*ка името като скъпчии!

За протокола!!! Карам Cross!! За да не ми кажете : Ей го тоя! Фен бой!

Радвайте се бе хора! Радвайте се , че има нещо в тоя бранш, развиващо се в България! Щото' преди 10 години, единсвеното подобие за спускане или по-хард каране като избор от БГ беше Драг Ф4!! А , днес вече ни има на световната MTB сцена!
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот thepowerofone » Чет Дек 21, 2017 9:59 am

Мерси за инфото за главините! Важно ми е. Къде другаде може да си седне човек на компа и да си комуникира с да речем Радон? Никъде, canned месиджи от съпорта и тва е...
За други браншове знам, че нещата произлизат от едно и също място от далечния изток, просто за велосипедния нямам конкретика като информация. Затова фийдбакът е важен и за двете страни. Дано най-малкото да Ви помогне моят да нацелите сладкото място откъм цена-"марковост" на окомплектовката, че да станат колелата максимално апетитни. Все пак, едно мнение не е напълно представителна извадка за нагласата на хората, но пък е от таргет групата на конкретното колело.
Пък ся едно кормило ше си зема, ко толкоз. :)
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот thepowerofone » Чет Дек 21, 2017 10:04 am

Gvt333 написа:...


Кво напрай, човек! Абсолютизираш в крайности, по-леко.
Ми претеглям си опциите. "Изберете българското" е куха приказка, ако няма стойност зад лозунга. Но след 3-4 мнения тука в дискусията все повече клоня към РС1-цата. Още повече че наистина е полезно за даден производител да знае в най-тънки детайли настроенията на клиентите, за да си нагоди продукцията. Дали съм единствен с тва мнение или не, те ще си преценят.
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Дек 21, 2017 10:20 am

За да затворим темата... ( за хейта)
Много благодарим на всички които ни се кефят! Това няма как да не е така!
Сега... има хора, които хейтят и това им е в начина на мислене... всичко Българско не става и това си е! Да се оправят! Има много "вносно"
Но има и хора, които си казват мнението, което понякога може да прозвучи като хейт, но в същност да не е. Просто мение, което не е БРАВО! ЕВАЛА! и т.н. Тези последните са добре дошли да си споделят негативното мнение! Ние ще го пречупим през нашата представа и ще преценим дали да се вслушаме. Тук мога да дам примера за 3Х9, 2Х10, 1Х11. Много мнения. Всяко има смисъл. В крайна сметка ние ще преценим как да действаме.

Много е готино, че имате отношение. Каквото и да е то!
БЛАГОДАРИМ ВИ!
Последна промяна Pulse на Чет Дек 21, 2017 10:40 am, променена общо 1 път
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil и 35 госта